Sayfa 1/3 123 SonSon
60 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Grande punto 2006 1.4 fire dynamic--Hyundai Accent era 2009 team 1.4 karşılaştırmam

SERKAN TASKİN
    serkan_gazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 73

Standart Grande punto 2006 1.4 fire dynamic--Hyundai Accent era 2009 team 1.4 karşılaştırmam

Arkadaşlar sakın kızmayın sınıfları farklı kategorileri ayrı die, niyetim birini yüceltmek diğerini kötülemek değil,sadece grande puntomu bir buçuk ay oldu alallı 16.850 ye almıştım,çook memnunum ama herkes sıfır niye almadın eralar vardı ne güzel falan die moralimi bozuyorlardı.Benimde aklıma takıldı ulen dedim neymiş bu araba die tanıdıkta vardı aldım yarım saat gezdim,sırf rahatlamak için.
    İzlenimlerimi sizinle paylaşmak istedim umarım kimseyi rencide etmem.
    Öncelikle şuan içim çok rahatladı iiiki punto almışım sebebini sorarsanız...Başlayayım

İlk izlenim:
    Yeni bir araba olduğu için 0 kokusu olduğu için heyecanlıydım büyük beklentilerim vardı ama hüsran içine sığamadım 1.90 boyum var kafa eğildi kaldı elim yana gitti aradım dendim bişiler ama yok inmiyo anlamdım neyse koltuğu arkaya yasladım biraz sığdım diyeyim.Anahtar kumandasız yanında bir düğme var açıyo kapıyo ama açıkmı kapalımı belli olmuyo araba 2 defa kontrol ettim kapandımı die.Anahtar yeri ii diil dik olduğu için rahat çevirilmiyo eski doğanların kontağı gibiydi.
    Çalıştırma:
    Motor sesi iyi sessiz,görüş açısı ii ama punto kadar diil yan görüş kısıtlı.
    Konfor:Arabanın koltukları düz konfor yok bence 2009 model bir arabaya yakışmıyor,iç hacım samimi söylüyorum puntodan ufak hayret ettim,direksiyon ele iyi oturmuyor,konsol çok basit 2000 model bi araba gibi arabayı açar açmaz klima çalşıyo kapatmazsan çalışıyo düğme kapalıda olsa açarkan çalışıyo sordum böyleymiş çaresi yokmuş,yani her çalıştırışta kompresör çalışıyo kısacası arabanın içi kalite hissi vermiyo ben beğenmedim gençlere göre diil,cd çalar mp3 çalmıyor,yol bilgisayarı yok tabiiki
    Yol tutuş:
    Debriyaş çok geç kavriyordu acemilikten dedim ama yok 1-2 cm kala anca yakalıyo o zamana kadar araba bağırıyo neyse çok önemli diil,vites geçişleri sert sanırım daha alışmamış,hızlanma gayet ii benim fire motordan daha iyiydi ama starjetten ii diil zaten 90 beygir 77 beygirden fazla olmasını bekliyordum,süspansıyonlar uyumlu ne sert ne yumuşak ii ayarlanmış ama araba yola oturmuyo sanki hafif geldi bana ne biliim o kadarda hafif diilldir diodum ama biraz ürktüm,direksiyonu beğenmedim tepkisi ii diil,sertlik ii ama hızlanınca güven vermiyo yani sertlik değişmiyo
    Hoparlörler puntoya yanaşamaz kesinlikle teypte yarım satır diyebileceğim kadar ekran var düğmeler uzak kalıyı ama direksiyon üstünde düğmeler kurtarıyo.
    Fren zayıf abs olduğuna inanmadım yavaşken ii sarsmıyo ama hızlıyken durmak puntoya göre daha geç olacaktır.
    Yalıtım:puntoya yakın ama daha ii diyemem motor sesini rahatlıkla duyabiliyorum düşük devirlerde bile
    Bagaj: sedan olmasına rağmen bagaj nerdeyse punto kadar öle ahım şahım bagaj yok hb sanki araba.
    Dışgörünüş:Anlatmama gerek yok kıyaslama bile yapmak imkansız
    İç Görünüş:Ancak albea ile kıyaslayabilirim puntoya yanaşamaz.

Sonuç: Araba fena diil güzel alınabilir ama puntoya binmeden önce punto donanımlarında era 25 milyar eee ozaman eraya ne gerek var derim düşünmeye bile gerek yok Arabada lüks hissi yok normal araba diyebiliyosunuz 1 sene sonra birisi binse 2009 model olduğuna inanmaz adamlar fiyatı düşürelim die herşeyden çalmışlar,Hafif geldi bana araba iyi kaçıyo ama hafiflikten gibi motor gücünden diil die düşünüyorum.
    Araba biraz fazla yakıyo duyunca inanamadım yeni tamam biraz fazla yakar ama şehir içi 390 ortalama şehir dışı 260 yakarmı ya mümkünmü arkadaş çok canı sıkkın düşer die bekliyo işallah düşer ama ne kadar düşecek bilinmez.

