Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
68 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Ford Fiesta & Grande Punto Karşılaştırması

CENK COR
    boss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 21

yav sevmeye bende seviyorum spor koltuklar deri direksiyon+vites topuzu+blu&me+6 ileri+dışındaki kırmızı bantlar müzik sistemi+park,yağmur sensörü bagajımda subwoofer ve elektrik prizi bile var farlarım felan abarth daha bir sürü şey ama konu karşılaştırma elimizi vicdanımıza koyalım fordun malzeme ve ön konsolu benim çok hoşuma gitti ama ferah değil totalde tabiki doğru tercih yaptığımı düşünüyorum

mete murat
    puntolam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 24

2006 model gp multijet dynamic sahibiyim.sıfırken aldım.usta ellerden sanroof taktırdım,çelik jant taktırdım.en son geçen yaz chip tuning de yaptırdım aracım bir harika oldu.Bu aracı kendi segmentinde kıyaslayacak başka bir marka ve model göremiyorum.En son yaptırdığım chip tuning ile aracım kedi gibi kaçıyo,hemde az yakıyor.92 hp 215 nm/tork.Kardeşime 307 bakıyoduk 1600 motor hem manuel hem otomotiğini sürdüm inanın 1600 cc demeye kırk şahit lazım.arabalar gitmiyor.Birçok marka görselliğe yatırım yapmış.GP hem görsel hem donanım hemde performans olarak 10 numara.
    Konu puntolam tarafından (28/11/2009 Saat 00:26 ) değiştirilmiştir.

Çağatay Güldalı
    ExTReMe_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 127

Arkadaşlar şöyle söyliyim size Biz anneme araba alıcaktık.2007 model Bir fiestaya karar kıldık bulduk adamla konuştuk araç temiz güzeldi.Neyse kısa kesiyim Bindik araca aracı bir çalıştırdım olamaz böyle bir ses Resmen TRAKTÖR ya ondan sonra o arabaya traktör ismini koydum ve hemen fiesta almaktan vazgeçtik.Yani bu problem Fİestların çok eski Modellerinden beri var Değişceğinide Sanmıyorum ... Grande Punto da Ses yok Hem yalıtım iyi hemde Biliyorsunuz Multijet Yani turbo dizel motorun Mucidi onu İlk bulan Fiat ' dır bırakın fark oLsun arkadaşlar.Grande punto ya Gerisi yalan

Tarkan coruh
    real - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 FE 1512
    Edilen teşekkür: 52

Çalıştığım şirkete 2009 fiesta geldi kiralık 50 bg.dizel test etme imkanım oldu çekişi inanılmaz düşük.motor kasayı taşımıyr desem yeridir.iç torpido ve işçilik kalitesi başarılı kötü değil.iç hacim olarak GP ile aynı ölçülerde diyebilirm.yol tutuşuda GP kadar başarılı

CENK COR
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz

yapmayın yeni fiestanın içi ile gp nin içi arasında ferahlık açısından dağlar kadar fark var tavan yüksekliği oturum alanı ama işçilik konusunda katılıyorum çok başarılı ford

anvil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1348

Yeni fiestaların renkleri çok hoş

Ah-MeT
    Ziyaretçi Ah-MeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı anvil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni fiestaların renkleri çok hoş
    Katılıyorum abi hele mor olanı süper

CENK COR
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz

evet renk ve ön konsol gayet iyi keşke benim gibi iriyarılarıda hesaba katsalarmış

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı real Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çalıştığım şirkete 2009 fiesta geldi kiralık 50 bg.dizel test etme imkanım oldu çekişi inanılmaz düşük.motor kasayı taşımıyr desem yeridir.iç torpido ve işçilik kalitesi başarılı kötü değil.iç hacim olarak GP ile aynı ölçülerde diyebilirm.yol tutuşuda GP kadar başarılı
    real, gelen araç 1400cc 68bg lik tdci dir.Türkiyede 2 dizeli var Fiestanın: 1400cc 68bg ya da 1600cc 90bg...

