5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Kaza sonrası kaskomun bana araç kiralaması üzerine bi hikaye

fatih emekli
    fatihhhh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 241

Standart Kaza sonrası kaskomun bana araç kiralaması üzerine bi hikaye

Aracımla kaza yaptım.
    Ön taraf komple dağıldı, sürücü
    ve yolcu hava yastıkları açıldı.
    Kaskomun 1 hafta süreliğine bana
    araç temin etmesi gerekiyordu.
    Telefon açıp bu hizmetten faydalanmak istediğimde bulunduğum il olan elazığda bi rent a car şirketine yönlendird
    iler.
    1-----Elazığdaki rent a car cı beni aradı ve araç kiral
    ama işlemlerini başlattığını, elinde bulunan bi siena yı ayarladığını söyledi. Ben hiç memnun olmayarak ama işlemler başladığı için sienayı almaya gittim. Yolda öğrendimki illa arabayı kiralamak zorunda değilmişim.
    2----rent a car cı arkadaş bana boş bi senet ve taahhütname imzalatmak istedi,( taahhütnamedeki maddeleri okuduğumda, rent a car cının lehine ama haklı maddeler yazıyordu.)
    fakat boş senet imzalamak bana çok ters geldi ve imzalamak istemedim
    3----aracın kaza yapması durumunda, araçlarımız kaskoludur, sizden tamir ücreti almayacağız ama tamirde kaldığı müddet sizden günlük kiramama bedeli isteriz dedi.

Bende bunun üzerine araç kiralamaktan vazgeçtim

Meğerse AVİS diye kurumsal ve profesyonel şirketler varmış(AVİS ten başka şirketlerde vardır emininm ama ben bilmiyorum), yukarda saydığım rent a car cıların beğenmediğim uygulamalarının hiç biri oralarda uygulanmıyormuş. Fakat bulunduğum elazığda AVİS yokmuş. Bende 2. kazamdan sonra kaskoma bastırıp Malatya ,AVİS ten 1 haftalığına ikame araç aldım

Çok profesyonel bi hizmet anlayışı ile aracımı aldım, bi aksilik olmazsa 1 hafta sonra iade edeceğim.
    Kaskosu olan tüm arkadaşlara tawsiye e
    derim

Dip not:rent a car cılar boş depo ile aracı sana verirken, bu kurumsal ve profesyonel şirket dolu depo ile verip dolu depo ile alıyor aracı. Bu örnek bile aradaki hizmet anlayışı ve farkının bariz bir örneğidir. Amacım reklam değil, benzeri konuda mağdur olan arkadaşları bilgilendirmektir
    Hoşkalın.
    Konu erdiyilmaz tarafından (27/02/2009 Saat 14:21 ) değiştirilmiştir. Sebep: Linkler kaldırıldı, içerik düzenlendi.

2. Bu mesajı için 8 kişi fatihhhh'ye teşekkür etti:

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR

erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

Öncelikle kaza için geçmiş olsun.

Rent a car firmaları, araç kiralama hizmeti karşılığında boş senet vs. imzalatıyorlar. Benzer durum benim başıma da geldi. Ankara Desi Rent a Car şirketinden araç kiraladım 3 günlüğüne, bana da boş senet'e imza atmamı istediler, imza atmayacağımı söyleyince; isterseniz senet'e aracın değerini yazalım dediler, 25 milyar'a imza atmak zorunda kaldım. Hele öğrenciyseniz ve tanıdık filan da yoksa, yani kefilsizseniz, hayli işkesiyorlar. Aracı kiralamak zorunda olduğum için, kefil niyetine kredi kartı numaramı da vermek zorunda bıraktılar (Süresi geçmiş, kullanım dışı kredi kartım vardı onun numarasını verdim : ) Ellerinde bir form ile araç üzerindeki daha önceden hasar almış yerleri işaretledik, benzin göstergesinin tam konumunu ve km bilgilerini kaydettik. Araç kiralama hizmeti bitiminde, seneti iptal ettik.

Rent a car konusunda bazen çok ucuza araç kiralıyorlar, günlük 25-30 tl'ye araç kiralayan yerler var, sonradan öğrendim ki, kiraladıkları araçlar bugun yarın yolda kalacak araçlar ve üstüne üstlük araçlar kaskosuz vs. oldugu için eğer bozulursa, siz gidip yaptırıyorsunuz. Bi hafta serviste kaldıysa, o bir haftanın da kirasını ödüyorsunuz. Çok uyanık bu rent a car'cılar. Dikkatli olmak lazım. Profesyonel yerler tercih edilmeli, intercity, avis gibi.
    Konu erdiyilmaz tarafından (27/02/2009 Saat 17:52 ) değiştirilmiştir. Sebep: İmla

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

4. Bu mesajı için 2 kişi erdiyilmaz'ye teşekkür etti:

Muslum Kaymak
    Ticari İşletme Sahibi 06kaymak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 MCZ 24
    Edilen teşekkür: 1014

Aman diyeyim arkadaşlar....kesinlikle senetle araç kiralamayın...10-20 lira fazla verin büyük firmalardan kiralama yapın...ibretlik derslik örnekleri çok fazla....
    TÜRKİYE,ATATÜRK Ü ALLAH A BORÇLUSUN.GERİ KALAN HERŞEYİ DE ATATÜRK E......
    SIZ ULKENIN SEREFINI KORUYUN...O SIZIN GELECEGINIZI KORUR..!!!!

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

cengiz akyol
    Buremir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 278

AVIS koç grubunun bir şirketidir şimdi BUDGET'ide aldılar ancak arkadaşlarımızın da dediği gibi 3 5 lira fazla verip bu tip şirketlerden kiralamak en mantıklısı
    Örneğin: avis'ten 1 aylığına bir araç kiraladınız ancak 2 gün sonra kaza yaptınız aynen yerine yedek araç veriyorlar diğeri ise servise

Keza boş senet işi pek hoş değil bu devirde kimseye güvenilmez

T.Talip ÖZDEMİR
    djtalip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    01TT
    Edilen teşekkür: 20

çok geçmiş olsun. Kurumsal rent a car haricindeki oto kiralama şirketlerinde uygulama böyle çünkü bu kiralamacılar araçlarını full kasko yani rent a car kaskosu yaptırmıyolar çok pahalı olduğu için, doğal olarakda kaza olması durumunda aracın yattığı gün sürenin parası kiralayana ait oluyo, ama bu büyük kurumsal kiralama şirketleri full kasko yani rent a car kaskosu yapıyolar araçlara kaza olması durumunda kasko aracın yattığı gün parasınıda ödüyor. Bilginiz olsun araç kiralarken rent a car kaskolu olmasına dikkat edin arkadaşlar.