Sayfa 9/10 İlkİlk ... 5678910 SonSon
188 sonuçtan 161 ile 180 arası

Konu: City motor arızası gerçeği

Şükrü EYİGÜNLÜ
    efe mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 22

ben aracı aralıkta aldım 2009 model.garantisi yeni bitti uzatalım dediler.alırken göker otomotive gitmiştim orda 780 lira istediler. açıkçası bana fazla geldi bu rakam istemedim garantiyi. biraz daha verir kasko yaparım dedim. hala garanti şansım var mı? bi de bu bana ne kadara mal olur fikri olan arkadaşım varsa belirtirse sevinirim.

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar istediğiniz kadar kızın durun bana ama artık su kanıya vardım inanın su cıty arızası konusunda garantisi bitmıs araclarda bu uyarı verıdgınde panık halınde yazıyorsunuz foruma ne yapayım ne edeyım kısacası yusuf yusuf ,yuzlerce fıkır beyan edılıyor sunu yap bunu yap falan fılan daha sonra bır sekılde garantısız araclar ıyı nıyet kapsamında yapılıyor daha dun sıkıntı yasayan ınsanlar bır anda unutuyor yasadıkaları uzuntuyu,endıseyı, ve kendılerıne musluman olup bencılce davranıyorlar kendı sorunları gıderıldı ya gerısınden banane zıhnıyetıne dusuyorlar
    Sureklı sunu soyluyorum arkadaslar bu cıty konusunda elimizde delil,belge olmalı dıye fıatı aradıgımızda bıze ters cevap verememlıler cunkı haklıyız bunun ıcınde saglam belgeler olmalı ama kımın umrunda benım sorunum gıderıldı ya gerısı tın zıhnıyetındeyız 2006 dan bugune dek bu sorun var buyuk cogunlukta garantısı bıttıgı halde ucretsız yaptırdı yaptıran bazı arkadaslara şahsım ozelden mesaj cekıp ya kardesım elındekı belgelerı ,faturayı ı ucretsız yapılan ısın belgesını forumda paylasırmısın dıye rıca ettım hiç bırınden ses yok elimizde belge olsa ılerıde bu sıkıntıyı ceken arkadaslar ellerındekı belge ıle bak fıat sen 2007 model aracın garantısı bıtmıs sende 2011 yılında garantısı bıten aracı ıyı nıyet kapsamında ücretsız yapmıssın benımkınıde yapacaksın hak ıdda edersın.
    Tekrardan söylüyorum garantısı bıtmıs aracların sahıplerı ücretsiz yaptırdığınıza dair belge faturayı paylasın şu forumda insanların sorunlarına derman olun.Fıat sunu asla dıyemez ücretsız yapılanlardan %20 yı tahsil ederiz dıyemez aradan gecmıstır 1-2 yıl bu sadece musterıyı korkutup sındırıp parasını alma yontemıdır .
    Sedar bakımlarının buyuk cogunlugu servıste yapılmıs bu konuda sıkıntı yasamazsın kanımca cünkı servıse hıc ugramayan aracların dahı ucretsız degısımı yapıldı.
    Bu arada senınde sorunun ücretsiz yapılacagını dusunuyorum yapıldıgında ucretsız yapıldıgına daır fatura,belgeyı forumda paylas lutfen .Arkadasım son olarak su lınktekı ılgılıler ıle gorusmenı tavsıye ederım.
    LINK: tketici haklar,hukuk, dava amak, sikayet,tketici mahkemesi, tketici kanunu, kredi kartlar, tketici kredisi, devre tatil, devre mlk, otomobil ikayeti
    Serdar sondırım ne ??
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

serdar erdar
    rainbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    06dd7123
    Edilen teşekkür: 1

