16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: Grande Punto Alacağım Yardımcı Olun Lütfen

Erhan Öztürk
    superb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart Grande Punto Alacağım Yardımcı Olun Lütfen

Herkese selam ,

Arkadaşlar tofaş ta çalışıyorum 50 kadar araç satılığa çıkarıldı. Benim almayı düşündüğüm punto özellikleri bu şekilde yazılmış listeye;

2008 model 1.3 Multijet Dinamic
    6+1 manuel vitesli 2 Airbag ABS ASR cd Çalar
    Granit gri 20000 km de
    Fiyat : Alım satım plaka hepsi dahil : 16 750 tl

Şimdi kafama takılanlar;

*Araç daha önce Rusya ya gitmesi planlanan bir araçmış o yüzden klima yok. Sorunsuz bir şekilde klima takılır mı ? Fiyat ne kadar olur aşağı yukarı?

*Aracın ruhsatını görmem mümkün olmadığı için 90hp mi yoksa 75 hp mi olduğunu nasıl anlarım?

*ESP yazmamışlar ama unutmuş olabilirler.2008 modellerde standart olduğunu duymuştum. ESP olup olmadığını nasıl anlarım?

*Son olarak araç çok temiz görünüyor. Masraf çıkarmayacağını düşünürsek fiyat nasıl sizce ?

Yardımıcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum. Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Erhan, öncelikle hoşgeldin,

Sonradan klima taktırmak biraz zor olsa da tahminim 2000TL civarına takılır ama verimli olabilmesi biraz da işçiliğe bağlı,

Araç 6 ileri ise 90bg dir,

Esp nin olup olmadığını en kolay şekilde orta konsolda flaşörün yanındaki asr yazılı tuşa bakarak anlamak mümkün.Bu tuş varsa esp vardır,

Fiyatı bence çok uygun,

Bir de eğer araç iki havayastıklı ise active olma durumu da var tabi donanımlar farklılık göstermiyorsa...

Erdem Bozdağ
    GP Hastası Erdem Bozdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1126

Arda abiye aynen katılıyorum

ne olursa olsun ama 2008 model 20000 deki dizel bir arac o fiyata alınır.hele bu araç gp ise.bence kaçırmayın.eğer büyük bir sorunu yoksa sizi fazlasıyla memnun edecektir.

Erhan Öztürk
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok

Hoşbulduk Arda teşekkürler;

klima için 2000 lira biraz pahalı gibi geldi En iyisi servise sorayım ben onu bakalım takıyorlarmı. 90 hp olması iyi oldu. ASR yazmışlar listeye herhalde ESP de vardır yani umuyorum. Yarın gidip bir daha bakacağım konsola garanti olsun.. Dediğin gibi araç active de olabilir çünkü listede yanlışlık yapılmış olabilir.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Klima konusunda emin değilim ama sonradan taktırmak oldukça masraflı olmakta, bir de her servis takamayabilir.En güzeli servise danışman tabiki...

Erhan Öztürk
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok

Alıntı Erdem Bozdağ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arda abiye aynen katılıyorum

ne olursa olsun ama 2008 model 20000 deki dizel bir arac o fiyata alınır.hele bu araç gp ise.bence kaçırmayın.eğer büyük bir sorunu yoksa sizi fazlasıyla memnun edecektir.
    Arac dediğim gibi çok temiz görünüyor. Zaten büyük bir masrafı veya değişen, boyanan parçası varsa onuda belirtiyorlar. Fiyat bana da uygun geldi. İşte en büyük eksiği klima olmaması. Onu da yaz aylarında çok ararmıyım bilemiyorum açıkçası.

Hakan Onur
    narkoz30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1020

selam arkadaşım biraz fazla verin klimalı araç alın piyasada klimalı punto çok ben bile 21000 liraya verdim emotion puntomu tek kuruş masrafsızdı üstelik bence araştırın o alacağınız aracı önce bir galeriye sorun bu aracı satıyorum ne kadar eder diye size verecekleri cevap 12-13000 lira olacak aman dikkat alıp satma işine girerseniz sonra çok pişman olursunuz yaz aylarındaki sıcaklar hele bir de araçla tatile giderseniz arabaseçimi olarak sizi pişman edecektir.

Erdem Bozdağ
    GP Hastası Erdem Bozdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1126

emotion olabilir sizin araç ama 105000 deydi bu araç daha 20000 de bence bu aradaki km farkı klimadan daha önemli ve üstelik 4250 tl daha ucuz sizin araca göre.ben olsam kaçırmazdım.

BARIS ATABEY
    predator_ant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 BHA 87
    Edilen teşekkür: 77

Alıntı Erdem Bozdağ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    emotion olabilir sizin araç ama 105000 deydi bu araç daha 20000 de bence bu aradaki km farkı klimadan daha önemli ve üstelik 4250 tl daha ucuz sizin araca göre.ben olsam kaçırmazdım.

