Sayfa 2/2 İlkİlk 12
29 sonuçtan 21 ile 29 arası

Konu: Yeni Punto Evo 1.4 77hp dualogic yorumlarınız

ural leanback
    @ MARs ent. uraaal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 202

Alıntı uraaal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    25500 iyi fiyatmış ya hakikaten eğer durum böyleyse acaba eski kasa puntoların t-jet'lerinin fiyatları ne olmuştur bilginiz var mıdır acaba ? hayırlı olsun bu arada ..
    vayyyy konuya bak t-jeti sormuşum burda gittik 77 evo aldık neyse şunu söyleyeyim 77 ps performanslı değil diyenlere araç 8v olduğu için ara hızlanmaları çok iyi en azından makastar ben beğendim ancaaaak elbetteki 8v'nin de bir dezavantajı var ki o da 160-170 barajına dayanınca araç farklı bir kimliğe bürünüyor ama şunu söyleyeyim rakibi olmaya çalışan fiesta,corsa vs gibi araçlardan en az bir kaç gömlek üüstün.biraz uzun solukluı bu aracı kullanan biri zaten ne demek istediğimi anlayacaktır.

OSMAN KARACA
    leblebitozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 0

16 MART 2011 itibari ile sıfır kilometre Punto Evo 1.4 fire 77 bg dualogic - dynamic bir araç satın aldım daha önceki aracım da grande punto 1.3 75 bg multijet idi. Fire motor'dan hiç memnun kalmadım performans beklemiyordum ama beklentilerimin de çok altında çıktı ve ekonomik mod haricinde oldukça gürültülü çalışıyor, şehir dışında da durum aynı 80-90 km'yi geçtikten sonra motor sesi abarıyor. Dizel aracım daha sessizdi.

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

ben iki punto değiştirdim ondan önce de iki megane..araçlar puntolar için en az 90 beygir olmalıı diye düşünüyorum büyük araçlar için ise 110 beygir en az olmalı diye düşünüyorum..

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

fıyata gore bakarsak ıyı araca bakarsak da ıyı.... motora bakmasak daha ıyı... cok yorum yazdım fıre ıcın sönmüş fire diye. yineliyorum. double olmayan yolda yokusta bir kamyonun arkasından sollamak ıstedıgınde kafayı cıkartıp gaza yuklenınce ortaya cıkıyor fıre ın hinlikleri..... düzde 800 motor matiz de gidiyor vesselam.10000 km gecmemıs dıesel dualogıc bır arac bulunabılırmı aynı fıyatlara?? 25500 fıyat cok garıp sıtede 30100 tl gorunuyor bu grande fıyatı olmasın?
    Konu uzuncocuk tarafından (19/03/2011 Saat 01:28 ) değiştirilmiştir.
    jetta1.2 tsı comfortlıne 2012

ali ....
    yolcu27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 214

aracı aralik 2009 da almıştım ozaman yanlış yazmış ve sonraki mesajlarda düzeltmiştim . sadece start stoplu active manuel 77 lik evodur. fiyat 25500 liradır.

bu arada iyi hortlamış konu o günleri hatırladım birden

ersan balkan
    OPTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 35

Ben 1.4 77 Bg Duologıc kullanıcsıyım.
    6 Aydır kullanıyorum başlarda arbanın performansında şu iki nokta çok canımı sıkıyordu.
    1) Araç 50 km hızda 3 - 4 viteste giderken yavaşlıyorsun ve araç vites düşürmüyor.Otomatik viteste
    (Mesela E 5 gireceksin yavaşlıyorsun ama arac hala 3 viteste hızlanmak için gaza basıyorsun ama vites hala 3 te olduğu için hızlanmak çok uzun sürüyor ve arkadan arabalar hızlı geldiği için sorun oluyordu)
    Ç:Şöyle bir taktik öğrendim. Araba hızlanmazsa(vites düşürmediği için) gaza kökle ve ayağını hemen çek sonra hafiften gaz ver araçta turbo varmış gibi hızlanıyor. .Hatta o kadar refleks olduki yokuşların başında rolantide giderken hızlanmak için otamatik olarak bu taktiği uyguluyorum
    2) Bir yokuş çıkıyorsun vites 2 atıyor sonra araba bayılıp kendini 1 vitese alırken nerdeyse duruyor. Tabi arkadan gelen arabalardan yine bir dünya korna.
    Bu nedenle yokuşları manuelde çıkıyorum ve sorun yaşamıyorum.
    Bunun dışında otamatik vitesten ve arabamın performansından çok memnunum. Özelliklede şehir içinde dur kalklarda hiç debriyaş derdi yok Tek ayakla arba kullan (gaz ve fren) büyük rahatlık.
    Konu OPTS tarafından (19/03/2011 Saat 22:13 ) değiştirilmiştir.

Emre Sahin
    emresahin83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 20

Alıntı OPTS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 1.4 77 Bg Duologıc kullanıcsıyım.
    6 Aydır kullanıyorum başlarda arbanın performansında şu iki nokta çok canımı sıkıyordu.
    1) Araç 50 km hızda 3 - 4 viteste giderken yavaşlıyorsun ve araç vites düşürmüyor.Otomatik viteste
    (Mesela E 5 gireceksin yavaşlıyorsun ama arac hala 3 viteste hızlanmak için gaza basıyorsun ama vites hala 3 te olduğu için hızlanmak çok uzun sürüyor ve arkadan arabalar hızlı geldiği için sorun oluyordu)
    Ç:Şöyle bir taktik öğrendim. Araba hızlanmazsa(vites düşürmediği için) gaza kökle ve ayağını hemen çek sonra hafiften gaz ver araçta turbo varmış gibi hızlanıyor. .Hatta o kadar refleks olduki yokuşların başında rolantide giderken hızlanmak için otamatik olarak bu taktiği uyguluyorum
    2) Bir yokuş çıkıyorsun vites 2 atıyor sonra araba bayılıp kendini 1 vitese alırken nerdeyse duruyor. Tabi arkadan gelen arabalardan yine bir dünya korna.
    Bu nedenle yokuşları manuelde çıkıyorum ve sorun yaşamıyorum.
    Bunun dışında otamatik vitesten ve arabamın performansından çok memnunum. Özelliklede şehir içinde dur kalklarda hiç debriyaş derdi yok Tek ayakla arba kullan (gaz ve fren) büyük rahatlık.
    hocam yokuşta da dip gaz yapabilirsin yada direk eco modu devre dışı bırakabilirsin.

ersan balkan
    OPTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 35

Alıntı emresahin83 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam yokuşta da dip gaz yapabilirsin yada direk eco modu devre dışı bırakabilirsin.
    Emre selam
    Onuda denedim ama dik yokuşlarda yine zorluk oluyor.
    Vitesi 1 alıyorum manuelde öyle çıkıyorum ama bu seferde araba bağırıyor.

OSMAN KARACA
    leblebitozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 0

Dikkatimi çeken birşey daha; ekonomik mod devredeyken malum 30-40 ile giderken 4-5 viteste oluyor araç, dolayısıyla fren yapacağınız zaman da frene daha fazla yüklenmek gerekiyor, 2-3 viteste olması gereken motor fireni 4-5 viteste etkisini yitirip araç daha bir zorlanıyor durmakta. Her avantaj yanında bir takım sorunlar getiriyor malesef, ama en çok canımı sıkan motor gürültüsü motor zorlanmaktan can çekişiyor.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12