Sayfa 6/10 İlkİlk ... 2345678910 SonSon
188 sonuçtan 101 ile 120 arası

Konu: City motor arızası gerçeği

A G
    ArcA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 37

dün müşteri hizmetlerini tekrar aradım.. konuyu merkeze tekrar ileteceklerini, yakın zamanda cevap verileceğini söylediler..
    bu sorunu fiat çözerse çok takdir edicem doğrusu..
    bu arada bostancı oto sanayide çıkmacıda bi ara 10 tane varmış. adam hepsini satmış. 5 tanesi bozuk, 5 tanesi sağlam çıkmış. 1 tane vardı elinde ama takmadan anlayamıyorlar.. 400liraya satılıyor..
    Mükemmel bileşenler; H&R 35mm yay, Bridgestone Turanza er300 195/60r15, H4 Philips Power2 gt 150 Far, H1 Osram All Season Sis, Mtec T10 Park..

A G
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

bugün müşteri hizmetleri aradı ve aracı servise götürmemi söyledi.. ordan bölge müdürüyle görüşülüp değişim onayı alındı, parça siparişi verildi.. müşteri hizmetleride tekrar arayıp teyit etti..
    gerçekten takdir ettim
    Mükemmel bileşenler; H&R 35mm yay, Bridgestone Turanza er300 195/60r15, H4 Philips Power2 gt 150 Far, H1 Osram All Season Sis, Mtec T10 Park..

Mahmut Bulur
    mbulur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

FIAT'ın bu parçayı ayrı olarak satması ve hatta bundan öte parçayı sorunu tamamen giderinceye kadar garanti kapsamına alması gerekir.
    Hyundai Accent Era'ların 2010 modele kadar amortisörleri ve EPS yani elektro hidrolik direksiyon sistemleri sorunluydu.
    Amortisörler belirli bir zaman sonra ses yapıyor EPS ise arada saçmalıyor ve direksiyonu ağırlaştırıyordu.
    2009 model yılında EPS yerine klasik hidrolik direksiyon sistemine dönerek sorunu çözdüler. EPS sisteminin garantisini de yanılmıyorsam ömür boyu uzattı.
    Amortisörlerde eğer yağ kaçırma yapmıyorsa ses çıkaranlarını garantiden değiştirdi ve garanti süresini uzattı.
    FIAT yada Tofaş'ın da müşteri memnuniyeti artı yaptığı hatanın arkasında durarak en azından bir Hyundai kadar olması gerekir.
    Aslında bu tarz sorunlar dünyanın en prestijli markalarında bile olabiliyor ama örnek olarak nerdeyse aynı sınıfta olan Hyundai'yi örnek verdim.
    Yoksa BMW'nin bundan 16 yıl önce bir motorunda yaşanan sorun nedeniyle sorun çıkması muhtemel motorların garantilerini araç garantilerinden bağımsız olarak 6 yıl yada 300.000 km. olarak uzattığını biliyorum. Hatta araştırırsanız nette baya bilgi var o konuda.

A G
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

bugün arabamın motoru değişti sonunda.. ancak ilginçtir servisten hiç bir evrak vs. verilmedi.. direkt buyrun anahtarınız dediler..
    bu arada direksiyon şu anda city modunda bile eski citymodu kapalı durumundan daha sert gibi geldi.. çevirmek için 2 el gerekiyor.. zamanla yumuşar umarım..

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

Alıntı ArcA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugün arabamın motoru değişti sonunda.. ancak ilginçtir servisten hiç bir evrak vs. verilmedi.. direkt buyrun anahtarınız dediler..
    bu arada direksiyon şu anda city modunda bile eski citymodu kapalı durumundan daha sert gibi geldi.. çevirmek için 2 el gerekiyor.. zamanla yumuşar umarım..

direksiyon daha sert diyorsun
    muhtemelen sorun hala devam ediyo demektir
    zamanla yumuşaması gibi bir şey söz konusu değil
    cıty motoru zaten direksiyonu hafifletmek için kullanılıyor
    nasıl oluyorda seninki daha sert olmuş
    bence sen aynen servise geri dön

Mert Karaca
    Stalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 135

Yeni direksiyonlar eskilere göre biraz daha sert oluyor, ama city modu açıkken bile çok sert geliyorsa bence de servise bir danış.

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

zamanla yumuşamıyor ama siz alışıyorsunuz. evet yeni direksiyon eskisinden sert ve bana da hic bir evrak vermemişlerdi.
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ

A G
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

servisteki ustalardan birine gösterdim tekrar.. normal bir sertlik dedi.. demekki sertliğe alışmak lazım artık..