Kısacası küçük aileler için alınabilir bir araca teferruatı yok elektronik diil manuel bi araç puanlamak gerekirse haddime diil ama puntoya araştırıken 10 üzerinden 8 vermiştim ama eraya 2009 model bir araba omasına rağmen 10 üzerinden 6 verebilirim,palio kalitesinde bir araba nerdeyse eski arabama benzettim.

Umarım faydalı umarım kimseyi kızdırmam.Ama bu fikirlerin tamamı bana ait yani benim kişisel görüşüm herkesin görüşü farklıdır.Tek şey diyebilirim PUNTONUZ OLDUĞU İÇİN ÇOOOK ŞANSLISINIZ HERŞEYE RAĞMEN PUNTO BİR TUTKUYMUŞ GERÇEKTEN.

2. Bu mesajı için 6 kişi serkan_gazi'ye teşekkür etti:

SERKAN TASKİN
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Yok

arkadaşım teşekkür ederim yorumlarınızı bekliyorum iyi yada kötü

Mustafa İŞLER
    mustafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 78

Hyundai Accent bence Grande Punto yerine Albea ile karşılaştırılması gereken bir araç. Albeada Accent de yuksek hızlarda ve şehirlerarasında yamulacakmıs gibime geliyor belki hissi konuşuyorum ama tenekeden yapılmış izlenimi veriyor. mesela bilen bilir gavur dağlarındaki viyaduklerde çok kuvvetli rüzgar eser. Hyundai Accentle o yolda gitmenin düşüncesi bile korkutuyor beni açıkçası.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Açıkçası görünüş olarak Eralar benim hoşuma gidiyor.B segmenti sedan 20000-25000TL ye alacağım ilk araç Era olur heralde.Düşük bakım ücretleri, uzun garanti süresi ve güçlü dizel avantajları.Mütavazi donanım, yol tutuş, plastik ve işçilik ise dezavantajları...

SERKAN TASKİN
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Yok

haklısınız sedan olarak o paralara sıfır bulmak zor

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

valla Era'lar gorunus olarak guzelde, GP'ye oranla konfor, guvenlık olarak baya baya eksık kalıyor.rent a car ve sırket aracı olarak ılk sırada tercıh edılır
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

hasan ali Z.
    HasanAliz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 116

i20 denk sanırım biraz GP.ye

Murat KOCA
    EviLDoeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 42

Alıntı Delidavsan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sonuc olarak Accent ve Era serisi guncel Sahin denebilecek "taksici" araclari. Az yakip seri giden bir arac.

bence en güzel yorumu yapışın ki trafikte bunun yegane göstergesi

FZA YKC
    feza33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 52

1.5 110 hp (240 tork)olan modeli doğal olarak gp den üstün,bagajı yeterli hacimde,5 yıl garantili olması en büyük avantajı. (60000 km periyodik bakımı 430 tl)
    kullanılan plastik aksam kalitesiz,işçilik zayıf ,kaporta el ile dokunuldugunda bile içine göçüyor,donanımı zayıf. gp ile kıyaslamak yanlış olur bence...
    There are two Mustafa Kemals; one is flesh-and-bone Mustafa Kemal who now stands before you and will pass away. The other one is you, all of you who will go to the far corners of our land to speand the ideals which must be defended your s if necessary. I stand for the nation's dreams, and my life's work is to them come true.

Ah-MeT
    Ziyaretçi Ah-MeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kola tenekesiyle GP ye ayıp olur bu karşılaştırma

hasan ali Z.
    HasanAliz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 116

İ30 dan başka sı yalan Hyundai de

Utku OKTAY
    utku952 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 179

babamın getz i var bir tek motorundan memnunum gerisi gp yle kıyaslamaya gelmez crdi motorlar çok iyi 1.5 82bg getz

U.FURKAN YAYVAN
    leon033 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 5

ben 1.4 era kullanmadım fakat ailede 4 aracın 2 si ötv indiriminden dolayı yenilendi yeni alınan araçlardan biri 2009 grande punto 1.4 8v 77hp fire dynamic diğeri 2009 accent era 1.5 16v 110hp crdi team abs bu araçları degişik zamanlarda kullanıyorum gp donanım olarak accent eradan çok üstün ama accent era motor gücü olarak hızlanmada,ani kalkışlarda çok iyi aşırı seri bir araç doğrusu ben accentten bu performansı beklemiyordum insan accent erayı kullanırken hızlı gitmekten kendini alamıyor ama g.puntoda böyle değil araç çok hantal kalıyor eraya göre ani kalkış yok gibi gaza basıyorsun araba 4000-5000 devire geliyor erada 2000-3000 devirde ulaştıgın seriliğe ulaşamıyorsun.o zaman neden g.punto aldınız diyeceksizin benim g.puntoya sözüm yok g.punto alırken test sürüşü yapmadık işler aceleye geldi ama 77hp 8v fire motor bir g.punto test etmiş olsaydık kersinlikle almazdık tercihimizi ya starjetten yada 90 hp multijetten yana kullanırdık..

bu arada accent era ve grande punto aynı fiyata alınmıştı...
    Konu ABNEW tarafından (22/06/2009 Saat 16:52 ) değiştirilmiştir.
    2009 GRANDE PUNTO FİRE DYNAMİC

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Motor karşılaştırması biraz a olmuş gibi...

