13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: Grande ve Evo arasındaki farklar

Tolga Budak
    GPtuning GünahsizSeytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    38 LT 206
    Edilen teşekkür: 404

Araştırma İnceleme Grande ve Evo arasındaki farklar

Bildiğimiz gibi 2010 yılında Türkiyede satışı başlatılan punto evo serisi dış görünümündeki ufak değişiklikler ve iç dizaynıyla yenilenerek insanlara sunulmuştur. Grandenin üstüne sos gibi gelmiştir Özellikle iç dizaynı benim cok hoşuma gitti grandede iç tasarım evo ya göre daha sade ve evodaki ön ızgaralar ise cok cıkıntılı durduğundan eskiyi aratıyo motor özelliklerinden bi haberim.. bunlar benim görüşümdür grandeden evoya gecen arkadasların daha iyi bilgiler vereceğine ve aydınlatacağına inanıyorum.

Grande

Evo

Konu GünahsizSeytan tarafından (28/01/2010 Saat 01:10 ) değiştirilmiştir.

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

en önemli değişim ve yeniliklerden biride motorda zaten
    multiair teknolojisi

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

barış erol
    barbar74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 64

yanlışım yoksa multijet motor versiyonları multiair motorlu versiyonlarından daha pahalı diye hatırlıyorum.

M.Kaan Gülüm
    mkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 4

Alıntı barbar74 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yanlışım yoksa multijet motor versiyonları multiair motorlu versiyonlarından daha pahalı diye hatırlıyorum.
    Doğru daha pahalı.

Zaten Multiair ve Multijet II yenilikleri var. Ancak Benim bildiğim kadarıyla Multijet II 95 HP olarak avrupa piyasasıda sunuluyor.
    Henüz Türkiye'ye gelmedi. Sadece Multijet 75 HP versiyonlu motorlar mevcut.

Sercan Çelik
    Evo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    06EVA03
    Edilen teşekkür: 73

yaklaşık 20 gündür evo kullanıyorum ama bi türlü izlenimlerimi ve fotolarımı garaj bölümünden paylaşma fırsatım olmadı. En kısa zamanda bunu yapacağım kısaca şu kadar söyleyebilir iç mekan gerçekten çok iyi ve malzeme kalitesi yüksek, göstergeler bana göre daha sportif, bunun dışında yeni araçtaki ufak detaylar çok hoş, cornering lights (viraj içi aydınlatma-menüden açılıp kapatılabiliyor), day light (gündüz farları-menüden açılıp kapatılabiliyor), şerit değiştirme sinyali (şerit değiştirirken sinyal kolunu tam olarak indirmenize-kaldırmanıza gerek kalmıyor sadece hafif dokununca şerit değiştireceğiniz süre kadar sinyal yanıyor) vb. Daha önce bi başlık altında bi arkadaşımız aracın daha sessiz olduğu iddiasına karşı çıkmıştı ama eski iş arkadaşlarıma fabrikada verilen eğitimde gösterildiğine göre özellikle tavan kısmı yalıtımı arttırılmış. Bi önceki GP'yi 3 ay kadar kullanmış biri olarak bunu bizzat ben de söyleyebilirim, araç gerçekten daha sessiz. Özellikle 120'ye kadar olan kısımda, sonrası malum bi BMW Mercedes'teki tiyatro salonu sessizliği ya da senfoni dinletisi haliyle biraz zor Şu ana kadar hoşuma gitmeyen iki özellik var, birinci tampondaki bıyıklar sırf bu yüzden siyah aldım, ikincisi ise torpidonun dar ve kullanışsız oluşu. Bunları da dillendirmiyorum GP'm duyarsa bozulur

VOLKAN TARAN
    byfestival - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Mavi
    Edilen teşekkür: 26

Mutlu

Alıntı Evo1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaklaşık 20 gündür evo kullanıyorum ama bi türlü izlenimlerimi ve fotolarımı garaj bölümünden paylaşma fırsatım olmadı. En kısa zamanda bunu yapacağım kısaca şu kadar söyleyebilir iç mekan gerçekten çok iyi ve malzeme kalitesi yüksek, göstergeler bana göre daha sportif, bunun dışında yeni araçtaki ufak detaylar çok hoş, cornering lights (viraj içi aydınlatma-menüden açılıp kapatılabiliyor), day light (gündüz farları-menüden açılıp kapatılabiliyor), şerit değiştirme sinyali (şerit değiştirirken sinyal kolunu tam olarak indirmenize-kaldırmanıza gerek kalmıyor sadece hafif dokununca şerit değiştireceğiniz süre kadar sinyal yanıyor) vb. Daha önce bi başlık altında bi arkadaşımız aracın daha sessiz olduğu iddiasına karşı çıkmıştı ama eski iş arkadaşlarıma fabrikada verilen eğitimde gösterildiğine göre özellikle tavan kısmı yalıtımı arttırılmış. Bi önceki GP'yi 3 ay kadar kullanmış biri olarak bunu bizzat ben de söyleyebilirim, araç gerçekten daha sessiz. Özellikle 120'ye kadar olan kısımda, sonrası malum bi BMW Mercedes'teki tiyatro salonu sessizliği ya da senfoni dinletisi haliyle biraz zor Şu ana kadar hoşuma gitmeyen iki özellik var, birinci tampondaki bıyıklar sırf bu yüzden siyah aldım, ikincisi ise torpidonun dar ve kullanışsız oluşu. Bunları da dillendirmiyorum GP'm duyarsa bozulur
    ARTI Süspansiyon sistemi güçlendirildi.

Sercan Çelik
    Evo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    06EVA03
    Edilen teşekkür: 73

Alıntı byfestival Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ARTI Süspansiyon sistemi güçlendirildi.
    Onu atlamışım

Gp gp
    Ya Hep Ya Hiç. KaGaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 819

En öneli değişim ödüllü multiair motorumuzda oldu onun haricindekiler fasa fiso

EREN YALÇIN
    axi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    45 EY 700
    Edilen teşekkür: 247

bence evonun dışı daha yakışıklı olabilirdi. gp dan daha fazla sayıda satacağına inanmıyorum..
    _NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    Ben bir Türküm!!!
    Ben;
    Orta Asyadan Türeyen,
    Anadoluda Büyüyen, Avrupa iclerine Yürüyen TÜRK´üm.
    Ben;
    Atillayi, Yavuzu, Fatihi var eden, krallari, imparatorlari kendisine Yar eden, Düsmanina dünyasini dar eden TÜRKüm.
    Ben;
    Damarlarinda asil kanin aktigi irkim, Benden bahseder destanim,Agitim,TÜRKüm,ben TÜRKüm,
    taa iliklerime kadar MUSTAFA KEMAL ATATÜRK`üm!!!
    Ya Siz Kimsiniz ???......____

orhan akdeniz
    acer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    25 DV 222
    Edilen teşekkür: 3

şerit değiştirme sinyali benim arabada da var

Serhat SİPAHİOĞLU
    gurik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942
    Edilen teşekkür: 537

2009 seri 2 lerde sinyal özelliği ve panik fren uyarı sistemi var. Dynamik için konuşuyorum tabii.
    Gezgin Gp.

Gp gp
    Ya Hep Ya Hiç. KaGaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 819

Biz en donanımsızına biniomuşuz ya

Serhat SİPAHİOĞLU
    gurik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942
    Edilen teşekkür: 537

sizin aracını sınıfında oldukça donanımlı bir araç baz model olsa da. WW de ön kafalıklar donamım diye yazılıyor sitesinde.
    Gezgin Gp.