Sayfa 16/34 İlkİlk ... 121314151617181920 ... SonSon
669 sonuçtan 301 ile 320 arası

Konu: 1 Depo ile kaç km gittiniz ?

ahmet akköse
    akmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 6

arkadaşlar arabayı alınca full doldurmuştum dün yeniden aldım ve bir hesap yaptım, sizinle de paylaşmak istedim..aracım 1.3 multijet 75bg..kilometre başına yaktığım 145bin lira (şehir içi ve sıfırları atılmamış para üzerinden)..bence gayet iyi..eskiden benzinli başka bir arabam vardı kilometrede 250-300bin arası yakıyordu dolayısıyla 145bin lira bana süper geldi..araba sıfır olduğu için ileride daha da azalır dediler ki umarım öyle olur..sonuç: harika...

hasan ali korkmaz
    bad cat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Yok
    Plaka
    20 YE 338
    Edilen teşekkür: 26

bu haFtaki izmir yolculuğumda tek kişi gittim giderken 90-110 gelirken allah ne verdiyse araç 80 kr yaktı bu arabayı sevise götürücem çok az yakıyo yaw

AKIN KOCAMAN
    Puntosuna Aşık Bir Adam HugemaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    07 ABM 37
    Edilen teşekkür: 69

ilk depom bitmek üzere tahmini 700 km yapıcam tamamı ş.i. umarım biraz daha fazla km yaparım zaman geçtikçe....
    GRANDE PUNTO 1.3 MTJ FUN BEYAZ CO-PİLOT - BLUE ME - FIAT HI-FI 100W SES SISTEMI
    Eski Nick:07sea07

alper yonar
    Dynamic Üye alperyonar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 YN 5**
    Edilen teşekkür: 356

Alıntı erdiyilmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    45Lt depo var zaten, ~5.0Lt ortaLamayı tutturunca 900km eder. uzun yoL için dedikLerim tabi. yoL biLgisayarında iLk anda Range 630 gösteriyor ancak.. beLLi bir tempoyu tutturunca deger yükseLiyor onu farkettim.
    ben 1000Km'Li rakamLar bekLiyordum. 3.8Lt ortaLamayı tutturan arkadaşLarımız vardı ki bu da sanırım 1200km-1300km fiLan eder.

5 ortalamayı nasıl tutturabildin ben 4 kişi klima full bagaj saatte 100-110 km hızla 700 km gidebildim. yani dediğin gibi 5 ortalamayı tutturduğun zaman aracın 900 km gitmesi lazım bu da imkansız.

tunc tt
    tunc35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 36

Alıntı alperyonar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5 ortalamayı nasıl tutturabildin ben 4 kişi klima full bagaj saatte 100-110 km hızla 700 km gidebildim. yani dediğin gibi 5 ortalamayı tutturduğun zaman aracın 900 km gitmesi lazım bu da imkansız.
    Ben starjetle otobandan torbalıya gittim 90 km sabit hızla ortalaması 5.6 idi. Arabada 3 kişiydik. Ama çok sakin ve dikkatli kullanmıştım. 5'i yakalamak çok zor. sürekli otobanda ve çok sakin giderek beliki yakalanır.

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 234

Benim araç şehir içinde 150 kuruş yakıyor. Tamamı şehir içi 60 TL mazot ile 410 km gittim. Biraz zorlasam dahada giderdi ama yolda kalırım diyerekten buna kalkışmadım. Ayrıca bakım zamanıda geldi. Bakımdan sonra belki biraz düşer yada aynı kalır bilemiyorum.

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Bugün 60 TL yakıt ile 475 km izmir balıkesir gittim geldim. Fakat gittiğim yollar o kadar bozuktuki anlatamam. Dağlara indim çıktım diyeyim.

