Sayfa 1/2 12 SonSon
31 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: GP Emotion 1.4 Starjet hakkında bilgi

gökhan s.
    qwertasdf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çankırı
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    .
    Edilen teşekkür: 20

Standart GP Emotion 1.4 Starjet hakkında bilgi

arkadaşlar gp emotion 1.4 starjet hakkında ( sürüş, konfor, yakıt vs) bilgi verebilecek olan var mı? 2009 emo starjet aldım.ilk arabam. kime söylesem yüzünü buruşturuyor neden aldın diye.donanıma göre fiyatı indirimle birlikte uygun gelmişti.kullanıcılar ve tecrübeli arkadaşlar bilgi verirlerse sevinirim.

Serhat GEDİK
    Yarasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 54

Aramıza hoşgeldiniz öncelikle. Siz başkalarının sözüne fazla kulak asmayın.
    Şirketteki arkadaşlarımda aynı tavırla yaklaştılar aldığım zaman ama arabaya bindiklerinde fikirleri fazlasıyla değişti.
    Benim aracım Mj olduğu için yakıt olarak birşey diyemem ama sürüş ve konfor olarak sınıfında üst sıralardadır.
    2006 Grande Punto 1.3 Multijet 90Bg 6ileri 195/55 R16 + (SP) Hi-fi Ses -> 26 EsEs

gökhan s.
    Nereden
    Çankırı
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    .

aslında fiata karşı olan önyargıdan kaynaklanan bişey bu.2006-2007 ikinci el bi araç almaktansa 0 bir araç almak daha mantıklı geldi bana.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı qwertasdf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar gp emotion 1.4 starjet hakkında ( sürüş, konfor, yakıt vs) bilgi verebilecek olan var mı? 2009 emo starjet aldım.ilk arabam. kime söylesem yüzünü buruşturuyor neden aldın diye.donanıma göre fiyatı indirimle birlikte uygun gelmişti.kullanıcılar ve tecrübeli arkadaşlar bilgi verirlerse sevinirim.
    Hoşgeldin aa bb,

Aracın hayırlı olsun.Türk Milleti araçlardan, siyasetten ve futboldan çok iyi anlar ama ne hikmetse hiçbirinde de bir yere gelemedik tam olarak

GP Starjet emotion, piyasadaki b segmenti araçlar içinde en donanımlısı.Bazı firmaların opsiyon listesinde bile olmayan donanımlar sizin aracınızda standart.95bg 16v lik motor oldukça ekonomik ve sınıf standartlarında performans veren devirlenmesi istekli bir makine.GP ser amortisörleri nedeniyle konfor konusunda çok iyi değil ama yol tutuş çok başarılı.Tasarım olarak da bence hala sınıf lideri.Belki Yeni Fiesta Gp ya yaklaştı diyebiliriz sadece, tekrar hayırlı olsun...

Yuce Tekol
    tklx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 27

"Agzi olan konusuyor" diye bir laf var ya, arabayi almak uzereyken ve aldiktan sonra bu lafi cok ettim; Grande Punto aldigimi soyledigimde, "Ne yaptin sen ya, temiz Kangoo bulurduk sana" diyenle bile karsilastim

Fiat'in nedense su anda bunu hak etmemesine ragmen kotu bir imaji var Turkiye'de; itiraf etmek gerekirse ben de Grande Punto'yu gormeden once Fiat marka bir araba almak aklimin ucundan bile gecmiyordu. Turkiye'deki diger Fiat bayiilerini/servislerini bilmem ama Gaziantep'teki Topcuoglu cok basarili, tum calisanlari guleryuzlu, bana "iyiki Fiat almisim" dedirttiler

GP almamin baska bir nedeni de bu forum. Forum uyeleri her turlu soruya ictenlikle cevap veriyorlar, siz de ileride (umarim basiniza gelmez) ama bir sorununuz oldugunda bu foruma rahatca sorabilirsiniz ve cevabini da buyuk ihtimalle alirsiniz.

