Sayfa 1/2 12 SonSon
33 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 18.500 TL'ye Active Araç Alacağım, Ancak Sorularım Var

Eko Eko
    eko74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06an....
    Edilen teşekkür: 10

Standart 18.500 TL'ye Active Araç Alacağım, Ancak Sorularım Var

Öncelikle herkese selamlar yakında bende aranıza katılcam galiba
    Arkadaşlar Ankara birmottan 2007 model 60000 de dizel active grante punto kaporasını verdim alcam. Ama aklıma takılan bazı şeyler var.
    1. Araba 34 plaka birmotun arabasymış araba temiz bakımlı hiç boya yok şirket arabası olmasının bir sakıncası olurmu...
    2.city modu direksiyonundaki problem varsa nasıl anlaşılır genelde şikayetler var...
    3.Ankara plakaya çevirmede ilçe pllakaları veriyolarmış mesala tenimahalle için YM bu konuda bilgisi olan varmı...
    Teşekkürler..

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Ekrem, bence şirket aracını biraz araştır derim.Eğer test aracıysa (km si düşük ama) almanı tavsiye etmem.Artı şirket araçları çok özenli kullanılmıyor.Araç 60000km de olmasına rağmen 150000km gibi yıpranmış olabilir.City motoru değişmiş olabilir.Eğer değişmediyse bozulup bozulmayacağının tahmini biraz zor tabi, hayırlısı olsun...

okan das
    DarkOne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

bende 2007 model 16250 tl ye bir şirket arabası bulmuştum, km si 100.000 di ve burdaki arkadaşların tavsiyesine uyarak almakdan vazgeçtim. inşallah hakkında hayırlısı olur diyorum

İLKER Ç.
    ocean_1919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26
    Edilen teşekkür: 197

Eğer alırsan garantisini uzattır derim ben.

erhan denizli
    erosistanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 351

2007 ler 5 yıl garanti olması lazım. değilse uzattır. garantili arabadan korkma. bende de active duallogic(otomatik) var.sıfır almama rağmen 2 ay önce duallogic robot değişti.sonuçta kronik arızalar her arabada oluyor.honda ve toyotada da triptonic arızası varmış. hatta toyota triptonikleri kaldırmış,şimdiki arabaları tek tip otomatik getirtiyormuş. dostum garantili olmasına özen göster.onun dışında kronik arızalar şans meselesi. millet city motoru diye bağırırken bende duallogic diye bağırmıştım. Allah tan garantilide zarar etmedim. şimdiden hakkında hayırlısı olsun. genel anlamda gp den pişman olmazsın. güle güle kullanırsın.

Eko Eko
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06an....

Valla bilmiyorumki fiyatıda uygun geldi denedimde biyerinden ses felanda gelmiyo debriyaj felan pamuk gibiydi bitek radyosu açılmıyodu onuda yaptırcaklar öyle alcam...2. el birazda şans işi ...
    Bende garantisini uzatmayı düşünüyorum garantisi hangilerinin 5 yıl acaba...Satıştaki arkadaş 240 felan dedi 2 yıl garanti uzatımı için bencede değer sizin forumlarda okudum city motoru 2 milyarmış...Test sürüşünde city modunu açtım baya yumuşadı direksiyon ama umarım arızalı değildir.
    Uzatılmış garantiye ne gibi şeyler giriyo acaba?

FZA YKC
    feza33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 52

birmot ta bi yamuk olmaması lazım ama sen aracın sasi nosu ile bi fiat servisinden sorgulat aracı neler gelmiş başına şirket arabası olunca noter fazladan 100 tl alır o kadar plakanda verdiğin adrese gore değişir
    There are two Mustafa Kemals; one is flesh-and-bone Mustafa Kemal who now stands before you and will pass away. The other one is you, all of you who will go to the far corners of our land to speand the ideals which must be defended your s if necessary. I stand for the nation's dreams, and my life's work is to them come true.

Eko Eko
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06an....

Noter satışı fazla tutuyo öylemi...bunu öğrendiğim iyi oldu, bu akşam arabaya tekrar bakcam...Eksikleri vardı bugün hepsi hallolduysa yarın satışı yapcaz.Bide 1 yıl garantiyide uzatıcam artık gerisi şans...

okan das
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

arkadaşlar bende 2007 model 1,4 fire 32000 km de binicisinden bir GP buldum ama fiyatı 18750 tl. sözde kırığı vuruğu değişen parçası yok. fiyatı çokmu banamı öyle geldi, ne dersiniz ??

