Sayfa 1/2 12 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Honda Civic 2014 Alınır mı?

raptor .
    Jettlüü sedini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 545

Standart Honda Civic 2014 Alınır mı?

Merhaba arkadaşlar

Honda civic 2014 almayı düşünüyorum.. sıfır ve siyah renkte otomatik şanzımanlı.. Araç için yorumlarınızı merak ediyorum? Nasıl bir araçtır. Fiyatına değer mi? Fabrika çıkışı LPG uyumu ve yakışı nasıldır? otomatik şanzımanı nasıldır? kronik arızası vs var mıdır?

Araç ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar var ise yardımcı olabilirler mi?
    HONDA CIVIC 1.6 i-VTEC Premium Eco Otm ile yollarda..

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

bence benzinli kategorisinde ve otomatik kategorisinde alınabilecek en güzel araçlardan birtanesi..orjinalden LPG lileri var..bu durum da güzel..

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Eray Aydın
    t-jet teknisyeni gececiyiz35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 19

üstadım bizde 2013 vardı ev alacagımızdan dolayı sattık süper bi araba iç gögüs donanımı iyi değil biliyorsunuz ki araç Türkiye de toplanıyor. Süspansiyon yakıt ses izolasyonu süratlenme tepkileri harika. O paraları hakedecek bir araç. Lpg de garanti veriyor tadından yenmez. En güzel özelliğiyse devir saati çevresinde renk değiştiren ışıklar hard kullanırsanız lacivert, soft kullanırsanız yeşil. Şanzumanda dreksiyon arkası vites değiştirme ve orta konsolda s modu (sport) özelliği var. Atmosferik motordan harika verim alınmış.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arif Erat
    Adalet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 TR 966
    Edilen teşekkür: 3

Çok yakın iüç arkadaşımda var ikisi beyaz otomatik elegance paket eco LPG . Birisi yine beyaz Manuel premium paket benzinli. Üçüde çok memnun. Zaman zaman birlikte uzun yolda yapıyoruuz gerçekten parasını hakediyo diyebilirim. Bu üç arkadaşım sayesinde şehirler arası 10.000 km yakın Honda kullandım diyebilirim. Izlenimlerim;

Manuel'den başlarsak ki düşünmüyosun bencede çok isabetli bir karar araç iyi ama 6. Vitesinin olmayışı be kısa bir Şanzıman oranına sahip oluşu çok büyük handikap 100 km/h üzerinde seyretmek istediğinizde çokta konforlu olmadığını söylemeliyim. Hızlanma konusunda özellikte 0-100 de otomatiğin çok ilerisinde ama bunuda belirteyim . Son sürat olarak 205-206 km/h den sonrası yok çünkü araç 6.000 d/d larda o hıza ulaşıyor . O süratden sonra devir ve tork bitiyo . Yakıt konusundada çok cimri bi araç değil .

Otomatik olanına gelirsek kullandığım en iyi otomatik şanzımanlar arasında diyebilirim. 2000d/d da 100 km/ h süratle seyrediyorsunuz . Bu aracı biraz hantallaştıryo ancak f1 kulakları buna makul bir çözüm. Elegance paketi şiddetle tavsiye ederim sunrof xenon koltuk ısıtma gibi şık ve işlevsel eklentiler dahil oluyo. LPG ile şehirler arasında 20 kuruş sarfiyatı var. Son sürati 205 km leri biliyo. Hafif meyil bulduğunda 215 yaptığını iddia ediyo arkadaş bunu görmedim ama.

Yani özetle fiyat kalite endeksi olarak baktığımızda ki buna garantili ve LPG il oluşunuda eklersek şiddetle tavsiye ederim diyebilirim . Otomatik elegance LPG olmak şartıyla

Aklınıza takılan yada sormak istediğiniz soru varsa kullanıcı olarak ve bildiğim ölçüde yanıtlamaya çalışırım . Saygılar
    Hak yerini bulunca utanç da sahibini bulur

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

raptor .
    Jettlüü sedini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 545

Yorumlar için çok teşekkür ederim.. Öncelikle bende elegance istiyordum fakat sunrooftan dolayı tavan alçaldığından ve cam tavan değilde yalnızca ufak bir sunroof olduğundan aralarında da sunroof - xenon - koltuk ısıtma harici fark olmadığından premium seçmeyi düşünüyorum.. Kesinlikle otomatik istiyorum ve fabrika çıkışı lpg uyumu olduğundan lpg yi servisinde taktırarak garantiyi bozdurmadan lpg li olarak aracı kullanmak istiyorum. Yalnız göğüs donanımı iyi değil derken kastınız nedir ve yalıtımı iyi değil derken araç çok mu ses alıyor acaba?
    HONDA CIVIC 1.6 i-VTEC Premium Eco Otm ile yollarda..

