Sayfa 1/4 1234 SonSon
67 sonuçtan 1 ile 20 arasý

Konu: Acil: Kaza yaptým aracým pert olur mu?

fatih emekli
    fatihhhh - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazýð
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teþekkür: 241

Standart Acil: Kaza yaptým aracým pert olur mu?

2007 model 1,3 multijet grande punto dinamik 5 kapýlý aracým:
    27,500 ytl kasko bedeli idi., ben kaskom ucuz olsun die 26,000 ytl den yaptýrdým.
    aracým pert olurmu?
    olursa ne kadar verirler?
    olmamasý için ne yapabilirim?
    pert olmasý mý daha iyi olur?
    güven sigortadan platin paket kasko yaptýrmýþtým.

Eklenti 3631

Eklenti 3632

Eklenti 3633
    Konu fatihhhh tarafýndan (02/02/2009 Saat 15:02 ) deðiþtirilmiþtir. Sebep: Flood

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teþekkür: 1569

oncelýkle gecmýs olsun.duruma bakýlýrsa 2 hava yastýgýda patlamýs.yuksek býr ýhtýmalle aracý pert olarak degerlendýrýrler.odeme ne kadar olur ona býrsey dýyemecegým.ýnsallah ýstedýgýnýz gýbý sonuclanýr...
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komþuya, Kosova'da Sýrplara, Kýbrýs'ta Rumlara Sorun...

murat güngör
    desirible - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    51
    Nereden
    Eskiþehir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    09 BD 340
    Edilen teþekkür: 34

öncelikle geçmiþ olsun fatih bey
    allah hiç kimsenin baþýna kaza bela vermesin.
    bildiðim kadarý ile eðer yeni bir deðiþiklik yoksa kanunlarda aracýn pert deðil pert olmasý için 4/3 nün zarar görmesi gerekiyor ama kaskon primin ne kadarsa onun üzerinden karþýlar.
    tekrardan büyük geçmiþ olsun dileklerimle.

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teþekkür: 1569

Murat Bey dedýklerýnýz dogru ancak beným tahmýnýmce o tutarý bulacaktýr arabanýn masrafý.gorunurde 2 hava yastýgý patlamýs.zaten 2 hava yastýgýnýn maalýyetý en son 5000TL cývarýndaydý.gorunurde sanký motordada býr problem var gýbý.yag oldugu gýbý yere akmýs.yaný bu araba pert olmasa, onarýlsa býle ne kadar saglýklý olur býlýnmez...
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komþuya, Kosova'da Sýrplara, Kýbrýs'ta Rumlara Sorun...

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

Bu tamamen exper in kararýdýr. Bana da olur gibi geliyor. Zira koruma barýnýn aldýðý hasara bakacak olursak bar yamulmuþ yani sert bir çarpma olmuþ. Bu durumda görünmeyen bir çok hasar mevcuttur. Þanzýman bile hasar almýþtýr bence. Benim kazama benziyor. Tahminime göre aracýnýza pert denir ve bedeli olan para þanslý iseniz 1 ay içerisinde hesabýnýza geçer. Pert olmaz felan derlerse pert olmasý için uðraþmanýz sizin iyiliðinize olacaktýr. Bu durumda exper le görüþmeniz gerekebilir.

fatih emekli
    Nereden
    Elazýð
    Rengi
    Orleans Mavi

yaa pert e çýkarsa bana vercekleri para bu modelin 2. elinden biraz daha aþþaðý olur. ben internete baktým 2007 dize punto lar 23,5 ten baþlýyo 20,00 e kadar hatta biraz daha da aþþaðý iniyo.
    e kasko verecek bana 18 felan.
    ben 18 e gene böyler bir araba alamamki. ufak tefek sorunlarý vardý ama fýstýk gibiydi araabam walla!
    halbuki pert e çýkmaz da tamir edilirse benim hiç bi kaybým olmayacak. haa ilerde arabayý satmaya kalkýþsam önden darbeli die 2. eli kötü olacaktýr elbet ama ben bu araca 20 sene kadar binmeyi düþünüyordum. hiç satmaya niyetim yoktu aslýnda.
    benim niyetimde birisi için aracýn pert e çýkmasý pek hayýrlý olmaz bence siz ne dersiniz?_
    Konu fatihhhh tarafýndan (02/02/2009 Saat 15:44 ) deðiþtirilmiþtir.