ÖZGÜR CENGİZBAY
    freeman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi

Arkadaşlar selamlar bir hafta kadar önce 2006 90bg dynamic versiyonu aldım araba gerçekten hoş ancak forum bu direksiyon sorunu okunca kıllandım kontrol ettim
    direksiyon city modda gerçekten tüy gibi oluyor ancak sağ ve sola çevirince tok bir ses geliyor acaba bu sorun başlangıcımıdır. nasıl anlaya bilirim bir ustaya yoksa servisemi gitsem?

ZAFER SARITAŞ
    zafers34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Fiat adını lekeleyen bir sorun.Bence bu sorunu arkdaşların dediği gibi hangi yılda üretilen sorunlu araçların servislere geri çağrılması doğru bir hareket olur.Ama gel gelelim bu araçları piyasadan toplamakta hiçte kolay değil çünkü o araçlar kimi kimde hangisi nerde el değiştirdiği için bu iş göründüğü gibide kolay değil.Sorun bence çok büyük yetkililerin bu işe kulak vermeli ve bir an önce çözüm yolu aramalı.Ben bile bu aracı almak istiyorum dum, belkide benim gibi başkalarıda ama böyle bir sorunun yaşandığı ister istemez piyasada nette arkadaş çevre derken yayılıyor ve elinde araçları bulunan arkadaşlar için özellikle problem oluyor.Ben de dahil soğuk bakmaya başladım bu araca.Fiat satmaya gelirken ekmek peynir gibi bu aracı eğer satıyorsa bu kadar insaları mağdur etmemesi gerektiğini düşünüyorum.Saygılar,

Hasan Ozturk
    htozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 12

Benim araç 2006 model..Ve ben 2.el aldım..Benden önce bu arızayı vermemiş ve herhangi bir değişim yapılmamış (servis kayıtlarına göre)..Kesin bu sorun olacak mı?

serdar ince
    ince5757 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 51

Benim arçta 2006 model ve şu ana kadar bir kere sorun verdi(yaklaşık 1 sene önce oda) daha sonra hiçbir sorun çıkartmadı.İnşallah bozulmaz diyorum ne diyelim.

ALİ AĞIR
    algir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    31 KF 002
    Edilen teşekkür: 1

Arkadaşlar benim 2006 model aracımın da city moturu değişti.yenisi takıldığında sertliği dikkatimi çekti.Serviste bana verilen cevap şöyleydi.city direksiyonun 2006 2007 2008 model punto larda sorunlu olduğu tespit edilmiş.2009 larda iyileştirilmiş ve hafif sertleşmiş (ben bizzat sıfır punto da denedim) dolayısıyla yeni takılan city artık arıza yapmıyacakmış yani kronik arıza çözülmüş.kullanırken ilk aldığım kadar hafif değil diye alışmakta biraz zorlandım.bu yüzden müşteri hizmetlerini aradım onlarda aynı şeyi söyledi.FIAT IN Yedek parça bayisi akrabam var ona olayı araştırmasını söyledim.oda aynı şeyi söyledi eski city sorunlu diye iyileştirme gidilmiş.city yi değiştireli 5-6 ay oldu şu an bir sorun yok.herkese kazasız keyifli sürüşler...

Sertaç Sertaç
    smartmavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 445

benim araba 2007. Bu sene üçüncü ayda aldım, daha önce city motoru değişmiş. Yazın amortisör takozlarını değiştirdik, dün de direksiyon kutusu garantiden değişti. Yani ön takımdan değişmeyen kalmadı diyebilirim.

Başka yorum yapmama gerek var mı? 2,5 yıllık araba....

cihangir şengezer
    chngrrrrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    10 AEZ 07
    Edilen teşekkür: 215

böyle anlatıyorsunuz beni de kıllandırıyorsunuz illa bozulcak diye bişey yok dimi
    aracım 2007 nmodel 2 ay önce aldım
    hep müzik açık gezdiğim için hiç ses duymamıştım ama geçen gece direksiyonda ses farkttim sağa çevirince bişey sürtüyormuş gb ses geliyo direksiyondan.
    bu meşhur arızanın sesimi acaba yoksa normal mi?
    nasıl başlıyor bu arıza
    ya da birden mi oluşuyor.

16. 03/11/2009, 00:43

Drukhan Gwen
    JuzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    344422
    Edilen teşekkür: 29

Alıntı algir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim 2006 model aracımın da city moturu değişti.yenisi takıldığında sertliği dikkatimi çekti.Serviste bana verilen cevap şöyleydi.city direksiyonun 2006 2007 2008 model punto larda sorunlu olduğu tespit edilmiş.2009 larda iyileştirilmiş ve hafif sertleşmiş (ben bizzat sıfır punto da denedim) dolayısıyla yeni takılan city artık arıza yapmıyacakmış yani kronik arıza çözülmüş.kullanırken ilk aldığım kadar hafif değil diye alışmakta biraz zorlandım.bu yüzden müşteri hizmetlerini aradım onlarda aynı şeyi söyledi.FIAT IN Yedek parça bayisi akrabam var ona olayı araştırmasını söyledim.oda aynı şeyi söyledi eski city sorunlu diye iyileştirme gidilmiş.city yi değiştireli 5-6 ay oldu şu an bir sorun yok.herkese kazasız keyifli sürüşler...
    Aracım 2010 model,ilk 1200. kmde direksiyon işareti kısa süreligne yandı sonra geçti şuan 4500 de fln sorun yok ama 2008lerden sonra tam olark bu sorunun gderildigini zannetmiyorumm..

