Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
67 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Sıfır punto evom çok yakıyor..

Hakan CAN
    taneren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 190

Alıntı byfestival Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.4 multiair motorlar ekonomik ve performansı birarada sunabilen nadir motorlardandır supaplara elektro hidrolik sistem kumanda ediyor iddia ediyorum 1.4 multiair motorlu puntoevo aracı kullanan dizel araç kullanmak istemeyecektir. Hem ekonomik hem performans yönünden gururlandırıyor.
    Ben sıfır araç alacağım zaman şehir dışından alıyorumki uzun yolda motor biraz kendini tanısın bu yakıt değerlerinde aracı şehir içi şehir dışı karışık kullandım birde bir arkadaşıma toplam 3 saat direksiyon dersi verdim siz düşünün artık yeni direksiyona geçmiş biri arabayı nasıl kullanır hhhıııııınnnnnnnnnn gürülgürülgürül

o zaman biran önce şehir dişi yapmak lazim.

Gp gp
    Ya Hep Ya Hiç. KaGaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 819

1,4 multiair 105 lik olan motor devirli kullanımda gerçekten çok üst düzeylerde yakıt tüketimine kavusuyo.Sakin kullanımdada bir okadar az yakıt tüketimi var.Ama 105liğin gücünü hissetmek için illaki yol yol gaza yüklenmek zevk vericektir diye düşünüyorum..

emrah atış
    skyline28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 163

ben aracı alalı 1 hafta oldu ortalama tüketim 7.2/100km yazıyor

4. 01/04/2010, 10:51

Sebep
    mesaj tekrarı

Halit BEBEK
    nerhal61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON
    Edilen teşekkür: 257

Benim aracım da şu anda 1250 km de ve ilk 1000 km için hiç dokunmadıgım trip a verisini resimde görebilirsiniz. B trip de en son depomdaki veriler...Şu anda ise genel ortalam 8.3 lt/100 km gösteriyor...
    Punto Evo 1.4 77BG Dynamic Dualogic BRC LPG (Önceki)

Astra 1.4 T 140BG Cosmo Manuel Benzinli

emrah atış
    skyline28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 163

benim evo 7.2/100km 1 hafta oldu alalı...

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Emrah ve Halit kardes araba yenı benımkıde aynen cok yakıyor du suanda 5.2 lerde falan sıfır aracın yakması normalmıs oyle denılıyor.
    Ben aracı atü ye gore kullanıyorum atüye gore vıtese gecırıyorum ve genelde dur kalk olmadıgında 90 km jız 2800 devırde 3- 4 olarak gozukuyor fakat sunu fark ettım arac 3 vıteste atıyorum 2800 e cıkana kadar 7.9 gosterıyoru 2800-3200 arası bu ınıyor zaman zaman 3.0 hatta olduguda oluyor kısa mesafeler benzının ıcıne edıyor bunu fark ettım ben cukuranbardayım ıstanbul yolundan batıkente gıder ıken anlık yakıt tuketımım 3 lerda falan ortalama ıse genelde 4 -5 arası fakat cukuranbardan bahcelıye gıder ıken bu rakam 8-9 a kadar cıkıyor

Hakan CAN
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah

Siz iyisiniz yaw,benim araç 9-10 arasi

Halit BEBEK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emrah ve Halit kardes araba yenı benımkıde aynen cok yakıyor du suanda 5.2 lerde falan sıfır aracın yakması normalmıs oyle denılıyor.
    Ben aracı atü ye gore kullanıyorum atüye gore vıtese gecırıyorum ve genelde dur kalk olmadıgında 90 km jız 2800 devırde 3- 4 olarak gozukuyor fakat sunu fark ettım arac 3 vıteste atıyorum 2800 e cıkana kadar 7.9 gosterıyoru 2800-3200 arası bu ınıyor zaman zaman 3.0 hatta olduguda oluyor kısa mesafeler benzının ıcıne edıyor bunu fark ettım ben cukuranbardayım ıstanbul yolundan batıkente gıder ıken anlık yakıt tuketımım 3 lerda falan ortalama ıse genelde 4 -5 arası fakat cukuranbardan bahcelıye gıder ıken bu rakam 8-9 a kadar cıkıyor
    Ben de zamanla düşeceğini biliyorum. Zira 1000 km de 8.5 idi şimdi 8.3 ve bu kadar aynı güzergahı kullanan başkası olamaz benden başka 10 bin km baz alınıyor, yazılanlara bakıyorum da, eğer öyleyse en az bi 7-8 ay bekleyecez demektir...Ama şunu damerak ediyorum. Bu adamlar fabrika verisindeki misal 6,9 ş.içi 4,9 ş.dışı tüketimlerini yazabilmek için 10bin km mi sürmüşler arabayı ? Bana garip geliyor bu rodaj hikayesi...

Alıntı taneren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz iyisiniz yaw,benim araç 9-10 arasi
    Düşer o düşeeeer

Halit BEBEK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5.2 cok iddaalı bir rakam dikkat et Bir sürü eleştiri gelir şimdi Ama düz yola çıkıp ayağını hafifce gaza dokundurarak 80-90 hızlarla gittiginde anlık tüketimde gercekten de 3-6 lt gibi yakıyor...yani tamamen güzergaha bağlı...Ben 7 lt lere gelsin başka bisey istemem...Süper olur vallahi...