VOLKAN ÇOBAN
    PERSEUS - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    46
    Nereden
    Ýstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34VG8155
    Edilen teþekkür: 81

Öncelikle geçmiþ olsun... Ayný durumu 1 sene önce bende yaþadým. Çok uðraþtým ve aracýmý perte çýkarttýrdým. Ýlk baþta tamir yoluna gitmek istediler. Ama senin araçta baya hasar gözüküyor. Benim araçta 27000 den kasko yapýlmýþtý ama malesef piyasa fiyatýnný veriyolar. Kaskonu da iptal ediyolar. Bana kavga dövüþ 22000 tl verdiler. Diretmezsen piyasada o araba ortalama kaça satýlýyorsa sana onun 2-3 altýný teklif ediliyor. Yani galeriye kaça satabilirsen onu veriyolar. Anlaþmayý imzalar imzalamaz iþlemleri hallediyosun. 1 hafta içinde hesaba yatýrýyolar. Benim sigorta Anadoluydu. Olsun Cana geleceðine mala gelsin. Allah daha beterinden korusun.

fatih emekli
    Nereden
    Elazýð
    Rengi
    Orleans Mavi

bi de;
    ben hiç arabanýn limitlerini zorlamayan, sakin ve yawaþ süren birisiyim.
    böyle bir araba tamir edilse, efendi efendiþ sürüþle, bir problem çýkmadan binebilirmiyim sizce?

VOLKAN ÇOBAN
    PERSEUS - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    46
    Nereden
    Ýstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34VG8155
    Edilen teþekkür: 81

halbuki pert e çýkmaz da tamir edilirse benim hiç bi kaybým olmayacak. haa ilerde arabayý satmaya kalkýþsam önden darbeli die 2. eli kötü olacaktýr elbet ama ben bu araca 20 sene kadar binmeyi düþünüyordum. hiç satmaya niyetim yoktu aslýnda.
    benim niyetimde birisi için aracýn pert e çýkmasý pek hayýrlý olmaz bence siz ne dersiniz?_
    Sevgili arkadaþým sana 2 yol göstereyim onlarý da deneyebilirsin.
    1. arabanýn tamir parasýný bana verin ben de aracýmý hasarlý satarým dersin. Ben aracýmý perte cýkartmak istemiyorum dersin. O zaman sadece stopaj kesip sana bi para öderler. Arabaný dýþarda yaptýrabilirsin. Bunun en büyük riski aldýðýn para sonradan cýkacak sürpriz aksaklýklarý karsýlayacak miktarda olmayabilir.
    2. Arabayý perte cýkartýrsýn. Perte cýkan arabalarý hemen hasrlý olarak satýyolar. Aldýðýn parayla arabaný alýrsýn üstüylede arabayý yaptýrýrsýn. Önemli olan adamlarla açýk açýk konusman. Onlarýn karýna olan herþeyi kabul ederler. Gerekirse iþi çirkeflik boyutuna bile getirt. Ayrýca sigortacýnda bastýrýrsa bu iþi halledersin.
    Konu OzzY tarafýndan (02/02/2009 Saat 16:28 ) deðiþtirilmiþtir. Sebep: alýntý düzeltildi

fatih emekli
    Nereden
    Elazýð
    Rengi
    Orleans Mavi

böyle önden darbeli bi araç satma iþlemi sýrasýnda çok problemli olur, deðerinin çok altýnda gider. hatta gitmez, kimse almaz.
    peki böyle önden darbeli bi aracý kullanmaýn sakýncalarý neler? ben pert e çýkartýrmasam da binsem ne gibi problemler olabilirki? dediðim gibi bakmayýn böyle kaza yaptýðýma, normalde ben efendi efendi süren bi tip imdir.
    geçmiþ olsun dilekleri ve cevaplar için çok teþekkür ederim bu arada.
    Konu fatihhhh tarafýndan (02/02/2009 Saat 15:55 ) deðiþtirilmiþtir. Sebep: yazým hatasý

