Punto'mu satma zamanım geldi Biraz kısa zaman kendisiyle birlikte oldum lakin alırkende geçiş zamanı arabası olarak aldığımı biliyordum. Bilirsiniz yaptığım yol günlük 250 km. Haliyle yüksek km li aracım ve araçlar benim için ekstra sorumluluk. Bu nedenle daha düşük km li bir araç düşüncesindeyim. O kadar uğraştım o kadar sorunlarını bir bir düzetlttim kaymağını yemek alacak kişiye nasip olacak Neyse.

Şuan bu 5 araçtan birini alacağım. Ortak noktaları 2015 yada 2016 model ve dizel olmaları. Bunun dışında polo 48.000 - 50.000 TL arasında. 301 ve c elysee 45.000 - 46.000 TL dolaylarında. Symbol 43.000 - 45.000 TL dolaylarında. Linea da 41.000- 44.000 TL civarlarında seyrediyor. Km olarakta en fazla 20.000 Km bakıyorum. Ama 15.000 civarı km olması bana 1 ay daha kazandırır

Bu araçlar arasında sizce parasını hak eden ve ciddi manada sorun çıkarmayacak olan, siz olsanız "ben bunu alırdım şu yüzden" dediğiniz model varmı? Kendi tabirimce uzun yol yapacağı için araç dayanıklı olmalı. Katır gibi olmalı yani Bunun için bana uzak olan polo gibi. diğerlerine göre daha narin yapıda sanki. ve sorun çıkardığında sanki daha fazla masraf açacak gibi geliyor. Fakat eli yüzü düzgün bakıldığında polo bir adım önde.

Velhasıl; günlük 250 km 4 kişi taşıyacak bir araç için sizce hangisi en mantıklısıdır? Kafa kalmadı düşünmekten araştırmaktan.