cihangir şengezer
    chngrrrrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    10 AEZ 07
    Edilen teşekkür: 215

Alıntı Cihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tıkırtı burcudur seninki
    aynısını sende yaşadın mı cihan
    kaça malolur bu iş
    bi de yaptırmasak bişey olur mu
    sinirimi bozdu bu olay ya
    bi anda soğudum arabadan
    bu forumda city sorunu mesajlarını okuduktan sonra
    inşallah benim başıma gelmez bu sorun
    az önce city motoru istatistiği konusunu inceledim
    çok da yüksek değil oran.
    içim biraz rahatladı allaha şükür

mustafa can
    kronik gp cann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    41DP782
    Edilen teşekkür: 657

Alıntı chngrrrrrr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynısını sende yaşadın mı cihan
    kaça malolur bu iş
    bi de yaptırmasak bişey olur mu
    sinirimi bozdu bu olay ya
    bi anda soğudum arabadan
    bu forumda city sorunu mesajlarını okuduktan sonra
    inşallah benim başıma gelmez bu sorun
    az önce city motoru istatistiği konusunu inceledim
    çok da yüksek değil oran.
    içim biraz rahatladı allaha şükür
    istatistiği nasıl yaptın bilmiyorum ama benim arabam 2006 model 1 ay öncesine kadar hiçbir sorun çıkarmamıştı ve bende bu sitede bu sorunun(city arızası) çok büyük bir oranda yaşandığını biliyordum.2 ay kadar önce direksiyondan acaip sesler gelmeye başladı,sola çevirirken sanki bir yere deyiyor gibi,serviste direk city motor arızası dediler,"eyvah korktuğum başıma geldi" diye düşündüm,çünkü garantisi de bitmişti ve masraf takriben 2000 tl tutacaktı.ama sağolsun servisteki arkadaşlar fiatla görüşüp belki olmayan garantiden değişebileceklerini söylediler.zannedersem bunda problemin kullanıcı hatasından çok aracın kendi probleminden kaynaklanması ve km min de 30 000 de olması etkili oldu.daha önceki bakımlarını yetkili serviste yaptırmadığım için ufak bi pürüz yaşadık ama onuda aracın 20 000 bakımını tekrardan serviste yapılıyomuş gibi göstererek (380 tl) hallettik.daha önceki arkadaşların yazdığı gibi direksiyon eskisine oranla daha sertleşti.ama bence olması gereken sertlik de bu zaten önceki abartılı bi şekilde hafifti.yani bence 2007 öncesi modellerde bu problem kaçınılmaz,ama başınıza gelirse hemen teslim olmayın,garantiniz bitmişse bile masrafı "fiatın" karşılaması gerktiğinde diretin,çünkü bu problemin kaynağı biz değil üretici dir.
    İNSAN YAŞADIKÇA DEĞİL,YAŞAMADIKÇA YAŞLANIR..

CAGATAY CAN
    quartaporte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kahramanmaraş
    Rengi
    Yok

iyi geceler arkadaşlar,bu sorunun takibini bir suredir yapıyorum ve acıkcası cok korkuyorum zira,2009 model 4000 km de falan gp almayı düsünüyorum.Daha once yazıldımı bilmiyorum fakat bu city sorununun cözuldugu bir model yılı var mı? Yani su yıldan sonrakiler sorunsuz diyebiliyor muyuz?Bir de city modu hic kullanılmaz ise yine de direksiyon problem cıkartıyor mu?tesekkurler

uğur kamçı
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. xcruelx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 358

Konuyu baştan okusan yada benzer konulardada bahsi geçti. Sistem aktif dir sürekli çalıyor. City tuşu sadece düşük hızlarda rahatlatmak için konulmuş bir özellik. o sadece akımı artırıyor. Bu nedenle kullan kullanma sistem sürekli aktiv oldugu için hiç bir şey değişmez. Problem nokta açı sensörü ve servo motor zaten bizde 2 si komple halde. hata En çokta açı sensöründe cıkıyor. bu nedenle sensör de motorda sürekli devrede. city motu sadece acı sensöründen gelen veriyi akım olarak değerini arıtıran (düşük hızlarda) bir yazılım. o nedenle yazılımı kullan kullanma risk her zaman var. Ama yukarıyı okursan 2009 daki araclarda dahada düzeltildiği yönünde.

Sayfa 6/10 İlkİlk ... 2345678910 SonSon