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Serdar sondırım ne ??
    arkadaşlar bugün tesadüf servise yeniden uğradım ordaki sorumluya dedimki fabrikayla görüştüm onlarda %80den fazla ödemeyiz dediler bende araştırdım ücretsiz değiştirenler var belgeleriyle mahkemeye vericem kronik arızalı malın garantisi bitse bile ücretsiz olarak sorununun halledilmesi gerektiğini söyledim abi sen bekle ben bi daha görüşeyim dedi.2 dk geçmedi geldi adam geri görüştüm ben fabrikayla servis iskontosu yapıcaz sizden para çıkmaayacak dedi bu arada ankaradaki servisler parça yok italyadan gelicek 2 ay beklersiniz diyordu ben şimdi başka şehirdeyim burası 1 hafta sonra parça bizde dedi görücez bakalım işlem yapılsın isteyene servis faturasını tarayıp mail gönderirim sorun çıkarırlarsa...

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

kurtuluş keskin
    tedirgin_08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 10

arkadaşlar bişiy sorucam ... tamam bi city motoru arızalanıyor diyelim sity 'i kullanmıyoruz normal kullanışlarda bu motorun arızalanma veyada eskime şansı vamıdır...şimddien tşkürler ...

A CL
    muhammedçelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 37

Alıntı les Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    city motor arızası yaşayıp hareket halinde direksiyonu kitlenen oldu mu acaba?.. arıza verebilen bir ünite olduğu gerçek yalnız bunun biraz da abartıldığını düşünüyorum.. metal yorgunluğu 2-3 yılda oluşabilecek bir şey midir? yada direksiyonu fazla sağa sola dönüş yapmış kişilerde mi daha çok meydana geliyor? fotolar çok güzel açıklamalar aydınlatıcı yalnız hayati tehlikesi varmış gibi insanları endişeye sürüklemek doğru değil.. benim de city değişti (nadiren tıkırtı ve lok lok sesi yaptığından) gereksiz bir değişimdi amortisör takozundan girip direksiyondan çıktılar.. garantisi olmasa değiştirmezdim..
    2004 model puntomda ara sıra yolda giderken ekranda kırmızı direksiyon uyarısı belirir ve direksiyon çok sert olurdu ama kitlenmezdi hemen sağa çeker stop eder tekrar çalıştırırdım düzelirdi..

Özgür Özer
    ozgur51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Niğde
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 2

Arkadaşlar benimde 2004 model puntomvar aynı sorun benim aracımda 6 aydır var. Defalarca müşteri hizmetleri ve servisle görüştüm. Ama %20 indirim den başka bişey yapmıyorlar. birlikte hareket edecek arkadaşlar arıyorum. Avukatla görüştüm %90 kazanırsın diyor. Avukat masrafı 1000 tl istiyor. Mahkeme masraflarını Fiattan alırız dedi. Benim telefonum 536 6094080. Ben birlikte dava açmaya hazırım. Sorunu halledilen arkadaşlar varsa lütfen yardımcı olsun.

Zynl krcn
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34

Alıntı ozgur51 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benimde 2004 model puntomvar aynı sorun benim aracımda 6 aydır var. Defalarca müşteri hizmetleri ve servisle görüştüm. Ama %20 indirim den başka bişey yapmıyorlar. birlikte hareket edecek arkadaşlar arıyorum. Avukatla görüştüm %90 kazanırsın diyor. Avukat masrafı 1000 tl istiyor. Mahkeme masraflarını Fiattan alırız dedi. Benim telefonum 536 6094080. Ben birlikte dava açmaya hazırım. Sorunu halledilen arkadaşlar varsa lütfen yardımcı olsun.
    Forumda cıty yaptıramayanlar bırlesıp mahkemeye verse bundan sonra ılerebet cıty olayı kapanır korkumuzda kalmaz 5 kısı bırlesse kısı bası 200 tl duser 2000 kısının kafası rahat eder forumda bu konuda fon olussa 10 tl katkı verse herkes 100 kısı olur 1000 TL5tl 200 kısı verse alınsıze dava parası kazanılırsa 550 tl ek garantıye ne gerekvar hatta forum adına dava acılsa herkes adına cok daha ıyı olur
    Konu ZAK1980 tarafından (09/04/2011 Saat 18:17 ) değiştirilmiştir.
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Birlikten kuvvet doğar...