gökhan s.
    Nereden
    Çankırı
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    .

evet forum gerçekten büyük bir avantaj.ilginize çok teşekkürederim.herkes kendine göre herşeyi çok iyi biliyor bizde.sırf başkalarının sözü yüzünden 4 aydır araba alamadım.ya bulduklarım karar verene kadar satıldı ya da kafam karıştığı için vazgeçtim.nasip gp almakmış umarım hayırlı olur.

gökhan s.
    Nereden
    Çankırı
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    .

arkadaşlar 1.4 starjeti olanlar bilgilendirme yaparlarsa çok sevinirim.aracın artı ve eksileri nelerdir?

tunc tt
    tunc35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 36

Alıntı qwertasdf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 1.4 starjeti olanlar bilgilendirme yaparlarsa çok sevinirim.aracın artı ve eksileri nelerdir?
    Bende starjet vardı. Gerek donanım gerekse performans olarak tatminkar bi araç. Seni üzerse tüketim olarak üzebilir. Onu da bi tüp takarak çözersin. Hayırlı olsun.

gökhan s.
    Nereden
    Çankırı
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    .

sağolun. bazı konularda 1.4 95hp performans olarak yetersiz falan yazmışlar. yokuşta falan aşırı bayılma olayı var mı?

tunc tt
    tunc35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 36

Devirli olarak girersen bayılmıyo ancak düşük devirlerde doğal olarak bayılıyor.

gökhan s.
    Nereden
    Çankırı
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    .

araçta dikkat çeken bi serilik var mı? hani gaza basınca başın geri gider gelir? öle bi durum var mı? yoksa çok fazla bi atiklik beklememek mi gerekir?

hasan ali Z.
    HasanAliz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 116

ara viteslerde atiklik bekleme.
    hatta bu ne rezalet bile diyebilirsin.ama yüksek vites ve devirlerde özellikle uzun yolda düşük yakıt tüketimi ve 95 HP olmasının getirdiği atikliği görebilirsin.

rampalarda kolay kolay bayılmaz merak etme.
    bende rampalarda çok korkmuştum bu araçtan ama birkaç defa deneme şansım oldu hakkını veriyor araç.

gökhan s.
    Nereden
    Çankırı
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    .

aracı bi kere kullandım. ama active modelini kullandım.kullanım açısından rahat geldi ama uzun yolda yokuşlarda 1-2 vites düşüyodu.ben genelde çok sürat yapan birisi değilim.ama arada uzun yol yapıyorum. bana uzun yolda gerekli rahatlığı ve konforu sağlar mı? yolda araç yoruyor mu?

Serdar Karaaslan
    BSK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 310

Açıkçası çok performanslı bir araç bekleme aslında bunu söylemek de yanlış çünkü performans da göreceli, ben 1,6 110 hp megandan inip buna bindim ivmelenme tabiki daha düşüktü ama bastınmı da gidiyor, geçen gün hem motor açmak hem de ne yapabilecek diye boş yolda biraz bastım ve rahatlıkla 190 gördü araç ve tabi yeni diye mi yoksa başka bir sebebi var mı bilmiyorum ama 100 kmde gider gibi sarsıntısız ve güvenli geldi bana. Yakıt için daha tam bir fikrim oluşmadı ama genel olarak ortalamalarda gezdiğini söyleyebilirim.

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

O geriye yaslanmayı hissetmen için ani gelen yüksek torka ihtiyacın var. Bunun için de turbo şart. Veya yüksek sıkıştırmalı bir atmosferik kullanmak lazım o da en az 110 hp lerden başlar. Ama bu aracın seni üzeceğini sanmam. Özellikle torkun en yüksek olduğu üst devirlerde ve uzun yolda çıkacağın yüksek hızlarda memnun kalabilirsin.