Eko Eko
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06an....

Araç dizelse bence hemen al...Fiyatı gayet iyi.

Osman S.
    Kur.Kd.Atğm. ons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 ** ****
    Edilen teşekkür: 11

Alıntı DarkOne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende 2007 model 1,4 fire 32000 km de binicisinden bir GP buldum ama fiyatı 18750 tl. sözde kırığı vuruğu değişen parçası yok. fiyatı çokmu banamı öyle geldi, ne dersiniz ??
    Motor Fire olduğuna göre benzinli,ancak donanım (active dynamic vs.) nedir bu da önemli tabii.

okan das
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı ons Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motor Fire olduğuna göre benzinli,ancak donanım (active dynamic vs.) nedir bu da önemli tabii.
    active modeli

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı DarkOne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence temiz bir araç için fiyatı fena değil.En azından konuda bahsi geçen şirket aracına bunu tercih ederdim

okan das
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence temiz bir araç için fiyatı fena değil.En azından konuda bahsi geçen şirket aracına bunu tercih ederdim
    18000 tl ye 2006 modeli var km 30000, arka tamponda lokal boya, sağ arka kapıda çizikden dolayı boya ton farkı tutsun diye komple boya var. gene active modeli. renk gümş gri.

bu arada kusuruma bakmayın, sizlerin punto tecrebi olduğundan piyasayı daha iyi bilirsiniz diye tavsiye amacıyla yazıyorum. herhangi bir rahatsızlık konsu varsa özürlerimi sunarım.

Muslum Kaymak
    Ticari İşletme Sahibi 06kaymak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 MCZ 24
    Edilen teşekkür: 1014

eger birmotta ise buyuk bir ıhtımalle avis rent a car aracıdır....ama avis te bir koc firması oldugu icin otokoc yazar ruhsatta...
    Konu 06kaymak tarafından (24/06/2009 Saat 23:26 ) değiştirilmiştir.
    TÜRKİYE,ATATÜRK Ü ALLAH A BORÇLUSUN.GERİ KALAN HERŞEYİ DE ATATÜRK E......
    SIZ ULKENIN SEREFINI KORUYUN...O SIZIN GELECEGINIZI KORUR..!!!!

hasan ali Z.
    HasanAliz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 116

Birmot ve Otokoçta genelde Avis ya da budget otokiralama firmalarına ait kiralık araçlarla şirket araçları satılmaktadır.

Yalnız şuna dikkat edin: %100 güvenle araç alabileceğiniz yerler değil birmotlar. daha doğrusu %100 güvenle araç alınabilcek nbir yer ya da biri görürseniz bana haber verin

Eko Eko
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06an....

Ruhsat Birmot Aş adına...Valla ben bu fiyata daha temizini bulamadım.Evet temiz arabalar var ama 20 den ağızlarını açmıyorlar...En azından kesin servis bakımlı Üzrinde continental lastikler takılı daha yepizyeni...Ne bileyim kanım ısındı arabaya...Baktım tat vermedi 18.5 kesin satarım.Ankarada 2 aydır araba pazarlarına gidiyom.Bu fiyata temiz punto yok ancak benzinlisini alabilirsiniz...

hasan ali Z.
    HasanAliz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 116

zaten garantili alacaksın değil mi? o zaman kafaya takma. için ısındıysa al.

birde ruhsat birmot a.ş adına mı yoksa otokoç adına mı? emin misin Birmot adına olduğuna ruhsatın. Otokoç oluyor diye biliyorumda ondan sordum

Eko Eko
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06an....

Yok ya garantili alamıyacağım 440 gibi bir fiyat çektiler çok geldi iki yıllık 700 küsür...Haklısın ruhsat otokoç adına...

Yalçın K
    yalcin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

bir örnek teşkil etmesi için kendiminkini yazıyorum. ben mayısın ortalarında 29.000km 2007 model dualogic dynamic benzinli aracı ( o tarihte ötv %18'ken sıfırı 27.000 TL idi) 20.000 TL'ye aldım. şuanda ötv %27'ye çıktı sıfırı 29.000 TL. sıfırından 5-7.000 TL düşüğüne problemsiz, içinize sinen 2. el makbuldür kanaatimce..

Sayfa 1/2 12 SonSon