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    46
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teþekkür: 4298

Fatih, öncelikle geçmiþ olsun.Ben uzman deðilim ama bence aracýnýn perte çýkmama ihtimali de bulunmakta.Motor un ne kadar zarar gördüðü belli deðil ama kaporta olarak görebildiðim kadarýyla esas hasar kaputta, çamurluklarda fazla birþey yok gibi.Eðer tampon, farlar, kaput, soðutucular ve karter de hasar varsa (iki havayastýðý ile birlikte) perte de çýkmayabilir.Ancak önemli olan senin kararýn.Sigorta þirketiyle görüþerek kararý deðiþtirebilme imkanýn da olabilir duruma göre.Tabi dediðim gibi ben uzman deðilim, benim görüþüm bu, tekrar geçmiþ olsun...

Ýbrahim ÖZHAN
    bebe - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    48
    Nereden
    Bayburt
    Rengi
    Egzotik Kýrmýzý
    Edilen teþekkür: 6

bence bu aþamada aracýnýzý boþa çýkartýp 18.000 tl cývarý býr degerden sýgortaya satmak en mantýklýsý..bu donemde 2.el gp bile rahatlýkla bulursunuz bu fýyata..ben haftalardýr 17.900 den kendý aracýmý satmaya calýsýyorum..bence sýgortadan 18.000 tl alýnan fýyat bu donemde ýyý býr rakam ...çok çok gecmýs olsun

Mehmet Özcan
    Basýn-Yayýn Sorumlusu femoli - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    44
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teþekkür: 7336

Wolkan çok güzel özetlemiþ eðer pert ten çok zararýn olacaksa perte çýkýtktan sonra aracý ilk sana teklif edecekler aracý almak istermisin diye aracý aldýðýn paranýn yarý fiyatýna teklifte bulun ve anlaþma yap aracýný tekrar geri aldýktan sonra artan para ile aracýný yaptýrabilirsin ama bunun için saðlam bir usta yada servis ile temasa geç yanlýþ iþ yapma ..

batu fes
    batuhann80 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    43
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teþekkür: 615

Alýntý fatihhhh Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    2007 model 1,3 multijet grande punto dinamik 5 kapýlý aracým:
    27,500 ytl kasko bedeli idi., ben kaskom ucuz olsun die 26,000 ytl den yaptýrdým.
    aracým pert olurmu?
    olursa ne kadar verirler?
    olmamasý için ne yapabilirim?
    pert olmasý mý daha iyi olur?
    güven sigortadan platin paket kasko yaptýrmýþtým.

Eklenti 3631

Eklenti 3632

Eklenti 3633
    arkadasým cok gecmiþ olsun...
    sana yol olarak sunu söyleyebilirim..
    exper fiyat biçti diyelim sana az geldi iþte tam olarak böyle problem yasarsan noterin assagýda linkini veriyorum...
    KASKO DEÄžER SORGU
    burdan aracýnýn kasko degerini ögren arada ucurum varsa mahkemeye ver söke söke alýrsýn,yanlýz buna ek olarak biraz daha yýpranma payý düsebilirler...cünkü bu degerler ocak ayý 2009 basýnda yapýlýr,suan subattayýz...ara düþüþü tahminim 1000 ytl ile 2000 ytl olmasý lazým....
    tekrar gecmiþ olsun...