Özgür Özer
    Nereden
    Niğde
    Rengi
    Vals Mavi

Ücretsiz değiştirildi yalanına kimse inanmasın. ücretsiz değiştirildi diye yazanlar Fiat ın kendi adamları. Fiat ı iyi göstermeye çalışıyorlar itibar etmeyin. Bir tanesi çıksın cep telefonu, adres versin, belge versin. VEREMEZLER .Yalan söylüyorlar. Araçlarının değeri düşmesin istiyorlar. FİAT KESİNLİKLE ÜCRETSİZ ONARIM DEĞİŞİM YAPMIYOR.

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Özgür Özer
    Nereden
    Niğde
    Rengi
    Vals Mavi

Adamlar yazıyor çiziyor, atıyor tutuyor. Hadi bişey yapalım diyorsun kimseden ses çıkmıyor. Çok ilginç. telefon numaramı yazıyorum kimse aramıyor. Mahkeme süreciyle ben uğraşayım birlikte dava açalım siz bişeye karışmayın ben razıyım. 536 6094080. iddaya girerim yine kimse aramayacak.

Özgür Özer
    Nereden
    Niğde
    Rengi
    Vals Mavi

Ben tek başıma yarın davayı açıyorum. Avukatla görüştüm. Yarın işlemler başlayacak. Ama emin olun ben diğerleri gibi yapmayacapım herşeyi paylaşacağım.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Zynl krcn
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34

Ben tek başıma yarın davayı açıyorum. Avukatla görüştüm. Yarın işlemler başlayacak. Ama emin olun ben diğerleri gibi yapmayacapım herşeyi paylaşacağım.
    Özgür ne almede senın su dava layın ne yaptın
    Zeynel KARACAN

Özgür Özer
    Nereden
    Niğde
    Rengi
    Vals Mavi

Tek başıma olmuyor dostum. Avukat 1000tl istiyor. Mahkemeyi kazanırız ama 1 sene sürer dedi. Öylece duruyor

MURAT ÖZÇELİK
    MURAT34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34FAR04
    Edilen teşekkür: 58

ah ah burası türkiye herkes susar ama konusmaya gelince herkes laf atar.boşver abi ugrasma bırak ya herkes ceksin cefasını ozman

Zynl krcn
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34

Tek başıma olmuyor dostum. Avukat 1000tl istiyor. Mahkemeyi kazanırız ama 1 sene sürer dedi. Öylece duruyor
    Özgur buradakı garantısı bıtmıs aracların sahıbı ve plakalarını ıceren bır dılekce ıle
    1.Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü (İl Hakem Heyeti)

2.İlçe Hakem Heyetleri

basvurmayı bır denermısın yanlıs hatırlamıyorsam buranın verdıgı karar senın lehıne olursa fıat ta bu karara uymaz ıse hakem heyetı senın adına dava acıyor ücretıde karsı taraftan alıyor dıye hatırıyorum acılan davada sen ucret odemıyorsun galıba ben gazetenın verdıgı promosyon ıcın sanayı bak gıttım 2 haftada mektup ıle donus yaptılardı orada sızın adınıza dava acacagız dıyordı bır hafta ıcerısınde madurıyetınız gıderılmez ıse
    Zeynel KARACAN

NUH AKÇİÇEK
    nakcicek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sivas
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 0

