11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: "Car Of The Year 2014'ü" Yeni Peugeot 308 Kazandı

Levent Gedik
    FFFaust - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 18

Standart "Car Of The Year 2014'ü" Yeni Peugeot 308 Kazandı

Bu yıl ki avrupa yılın otomobili ödülünü yeni peugeot 308 kazandı.

7 Finalist ve aldığı puanlar
    Peugeot 308 - 307 Points
    BMW i3 - 223 Points
    Tesla Model S - 216 Points
    Citroen C4 Picasso - 182 Points
    Mazda3 - 180 Points
    Skoda Octavia - 172 Points
    Mercedes-Benz S-Class - 170 Points

30 Finalist

BMW 4-Series Coupe
    BMW i3
    BMW X5
    Citroen C4 Picasso
    Ford EcoSport
    Ford Kuga
    Hyundai i10
    Jaguar F-Type
    Kia Carens
    Land Rover Range Rover Sport
    Lexus IS
    Maserati Ghibli
    Mazda3
    Mercedes-Benz S-Class
    Mitsubishi Space Star
    Nissan Note
    Opel Cascada
    Peugeot 2008
    Peugeot 308
    Porsche Cayman
    Renault Captur
    Renault Zoe
    Seat Leon
    Skoda Octavia Mk3
    Subaru Forester
    Suzuki SX4
    Tesla Model S
    Toyota Auris
    Toyota Corolla
    Toyota RAV4

peugeot ayı gözünden vurmuş bu sefer.

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

geçenlerde gittim inceledim..göğüslüğü tamamen boşaltmışlar herşey digital ortama aktarılmış..ama o ekran bozulursa işleri yaş

Okan A.
    oknadr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    20ADR89
    Edilen teşekkür: 106

dış tasarımı çok güzel olmuş

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

car of the year çok önemli bir olay değil zamanında fiat panda bile kazanmıştı ayrıca Peugeot benim gözümde dünyanın en iyi aracı ödülünüde alsa asla satın almayı düşünmem

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Şu Peugeot nasıl seçiliyor anlamadım valla. Araba da kaporta desen yok motor desen yok dış görünüm eh işte. Peugeot nun hiç bir arabasına binmem ben şahsımca.
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

fiat ta çok aman aman bir marka değil ama boş fransız tenekesi peugeot tan her zaman daha sağlam ve motor olarakta daha kalitelidir ...

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Alıntı byadrenalin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu Peugeot nasıl seçiliyor anlamadım valla. Araba da kaporta desen yok motor desen yok dış görünüm eh işte. Peugeot nun hiç bir arabasına binmem ben şahsımca.

Alıntı erenemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fiat ta çok aman aman bir marka değil ama boş fransız tenekesi peugeot tan her zaman daha sağlam ve motor olarakta daha kalitelidir ...
    Ben HDi motorun dünyanın en başarılı motorlarından biri olarak görüyorum. 1. DCi(Renault,Nissan) 2. Multijet(Fiat,Alfa Romeo) 3. HDi(Peugeot,Citroen,farklı bir isimle,TDCi olarak Ford) şeklinde.. Bence hepsi çok iyi motorlar.

Peugeot'un seçilmesine şaşırmadım çünkü 308 gerçekten güzel olmuş. Kaporta bildiğiniz Peugeot kalitesinde ve berbat ama,iç trim ve malzeme kalitesi çok iyi olmuş. Konforlu ve teknolojik bir araç.

Ve Emre abi. Bir Peugeot şoförü olarak,rica ediyorum. Para verip aldığım şeye teneke demeyi bırak gözünü seveyim. Bu sert üslupla kalbimi kırıyorsun.

LG G2 Cihazımdan aracılığıyla gönderildi.Olası yazım yanlışlarım için özür dilerim.
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

görkem koçsan
    görkem koçsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 162

bendede 307 vardı 2006 1.6 hdı tecnoplus. valla kaza yaptım teneke dediğiniz kaporta yığdı taunusu, ama gel gelelim motoru falan on numara bu ön takım,elektronik aksamlar cam açma düğmesi gibi sürekli arıza veriyodu,servisi fiattan ucuz, ama işte nedense çok titiz kullanmama rağmen sürekli ön takım bozuyodu, o zamanlar mazot 3,5 tu zonguldaktan ankaraya 70 tl ye gidip geliyodum gezmeye, bir tek yakıtını özledim bi de ağırlığını.

