20 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Punto Evo sedan çıkabilir

berk demirel
    berkkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 12

Mutlu Punto Evo sedan çıkabilir

Tofaş CEO`su Ali Pandır, 2 yıl içinde Palio ile Albea`nın ömürlerinin sona ereceğini belirterek, bu modellerin yerine geçecek proje üzerinde çalıştıklarını kaydetti. `Tamamen yeni bir projeden bahsediyorum` diyen Pandır, şunları söyledi: `1998`den bu yana Palio`yu, 2002`den bu yana Albea`yı üretiyoruz. İki modelimiz de özellikle iç pazarda en önemli gücümüz oldu. Ama bu araçların ömürleri 2 yıl sonra dolacak. Bunların yerine, ihracatta bize daha fazla güç katacak yepyeni bir modelin üretimi için çalışıyoruz. Bu model ne yeni Albea ne de yeni Palio olacak. Sıfırdan yapılacak bir araçtan bahsediyorum. Mevcut yollarda dolaşan Fiat modellerinden de biri değil.`

B sınıfında sedan olacak
    Yeni modelin Palio ve Albea gibi yeni B segmentinde yer alacağını kaydeden Pandır, şöyle konuştu: `Ürün Linea gibi uluslararası bir model olarak tasarlanıyor. İhracat payı yüksek olacak. Brezilya, Rusya ve Çin gibi kendi iç pazarlarına ağırlıkta araç üreten ülkelerin dışındaki ülkelere ihraç edebileceğiz. Yeni model, Fiat`ın halihazırda yürüyen bir projesi. Ancak bu kez iki model yerine, tek bir araç olması gündemde. O da sedan olacak. Hükümetin 250 milyon TL`nin üzerine verdiği yatırım teşviğini kaçırmak istemiyoruz. Bu yüzden 2010`da bu yatırımı açıklayacağız.`

Yeni model Punto Evo`nun sedan versiyonu olabilir
    BURSA`da Albea ve Palio`nun yerine üretilecek modelin Frankfurt`ta dünya tanıtımı yapılacak Punto Evo`nun sedan versiyonu olabileceği olasılığı güçlendi. Fiat`ı dipten kurtarıp, dünya devlerini alacak noktaya getiren modellerinden biri olan Grande Punto`nun yerini alacak Punto Evo`nun sedan versiyonu için Ar-Ge çalışmalarının başladığı belirtiliyor.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ertuğ Torun
    T-jet uzmani Romeo_er2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52
    Edilen teşekkür: 1032

inşallah çıkmaz..
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

murat sargın
    murti82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 37

Bence de inşallah çıkmaz. Çünkü aracın çizgileri sedan için hiç uygun değil. Pejonun 206 sedan gibi olmasın.

Ertuğ Torun
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52

aynı şey aklımdan geçti mishal 206 sedan-aveo sedan-honda city fln..estetikten yoksun araçlar..
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

6. 12/10/2009, 00:40

Ertuğ Torun
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52

onunda evo su çıkar belki
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

batu fes
    batuhann80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 615

linea evo ııııyyyy
    Boyun eğmeyeceğiz. Çünkü bu, şan ve şerefle yaşamış olan ecdadımıza karşı büyük bir ihanet olur. Atalarımız, bizlere geniş ülkelerle birlikte hürriyet ve istiklâli de emanet ettiler. Savaşçı ve süvari hayatımız sayesinde yabancıları titreten bir millet olduk. Korumakla vazifeli bulunduğumuz bütün bu emanetleri, adi bir ömür uğruna fedâ edemeyiz. Hepimizin bildiği gibi savaşta Cengaverlerin kaderi ölümdür. Biz ölsek de kahramanlığımızın şanı yaşayacak. Çocuklarımız ve torunlarımız diğer kavimlerin efendisi olacaktır.
    Çİ - Çİ YABGU
    ( M.Ö 54 )

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

çıkmaz arkdaşlar linea var onun yerine aynı segment bir araç için neden okadar yatırım yapılsın ..

Taygun Mertcan
    taygunm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 12

bu haberi gazetee bende okumuştum, ilk başta aklıma linea geldi lineada malum bizim puntoların sedanı tarzında ama evonun sedanı aynı şekilde yapılırsa o zaman linea ne olacak? belki lineanın üretimini durdurup evonun sedanı şeklinde makyajlı kasa yapıp vergi teşfiğini alabilerler, yada değişik bir sedan yaparlar ama evonun sedanı nasıl olur burası karışık...

