Sayfa 4/6 İlkİlk 123456 SonSon
105 sonuçtan 61 ile 80 arası

Konu: TÜVTÜRK Araç Muayene Raporları

hikmet şekerlioğlu
    şekerlioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    07kg993
    Edilen teşekkür: 662

valla erdicim,bende yeni öğrendim.bilseydim yaptırır öyle giderdim.

neyseki lpg yok.
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak.

Utku OKTAY
    utku952 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 179

Sonunda bende bugün muayeneye girdim. ilk randevuda daha önceden ödenmiş bir ceza gözuktu vergi dairesinden düzelttirdim neyse ki bir de 60tl faiz binmiş.... neyse atlattık
    benim rapor:

1.aks: sol: 243,0 sağ: 224,0 sapma: % 8
    2.aks: sol: 157,0 sağ: 138,0 sapma: % 12
    el freni: 106,0 - 106,0 : %0

uzun far: sol: 200,4 sağ: 177,4
    kısa far: sol: 63,30 sağ: 68,50

lastik diş derinliği: 5.1mm

reflektör: eksik (uzmana göstermiştim üçgen diye o anlamamıkş heralde)
    ilk yardım çantası: satnadartlara uygun değil
    yangın söndürme tüpü: kontrol süresi geçmiş

..hepsi hafif kusur...

Muay. Onaylandı....

Murat KOCA
    EviLDoeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 42

Alıntı utku952 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    reflektör: eksik (uzmana göstermiştim üçgen diye o anlamamıkş heralde)
    ilk yardım çantası: satnadartlara uygun değil
    yangın söndürme tüpü: kontrol süresi geçmiş

..hepsi hafif kusur...

Muay. Onaylandı....
    reflektörün 2 tane olması lazım
    ilk yardım çantası tam teşekkülü olması lazım
    yangın söndürme tüpünü ben arkadaşlardan temin ettim ondan sorun olmadı

geçmiş olsun yinede önemli olan geçmek

sanyu sanyu
    sanyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 25

arkadaşlar acaba modifiyeli egzoz(görüntü modifiyesi-ses normal) muayeneden geçer mi?Yarın gidecem korkuyorum valla.

mustafa can
    kronik gp cann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    41DP782
    Edilen teşekkür: 657

egzost muayenesini yaptırıcan zaten önceden,görüntü amaçlıysa sorun çıkmaz,bende çıkmadı.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sanyu sanyu
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı cann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    egzost muayenesini yaptırıcan zaten önceden,görüntü amaçlıysa sorun çıkmaz,bende çıkmadı.
    2 ay önce egzoz muayenesini yaptırdım.inşallah dediğin gibi sorun çıkarmazlar abi.

volkan volkan
    ZV 007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 118

bende gecen sene clıo vardı abart egzos ıle gırdım muayeneye böm böm bagırıyodu.bıse olmadı bıkerede gectım

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sanyu sanyu
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı vendetta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende gecen sene clıo vardı abart egzos ıle gırdım muayeneye böm böm bagırıyodu.bıse olmadı bıkerede gectım

valla yorumlar ilaç gibi geliyor.sağolun

ÖMER EREN
    Ceday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 43

Alıntı onur1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benımde xenonlarla ılgılı olarak duydugum sey far yıkama olmayan araclara vize vermiyorlar..ne alaka oldugunu anlamadım..
    Xenon far ışığı tek noktadan yayarak verir o naktayı çamur vs. birşey kaparsa bir işe yaramaz far o yüzden ağır kusur yapmış adamlar.

