Sayfa 2/2 İlkİlk 12
40 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Bu savaşı kazanmaya var mısınız?

Gp gp
    Ya Hep Ya Hiç. KaGaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 819

Herkez oy vermekte özgürdür bildiğiniz gibi.Bu yapılanları göre öre hala oy verenleride bir türlü anlamış değilim.Milletin açlıktan ağzı kokuyor.Ama iktidarımız herşeyi doğru bilir diyerekten Bir torba kömüre 2 parça kıyafete maalesef oylarını satıyorlar.Bizim türk milletini bu yaşıma kadar anlamadım ve anlıyamıyacağımda galiba.Bizim cocuklarımızı gelecek nesili neler bekliyor maalesef düşünmek bile istemiyorum..

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

simdi bu kampanyayı başlatan kişi diger şirketler olamazmı. bu uc firma ana tedarikçimi nedir neden özellikle bu üçü. yabancı oldukları içinmi. ama bizim firmalarda yurtdısından almıyorlarmı yerli benziniz mi var ki.
    Bu arada gazın litresi de 2 lira oldu
    DEvletin cok yüksek oranda vergisini kesmesini zannetmiyorum hazır parayı kim geri cevirir. üstelik bütçe hesaplanırken bu gelirlerde hesaplanıyordur herhalde
    boykot yapalım ama hepimiz arabaya biniyoruz. kim vazgececek . en iyi boykot toplu tasıma araclarını kullanmakla olur. aama arabanın rahatlıgına alısan bir kiişi bütceside uygunsa bu boykota ne derece destek verir. üstelik biz boyle durumlarda hep şunu demişizdir. amaaan bi benllemi olacak hem kaç kişi katılır ki buna . toplumsal reaksiyonumuz çok zayıf kendi gücümüzün farkında değiliz. birlik olamıyoruz örgütlenemiyoruz nedenhep bananeciyiz de ondan
    umarım amacına ulaşır

bu arada forum kardeşliğinden söz etmek istiyorsak siyasi içerikli yazıları yazmayalım. unutmayalımki bu ülkenin yarısı iktidar partisine oy vermiştir. Bizi ilgilendiren siyaseten bir şey yoktur. burası bir araba formudur. siyasi içerikli yazılar lütfen yazmayalım
    Konu pdr42 tarafından (03/01/2010 Saat 07:13 ) değiştirilmiştir.

Hakan Onur
    narkoz30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1020

Türkiyeyi yediler yediler bitiremediler her geln iktidar yaptı bunu hala da yapıyor Neyin Adaleti neyin Kalkınması kardeşim sen ne amaçla geldin bu ülkeye yönetici oldun diye sorar insan önce kendine geçmişini unutan zihniyetleri ve ne yazık ki zavallı fakir ve işsiz halkımı bir parça ekmek bir parça tatlı söz ile kandırmak kolay bu zamları yapmaktaki amaçlarını niye açıklamıyorlar bizden alıp emekliye vermek için mi yapmışlar öyle birşey yok arkadaşlar salı günü yiptay çıkıp konuşacak var ya bu yiptayın bir dediği diğerini tutmuyor attıkça mangalda kül bırakmıyorlar sonrada benzine zam yaparak kalkınıyoruz ey halkım diye açıklama yapamıyorlar tabii neyin kalkınması hala vergi alamadığı cemaatler var devletin devlet de cemaatleri koruyor bence bu hükümet cemaat hükümeti. Güzelim floryada şimdi arap kıyafetli cipli insanlar türedi her sokak başı istanbulumuzun en mütena semti en diğer iyi semtlere yayıldılar. Bu işlerin finansör aktörü kim bir sorun kendinize. Biz de kafamızı bağlayalım biz de prim alalım nasiplenelim yolumuzu bulalım. Nasıl olsa hükümet yandaşı olduktan sonra oluk oluk para gelir kim ipler benzine yapılan zammı.
    Çare hükümeti akıllı olup göndermekte bir sonraki seçime de bayaa var Allah sonumuzu hayır etsin.
    Bunlar polislik sınavına hile karıştırıp polisleri kendi yandaşlarından seçtirmek için soruları yandaşlarına dağıtanlar değil mi? Bunlar Askerin başını ağrıtarak yapılabilir bir haklı hükümet operasyonunu önlemek için düzmece işleri kullanan değil mi ben inan mıyorum apk partisinin dürüst olduguna. Toplumu uzlaştıracak mış daha çok yandaşları uzlaştırıyor. Herkes biraz düşünsün yalanla yönetiliyoruz. Ortada büyük bir oyun var.