+ 1

ılgın polat
    27punto34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    27 EP 585
    Edilen teşekkür: 4

dizel araç olmasına rağmen 20.000 km de bence süper, biraz da sen masraf edersen bence fiyat çok uygun derim, hayırlısı ise olsun kardeşim

İLKER Ç.
    ocean_1919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26
    Edilen teşekkür: 197

Belirttiğiniz donanımlarda eksik yoksa ve klima 2 bin tl'ye kadar sorunsuz takılabilirse bence iyi fiyat.

Selcuk Çiçek
    selcukche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 2

Erhan merhaba bende tofaştayım. aracı gördüm temiz bi araç 6 ileri 90bg dynamic ama 2 AIRbag benimde dikkatimi çekti normalde 4 AIRbag olması gerekio..bide şu klima olmaması benimde başımda var benim GP'de klimasız, eğer yaptıran bi yer bulursan bursadan bende taktırıcam.) ama fiyata bakarsak çok iyi tabii..

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

İyi de dostum benim araç fiat servis bakımlıydı 3 senedir servisten başka yere gimez büyük bakımları servis küçük bakımları kendim yapardım. Böyle masrafsız bir araba almak herkesin harcı değil şimdi klima için en az 2000 tl yi gözden çıkarmalısınız o da manuel klima için digital klima taktırmanız zor her servis takamaz. Aracın 90 bg ise hayırlı olsun 20 000km bişey değil 106 000km ye korkarak yaklaşıyoruz aslında araçtan önce sahibini tanısanız o araç 106000 de değil 200000 de de alınır. Çünkü bu motorlar 300-400 bin km yapabiliyor korkmayın o kadar ben gözü kapalı 50000 de bravo aldım tek masrafım turbosu onu da çıkma temiz bir tane takıyor turbocu yüksek ihtimal ama sıfır ayarınd ayarlayacak sanırım oldukça gelişmiş test cihazları var sıradan bir turbocu değil adam neyse ki siz kar zarar ilişkisi içerisinde en uygunu almak zorunda iseniz mutlaka servis garantisi isteyin benim için hala rahat değil ancak kullanımda kendime güveniyorum bakımları zamanında yaptırdıkça hiçbir araba kolay kolay arızalanmaz genelde ihmal edilen bakımlar cpteki para ile orantılı
    Lafı gelmişken birşeylerden bahsedeyim.
    Fiatdaki servis müdürü motor mekanik ustası arkadaşım aracı inceledi ve onun dediği şey kesinlikle arabayı ucuza almışsın oldu yapacağım masraflar belli araç 3 ayrı cihaza bağlandı teknik veriler ölçüldü ve turbo arızası dışında başka hiçbirşey bulunamadı.
    Sıfır turbo fiyatları 2282 lira ben mecburen 900 liraya çıkmasını taktırıyorum ancak lüks arabalarla sanaiye işiniz düşerse size verecekleri fiyat da lüks oluyor ben o yüzden servisleri tercih ediyorum çünkü servislerde size mesleğinizi sorup ne kadar para kazanıyorsunuz gibi sorularla karakter analizi yapmıyorlar ve sizi kazıklamaya çalışmıyorlar. Herkes için demiyorum ama şu ana kadar 15 arabası olan ve 14 ünü satan biri olarak konuşuyorum tecrübe ile sabittir üstüne alınan alınsın.

Uzun yazdığım için özür dilerim +1 lerinize katılmıyorum.

Mert Karaca
    Stalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 135

Arkadaş almayı düşündüğü araçla ilgili topic açmış siz kendi aracınızı anlatıyorsunuz...

Soruya gelirsek, bence de araçta ağır bir kusur yoksa kesinlikle kaçırma fiyatı uygun, birkaç ay sonra 2.eller de yükselmeye başlayacak zaten.
    Klima taktırma olayına gelince masraflı olur ama aracının motoru verimsiz bir klimayı bile rahatça besleyecek güçte bunu unutma. 77bg fire motor olsa dışarda klima taktırıp sonra aracı yürütememek var ama 90bg dizel araç için bu geçerli değil.
    Motor yapısını bilmiyorum ama klimalı dizel modellerde önce klima sonra intercooler en son radyatör şeklinde yerleşim varsa (klima eşanjörü intercooler ile motor radyatörü arasında değilse) çıkma bir araçtan bulacağın klima eşanjörünü rahatlıkla en öne monte edip güzel bir işçilik ile işin içinden çıkabilirsin. Aksi durumda ise biraz hesap kitap gerekli ona dikkat.

Erhan Öztürk
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok

Arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim. Bakalım bana kısmet olursa alacağım aracı..

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

stalker arkadaşım ben tecrübelerimi anlatıyorum sen ne demişsin ya anlamadım tirübüne mi oynuyorsun. Elbete altımdaki 90 bg lik araba ise kendi bilgi birikimlerimi anlatacağım.