17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: Garaj resimlerine 1. olarak aday. önce soru sorucam

Elmedin Başkol
    Elmedin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 89

Dikkat Garaj resimlerine 1. olarak aday. önce soru sorucam

selam GP dostlarım

arkadaşlar resimleri yayınlamadan önce birkaç şey öğrenmek istiyorum. garaj resimlerinde sıralamayı neye göre ve nasıl belirliyorsunuz?

uzun zamandır birkaç defa İstanbul Maslak Atatürk Oto Sanayiye gide gele müdavimi oldum ve her gittiğimde birşeyler yapıyorum. son birkaç iş daha kaldı bu hafta sonu biter diye tahmin ediyorum. gerçi bana kalırsa bu hali ile bile çok şahane oldu ama bitmeden hiçbir resim yayınlamicam.

geleyim sorularıma.

1- garanti kapsamlı çip yapan yer var mı? varsa neresi ve kaça?

2- bagaj krom çıtası bulamıyorum? kimse yapmıyor mu?

3- Abarth turbosu satan yer var mı?

anlayacağınız hem motor hem de görsel birkaç modifiye yaptım ama yukarda saydıklarımı da ek yapabilir miyim merak ediyorum.

bir aksilik olmazsa resimleri pazar gününe kadar yayınlamaya çalışıcam.

Okan Kavasoğlu
    okn53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rize
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    53 FL 100
    Edilen teşekkür: 98

sadece 2. sorunu cevaplıyım diğerleriyle ilgili bilgim yok.herhangibir servisten OM2502052 kodlu bagaj çıtasını isteyebilirsin fiaytıda 46 ytl
    Eski Nick: ROCKSTAR100

"Nero Provocatore,Crossover Black,Crossover Schwarz,Rock Siyah"

Erhan OĞUZHAN
    LINEA erhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06RB401
    Edilen teşekkür: 158

cihan arkadaşımız garantili olarak chip yazılımı atıyor. onunla bir görüş istersen
    Linea Dynamic 1,4 Fire

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR

erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

Alıntı Elmedin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar resimleri yayınlamadan önce birkaç şey öğrenmek istiyorum. garaj resimlerinde sıralamayı neye göre ve nasıl belirliyorsunuz?
    Garaj resimleri, forum üyelik ID'sine gore otomatik siralaniyor, yani forum'a uye olma tarihinize gore siralaniyor. Eklenen son 5 resim de anasayfada görünüyor.

Sorunuzun sonundaki emotion işaretiyle neyi ima etmeye çalıştınız merak ettim?

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İstanbulda ikamet ediyorsun anlaşılan. Bayisi olduğum PS Chiptuning ile görüşmeni tavsiye ederim. Modifikasyon ile ilgili diğer sorularını da Barbaros Bey'e yöneltirsin. PERFORMANCE SOFTWARE adresinden ulaşabilirsin.

Elmedin Başkol
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

yanıtlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. sık sık foruma girmediğim için herşeye yabancıyım ondan sordum sıralama olayını. hmm demek sıralama sadece tarih sırası. peki forumda tatlı bir rekabet ortamı yapmak için sıralama olayına da girmez misiniz?

@ cihan: garantili çip yaptığın söylendi. nasıl bir garantidir bu. benim kastettiğim servis garantisidir. yani çipi fiat servise yapıp arabanın başına birşey gelince bunu fiat servisten bilicem. böyle bir garanti var mıdır? bir fiat servisinin yaptığını duydum ama doğruluğu konusunda emin olamadığım için şimdi o servisin adını vermem de doğru olmaz.

az kaldı son değişiklikleri de yapıp bitiricem sonra resimleri eklicem

Engin DURUER
    Fire in the hole ! Genius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 674

Fiat servisleri böyle bir işi yapmaz, garantide vermez. Belki hatır gönül işi birşeyler yaparlar ama garanti konusu senin samimiyetine kalmış.
    GP in mirror is faster than they appear !

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yanıtlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. sık sık foruma girmediğim için herşeye yabancıyım ondan sordum sıralama olayını. hmm demek sıralama sadece tarih sırası. peki forumda tatlı bir rekabet ortamı yapmak için sıralama olayına da girmez misiniz?

@ cihan: garantili çip yaptığın söylendi. nasıl bir garantidir bu. benim kastettiğim servis garantisidir. yani çipi fiat servise yapıp arabanın başına birşey gelince bunu fiat servisten bilicem. böyle bir garanti var mıdır? bir fiat servisinin yaptığını duydum ama doğruluğu konusunda emin olamadığım için şimdi o servisin adını vermem de doğru olmaz.

az kaldı son değişiklikleri de yapıp bitiricem sonra resimleri eklicem

Ben bu soruya verecek yanıt bulamadım. Arkadaş yoktur demiş ama var. Düne kadar chiptuning e çamur atan servisler olayın gerçekliğini ve kokusunu alınca kendiler yapmaya başladılar. Servisler tamamen özel kuruluşlardır, istediği şeye garanti verme istediği şeye vermeme hakkı var. Neden garanti veriyorsun diye kimse soramaz Kendisi yapınca verir başkası yapınca vermez. Servisler çok önemseniyor malesef.

Benim yükleyeceğim yazılım senin motoruna bir zarar vermez. Motoruna bişe olursa benim yazılımdan olmayacağına emin olduğumuz için gidip serviste her türlü garantinden yaptırabilirsin. Zaten bişe olacak olsa anında olur.