4. Bu mesajı için 3 kişi narkoz30'ye teşekkür etti:

TOLGA YILDIRIR
    PLaTiNuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 884

Arkadaşlar herşey iyi güzelde farkında mısınız bilmiyorum konunun başlığıyla şu an ki amaç sapma noktasında...Bırakın siyasetten ondan bundan bahsetmeyi bu söylediklerinizle değil toplumsal reaksiyon göstermeyi tek başımıza bile reaksiyon gösteremeyiz çünkü içimizdeki isyanın tercümanı bu forum değil...Herkesin düşüncesi farklı kimi bp kimi shell kimiyse total'i tercih eder neden...Kampanyaları var, evine, iş yerine yakın olanı var, şahsi çıkarı olanı vardır vs. vs...Aslında yapılması gereken daha büyük ve ses getirecek bir kuruluşun bu konuda öncü olması ve insanları silkelemesi yeter!! dedirtecek kadar etkili olması...Malesef üzülerek söylüyorum ve konuyu açan arkadaşımdan veya abimden de özür diliyorum biz sadece deve de kulak kalırız kimsede sesimizi duyamaz...Öyle bi hale gelmişiz ki bir kişi isyan eder 100 kişi katılır caydırıcı bi durumda 100 ü de kaybolur işte olay budur...

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ogulcan ÖĞÜT
    Ogulcan.Öğüt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    78 SK 363
    Edilen teşekkür: 417

Standart ..

İnsana Diken Yaranır Die Bi laf vardı gerçekten Dogruymş Milletin Agzı Kokuo aclıktan Hala aynı Hikaye Bu bana göre Dini kullanarak Siyaset Yapma Politikası yüzünden Dininden Sogudu bu millet ya ..
    Hız Felaket Değil Kabiliyettir ...

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hakan GÖÇKON
    hakan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    26B5657
    Edilen teşekkür: 107

Arkadaşlar firmalar yerine hükümeti değiştirsek nasıl olur!

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

BSK

Ogulcan ÖĞÜT
    Ogulcan.Öğüt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    78 SK 363
    Edilen teşekkür: 417

Alıntı hakan26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haklısın Abi Ama ben anlamıyorum Herkez Aynı Şeyi Söylüo Kimi Görsem Şikayetci Nerden Gelio Merak Ediyorum Bu Oylr
    Hız Felaket Değil Kabiliyettir ...

h. mutlu
    rodopian16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 64

herkes kendi çapında yapsın protestosunu tek başınızada olsa savaşın yel değermenleriyle... 6 ayda 2000 km yaptım dizel arabamla ihtiyaç olmadıkça binmek yok....

Çağlıyan BAHÇETEPE
    AC2315 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 DU 9393
    Edilen teşekkür: 53

Siz benzinin derdine düşmüşsünüz, alın size yeni yıl zamları

SİGARA VE ALKOLE ÖTV ZAMMI

Tütün mamulleri ve alkollü içkilerdeki ÖTV tutarlarında yapılan düzenleme ile igaradaki nispi vergi oranı yüzde 58'den yüzde 63'e, asgari maktu ÖTV tutarı da 0,1025 liradan 0,1325 liraya çıkarıldı.

Daha önce 5.5 liraya satılan kısa Marlboro 6.5 lira oldu. Uzun Marlboro ve Parlıament ise 6.75 liradan 7.5 liraya çıktı.

Kısa Winston ve Murattı 4.3 liradan 4.8 liraya yükselirken, LM 4 liradan 4.5 liraya, kısa Camel 5 liradan 5.5 liraya, Monte Carlo da 3.5 liradan 4 liraya çıktı.

Tekel 2001'in fiyatı 3.6 liradan 4.1 liraya, Tekel 2000 de 4.75 liradan 5.25 liraya yükseldi.

MOTORLU TAŞITLAR VERGİSİ

Yeniden değerleme oranı yüzde 2,2 olmasına rağmen Bakanlar Kurulu Motorlu Taşıtlar Vergisi'nde artış yetkisinin tümünü kullandı.

Buna göre, 2010 yılında uygulanacak olan motorlu taşıtlar vergisi tutarları, 2009 yılı tutarları yüzde 3,3 artırılarak belirlendi.