Mustafa Er
    bluEyes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 JM 495
    Edilen teşekkür: 37

gp gercek anlamda sınıfında tartısmasız en iyi durumda olan araclardan..gerekn değeri yeni yeni görmeye baslıyo bunda bu siteyi kuran arkadslarımızın abilerimizn payı kadar bizlerin arabalarımıza özen göstermeside önemli tabi ki bu sitede emeği olan herkese tekrar tesekkür ediyorum... ben aracımdan gayet memnunum tek sıkıntım performansı konusunda 77 bg ve 8v olması dısında hic bir sıkıntım yok kararsızlıkta kalarak almıstım ama iyi bir tercih yaptıgım kanatindeyim..pişman değilim bi dhaa olsa bi daha alırdım parasına göre cok seye sahip cidden )

11. 01/12/2009, 11:45

Osman S.
    Kur.Kd.Atğm. ons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 ** ****
    Edilen teşekkür: 11

Alıntı serkan_gazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar biliyosunuz yeni fiesta piyasaya fırtına gibi girdi eski ticari araba tipinden kurtulup agrasif çekici bi araba haline geldi b sınıf bi araç olarak oldukça beğeniliyor.Benimde hep aklımda olan bi araçtı fordların yol tutuşlarının özelliklede fiestanın yol tutuşu sürekli bizim gplerle karşılaştırılıyo ve fiestanın daha ii olduğu söyleniyoru gelelim yarım saat kullanımdan sonra tarafsız olarak izlenimlerime...
    Araç iç hacim olarak cmlerle de olsa bizim puntolardan dar özellikle arka koltukta otururken kafam sığmadı eğilmek zorunda kaldım puntoda rahat 10 cm boşluk kalıyor içini ferahlığı punto kadar ii değil bence bagajlar neredeyse aynı çok benziyo ön konsol gerçekten güzel ama kaliteli malzeme diil sert plastik o yüzden zırıltılar vardı malesef duydum.Motor 68 beygir bizim multijetler daha ii kaçıyo neyse buraya kadar gözümdeki değeri düşmedi ama gel gelelim hayal kırıklığı yaşadığım noktalara.Motor sesi araçta hiç yalıtım yok bence motor sesi acaip giriyo içeri şok oldum adam soğum motor ondan dedi ısındı yine aynı.2. hayal kırıklığım ve en önemlisi yol sesi ya arkadaşlar punto yol sesi alıyo die canımı sıkıyodum bu nedir ben böle bi ses görmedim araba resmen bi kapı açıkmış gibi uğultulu horultulu gidiyo gürültüden motor sesi falan duyamadım satıcı adam bile kabul etti biraz gürültüsü fazla die inanın benim palio bu kadar gürültülü diildi lastikten şüphelendim indim baktım continental yumuşak bi lastik havalalrı da iiydi gerçekten şaşırdım,yol tutuş gerçekten ii ama puntonun rahatlığı yok bence dışı çok hoş arabanın ama için kasvetli sakın ön yargılı olduğumu düşünmeyin arabayı beğendim ama değmezmiş gözümde çok fazla büyütmüşüm 35 bin lira eder hakediyo diyordum ama ...
    Neyse o gün en az 10 sıfır arabaya bindim sonuç ne derseniz punto parasına göre harbi iyi arabaymış ya donanımları olsun yol tutuş ve rahatlığı olsun yakıtı servisi olsun puntoma bir kez daha aşık oldum bunu tüm samimiyetimle söyleyim.
    Fiesta, araç almayı düşünürken üstünde durduğum modellerdendi. Ancak hiç deneme olanağım olmadı. Siz denediğiniz araç hakkında donanım olarak biraz daha bilgi verebilir misiniz? Hangi versiyondu; Grande Punto'ya göre -misal dynamic versiyona göre- eksi ve artı olarak neler var ve fiyat olarak fark nedir? vs.
    Teşekkürler şimdiden .