ÖMER EREN
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri

Yorumların çoğunu okudum bende arabamı muayene yaptırdım ama bu TüvTurk gibi işleyen biryer daha Türkiyede görmedim adamlar çok güzel bir sistem uygulamışlar ve binlerce insana iş imkanı sağlamışlar. Raporlara dikkat ederseniz hemen hemen aynı bence gayet iyide standart kurmuşlar. Adamların akşama kadar canı çıkıyo araçlardan kusur arayacağım diye frenlerde sapma farlarda ayarsızlık şese kollarında çatlama rotlar rotbaşları camyıkama sistemi v.s. daha neler neler... Bunları adamlar neden arıyorlar senin için can güvenliğin için küçücük şeylere takılıpta yok motor numarası reflektör yangın tüpü sende gördü bende görmedi bunları geçelim herkesin arabası kendine göre kusursuz öylede ben isterim arkadaş sen trafiğe çıkıyorsun benimle aynı yolları paylaşıyorsun günün birinde sendeki bir kusur yüzünden gelip bana vursan ne olacak sorarım size ne olacak ? vahh tühhh olacak ben mecburmuyum sen arabana adam gibi bakmıyorsun diye bunca sorun yaşamaya. Size tam muayene istasyonunun arkasında rapor beklerken basıma gelen bir olayı annatıyım. Adamın biride rapor bekliyo benim gibi neyse ordan muayene uzmanı arkadas geldi adamın raporunu teslim ediyo fren hortumları sızdırıyormuş amcanın uzman arkadas 1 ay içerisinde yaptırıp gelmesini istedi adam dövecek gibi baktı uzmana sızdırıyorsa bana sızdırıyo sen onayla ver raporumu dedi (yorumsuz) Arkadaşlar bu işinde suyu çıkar bilmem ne olur diye yaklaşmayın artık ülkemizdede birseyler yapılsın ama adam gibi yapılsın buna destek olalım dalga geçmeyelim yani. Saygılar

vedat çevik
    vtec368 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 42

galiba muayeneyi yapan arkadaşın ruh hali herşeyden önemli benim araçta angel far ve xenon var uzunlar ayarsız farlardan geçemem diye düşünürken adam kornaya taktı araçta stobel ferrari korna var ağır kusur yazdı gittim kornayı değiştirdim sonuçta bir kerede geçemedim

sanyu sanyu
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı Ceday Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yorumların çoğunu okudum bende arabamı muayene yaptırdım ama bu TüvTurk gibi işleyen biryer daha Türkiyede görmedim adamlar çok güzel bir sistem uygulamışlar ve binlerce insana iş imkanı sağlamışlar. Raporlara dikkat ederseniz hemen hemen aynı bence gayet iyide standart kurmuşlar. Adamların akşama kadar canı çıkıyo araçlardan kusur arayacağım diye frenlerde sapma farlarda ayarsızlık şese kollarında çatlama rotlar rotbaşları camyıkama sistemi v.s. daha neler neler... Bunları adamlar neden arıyorlar senin için can güvenliğin için küçücük şeylere takılıpta yok motor numarası reflektör yangın tüpü sende gördü bende görmedi bunları geçelim herkesin arabası kendine göre kusursuz öylede ben isterim arkadaş sen trafiğe çıkıyorsun benimle aynı yolları paylaşıyorsun günün birinde sendeki bir kusur yüzünden gelip bana vursan ne olacak sorarım size ne olacak ? vahh tühhh olacak ben mecburmuyum sen arabana adam gibi bakmıyorsun diye bunca sorun yaşamaya. Size tam muayene istasyonunun arkasında rapor beklerken basıma gelen bir olayı annatıyım. Adamın biride rapor bekliyo benim gibi neyse ordan muayene uzmanı arkadas geldi adamın raporunu teslim ediyo fren hortumları sızdırıyormuş amcanın uzman arkadas 1 ay içerisinde yaptırıp gelmesini istedi adam dövecek gibi baktı uzmana sızdırıyorsa bana sızdırıyo sen onayla ver raporumu dedi (yorumsuz) Arkadaşlar bu işinde suyu çıkar bilmem ne olur diye yaklaşmayın artık ülkemizdede birseyler yapılsın ama adam gibi yapılsın buna destek olalım dalga geçmeyelim yani. Saygılar
    ömer çok doğru diyorsunda..bu modifiye işinde standart yok...forumda arkadaşların yazdığı gibi kimisi xenondan geciyor kimisi kalıyor.Kimisi egzozdan geçiyor kimisi kalıyor.Bunada bir düzen oturtsalar bizde ona göre gitsek değil mi.