U.FURKAN YAYVAN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

bence a bi durum yok ben bezinli bi puntoda düşük bir performans beklemiyordum doğrusu hani araç yeni motor açılır alışır falan dedim ama g.punto 3000 km geldi ama çok bi değişklik yok gibi cihan arkadaşım sana tavsiyem fire motor 77hp 8v bi g.punto kullan sonrada crdi accent era kullan o zaman yazdıklarımda haklı olduğumu anlarsın..ben multijet 75hp g.punto kullanmadım onların performansı fire 8v 77hp göre nasıl ikisinide kullanan varsa görüşlerini yazarsa sevinirim..
    Konu leon033 tarafından (22/06/2009 Saat 02:32 ) değiştirilmiştir.

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı leon033 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence a bi durum yok ben bezinli bi puntoda düşük bir performans beklemiyordum doğrusu hani araç yeni motor açılır alışır falan dedim ama g.punto 3000 km geldi ama çok bi değişklik yok gibi cihan arkadaşım sana tavsiyem fire motor 77hp 8v bi g.punto kullan sonrada crdi accent era kullan o zaman yazdıklarımda haklı olduğumu anlarsın..ben multijet 75hp g.punto kullanmadım onların performansı fire 8v 77hp göre nasıl ikisinide kullanan varsa görüşlerini yazarsa sevinirim..
    Alıntı Cihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motor karşılaştırması biraz a olmuş gibi...
    Furkan, Cihan da aynı şeyi kastetmiş sanırım.77bg lik benzinli ile 110bg lik turbo dizel makineler arasında oldukça fazla fark var dizel lehine.Era dizel ile GP mjtd 90bg karşılaştırılabilir bu bağlamda.Bu iki dizel gerek hızlanma gerekse son sürat olarak yaklaşık aynı değeri yakalamakta arada 20bg, 35nm ve 250cc lik bir fark olmasına rağmen...

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

U.FURKAN YAYVAN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

arda abi 75 hp multijet g.punto ile fire77hp 8v bir g.punto arasında performans açısından büyük bir fark var mı?Biri 75hp diğeri 77hp aradaki fark yok denecek kadar az ama tork açısından multijet 190nm diğeri 115nm arada 75nm fark var tabiki bunlar fabrika verileri bence en iyi bilgiyi bu iki aracıda kullanmış olan birisi verebilir..

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Furkan, 0-100km/s ile son sürat olarak pek fark yok.Ancak ara hızlanmada dizel yüksek torku nedeniyle daha avantajlı...

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı leon033 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Merak etme her türünü kullandım puntonun. Benim de sana tavsiyem motorlar karşılaştırılacakken neler dikkate alınmalı konusunda biraz araştırma yapman.

1.4 fire 77hp ile 1.6 crdi 110 luk erayı karşılaştırmışsın.

Karşılaştırmadaki fire motor etrafında göreceğin en ekonomik benzinli motorlardan birisidir.

Karşılaştırmadaki dizel motor şu an piyasadaki en güçlü dizel motordur.

Daha kaç kişi bana akıl verecek tavsiyede bulunacak merak ediyorum.

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

U.FURKAN YAYVAN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı Cihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merak etme her türünü kullandım puntonun. Benim de sana tavsiyem motorlar karşılaştırılacakken neler dikkate alınmalı konusunda biraz araştırma yapman.

1.4 fire 77hp ile 1.6 crdi 110 luk erayı karşılaştırmışsın.

Karşılaştırmadaki fire motor etrafında göreceğin en ekonomik benzinli motorlardan birisidir.

Karşılaştırmadaki dizel motor şu an piyasadaki en güçlü dizel motordur.

Daha kaç kişi bana akıl verecek tavsiyede bulunacak merak ediyorum.
    karşılaştırma yaparken motor hacimlerini vs. özellikleri dikkate almadığım doğru kusuruma bakmayın..ben sadece iki markanın arasındaki yaşamış oldugum bazı farkları sizlere aktardım..kimseyede akıl vermek gibi bir niyetim yok yanlış anlaşılmasın...herkesin aklı kendine yeter bence..

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/3 123 SonSon