FZA YKC
    feza33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 52

Standart +1000

istanbuldan fulledim (47lt) pozantı otobanına kadar 800 km de ışık yandı garanti olsun diye yeni otbana girmeden ereğli sapagında bi 20 tl lık daha koydum toplamda 140 ytl lik yakıtla 1000 km yi geçti ortalam 5,1 ve surat ortalamam 85 yol bilgisayırında 120 130 ile geldim genelde maksimum 177 yi gordum istanbul mersin arası %80 otoban kalanı bölünmüş yol sanırım 90 100 km ile gelsem bir depo ile 900+ yapar

sehiriçi performansı km de 15 kr

(motorin lt fiyatı: 2,45 )

Fırat Serhat
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Mesela ben 20 TL yakıt alıp şehir içi ve şehir dışı ortalama 150 km yapıyorum. Güzel yani.

Alp BELGEN
    Alp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 326

Alıntı feza33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    istanbuldan fulledim (47lt) pozantı otobanına kadar 800 km de ışık yandı garanti olsun diye yeni otbana girmeden ereğli sapagında bi 20 tl lık daha koydum toplamda 140 ytl lik yakıtla 1000 km yi geçti ortalam 5,1 ve surat ortalamam 85 yol bilgisayırında 120 130 ile geldim genelde maksimum 177 yi gordum istanbul mersin arası %80 otoban kalanı bölünmüş yol sanırım 90 100 km ile gelsem bir depo ile 900+ yapar

sehiriçi performansı km de 15 kr

(motorin lt fiyatı: 2,45 )
    İstanbul - Mersin 1 depo ile gidiyorum 1000 km yol daha ne olsun...
    Multijet Grande Punto 1.3 75 hp -> 95 HP
    Multijet Grande Punto 1.3 90 hp -> 125 HP
    Multijet Bravo 1.6 105 hp -> 135 HP
    Clio RS 190 HP
    ve Şimdi...
    Multijet BRAVO GT1544 STAGE 2 180+ hp...

Coşkun Çömlekçi
    gadget - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 46

Arkadaşlar burda bazı arkadaşların yazdıklarını okuyunca bunalıma girdim,
    arabayı alalı 1 ay 8 gün oldu, anadolu avrupa yakası arası hergün işe gidip geliyorum, ben aldığımda 46 bindeydi şimdi 49 binde yani ortalama almak için gayet yeterli km yi yaptım, sadece şehir içi kullanabildim şimdilik tamam çok da sakin kullandığımı söyleyemem ama 6.8 lt yakıyor. daha klima falan çalıştırmadım sayılır bakımı alınca yaptırdım, arabanın km daha düşük ondan çok yakıyo da diyemem 90bg 6 ileri şanzuman var arabada , hem bana daha az yakar diğerlerine göre dediler, alınca servis motor durumu çok iyi demişti, acaba tunning mi yaptırsam?

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Coşkun, eğer motorda bir problem yoksa 6.8lt/100km lik ortalama sürekli dur-kalk trafiği haricinde yüksek sayılır.Araca alışma süreci sonunda ve sakin kullanımla bu tüketim aşağılara inecektir bence...

Oğuz IŞIK
    Anakha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 8

İlk depomu tamamen şehir içi kullandım ve çoğunluğu yoğun trafik ve yokuş iniş - çıkışlarıyla dolu. ortalama 7.5 litre ile depoyu bitirdim ve 600 km ye yakın km yaptım. daha benzin vardı ama zorlamak istemedim.

Bu hafta sonu da tamamı şehir dışı bir depo bitirdim ve ortalama 4.7 litre yaktım. İzmir - İzmit arası bir depo ile yaklaşık 1000 km yaptım ve bana baya iyi geldi. Arkadaşlarımın arabalarının çoğu tüplü ve onlardan daha az yaktığımı gördüm. Bir de tüpe geçersek o zaman ballı kaymak olur.
    Konu Anakha tarafından (18/05/2009 Saat 14:04 ) değiştirilmiştir.
    Korkma ondan bundan,
    Ne Ölümden Ne Hayattan.
    Bu dünyada gördüklerinin,
    Hepsi Bir, Hepsi Hak'tan.

Şakir Yalçın
    makineman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 92

Alıntı Anakha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk depomu tamamen şehir içi kullandım ve çoğunluğu yoğun trafik ve yokuş iniş - çıkışlarıyla dolu. ortalama 7.5 litre ile depoyu bitirdim ve 600 km ye yakın km yaptım. daha benzin vardı ama zorlamak istemedim.

Bu hafta sonu da tamamı şehir dışı bir depo bitirdim ve ortalama 4.7 litre yaktım. İzmir - İzmit arası bir depo ile yaklaşık 1000 km yaptım ve bana baya iyi geldi. Arkadaşlarımın arabalarının çoğu tüplü ve onlardan daha az yaktığımı gördüm. Bir de tüpe geçersek o zaman ballı kaymak olur.
    Tebrik ederim. Çok güzel değerler yakalamışsınız. Dizel gibi neredeyse.

erhan denizli
    erosistanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 351

dostum harikasın yaw, benim rekorumu kırmışsın. en son 1.4 avtice- duallogic karışık (şehir içi, şehir dışı-150km mesafe) 5.3 litreydi.eko açıkken.4.7 yi hangi devir aralıklarında ve hız limitlerin ne idi.

tunc tt
    tunc35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 36

Diesele boşuna para veriyoruz öyleyse. Fire dieselden iyi vallaha.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Standart Ankara-İstanbul-Ankara

2 günde toplam 900km kadar yol yaptım.Giderken Boluya kadar yaklaşık 120km/s ile Boludan sonra ise 130-140km/s ile İstanbula gittim.Ortalama tüketimim 6.3lt/100km olarak gerçekleşti.Araç boş, sadece küçük bir bagajla.Dönerken ise biraz daha yavaş geldim, yol boyunca 100-120km/s i korudum.Dönüşte 2 kişi ve 2 küçük bagaj vardı.Ortalamam yine 6.3lt/100.

Tüketim miktarı bana göre oldukça iyi, çok hızlı olmasa bile yine de 90km nin hep üstündeydim.Nöbet çıkışı gitmeme rağmen arçatan kaynaklanan hiçbir yorgunluk yaşamadım.Bence GP lar uzun yolda oldukça konforlular...

AAA BBB
    bulut70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karaman
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 2

ben de şehir içi en az 650 km ve köy yolu..900 km yi geçti geçen yaz tek başıma idim ve daha içinde mazot vardı..aynı şekilde birde mersinden zonguldağa gitmiştim 850 km ve kırmızı çizginin üzerindeki çizginin az altındaydı..maşallah diyelim..allah nazardan saklasın yakıt konusunda sıkıntım yok çok şükür...bide arkadaslar 90 km sabitledim kendimce geçmedim hiç 3,8 ortalamayı gördüm..uzun yolda genelde 4 veya 4,2 oluyor 90 ı geçmeyince yol durumuna göre..
    Konu bulut70 tarafından (19/05/2009 Saat 11:52 ) değiştirilmiştir.

Oğuz IŞIK
    Anakha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 8

90 ı aşmadım çoğunlukla, ve yokuş aşağıda sürati yakaladıktan sonra gazdan ayağımı çektim. Bunlar çok etkiliyor sarfiyatı. Kademe kademe sürekli ani tüketimden takip ederek gittim ve bu değerler çıktı. Tüp olayını da halledersem tam süper olacak. 5 yıl garanti var ve tüp olayı muammada hala.
    Korkma ondan bundan,
    Ne Ölümden Ne Hayattan.
    Bu dünyada gördüklerinin,
    Hepsi Bir, Hepsi Hak'tan.

sercan kılıç
    egemavera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 6

oğuz tüp olayı muammada değil istersen garanti bozulmadan taktırabiliyorsun izmir de çiğlideki fiat ile konuştum 2100 diyor. verdiğin değerler çok iyi. tüp taktırıp motora vereceğin zararı da düşün derim

Sayfa 16/34 İlkİlk ... 121314151617181920 ... SonSon