Maliye Bakanlığının Motorlu Taşıtlar Vergisi Genel Tebliği, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Tebliğe göre, 1 Ocak 2010'dan itibaren motorlu taşıtlar vergisi tutarlarında, yüzde 3,3'lük artış olacak.

Yeni tarifeyle 1-3 yaş grubunda yer alan ve motor silindir hacmi 1301 ile 1600 cm3 arasında olan otomobillerin motorlu taşıtlar vergisi tutarı, 628 TL'den 648 TL'ye yükselecek.

Motor silindir hacmi 1300 cm3'ü geçmeyen otomobiller için yeni yılda 393 TL yerine 405 TL, 1801-2000 cm3 arasında olan otomobiller için 1.736 TL yerine 1.793 TL ödenecek.

Motor silindir hacmi 4001 cm3 ve üzerinde olan otomobillerin motorlu taşıtlar vergisi tutarı ise 14 bin 220 TL'den 14 bin 689 TL'ye yükselecek.

HARÇLARA YENİ YILDA YÜZDE 10 ZAM

Bakanlar Kurulu, harç tutarlarını 1 Ocak 2010 tarihinden geçerli olmak üzere, yüzde 10 oranında artırdı.

Yeniden değerleme oranının yüzde 2,2 olarak belirlenmesinin ardından 2010 yılında uygulanacak harçlarda da Bakanlar Kurulu yetkisi kullanıldı ve harç oranlarındaki artış yüzde 10 olarak belirlendi.

Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlanan Harçlar Kanunu Genel Tebliğiyle, yeni yılda uygulanacak olan harç miktarları düzenlendi.

Buna göre, 6 aya kadar olan pasaport harcı, yeni yılda 114,6 TL'den 126,05 TL'ye, 1 yıllık pasaport harcı da 163,8 TL'den 180,15 TL'ye yükselecek.

Yeni yılda B sınıfı sürücü belgesi harcı olarak 234,30 TL, silah bulundurma vesika harcı olarak da 694,85 TL ödenecek.

KÖPRÜ VE OTOYOLA ZAM

Köprü ve otoyol ücretleri ortalama yüzde 13.91 oranında zam geldi. Zam 2 Ocak'tan itibaren geçerli olacak.

Bu da 03 Ocak 2010 tarihi itibariyle birkaç ildeki benzin fiyatları

İller
    Kurşunsuz Benzin
    Euro Dizel

ANKARA 3,67 3,02
    İZMİR 3,67 2,97
    İSTANBUL 3,66 2,98
    BURSA 3,67 2,99
    MERSİN 3,68 3,00
    TRABZON 3,69 3,00

ilker kara
    ik77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 AD3862
    Edilen teşekkür: 137

Alıntı hakan26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    +1

Serhat SİPAHİOĞLU
    gurik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942
    Edilen teşekkür: 537

Konu sapmış. Ben şu ana kadar olduğu gibi yine yabancı firmalardan alım yapmayacağım.Kazıkçı yerli firmadan da almayacağım. Ama yerliden şaşmayacağım.En azından benim yerli firmalarım kazansın.Benzini tüpraş rafine eder ve satar ki özel sermayeye geçmiştir yerlidir. Onu da araplara yamamak için az uğraşmadılar ya neyse.
    Benden niye özür diliyorsunuz arkadaş ben sadece bir maili ilettim sizlere.Hiçbir firma ile de bağlantım yok, olamaz.Kimseyi yönlendirmek değildi mesele. Bir toplu duruş sergilemek firmaları sıkıştırmaktı amaç. Hükümeti devirmek ancak sandıkta olur, şimdi hükümete ne yapalım biz yahu?
    Ancak gelen bazı yorumlar neden bu şekilde yönetildiğimizi açıklıyor bize. Toplu bir tepki üretmek yerine laf üreten bir toplumuz. Hükümetlerde bizi layık olduğumuz şekilde yönetiyorlar. Arada bizim gibi olayların farkında olan kişiler sinir hastası olup çıkıyor.