ÖMER EREN
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı sanyu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ömer çok doğru diyorsunda..bu modifiye işinde standart yok...forumda arkadaşların yazdığı gibi kimisi xenondan geciyor kimisi kalıyor.Kimisi egzozdan geçiyor kimisi kalıyor.Bunada bir düzen oturtsalar bizde ona göre gitsek değil mi.
    Mehmet Ali git hiçbirseyini söktürmeden geçtiysen muayeneden sorun yok demektir geçmediysen eksozun desibelini düşürürsün xenon fara yıkama taktırırsın veya farı sötürürsün 1 ay süre veriyorlar kusurları tamamlayıp gelmek için bunda büyütecek birsey yokki 2. muayene de ücretsiz.

sanyu sanyu
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı Ceday Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mehmet Ali git hiçbirseyini söktürmeden geçtiysen muayeneden sorun yok demektir geçmediysen eksozun desibelini düşürürsün xenon fara yıkama taktırırsın veya farı sötürürsün 1 ay süre veriyorlar kusurları tamamlayıp gelmek için bunda büyütecek birsey yokki 2. muayene de ücretsiz.
    ömer bey benim kastettiğim konu ,bazı illerde arabalarda xenon,egzoz v.s modifiye varken geciriyorlarda bazı illerde neden geçirmiyorlar.
    Eger ben yarın muayenede bu modifiye konusunda müzdarip olursam dediklerinizi tabiki yapıcam ama inşallah gerek kalmaz.

sanyu sanyu
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri

Bugün tuvturke gittim.İlk girişte hafif kusurlu gectim.xenona egzoza filmlere hiçbişey demediler.Darısı herkesin başına.

Eko Eko
    eko74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06an....
    Edilen teşekkür: 10

İlk defa muayeneye girecek araçta egzoz pulu arıyolar mı acaba...Son tarih 2 mayıs ben bu hafta muayeneye gircem...Egzoz muaynesi ilk 3 yıl geçerli dolayısı ile pulda yok...Ben zaten 3 yıl dolmadan muayeneye giriyorum...

sanyu sanyu
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri

bende ilk kez girdim ama istediler.

uğur Aygün
    By_Static - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 226

slm ben aracımı film camdan bağlattım ruhsatın bi parçası emliyette kalıyor muaneye sewk edıyor muane olup raporu verip ruhsatı tamamlıyosun....
    gelelim muaneye:
    frenler
    lambalar farlar sınyaller 4lü vs hepsine bakılıyor
    kanala cekılıyor alt takıma bakılıyor
    motor kapagı acılıp motoru kontrol edıyolar
    en son far ayarlarına bakılıyo
    acıkcası ınsanı bıle hastanede bole muane etmıyolar
    giderken egzoz muanesı kesın yaptırın ve wergı borcu olmadıgına dail kagıt alın varsa borc kesın odeyın ve trafık vs cezanız varsa oda cıkar karsınıza...

aku kutup bası kapagım yokmus ona bıle kıllık yaptılar dusunun....
    sakın film yada on cam uzerı stickerle gitmeyın
    renklı ampul vs gecmez kalır
    yangın tüpü tarihine bakılıyor
    ilk yardım cantası vs

2hafta önce girdim muaneye....

Ertan GÜNDOĞDU
    Slow Down brabus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 ED 0455
    Edilen teşekkür: 230

öncelikle tüm mesajları okudum. Aracımın muayenesine 11 ay var ama egsozunda bir değişiklik yapmak istiyorum.

Katalizör iptal etmeden Son susturucu iptali + egsoz ucu uygulaması yaptırsam. Hafif kusur mu olur? ağır kusur mu?

Araçta en açığından film var Ön yan camlarda. Arka yan camlarda 1 koyusu var. Arka ve ön camda film yok. Bu şekilde kusurlu yazan arkadaşlar olmuş ama geçiyor mu geçmiyor mu net bilgi yok. Üst tarafta bir arkadaş egsoz ve filme rağmen geçirmiş

05 Alfa 156 1.6 Dist. (2004.10 - 2009.10) --- 09 Nissan Qashqai Tekna Exec. (2009.12 - ...) --- 06 Grande Punto Starjet (2010.05 - ...)

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

Alıntı brabus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle tüm mesajları okudum. Aracımın muayenesine 11 ay var ama egsozunda bir değişiklik yapmak istiyorum.

Katalizör iptal etmeden Son susturucu iptali + egsoz ucu uygulaması yaptırsam. Hafif kusur mu olur? ağır kusur mu?

Araçta en açığından film var Ön yan camlarda. Arka yan camlarda 1 koyusu var. Arka ve ön camda film yok. Bu şekilde kusurlu yazan arkadaşlar olmuş ama geçiyor mu geçmiyor mu net bilgi yok. Üst tarafta bir arkadaş egsoz ve filme rağmen geçirmiş

susturucuyu iptal ettirirsen
    sana geçemeyeceğinin %100 garantisini verebilirim

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

Sayfa 4/6 İlkİlk 123456 SonSon