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

ben Peugeot u şahsen fiat ile aynı sınıfta görüyorum.(fiat logolu araçlar olarak düşünüyorum yani alfa Romeo - lancia hariç ) model model üstün yada düşük yanları mevcut. Peugeot un en büyük hatası j9 lara lisans vermesi diyebilirim ama fiat ın da aynı tür hataları mevcut. Peugeot un da efsane modelleri mevcut aynı fiat ın tipo 2.0 modeli gibi..205 gti zamanının en büyük efsanelerindendir. 405 mi 16 yada 405 mi 24 modellerini çoğu kişi bilmez ama efsanelerdendir Türkiye ye de maalesef ancak gümrükten satış yoluyla geldi birkaç tane..hdi motoru yakıt yönünden ve sessizlik yönünden bende beğeniyorum özellikle Euro 5 ler başarılı. Örnek olarak 206 modelinin şekil yönünden güzel ama sağlamlık yönünden kötü olduğu aşikar hatta Peugeot un 307 - 308 modellerini halen daha 306 platformunda ürettiği de doğru ama yabana atılacak bir firma olduğunu düşünmüyorum..RCZ - 5008 -3008 - 207 RC - YENİ 308 modellerinin güzel olduğunu düşünüyorum. Hele ki bu kadar motor yönünden kasa yönünden firmalar bu kadar iç içe girmişken bence iyi iş yapıyorlar..Mercedes bile kangoo kasası kullanırken dci motor kullanırken en iyi motor multijet demek artık biraz haksızlık olur..

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

b. e.
    outlife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 527

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben Peugeot u şahsen fiat ile aynı sınıfta görüyorum.(fiat logolu araçlar olarak düşünüyorum yani alfa Romeo - lancia hariç ) model model üstün yada düşük yanları mevcut. Peugeot un en büyük hatası j9 lara lisans vermesi diyebilirim ama fiat ın da aynı tür hataları mevcut. Peugeot un da efsane modelleri mevcut aynı fiat ın tipo 2.0 modeli gibi..205 gti zamanının en büyük efsanelerindendir. 405 mi 16 yada 405 mi 24 modellerini çoğu kişi bilmez ama efsanelerdendir Türkiye ye de maalesef ancak gümrükten satış yoluyla geldi birkaç tane..hdi motoru yakıt yönünden ve sessizlik yönünden bende beğeniyorum özellikle Euro 5 ler başarılı. Örnek olarak 206 modelinin şekil yönünden güzel ama sağlamlık yönünden kötü olduğu aşikar hatta Peugeot un 307 - 308 modellerini halen daha 306 platformunda ürettiği de doğru ama yabana atılacak bir firma olduğunu düşünmüyorum..RCZ - 5008 -3008 - 207 RC - YENİ 308 modellerinin güzel olduğunu düşünüyorum. Hele ki bu kadar motor yönünden kasa yönünden firmalar bu kadar iç içe girmişken bence iyi iş yapıyorlar..Mercedes bile kangoo kasası kullanırken dci motor kullanırken en iyi motor multijet demek artık biraz haksızlık olur..

çok objektif ve doğru bir yaklaşım tebrik ediyorum. kesinlikle katılıyorum. fiat, reno, pejo, citröen, hyundai, toyota gibi markaların her marka ve modelinde birbirinden üstün veya düşük özellik taşıyan araçları mevcuttur. O bakımdan direkt pejo şöyle reno böyle fiat böyle demek doğru olmaz. forumda city arızası gibi bir çok kronik arızadan vs bahsedip diğer markaları ağır eleştirmek genelleştirerek eleştirmek doğru olmaz.

bu yarışmaya gelince 308 in rakipleri gerçekten dişli ve büyük markaların modelleri. seçici kurul 308 i 1. yaptıysa bir bildiği vardır. bu tip değerlendirmeleri çokta yabana atmamak gerekir diye düşünüyorum.
    Her Mücadele Eden Kazanamamıştır Belki Ama, Her Kazanan Mücadele Etmiştir...

Ertan ANGI
    ertanangi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 5

Mercedese çok benziyo, özgünlük yok.Logoyu Mercedes yap sırıtmaz.