Mert Karaca
    Stalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 135

Aracın agırlıgı goz onune alınırsa 95hp gayet yeterli kanımca. Cihan'ın da belirttiği gibi turbo araclardaki ozellikle esnek hızlanma performanısı yakalayamazsın ama bu her marka arac icin gecerli bir durum. Ben 95lik hic kullanmadım ama sunu tahmin diyorum.
    Motor gücü ortalama seviyede iken 6 vites kullanılması icin viteslerin kısa olması gerekir, bu da ekonomi demektir ama sehiricinde manuel vites bir aracta biraz daha fazla vitesle hasır nesir eder insanı, yorabilir. Buyuk ihtimal GPde de boyle bir durum soz konusu olcaktır.
    Genel olarak arac hakkında sunu söylersek yanlıs olmaz. Araca bindikce ve alıstıkca diger marka aracları bariz olarak sevmez oluyorsunuz. Ben aracı alalı 3ay yeni doldu ve su anda 45-50.000tl lik bir aractan asagısı bir arac icin aracımı kesinilke degistirmem gibi duruyor . Fiyat/performans mükemmel.

Cem Cebeci
    civcivx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 932

Alıntı Stalker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben aracı alalı 3ay yeni doldu ve su anda 45-50.000tl lik bir aractan asagısı bir arac icin aracımı kesinilke degistirmem gibi duruyor . Fiyat/performans mükemmel.
    Buna katılıyorum. Şu an GP'nin sınıfındaki araçları gözüm görmüyor bile. Değiştirmek istesem, mutlaka GP'yi hem tasarım olarak aratmayacak, hem de motor gücü daha yüksek bir model düşünürüm. Hatta cam tavana öyle bir alışmışım ki, ilk olarak bu opsiyonu ararım. Gerçi piyasada bildiğim kadarıyla, GP'nin skydome'u kadar estetik cam tavanlı başka bir araç yok, özellikle de açık konumda iken. Civardaki gözleri mıknatıs gibi topluyor
    Konu civcivx tarafından (09/04/2009 Saat 09:10 ) değiştirilmiştir.

. .
    Korhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 254

Fıstık gibi araba. 2,5 sene kullandım Starjet. Gayet iyi. Bi de emotionmuş. Güvenli, donanımlı, estetik. Bu sınıf bir araçtan beklenebilecek herşey var.

Serdar Karaaslan
    BSK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 310

Bu fiyata bu donanıma sınıfında ve hatta üst sınıfı bile dikkate alırsan alınabilecek en mantıkı araç, araştırırken opel corsa da esp ekletmek için en üst versiyonunun otomatik vitesinde opsiyoneldi ve 1000 lira gibi bir fark istiyorlardı yanlış hatırlamıyorsam ve bu donanımda bile arka camlar otomatik değildi ayrıca benim aracımdan 4-5 bin lira daha pahallıydı. ben dinamik aracıma güvenlik paketimi ki içinde 4-5 kalem güvenlik donanımı var 750 lira vererek eklettim. Yine olsa yine aynı aracı alırım. Dinamik bana yeterli geldiği için emotion düşünmedim hiç. Ayrıca Emotion da carbon ön panel yok...
    Konu BSK tarafından (09/04/2009 Saat 10:52 ) değiştirilmiştir.

Mert Karaca
    Stalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 135

Alıntı civcivx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerçi piyasada bildiğim kadarıyla, GP'nin skydome'u kadar estetik cam tavanlı başka bir araç yok, özellikle de açık konumda iken. Civardaki gözleri mıknatıs gibi topluyor
    Skydome demişken aklıma geldi. Yeni Astra GTC HB modelinde opsiyonel sunulan tek cam panoromik cam tavan var, GPlerdeki gibi açılmıyor tabii ama çok ferah, dehşet birşey . Tabii o aracın ÖTV indirimli en düşük fiyatı 40.000tl şu anda...GP de ise 25.000tl aracla skydome alınabilmekte.

Sayfa 1/2 12 SonSon