SARP BAHAR
    Power Of Japan Little F.K - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdýþý
    Rengi
    Yok
    Edilen teþekkür: 95

Öncelikle çok geçmiþ olsun.Arabada hasar boyutu ne durumda bakmakla anlamayýz fakat þöyle bir durum var,bu araba þu an bu haliyle pertçilerden satýþta olsa en az isteyecekleri rakam 13000 ytl.

Siz bu arabayý sigortayla anlaþýp atýyorum 18000 karþýlýðý perte cýkartýp daha sonra 9000 karþýlýðý geri alsanýz harcayacaðýnýz en az 5000 ytl,gitti geldi herseyýyle 15000 ytl ye mal edersiniz.

Peki önden hasarlý kaputu,camurlugu,farlarý,tamponu,karteri,radyatörü deðiþmiþ bir aracý þu an 15 e satabilirmisiniz?Ýnternette uzun zamandýr bi gp var,15000 km de ve 2008 model bu araç pertten cýkma 4 parça boyasý var deðiþeni falanda yok 15750 Tl ye uzun zamandýr satýlamýyor.

Karar sizin bence 18-19 gibi bi rakam verirlerse hemen alýn,üzerine en kötü 1000 ytl ekleyip çok temiz az km bi punto rahatlýkla alýrsýnýz.

Muslum Kaymak
    Ticari Ýþletme Sahibi 06kaymak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    48
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 MCZ 24
    Edilen teþekkür: 1014

Ýlk önce geçmiþ olsun...bence aracýnýz pert...ve kesinlikle yaptýrmayý düþünmeyin...aðýr hasarlý araçlarda eski tadý bulamazsýnýz....
    TÜRKÝYE,ATATÜRK Ü ALLAH A BORÇLUSUN.GERÝ KALAN HERÞEYÝ DE ATATÜRK E......
    SIZ ULKENIN SEREFINI KORUYUN...O SIZIN GELECEGINIZI KORUR..!!!!

özgür aydýn
    FunTastik - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    45
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teþekkür: 15

Çok geçmiþ olsun....
    Acý Çekmek Özgürlükse Özgürüz Ýkimizde
    stops78

oðuzhan a
    thrust - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teþekkür: 13

geçmiþ olsun araba baya daðýlmýþ. anlaþýlan saðlam darbe almýþsýnýz. nasýl oldu bu kaza baþka arabada görünmüyo resimde? sizde herhangi bir sorun varmý?

fatih emekli
    Nereden
    Elazýð
    Rengi
    Orleans Mavi

arkadasým cok gecmiþ olsun...
    sana yol olarak sunu söyleyebilirim..
    exper fiyat biçti diyelim sana az geldi iþte tam olarak böyle problem yasarsan noterin assagýda linkini veriyorum...
    KASKO DEÄžER SORGU
    burdan aracýnýn kasko degerini ögren arada ucurum varsa mahkemeye ver söke söke alýrsýn,yanlýz buna ek olarak biraz daha yýpranma payý düsebilirler...cünkü bu degerler ocak ayý 2009 basýnda yapýlýr,suan subattayýz...ara düþüþü tahminim 1000 ytl ile 2000 ytl olmasý lazým....
    tekrar gecmiþ olsun...

bu sitede aracýmýn kasko bedeli 24,3 görünüyo,
    bence bu paraya yakýn bi rakamý almak bile çok iyimserlik olur.
    benim aklýmda pert e çýkatmamak gibi bi düþünce var. bakalým noolcek.

Kadir K.
    kadoku - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    46
    Nereden
    Ýstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 ** 0178
    Edilen teþekkür: 436

geçmiþ olsun, bencede sigortayla anlaþýp aracý perte çýkartýn ne kadar tamir edilirse edilsin, böyle bir darbeden sonra tamir edildikten sonra dikiþ tutmama ihtimali yüksek o zamanda servis tamir masraflarýndan belkide size daha pahalýya patlayýcak bencede perte çýkartabilmek için ne gerekiyorsa yapýn.

Sayfa 1/4 1234 SonSon