SON SÖZ: Toplumlar layık oldukları şekilde yaşarlar.
    Konu gurik tarafından (03/01/2010 Saat 23:24 ) değiştirilmiştir.
    Gezgin Gp.

mehmet öztürk
    kaptann20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 5

Açıkçası bu işler bu kadar küçük kitle ile olacak işler değil toplum olarak tek yürek olunması lazım boykot dendiği zaman hep beraber en büyük çoğunlukla olması lazımdır türkiye ekonomisini ayakta tutanların başında içki-sigara-benzin gelmektedir bu işi anca tüketici dernekleri organize ederk herkezin bir günde olsa bu yukarıda belirtiğim sigara-alkol-benzin alınmaması halinde bayağı ses getirebilir çünki ekonomik açıdan 70 milyonluk ülkede bunların satılmaması büyük bir darbe vuracaktır.örneğin eczacılar hadi kepenk kapatıyoruz dediler ve kapatılar hep beraber sonuç olarak tutmlarını ve duruşunu gösterdiler tüketici dernekleri önderliğinde bu tarz büyük örgütlenme içerisinde olunmalıdır.Bu maili 200 kişiyede göndersek çoğu okumadan silecektir bana kalırsa çok hasas ve artık birşeyler yapılması gereken konudur ayrıca...

barış erol
    barbar74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 64

keşke yapabilsek...

Serhat SİPAHİOĞLU
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942

Keşke yok. Ben başladım ve devam edeceğim. Bugün depoyu fulledim.çeyrek depo benzin vardı.
    117 TL ye doldu. Benzini çok sorunsuz. Yakış ortalamam 5.6 şehir içi menzil 826 km
    M-Oil
    litre 3.56 tl KURŞUNSUZ PLUS 95 OKTAN. Ankara Akköprü
    Gezgin Gp.

Serkan İşler
    gNeLL srkn15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 69

uygulamada zor olurmuş gibi geliyor ama yinede uygulanabilir bir yöntem.

dizel kullananlar zaten opetten alıyordur tahminimce.

mustafa çelik
    aslam0740 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Burdur
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 185

tam destek bugünden itibaren petrol ofisinden alacağım (zaten ordan alıyordum da)

Serhat SİPAHİOĞLU
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942

moil akköprüden aldım 38 litre 133 tl.
    Gezgin Gp.

Hakan Onur
    narkoz30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1020

Buraya yazılan çizilenlerle biz bu sarıklı cübbeliler takunyalılar grubundan kurtulamayız dahası bu arap sevdalıları için Allahtan akıllarını başlarına almalarını ve ülkeyi doğru yönetmelerini söylemekten başka birşey bulamıyorum.
    Bu ülkenin başına Atatürk gibi biri daha gelmez ama Rusların viladimir putin i var 10 yıl öncesine kadar açlıktan ağızları kokan rusların şimdi nerede ise mantar gibi zengin ürettiğini petrol ve gaz kaynaklarından gelen paralar ile ülkelerini kalkındırdıklarını biliyoruz elbette bizim ülkemizde de petrol kaynakları var ama bunu çıkarttırmayan yine türk düşmanları.
    Petrolün %50 sini biz çıkarmış olsak kendi topraklarımızdan eminim ki yine bu vergiler düşmeyecek çünkü hükümetin en koly aldığı vergi petrol vergisi.
    10 yıldan fazla zaman geçti yaraları sarsınlar diye koydular bi ÖTV belası her şeyde kalıcı oldu. Yasalar ne yazık ki normal vatandaşın düşüncelerine göre değil zenginlerin düşüncelerine göre üretilmiş vergiler de öyle biz ne yapsak faydasız istediğiniz şirketten yakıt alın ben ne zaman geçsem shell de dolu bp de dolu hatta kuyruk var pompalarda birşeye yaramaz halka anlatmak için de tv yi radyoy kullanamazsın kullansan da hükümetin alacağı vergi sabit neyi indiriyorsun indirim yaptırabileceğimiz birşey ne yazık ki yok boşa açılmış ama tartışıldığından yararlı bir konu olmaktan öteye gidememiş bir konu.

Gp gp
    Ya Hep Ya Hiç. KaGaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 819

Ben opetten shelle döndüm dikmen shellden alıyorum..Ya psikolojik ya gerçekten performansa bir değişiklik var çalışması değişti gibi sanki

Serhat SİPAHİOĞLU
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942

ben yabancı şirketten ve de kazıkçı yerli firmadan benzin almayacağım. bunu söylemek için bu konuyu açtım. bana gelen bir mail aklıma yattı. dileyen uygular dileyen uygulamaz. kimseye birşey empoze etmeye çalışmıyoruz. insanlar fikirlerini beyan etsinler bu forum niye var ki...

bir de fenamı nerede benzin ne kadar güncel bilgimiz oluyor. kampanya yapan istasyonlar var. alan yazsın buraya.
    Konu gurik tarafından (25/01/2010 Saat 00:34 ) değiştirilmiştir.
    Gezgin Gp.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12