11. 12/10/2009, 11:56

uğur kamçı
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. xcruelx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 358

Bende okudum o yazıyı. Hatta içerdende aldım duyumları. Bence punto sedan olmayacak çünkü punto seden var. Punto sedan zaten linea dır. Bunu daha evvelde söyledim. Önce punto sedan yaptı tofaş. Bursa sokaklarında dolaştı. Sonra rafa kaldırdılar. Sonra tekrar gündeme alıp sitilize ettiler. Çok değiştiriler arabayı. Tamamen farklı bişi cıkardılar. Fakat bir linea ile punto nun kaputunu açın ve içindeki parçalara bir bakın bir çok parçası ortak veya çok benzeridir. Bu nedenle punto sedan yapılmayacak. Benim kendi fikrim şudur. Hatta Fabrika sınırları sienanın bir önceki kasayı görmüştüm. Biliyorsunsuz albea siena nın eski kasanın adı değiştirilip burda üretilen halidir. Şu an siena bam başka. Yeni bir kasaya geçtiler. Büyük ihtimal eski kasayı belki biraz stilize ederek Burda üretecekler gibi geliyor bana.

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

Alıntı Romeo_er2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    inşallah çıkmaz..

+1
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Linea her ne kadar kompakt sınıf sedan olarak lanse edilse de şasisini bile b sınıfı Puntodan almış bir araç.Bu yüzden bana göre Evo sedanın çıkması Linea nın adının değişmesi ya da Linea Evo olması anlamına gelmekte.Neredeyse aynı tipte aynı boyutta 2 sedanın çıkması çok saçma olur.Bana göre Tofaş-Fiat ın asıl yapması gereken şey Linea ya da adı ne olacaksa bu aracı b segmentine çekip %100 kompakt bir sedan üretmek.Şasiyi de Bravodan alarak gerek boyut gerekse tasarım olarak sınıf standartlarına uygun yeni bir proje en akıllı tercih olur...

uğur kamçı
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. xcruelx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 358

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Linea her ne kadar kompakt sınıf sedan olarak lanse edilse de şasisini bile b sınıfı Puntodan almış bir araç.Bu yüzden bana göre Evo sedanın çıkması Linea nın adının değişmesi ya da Linea Evo olması anlamına gelmekte.Neredeyse aynı tipte aynı boyutta 2 sedanın çıkması çok saçma olur.Bana göre Tofaş-Fiat ın asıl yapması gereken şey Linea ya da adı ne olacaksa bu aracı b segmentine çekip %100 kompakt bir sedan üretmek.Şasiyi de Bravodan alarak gerek boyut gerekse tasarım olarak sınıf standartlarına uygun yeni bir proje en akıllı tercih olur...
    Sana canı gönülden katılıyorum daha dogrusu istiyorum. Lakin şu konuyu unutuyorsun. Bizi yıllarca kuş serisine mahkum eden Tofaş değildi Fiattı. Çünkü arac vermedi. Tasarım vermedi. Dikkat ettiseniz Türkiyede üretilen tüm arac %100 yeni tasarım değil. Hep bir şeylerden bozma. Re-Style edilmiş araclar. Ben Bravo nun şasesini vereceklerini düşünmüyorum. Verseler verseler Stilio nun yada yeni sienanın şasesini verirler yine.

Bu arada geçen ay Toyota Yaris in sedanı nı gördüm. Sudi Arabistan plakalıydı. Yaris in sedanı varmıydı ? Çok şaşırdım.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Uğur, bence yine suçlu Tofaştır Sonuçta kendi aracını üretebilme özgürlüğü var Türkiyenin ya da herhangi bir girişimcinin,

Bravoda elden geçirilmiş stilo şasisi bulunmakta.Fiat ın verip vermeyeceğini bilemem ama dediğim gibi bir araca c segmenti denmesi için öcelikle c segmenti bir şasi kullanılması gerekmekte.O yüzden Linealar bana göre b segmentidir ya da b+ diyelim

mesut eyvaz
    mesut eyvaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Edilen teşekkür: 34

aman aman eksik kalsın böyle iyiyiz biz

alper aslan
    alpimmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1091

Femoli'nin dediği gibi çıkmaz öyle bişey. çıksa da kia rio ve kalos'un sedanları gibi çok kötü görüneceği kanısındayım. Hb en güzeli, böyle devam

Ayhan Güler
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. ayhan1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16 L 1377
    Edilen teşekkür: 414

pekte iyi olmaz gibime geliyor belki Line EVO olur

Halit BEBEK
    nerhal61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON
    Edilen teşekkür: 257

Albea ve palio b segmentinin alt versiyonları zaten. Şirket arabaları cogunlukla...Evo tasarımını, donanımını yeni bir sedanda toplarlarsa fiyatı farklı olur bence..Bu yüzden evodan esinlenilmiş ya da lineanın yeni bir tipi cıkacaktır diye tahmin ediyorum...

Onur Yılmazer
    Kafa biDüny@ evolodi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    35½
    Edilen teşekkür: 742

çok tipsiz olur bence sedani
    Hem çekilmezim hem vazgeçilmez Allah başka dert vermesin

Emrah KARADAĞ
    bvb3414 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06PK676
    Edilen teşekkür: 11

Hali hazırda tipsiz olan evo daha da kötü olurdu bence.

ERDEM TULUNAY
    erdta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 40

Konu birden hortlamış konu açıldığında ben daha askere gitmemiştim Şimdi askerliği unuttum