Standart direksiyon arızası

Alıntı rainbond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugün tesadüf servise yeniden uğradım ordaki sorumluya dedimki fabrikayla görüştüm onlarda %80den fazla ödemeyiz dediler bende araştırdım ücretsiz değiştirenler var belgeleriyle mahkemeye vericem kronik arızalı malın garantisi bitse bile ücretsiz olarak sorununun halledilmesi gerektiğini söyledim abi sen bekle ben bi daha görüşeyim dedi.2 dk geçmedi geldi adam geri görüştüm ben fabrikayla servis iskontosu yapıcaz sizden para çıkmaayacak dedi bu arada ankaradaki servisler parça yok italyadan gelicek 2 ay beklersiniz diyordu ben şimdi başka şehirdeyim burası 1 hafta sonra parça bizde dedi görücez bakalım işlem yapılsın isteyene servis faturasını tarayıp mail gönderirim sorun çıkarırlarsa...
    kardeş servis faturasını bana yollayabilirmisin?benden ücret talep ediyorlar burada yazılanları anlattım ama yan çiziyorlar mail adresim: nakcicek@gmail.com ve nakcicek@mynet.com cep numaram 5332219635
    nuh akçiçek selamlar...

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

daha city arızası çıkmadı ben de ama birlik olunacaksa.Benim adımı da yazın

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

Arkadaşlar Fiat uyanık malesef değişim sırasında şu parça değişmiştir diye bir kağıt vermiyor sadece sorununuzu yazan servis giriş kağıdı kalıyor sende.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

barış unye
    İl Başkan (Iğdır) barisunye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Iğdır
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 83

bu başlıktakı 9 sayfayı baştan sona kadar okudum...gördüm ki başımız da gizli tehlikeli masraflı büyük bir bela var....sıkıntı yaşayanlar çok garantıden vs yaptıran da var bu sıkıntıyla yaşayan da....burda bırleselım dava açalım dıyen arkadaşlar olmuş ama hiç yanaşan olmamış bu sıkıntıyı yaşayan ya da yaptıran arkadaşların daha fazla paylaşımda olması gerekırdı bence...
    ayrıca bi arkadaş dava açmaktan bahsetmiş....ücret vs...burda forum adına toplanan yardım gıbı forum desteği ıcın yapılan satışlar gibi PUNTOnun bu önemli ve en buyuk sıkıntısı ıcınde para toplanabılır..ve ben destek verılecegını de dusunuyorum....forum adına ya da sıkıntı yaşayan 3 5 arkadaş için bu dava açılabilir....bu arkadaşların kazanması emsal teşkil edecegınden herkes sıkıntısını çözecektir..
    fiat olmayan marka imajını zedelememek için mi gizliden ucretsiz değişiyor..yapılan işin faturasını belgesını vermiyor..aslında gızlıden kabul edıyor kronık sorunu ama yansıtmıyor resmıyette kabul etmiyor...toyota az sayıoda yaşanan olaydan dolayı bıle mılyonlarca aracını servıse çağırdı ismini dünya çapında belki riske atarak...ama noldu aslında riske atmadı kendisini güçlendırdı...
    bu aracım kesınlıkle daha keyifli hoşuma gidiyor..ancak oncekı 2006 corollanın guvenınnı kesınlıkle vermiyor.....punto ya nasıl diyeyim ben şimdi ''Çıkarım senle her yola'' diye.....

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Engin DURUER
    Fire in the hole ! Genius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 674

Alıntı gankay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    city motoru arızası yapmayan forumcu arkadaş var mı?benim arabam 2007 model 2006kasım üretim...aldığım kişi fiat servis müdürü idi,kendisi anlattı:"0 km arabayı alıp bayiden çıkarmadan önce direksiyon kutusunda parça değiştirdim çünkü o parçada sıkca problem yaşıyorduk yeni parça ile değiştirdik" acaba bahsettiği parça city ile ilgili bir parçaydı mı?bilemiyorum...birde uzatılmış garantim var tekrar uzattırmak mümkün müdür?benimki de arsızlık ya hadi neyse
    Aracim 2008 model ve cok sukur bugune kadar bir sikinti yasamadim, uzatilmis garantiyi en fazla 2 defa uzatabiliyorsunuz diye biliyorum. 4ncu seneye uzatirken bana verilen bilgi bu sekildeydi.
    GP in mirror is faster than they appear !

Sayfa 9/10 İlkİlk ... 5678910 SonSon