ONUR GÜCÜŞ
    onurgucus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 3

onurhan kardeş benim adımda onurhan adaşım aynı arabadan aldım bakalım benimki ilk 10,000 de kaç yakacak..sonucu paylaşcam

Emre Emre
    Human Rogue (WoW) bvulgari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 186

Benzinli araba ezelden beri çok yakar zaten..aracın multiair versionu sitesinde 7.5lt gösteriyo şehir içi..demek ki multiair olmasa 8.4lt yakıcak %10 u tekrar eklersen.çok tasarruflu degil bence gözüken.Rolantideyken devir saati normal duruyosa bi problem yoktur diye dusunuyorum.Arac dogası gereği yakıyor demek ki o kadar benzini.ortalama bi depo ile 500km falan yapıyo olman lazım şehir içi.fazla yapıyosan gayet iyi.

Onurhan ÖZÇELİK
    10uran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 2

Alıntı onurgucus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    onurhan kardeş benim adımda onurhan adaşım aynı arabadan aldım bakalım benimki ilk 10,000 de kaç yakacak..sonucu paylaşcam
    onurhan ismi baya nadir adaş bulmak zor memnun oldum adaşım.. onurhanların tercih aynı demek şu an şehir içi 8.1/100km biraz düşüş var ama umarım daha da düşer

Hakan CAN
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah

Arkadaşlar dün bi deneme yaptim,
    araci 5.vites te 2000-2250 devirde sabit kullandim,anlik tüketim değeri 3,5 lt'ye kadar düştü ve sabit kaldi,
    anladiğim kadariyla 1,4 firelerin şehiriçinde ekonomik olmasi için yüksek vites-düşük devir'de kullanmak gerekiyor.

Emre Emre
    Human Rogue (WoW) bvulgari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 186

Alıntı taneren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dün bi deneme yaptim,
    araci 5.vites te 2000-2250 devirde sabit kullandim,anlik tüketim değeri 3,5 lt'ye kadar düştü ve sabit kaldi,
    anladiğim kadariyla 1,4 firelerin şehiriçinde ekonomik olmasi için yüksek vites-düşük devir'de kullanmak gerekiyor.
    bütün arabalarda bu böle zaten..herzaman düşük devir en tasarruflu olan kullanım şeklidir.

Uğur kbulut
    Mavi Sakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 0

merhaba arkadaşlar 2011 punto evo 1,3 multijet active aracım var. aracı alalı yaklaşık 20 gün oldu. aracı aldığımda 8.690 km deydi. ve 30.000 bin lira para verdim. benim şikayetim araç gerekten fazla yakıyor. ilk nesil punto ve grande punto kullandım hemde fazlasıyla. onların yakıt değerleri çok düşüktü. bu araç ne yaparsam yapayım 6,4 litrede aşağıya düşmüyor. servise gittim konuyla ilgili olarak inanın açıklıyıcı ve sağlıklı bir bilgi vermediler. konu hakkında bilgili kişilerin yorumlarını bekliyorum. sizce bu tüketm normal mi.

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Alıntı Mavi Sakal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar 2011 punto evo 1,3 multijet active aracım var. aracı alalı yaklaşık 20 gün oldu. aracı aldığımda 8.690 km deydi. ve 30.000 bin lira para verdim. benim şikayetim araç gerekten fazla yakıyor. ilk nesil punto ve grande punto kullandım hemde fazlasıyla. onların yakıt değerleri çok düşüktü. bu araç ne yaparsam yapayım 6,4 litrede aşağıya düşmüyor. servise gittim konuyla ilgili olarak inanın açıklıyıcı ve sağlıklı bir bilgi vermediler. konu hakkında bilgili kişilerin yorumlarını bekliyorum. sizce bu tüketm normal mi.
    şimdi havalar biraz daha güzelleşti şimdi tekrar denemenizi önderiyorum..

Ali Can
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. rbcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    07AAL45
    Edilen teşekkür: 421

benim 1 ay öncesine kadar 7.4 tü şimdi 5.4 5.8 arasında

Mesut Deniz
    ayaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 273

Alıntı 10uran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar,punto evo 1.4 105hp multiair kullanıcısıyım.aracımdan gayet memnunum bir şey hariç.çok fazla yakıyor bu normal midir? kullanım şeklim de çok fazla devirli kullanmamaya çalışıyorum. kış mevsiminin de etkisi olduğunun farkındayım fakat yine de fazla geliyor.şuan 860 km de.acaba yeni olduğundan mı ? km arttıkça azalır mı ?
    yorumlarınızı bekliyorum.
    senin aracın ilk yağ değişimine kadar çok yakar bu normal. ilk bakım ve yağ değişiminden sonra yakıtı çok düşecek hem de çekişte hızda canavar gibi olacak sabırla bekle ilk yağ ve bakımı. ondan sonra her şeye normale dönecek. pistonlar yatağına tam alışmadığından bu durum normal. bir de benzin aldığın yere çok dikkat et temiz yakıt al . aracın daha emeklerken felç olmasın sonra

kürşat tokgözoğlu
    ktpunto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    14 az 415
    Edilen teşekkür: 45

ben de multiair aracı ilk aldığımda çok yakıyordu. 9.5-10 arasında gösteriyordu sürekli değerler. 11000 e geldiğinde 7.5 8 arasına yerleşti. sizinki de azalacaktır merak etmeyin. tabi şehiriçi kullanım miktarı da önemli
    GRANDE PUNTO 1.4 STARJET 16v LPG

taner kırat
    farcry5789 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 8

Alıntı 10uran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar,punto evo 1.4 105hp multiair kullanıcısıyım.aracımdan gayet memnunum bir şey hariç.çok fazla yakıyor bu normal midir? kullanım şeklim de çok fazla devirli kullanmamaya çalışıyorum. kış mevsiminin de etkisi olduğunun farkındayım fakat yine de fazla geliyor.şuan 860 km de.acaba yeni olduğundan mı ? km arttıkça azalır mı ?
    yorumlarınızı bekliyorum.
    aynen 2000 km yakıt fazladır sonra normale döner

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon