Sayfa 1/3 123 SonSon
50 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: ÖTV indirimi bizleri nasıl etkileyecek

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

Standart ÖTV indirimi bizleri nasıl etkileyecek

ötv indirimi ile sıfır arabada 5 milyara yakın bir indirim söz konusu oluyor gerci fiatın sitesini inceledigimde fiyatları yukarı cıkarmıslar yada ben yeni farkediyorum 1.4. active 5 kp 26000 de 5 milyar ile 21 oo0 olacak bu durumda bizim araclar 15 ooo binemi dusecek sizler ne dusunuyosunuz

oğuz bozkurt
    pettro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 0

15000 de çok herhalde 10000 e düşer

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

dun aksam bır arkadasıma, otv ındırımınden once lıste fıyatı 38.500TL olan, Fıat Bravo Dynamıc 1.6 105HP Multıjet aracı 31.250TL aldık.dedıgınız gıbı Grande Punto 5K 1.4 77HP Actıve ıcın de 21.500TL fıyat verıyorlardı...
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

Selman Atlandı
    akin78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 168

Her ne kadar bu ötv indirimi 3 ay sürecek olsada 2.el araçların değerini çok eritecek.Arabasını ötv indiriminden önce 20 bin liraya alan kişi değer kaybını göze alıp aracını 15 bin liraya satabiliyordu ama ötv indirimiyle birlikte 15 bin liraya alan 12 bin liraya bile satsa 2.elde kaybı yinede diğer kişiden az.Dolayısıyla 2.el çok daha sıkıntılı günlere gebe.Umarızki bu 3 aylık sürede çok araç satılmaz

Emin Çağatay
    e_cag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34EN362
    Edilen teşekkür: 13

Bakınız: forumun geçen hafta katılan üyeleri Neyse ki eski aracımı takasa bırakarak aldım. İkinci elde olan/olacak düşüşü hesaba katınca zararımın nispeten azaldığını düşünüyorum. Sadece bayinin bu konuda tek kelime etmemesi ağırıma gidiyor...

Serdar Y
    usermm1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 169

bu kadar sert iniş 2.el piyasa miyasa bırakmaz. vergi indirimi güzel birşey ama keşke dolaylı vergiler(ötv, kdv vs) ne bu kadar çıksaydı nede inseydi.

uygar ülkelerde verginin çoğunluğu gelirden(dolaysız vergi) alınıyor, bizim gibi giderden değil. tabi bizde devlet kayıtdışını yokedemediği için dolaylı vergiler abarıyor. inişler çıkışlar insanları mağdur ediyor.

bizim gibi arabasını kısa bir süre önce alanlar kendini enayi gibi hissedecekler. arabasını satanada artık Allah yardım etsin.
    Dünyada bir tane dahi çocuk mutsuz olduğu sürece, büyük icatlar ve ilerlemeler yoktur. A.Einstein

Hakan Onur
    narkoz30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1020

35000ytl ye 2007 model mercedes b150 veriyorlar. 2.el

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

2 ay öncede veriyolardı
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Emre Y.
    SupermenDon'tCryJustFLY! dagored - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 315

Bir süredir takip ettiğim bir araba;

GRANDE PUNTO 3K 1.4 TURBO T-JET 120 HP SPORT 6AB ESP ABS ECC AJ

Ötv indiriminden önce Fiatın sitesinde 30000 küsür bir fiyat yazıyordu, hatta bayilerle telefonda konuştuğumda 28000 civarı bir fiyat alabiliyordum (koç indirimi ile)...

Ama şimdi ne kadar yazmışlar web sayfalarında; 33000!

Çok güzel! bir ÖTV indirimi yapmışlar tebrik etmek lazım kendilerini!

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Fiat ın sitesindeki fiyatlar gerçekten çok abartılı ya sıfır gp alacağıma örnegin 1 yaşında veya 2 yaşında b150 alırım daha iyi değilmi yani ne varsa mercedes te var
    Bizim ailede yaşlılarımız hep belli bir süre sonra mercedes alıp son duraklarının bu araç oldugunu söylüyorlar en az benim hatırladığım kadarı ile 3 mercedes var 2 si clasic araç nerede ise 1977 model amcalarım dayılarım da sırada onlar da yeni c180 düşünüyorlar sıfırı 36000 euro cıvarına gerilemiş. Para olsa yada alacakları tahsil etsem bende b150 ye geçerdim whalla

ozzy ben bilmiyordum 2 ay önce 35000 e verdiklerini yoksa kredi çeker zıplardım ama GP den de memnunum hani. belki 40 a merdiven dayayınca bizde bir c180 alırız umud edelim kriz çabuk geçsin ekonomi canlansın.

Mustafa FIRINCI
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

Alıntı dagored Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir süredir takip ettiğim bir araba;

GRANDE PUNTO 3K 1.4 TURBO T-JET 120 HP SPORT 6AB ESP ABS ECC AJ

Ötv indiriminden önce Fiatın sitesinde 30000 küsür bir fiyat yazıyordu, hatta bayilerle telefonda konuştuğumda 28000 civarı bir fiyat alabiliyordum (koç indirimi ile)...

Ama şimdi ne kadar yazmışlar web sayfalarında; 33000!

Çok güzel! bir ÖTV indirimi yapmışlar tebrik etmek lazım kendilerini!

Fıat, resmı websıtesındekı fıyatları henuz guncellemedı.bu yuzdendır kı dun aksam, 31.250TL 'ye aldıgımız Bravo Dynamıc 1.6 Multıjet 105HP hala lıstede 38.500TL gorunuyor...
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

Emre Y.
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı mustafaf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fıat, resmı websıtesındekı fıyatları henuz guncellemedı.bu yuzdendır kı dun aksam, 31.250TL 'ye aldıgımız Bravo Dynamıc 1.6 Multıjet 105HP hala lıstede 38.500TL gorunuyor...
    ÖTV indirimi henüz belli değilken ne kadar yazıyordu sitede ve sen ne kadara alabiliyordun onu da öğrenmek lazım...

ÖTV indiriminden önce hafif bir indirim, sonra güzel bir bindirim yapsınlar, sonrasında da fiyatlarını güncellesinler, ve ÖTV indirimi yaptık desinler!

Emin Çağatay
    e_cag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34EN362
    Edilen teşekkür: 13

Bu arada, yeni vergi avantajları hatrı sayılır seviyede olduğundan, Tofaş'ın bayi iskontolarını geri çektiğini duyuyorum.

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Yani pek değişen olmadı devlet karına fiat ortak oldu yani burada kazanan yine fiat yada otomobil firmaları

Mustafa FIRINCI
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

ÖTV indirimi henüz belli değilken ne kadar yazıyordu sitede ve sen ne kadara alabiliyordun onu da öğrenmek lazım...

ÖTV indiriminden önce hafif bir indirim, sonra güzel bir bindirim yapsınlar, sonrasında da fiyatlarını güncellesinler, ve ÖTV indirimi yaptık desinler!
    otv ındırımı bellı degılken, bahsettıgım arac sıtedekı fıyat lıstesınde, yıne 38.500TL olarak gorunuyordu.bayıler ıse pazarlıkla 37.000TL'ye verıyorlardı.sansımızı oldu bu otv ındırımı.bız normalde bu hafta aracı 37.000TL ye almayı planlıyorduk.subat ayının ortasından berı gorusuyorduk.boyle bır avantaj olunca, gayet guzel oldu...

ayrıca sunuda eklemek ıstıyorum; Grande Punto 5K 1.4 77HP Actıve ıcın yıne dun aksam verdıklerı fıyat 21.500TL.o da lıstede 26.000TL gorunuyor...
    Konu mustafaf tarafından (17/03/2009 Saat 15:23 ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Ötv indirimi 2. eli tabiki etkileyecek ama bu etki sıfır araç farkı kadar da olmaz.Yani 5000TL lik indirim ikinci ele de aynı şekilde yansımaz.Örneğin bu indirimden önce 20000TL ye satılan bir kullanılmış araç şimdi 18000-19000TL ye rahat satılır.Tabi bu benim fikrim

Emre Y.
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı femoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani pek değişen olmadı devlet karına fiat ortak oldu yani burada kazanan yine fiat yada otomobil firmaları
    İşte benim anlatmak istediğimde bu Mehmet...

Başka markaları bilemem ama Fiat ÖTV indirimi yapmadı bence, sadece küçük bir indirim yaptı...

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ötv indirimi 2. eli tabiki etkileyecek ama bu etki sıfır araç farkı kadar da olmaz.Yani 5000TL lik indirim ikinci ele de aynı şekilde yansımaz.Örneğin bu indirimden önce 20000TL ye satılan bir kullanılmış araç şimdi 18000-19000TL ye rahat satılır.Tabi bu benim fikrim
    Fikrinize katılıyorum örneğin 20000tl ye satılan 2.el bir araç ötv indirimi gibi 5000tl birden düşse piyasada kaos olur zaten araç sahipleri şu anda satma girişimini ertelemiş görünüyor bu indirim sanırım kalıcı da olabilir 3 ayda otomotiv sanayisi düzelmez bence çünkü yeni oto alacaklar hep yazı bekliyor insanları bu indirimle birlikte başka indirimler gelebilir mi? beklentisine sokacaklar sonra hepten şaşıracak herkes mesela benim gp den zararım yaklaşık 2000ytl ancak kullandıgım için sorun yok bana aldıgın fiyata ver deseler vermem çünkü yeniden almak için temiz araç aramak satın alma prosedürleri noter trafik cart curt buna verecek vaktim yok
    yani bazı şeyler para ile ölçülemez zaten iş de yok bol bol xbox360 ımda oyun oynuyorum oyuna her zaman vakit varrr.

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

İşte benim anlatmak istediğimde bu Mehmet...

Başka markaları bilemem ama Fiat ÖTV indirimi yapmadı bence, sadece küçük bir indirim yaptı...
    İndirimi kendi lehlerine çekip bunun reklamı ile yararlanıyorlar . Aslında verilen oran dorultusunda indirilmedi kendi iskontoları ile birlikte 4 hatta 5 bin lira oynayacakken sadece 1 yada 2 bin oynuyor ..

hakan alpaslan
    palombaro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 93

Alıntı mustafaf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dun aksam bır arkadasıma, otv ındırımınden once lıste fıyatı 38.500TL olan, Fıat Bravo Dynamıc 1.6 105HP Multıjet aracı 31.250TL aldık.dedıgınız gıbı Grande Punto 5K 1.4 77HP Actıve ıcın de 21.500TL fıyat verıyorlardı...
    ötv nın sıfıra etkısı ortada , sıfırın fıyatı dustugu ıcınde ıkıncı ele etkısıde bu kadar olmasada olacaktır bence.
    daha once 37bın e dustuklerını soylemıssınız yanı 5.750 lıra karla almıssınız , ıkıncı elınede bu mıktarın yarısı kadar düşer gibi gelıyor bana.

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/3 123 SonSon