Fakat her yazılım için aynı şeyi söyleyemem, buna servisin yapacağı da dahil

Mert Karaca
    Stalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 135

Chiplettikten sonra herhangi bir sebeple turbon bozuldu diyelim, servise götür durumu çaktığı an en kolayına kaçıp araca müdalahede bulunduğun için bu garantiden olmaz ama parayı bayılırsan 1 günde yaparız muhabbetine gireceklerdir buna eminim.
    Bazıları chip yaptırdıkları yerlerde motorda ileriki bir tarihte sorun çıkmasına karşı orjinalini tekrar yükletip o şekilde servise götürüyorlar, tabii ufak bir ücret karşılığı . Bu şekilde servisin durumu anlaması neredeyse imkansız.

mete murat
    puntolam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 24

Ben Chip tuning yaptırdım.Atatürk sanayi sitesi OtoErol da.Garanti veremeyiz dediler.Ancak bir takım tavsiyeleri uyguladığın taktirde bir sorun yaşamak için sebep kalmaz dediler.Bunlar:1)Bakımları erkene çekmek(10 bin değilde 7 bin) 2)Kesinlikle eurodiesel kullanmak 3)Ani gaz köklemelerinden kaçınmak vb.
    Ben yaklaşık 2 aydır chipli kullanıyorum en ufak bir sorun yaşamadım ve memnunumda.

Elmedin Başkol
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

peki kaç beygir arttırır t-jetlerde çip yaparsam?

bide yazılım yükleme ne kadar masraf olur?

Mert Karaca
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Ne kadar beygir arttırdığını ve fiyatları Cihan daha iyi bilir ama ben de nette bir ara araştırmıştım bizim tjet'ler genelde 140hp civarında oluyor (135-145) Piyasada GP tjet için kaç tip yazılım var bunu ben de merak ediyorum.
    Fiyatlarda 650-750 civarında.

Bu arada Abarth turbosu aradığını belirtmişsin, bizim t-jetlere alınıp direkt takılabilinir mi yoksa beraberinde başka bir sürü parça ya da yazılım değişikliğine gerek var mı?

Elmedin Başkol
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

140 oluyorsa o zaman çok az. ben arabamı dyno'ya soktum motor gücü 134 çıktı zaten. tekerleğe verdiği saf güç ise 110 hp. 150'yi geçen bir yazılım uygulaması yoksa o zaman çip mip yapmicam direk turbo uygulamasına geçicem. bir ingiliz forumunda okumuştum elemanın biri punto t-jet aracına abarth turbosu takmış başka hiçbir ayar çekmemiş. yani yazılımını bile değiştirmemiş turboyu takınca. arabası direk 160 hp olmuş.

turbo çok pahalı olmasa da çok fazla iş çıkaracak. turbo değişince adam akıllı blow-off takmak gerekecek. üstüne üstlük tüm egzost sisteminin değişmesi gerekiyor çünkü çıkan gaz basıncı artacak. arttığından dolayı şu anki egzostun çapı küçük gelecek ve arabanın gücünü kısıtlayacak. egzost sisteminin komple çapının büyütülmesi lazım komple borularla beraber.

Mert Karaca
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Demek istediğim ortalama 15-25 arası (sadece chip ile) artış oluyor. Sen kendininin üstüne koy işte o kadar.
    Bahsettiğin turbo paketi herşey dahil 4000-5000 gibi tutar rahat, chip ile çok daha ucuza ona yakın bir performans alabilirsin gibi geldi bana. Bir de eğer turbo olayına girişilcekse az daha para verilip yeni turboya uygun bir yazılım yüklettirilerek çok daha verimli güç artışı olur kanımca.

altan bölük
    jarahar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34eu9697
    Edilen teşekkür: 16

merhaba bagaj çıtası aksaray de ve şirinevlerde bulabilirsin
    adresleri aşağıda
    OmsaLine Türkiye - Paslanmaz Çelik ABS Krom Ahşap Kaplama Aluminyum İç ve Dış Oto Aksesuarları

Omsa Tuning - omsatuning | modifiye ürünler krom aksesuarlar jant lastik

GRANDE PUNTO spoiler #10600744 - Sahibinden.com

resimlerini sabırsızlıkla bekliyoruz
    ben de alttakileri yaptırıcam tavsiye edebileceğin yerler varmı
    -cd player bölümünü komple krom kaplama
    -film cam
    -ön karlık ve spoiler
    -krom kapı kolları
    -port bagaj
    -sunroof ( hala kararsızım)
    -sis farı

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

peki kaç beygir arttırır t-jetlerde çip yaparsam?

bide yazılım yükleme ne kadar masraf olur?
    Alıntı Stalker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne kadar beygir arttırdığını ve fiyatları Cihan daha iyi bilir ama ben de nette bir ara araştırmıştım bizim tjet'ler genelde 140hp civarında oluyor (135-145) Piyasada GP tjet için kaç tip yazılım var bunu ben de merak ediyorum.
    Fiyatlarda 650-750 civarında.

Bu arada Abarth turbosu aradığını belirtmişsin, bizim t-jetlere alınıp direkt takılabilinir mi yoksa beraberinde başka bir sürü parça ya da yazılım değişikliğine gerek var mı?
    Chip konusuna ilgili başlıklardan devam edebiliriz,

Bence standart bir yüklemeyle 150bg rahat elde edilir.Abarth turbosu ise bence beraberinde ekstra yazılım-belki yeni sensör, basınca göre belki yeni bir intercooler ve artan güçle doğru orantılı olarak fren ve amortisör sistemi gerektirir...

Elmedin Başkol
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

yardım ve görüşleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar. arabamı istediğim şekle sonunda soktum. resimlere aşağıdaki linkten bakabilirsiniz. teşekkürler

https://forum.grandepuntotr.com/gara...z-acilsin.html