Eray Aydın
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Üstadım araç ses alıyor yüksek hızlarda rüzgar sesi. gögüs ise parça parça oldugu için köşeleri hep kalkık oluyor sanki tırnagımızı soksak kalkacak gibi

Arif Erat
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 TR 966

Göğüsün şekli ile ilgili şahsi eleştirileri anlarım ama kalitesiz olduğu konusuna katılmıyorum . Kullanılan malzeme kalitesi gayet iyi . Heleki oldukça komplike bir yapıya sahip olduğunu düşünürsek son derece sorunsuz olduğunu söyleyebilirim. Güncel modelin üretim tarihini düşünürsek var olan bi kronik problemide yok. Varda ben bilmiyorsam bilgilendirin saygı duyarım

Son olarak şöyle bir karşılaştırma yapayım ben 2012 yılında 2011 model corolla aldım arkadaşım şuan güncel olan civic elegance aldı. Benim corolla da kullanılan konsolun yapısındaki plastik kalitesi ile civic te kullanılan malzeme kalitesini karşılaştırdığımda civic tr kullanılan malzeme kalitesi açık ara önde bence .
    Şahsi kanaat ve kişisel görüşlerimdi saygılar

Arif Erat
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 TR 966

Yalıtımla ilgili kısmıda cevap vereyim motor sesi anlamında kesinlikle sorun yok çok sessiz olduğunu söyleyebilirim. Heleki araç otomatik alınırsa şehirler arası kullanımda şanzıman oranı çok uzun olduğu için aracı bağırtma gibi bi şansınız yok.
    Yol yaşıtımı anlamında mükemmel değil ama oldukça başarılı.
    Rüzgar sesi 130-140 km/h lardan sonra hissedilir oluyo belki ama sakin kullanımda oldukça sessiz bir araç .

KEMAL AKKAN
    afgankurdu kemalakkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    06 N 4184
    Edilen teşekkür: 16

Bende bi yorum yapmak istiyorum.Bir kaç model araca bindim citroen c4 meran 2 peugeot 308 felan ama hondaya binmek pek istemedim altının engin olması ve fiyatının hep yüksek olmasından dolayı acıkcası yanasmadımda benim bi tanıdığım 2 ay önce aldı 60 bin tl vererek manuel vites lpg li olarak pek aractanda anlamaz nakit aldı bide uzun yolda kullandı toyota yaristen sonra olaganüstü gelmiş ama o paraya yazık ya ikinci elinin 50 ve az üzerinde veriyorlar yazık yani

Eray Aydın
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

308 c4 paranı çöpe atmak gibi bişey honda yanında. Ses yalıtımı motorun çalıstıgı asla belli değil hızlanınca ruzgar alıyor. Evet gögüs kalıtesi güzel ama işçiliği iyi değil.

KENAN ÖZEN
    kenan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Yok

Honda civic e fabrikadan cikisli direk lpg li alirsaniz sonradan lpg gecis dugmesi taktirmaniza geek kalmiyor on goguse entegre oluyor ayriten arac km gostergesinde ayni benzin gostergesi gibi lpg gostergeside oluyor ki bu benim en cok hosuma giden ozelliklerden birisi bunun gibi bircok detay var benzin tabanca yuvasi ve lpg tabanca yuvasi ayni kapak icerisinde yani fab. Cikisli lpgli alirsaniz cok artisi oluyor.

SM-G900FQ cihazımdan gönderildi

Eray Aydın
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Lpg de şöyle bi durum var gidip şu an bayiden bi civic aldınız lpgli modellerden onların motor verimi ilk seri yanı lpgli olarak satısa sunulanlarla bir değil. Bunu araştırın herkes ilk nesil araçları alıyorlar verimleri daha yüksek oldugu için

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

yeni nesil civic de 2 tane motor kodu var ona dikkat edin..birisi LPG uyumlu diğeri değil..yani siz gidip de benzinli alıyım sonra LPG taktırayım demeyin..

Eray Aydın
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeni nesil civic de 2 tane motor kodu var ona dikkat edin..birisi LPG uyumlu diğeri değil..yani siz gidip de benzinli alıyım sonra LPG taktırayım demeyin..
    yoo yoo aracınızı tam tersi ilk seri olandan yani 2012 2013 seilerinden almanız daha mantıklı çünkü ikinci seri motora göre verimi daha fazla daha performanslı, lpg taktırmak istersenizde garanti dahilinde takılıyor. Çünkü biz taktırdık.

Gorky
    Ziyaretçi Gorky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

son kasanın kalitesinden falan bihaberim ama bi önceki kasanın muhteşem tasarımından sonra bu kasa resmen lada'ya benziyor. kaskatı hatlar. zorlama çizgiler..

ayrıca şuan fiyatlar uçmuş durumda. şuan sıfır araba alanın aklından şüphe ederim corolla 95 olmuş , polo 70... fiuuu...

erdem kaplan
    FANATİK ERDEM1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 255

Alıntı sedini Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar

Honda civic 2014 almayı düşünüyorum.. sıfır ve siyah renkte otomatik şanzımanlı.. Araç için yorumlarınızı merak ediyorum? Nasıl bir araçtır. Fiyatına değer mi? Fabrika çıkışı LPG uyumu ve yakışı nasıldır? otomatik şanzımanı nasıldır? kronik arızası vs var mıdır?