SERKAN TASKİN
    serkan_gazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 73

kullandığım araç donanımların en fuluydu titanyum denen model donanımlar doğla olarak gayet ii dijital klima harici özellikleri aynı puntoyla punto emotionla diyebilirim yalnız teyp ekranı küçük iç hacim puntoyla neredeyse aynı sadece arka alcak bide kasvetli punto daha ferah bana göre 1.4 dizel 68 beygir yeterli bi performans sunuyo ama bizim 1.3 ler daha atak beygir farkından dolayı sanırım,yol tutuş puntoyla aynı diyebilirim ama kütük gibi araç çok duyarsız bence süspansiyonlar çok sert puntonunki onun yanında yumusak kalıyo tasarıma hiç lafım yok çok hoş ama 36 binlira vermem o arabaya c sınıf araç alırım o paraya 30 falan olsa alınabilir bi araba b sınıf düşünüyorsanız

SERDAR ÖZLÜ
    serdar2362 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BY 7694
    Edilen teşekkür: 1623

Alıntı boss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben 1,85 boyunda 95 kilo bi adamım sorarım size fiestanın içinde ne hale gelirim ben arabamı daha yeni aldım ve almadan öne fiestayıda inceledim tamam atik çekici kaliteli ama oturamadıktan sonra içine....

yanlışlık oldu içine sığamayınca moralim bozuldu gerçekten güzel bi araba çünkü
    Katılıyorum. Ölçülerimiz aynı. Fiesta'dan indiğimizde millet bize güler valla.

Mert Karaca
    Stalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 135

Ben de arkadasın yeni aldıgı benzinli trend model yeni fiestaya bindim. Araç dışarıdan şık duruyor gerçekten (arka camı biraz ufak gibi de olsa), ayrıca mor renk te hoş duruyor üzerinde. Dış görünüş konusunda kimi puntoyu sever kimi fiesta, aralarında aman aman fark yok.
    Amaa, içine bir bindim (modeli trend bu arada) o kadar boş geldiki, orta göğüs farklı tasarımı ile çarpıcı dursada eksik donanım ve orta sınıf plastik malzemesi orta konsolu tam kaldıramamış. Araçla birlikte sunulan donanım ve motor performansını da gördükten sonra bizim GPler Fiestaya kıyasla baya bi ucuz geldi .
    Bu arada Ford'un dizel motoru soğukken harbi tam traktör sesi ya..

V.Seyhun Akar
    seysey37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    41GC850
    Edilen teşekkür: 219

Alıntı real Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla ben yeni fiestanın 1.25 benzinlisini kiralamıştım,puntom olmasına rağmen kıskandım arabayı inanılmaz gidiyo 190-195 gördü araba ne yapmışlar 1,25lik motora anlamadım gitti..
    bence sınıfın en iyisi..malesef

Serdar Karaaslan
    BSK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 310

Hiç bir şey demek istemesem de göğüsteki düğmeler bildiğiniz nokia tuş takımı. Baz modelinde arka hoparlörler bile yok.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE VE DEDİRTENE !

Emin Şen
    FoR_ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 63

ben bugün titanyum olanını inceleme fırsatı buldum donanım olarak bana göre çok iyi.. far, yağmur sensorü var cruze control var ısıtmalı ve otomatik kapanan karartmalı dikiz aynaları var açıkçası şuan arabamı satmayı düşünüyorum ve alırsamda ya bravo alıcam yada fieasta.. 32 lira sıfırı ve aracın emsali bizim emotion gibi açıkçası adamlar birde sky dome yapsalarmış olay bitmiş olacamış

Emin Şen
    FoR_ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 63

Alıntı BSK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç bir şey demek istemesem de göğüsteki düğmeler bildiğiniz nokia tuş takımı. Baz modelinde arka hoparlörler bile yok.

Bende satıcıya bunun teybi nerde diye sordum

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

hehehe
    sağ taraftaki tuşlar nokia araç telefonumu yoksa =))))

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

uğur kamçı
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. xcruelx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 358

Ben kasım 2008 te ilk çıktıgından dizel modelini arkadaşla test ettik. ilk o kullandı ben arkada gittim. özelikle . sonra ben kullandım. İç konsol güzel spor görünümlü şahne bir yapısı var. Koltuklarıda güzel. fakat içi kasvetli durdu. kapalı kalmışım gibi hissettim. Arka cam çok dar. Ve arkada oturanlar biraz uzun boylusa yandı kapı üstü kısımlardaki kavisten kafanız sürekli çarpıyor. arakada 3 kişi ferah bir yolculuk yapması zor. İçeriiye çok ses alıyor. birde park sesörü bile yok. istenizde taktıramıyorsunuz. Burda hariçten takıyorlar park sensörünü. vede çok pahalı. Gp nin sundugu herşey ondan güzel. fiyatı hacmi motoru, konsol biraz kötü olasada önemli değil.

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon