11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Gp'nin - 2.el piyasa değerini arttıralım

LEVENT KAYA
    TEXAS TECH PUNTO hazemanyagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 10

Kızgın Gp'nin - 2.el piyasa değerini arttıralım

Arkadaslar 2 el sitelerine giriyorum adamlar gp lerimizin fiyatlarini cok dusuk veriyorlar ya bu kadar olmamali adam 2008 model 18000 km de gp sine 22bin foyat cekiyor aradan bir yil gecmis 6-7 bin fiyat kiriyor be insaf piolocular boyle mi adam 9 senelik arabasini 7-8 bin farkla satiyor. Neden boyle birlik olamaz miyiz. Moderatorlerimizin de destegini bekliyorum. Saygilar.

2. Bu mesajı için 5 kişi hazemanyagi'ye teşekkür etti:

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

güzel bir konuya dikkat çekmişsiniz.

serdar mumcu
    sersev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 96

piyasa sartları ıle alakalı bir durum bu arkadaşım sadece gp degil tüm markalarda durum aynı

1 senelik dedıgın aracı 22 bıne satan adam arabasını zaten 25 bıne aldı yani senin dedıgın gibi 7 bın tl fark olmuyor

kerem kerem
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. xmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 37

aslında 2.el piyasasında genelde bu sorun var bazı istisnalar haric, ör audi a3 değeri hiç düşmez

bu sorun piyasada sağlıklı fiyat oluşmamasından kaynaklanıyor. arz eden ile talep eden farklı rakamlar talep ettiği için bir türlü denge fiyatı oluşmuyor. bir de marka imajı var tabi . adamlar araclarımıza hala tofaş gözü ile bakıyor. bunu kırmak gerek.

geçen aylarda kendi puntomu satmayı düşündüm. benim aracım ile aynı özellikteki diğer araç fiyatlarının ortalamasını alıp fiyatı 17.000 bin belirledim, müşteri de buldum ancak son anda vazgeçtim puntomdan ayrılamadım

sonuç olarak ortalama fiyatlar dediğiniz gibi yukarı çıkar ise bizim araçların da değieri artacağını düşünüyorum....

şaşırmamak elde değil adam 11 yaşındaki carinasına 15 bin istiyor........ neyse, hayırlısı binmeye devam puntolarımıza....

LEVENT KAYA
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

BENIM SOYLEMEYE CALISTIGIM OLAY BU ISTE.. ASAGIDAKI FIYATLARI KARSILASTIRIRSANIZ SOYLEMEYE CALISTIGIMI ANLAYACAKSINIZ.

BUNU DEGISTIREMIYOR MUYUZ!, BU OLAYA BIR DUR DIYEMIYOR MUYUZ!

Renault > Clio > 1.5 DCi Authentique > SAHİBİNDEN BANKA KREDİSİNE UYGUN 11000 DE 2009 MODEL CLİO HB #17262835 - sahibinden.com

Fiat > Punto > 1.3 M.jet Active > SAHİBİNEN TEMİZ 2009 1.3 MULTİJET FİAT PUNTO #16506560 - sahibinden.com

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Levent, gönül isterki satış aşamasında araçlarımızı minimum değer kaybıyla satalım.Ancak mevcut koşullar buna engel olmakta.Bunun başlıca iki nedeni var,

Birincisi, artık eskisi gibi araç fiyatlarının enflasyon nedeniyle artmaması ve sürekli yeni araçların piyasaya sürülmesi
    İkincisi ise sahip olduğumuz araçların marka değeri.

2. el fiyat farklılıklarının bizim araçlarımız üzerindeki esas etkisi ikinci nedene dayanmakta.Yani Fiat Marka Değeri.Ülkemizde Fiat a verilen değer araçlarımızın hakkettiğinden çok daha azı maalesef.Özellikle Tofaştan kaynaklanan Fiat Önyargısı Türkiyede biraz azalsa da halen devam etmekte ve bu araçlarımızın 2. el değerini olumsuz etkilemekte.Dolayısıyla bu önyargıdan kurtulmadan araçlarımızın değerini arttırmanın bir yolu yok maalesef.

Biz punto severler bile zaman zaman araçlarımızı haksız yere eleştirdikten sonra önyargılı insanların fikirlerini değiştirmesi mümkün değil maalesef

Bu Fiat Önyargısı sayesinde ise diğer bazı markalar araç satışlarından ekstra karlar sağlamakta.Çünkü biliyorlar ki biz ne satarsak satalım bu millet nasılsa alır.Bu sayede küçük sınıf dizel otomatik araç fiyatları 40000TL ye çıkmakta

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

LEVENT KAYA
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Haklisiniz arda, ayrica soylediklerine ek olarak bu konuda puntocular arasinda bir kamuoyu bilinci malesef olusmamis. Bahsettigin onyargiyi kiracak birseyler bulmamiz gerektigineinaniyorum., mesela italyan arabalarinin, dusuk marka alman arabalarindan daha iyi oldugu kanisi gibi..

bahri cincioğlu
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. GPS2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 399

birde sıfır fiyatlarına bakmak lazım emsal diğer marka arabalara...bence fiat donanım stil ve kullanım zevki + daha uygun fiyatıyla herzaman öne çıkıyor...iyi araştırın derim...mesela bu linkteki punto kaça satın alındı clio kaça satın alındı ...yazmakla araba satılsaydı...çok örnekler verebilirim...bende tam tersi geçen yıl bu zamanlar çılgın gibi ikinci el dizel punto linea ve albea (temiz) aradım pazarlarda netlerde(kafama göre bulamadım bulduysamda kelepir değildi) ve şu sonuca vardım GP en iyi değerini koruyan ve ikinci elde talebi olan bir araç...sıkmayın canınızı...ve ÖTV indirimiyle ikinci el fiyatına sıfırı çektik...bu da şans ...kriz fln...

serdar mumcu
    sersev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 96

Alıntı hazemanyagi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BENIM SOYLEMEYE CALISTIGIM OLAY BU ISTE.. ASAGIDAKI FIYATLARI KARSILASTIRIRSANIZ SOYLEMEYE CALISTIGIMI ANLAYACAKSINIZ.

BUNU DEGISTIREMIYOR MUYUZ!, BU OLAYA BIR DUR DIYEMIYOR MUYUZ!

Renault > Clio > 1.5 DCi Authentique > SAHİBİNDEN BANKA KREDİSİNE UYGUN 11000 DE 2009 MODEL CLİO HB #17262835 - sahibinden.com

Fiat > Punto > 1.3 M.jet Active > SAHİBİNEN TEMİZ 2009 1.3 MULTİJET FİAT PUNTO #16506560 - sahibinden.com
    1.koç çalışanı olmak bu aracları normal fıyatından 2 3 mılyar asagıya almak demek ve satarkende ona gore satıyorlar ve yaklasık cogu koc calısanı fıat arabasına bınıyor
    2.enflasyonun olmaması dogal olarak fıyatların her marka aracda gerıye gıtmesıne sebep oluyor
    3.sahıbınden comda yazan fıyatlar en az 1.5 2 bin tl fazla ,yuksek pıyasa sartlarından
    4.ılanda verdıgın clıo yocu aracını o fıyata satsın ben kendı aracımı ona hedıye edıcegım

senın demek ıstedıgını anladım keske oyle guzel gunler bızım olsa ama cok zor arkadasım sımdı de hurda arac ındırımı cıkıyor gp fıyatları ve dıger marka ıkıncı el fıyatları dusuk sevıyede devam edıcek

ERDEM TULUNAY
    erdta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 40

1 clio 27bine zorda olsa satar çünkü araç rizede, bildiğiniz gibi aracı satarken ilde çok farkediyor oysa punto İstanbulda ancak şunuda belirteyim o clioya 27 bin veren adama acırım gerçi pazarlık payıda yüksektir ama içi ne kadar kötü öyle ya.

LEVENT KAYA
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

duz adam isi ic dizayn