Araç ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar var ise yardımcı olabilirler mi?
    Altunizade Ayışı Honda da dolu hasarlı Premium 1.6 benzin lpg otomatik honda baktım 59,000 tl dedi. Donanım olarak orta paketi ama arka görüş kamerası bile var. Jettanın en fullunde bile olmayan özellikler.
    Tasarım olarak facia iç malzemelerin kalitesi orta düzey ama sonuçta honda kalitesi ve 6 yıl garanti. Tercih senin.

KEMAL AKKAN
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    06 N 4184

Ya şimdi arkadaşlar neredeyse bi ev fiyatı para ödeniyor 60 bin lt az para değil malzeme kalitesi donanım ve aracın piyasası felan çok önemli bir etken ikinci elide hareketli hondanın sorun yok ama sıfır almak yazık bence 50 bin tl ye cok az km yapmıs güzel bi ikinci el honda premium alınabilir ayrıca 6 yıl garanti olayına gelince 6 yıl boyunca bakımları serviste yapılıcak o parayı bi şekilde cıkarıyorlar yukarda arkadas peugeot 308 ve citroen c4 için paranı çöpe atmak gibi bişey demiş hondanın yanında fakat öyle değil ne peugeot 308 nede citroen c4 honda dan geri kalası bir kaliteye sahip değil hatta yer yer daha iyi ve daha kaliteli malzemelerinin olduğunu bile idda edebilirim bu benim görüşüm doğru yada yanlış bişey diyemem fakat arkadaşa tavsiyem ikinci el araç al bence ve bide MEGANE 3 PRİVİLAGE EDC sanzımanlara bakın 38 ile 40 arası ve full iyi bir araba diyebilirim

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

38-40000 e privilage edc şanzıman Megane yok olanda pertten toplamadır.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

Eray Aydın
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı kemalakkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya şimdi arkadaşlar neredeyse bi ev fiyatı para ödeniyor 60 bin lt az para değil malzeme kalitesi donanım ve aracın piyasası felan çok önemli bir etken ikinci elide hareketli hondanın sorun yok ama sıfır almak yazık bence 50 bin tl ye cok az km yapmıs güzel bi ikinci el honda premium alınabilir ayrıca 6 yıl garanti olayına gelince 6 yıl boyunca bakımları serviste yapılıcak o parayı bi şekilde cıkarıyorlar yukarda arkadas peugeot 308 ve citroen c4 için paranı çöpe atmak gibi bişey demiş hondanın yanında fakat öyle değil ne peugeot 308 nede citroen c4 honda dan geri kalası bir kaliteye sahip değil hatta yer yer daha iyi ve daha kaliteli malzemelerinin olduğunu bile idda edebilirim bu benim görüşüm doğru yada yanlış bişey diyemem fakat arkadaşa tavsiyem ikinci el araç al bence ve bide MEGANE 3 PRİVİLAGE EDC sanzımanlara bakın 38 ile 40 arası ve full iyi bir araba diyebilirim
    Evet ben dedim çöpe atmaktır diye ki öylede bir boyasına kapı kapanısına iç mekanda kullanınan malzeme kalitesine teknoloji yoksunluguna bakarsanız aynı fiyattaki araçlar için 308 ve c4 geride kalıyor. tek avantaj dizel otomatik modellerinin fiyatlarının uygun olması. Ben kendim bireysel olarak konusursam bi fransız arabasına para saymam zamanında 307 alarak bu hatayı yaptım kronik sorun arsızı yazılım hatasını kıyamet gibi veren arabalar 307ler. Ki geçen günlerde t*jet imi sattım ve 207 gtlere niyetlendim hala aynı sorunlar devam ediyor ki yenileride üzerine eklenmiş bi şekilde. Gidin bi japon (Kastım honda, corollalara bulasmayın zaten 2010 modellerine bile baksanız arabanın 4 senede nasıl yıkık hale geldiğini görebilirsiniz.) alın onuda içinize sindiremediyseniz amerikan kırması bi alman olan ford focusu düşüne bilirsiniz. Yanlız şuna dikkat çekmek isterim ikinci elde honda otomatik olarak tüm araçlardan bi tık onde

KEMAL AKKAN
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    06 N 4184

Ben hondaya kötü demiyorum ama fiyatı yüksek haklı olabilirsin peugeot 307 serilerindeki hatalar yüzünden sıkıntılı yakıştırmalarından kurtulamadı fakat inan 308 ler cok iyi ben 1 yıl bindim yeni saatım büyük geldi diye ve gittim punto evo aldım 2010 çokta memnun kaldım ama hoda alıcak kadar zengin değilim param olsada almam zaten okadar paraya değmez yeni kasa opel alırım olmadı dediğin gibi ford ta alırım ama honda zor ya kac tane tanıdığım aldı uzun süre binmeden sattılar yakıtından dolayı zarar etmediler fiyat konusunda prim bile yaptı ama dediğim gibi ben almam ve benim gibi düşünenlerde vardır bu forumda elbet

Sayfa 1/2 12 SonSon