Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Dizel Otomatik Araçlar

Ozan Özcan
    matushella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 80

Standart Dizel Otomatik Araçlar

Merhaba,

Uzun zamandır dizel otomatik araçları araştırma içerisindeyim. Sol dizimdeki ciddi zar sorunu ve sıvı eksilmesi problemi sebebi ile sıkışık trafik sonrası yürümekte bile sıkıntı yaşıyorum ve eşim yakında ehliyet alacak, düz vites kullanması çok olası değil şu anda. Bu sebeple otomatik dizel araçları incelemeye başladım.

Açıkçası maddi duruma göre 2. el araçları inceliyorum şu anda ve aşağıdaki araçlar hem maddi hem de performans ve konfor açısından ilgimi çekti.

Kia ceed 1.6 dizel otomatik (tam otomatikleri 4 vites, yakıt tüketimi çok fazla diye duydum)

Toyota auris/corolla 1.4 dizel otomatik (M/M otomatik vitesi çok başarısızmış, bir arkadaşımınkini 1 tur kullanmıştım vites geçişleri çok uzun sürüyor ama araç ile ilgili çok tecrübem yok)

Fiat Bravo 1.6 120hp otomatik (test sürüşü yaptım yorumsuz, çok beğendim ama üretiminin bitiyor olması düşündürdü)

Reno, citroen ve pejo kesinlikle düşünmüyorum.

Bu araçlar ile ilgili bilgisi olan, yanlış bir bilgim olabilir, düzeltmek isteyen ve başka önerileri olanların yorumlarını bekliyorum.

Teşekkürler.

Baran --
    Yagmuradam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 43

Zor bir arayış. Ben benzer arayış sonrası fiyat avantajından dolayı Linea dizel otomatik almıştım. Yarı otomatik biraz alışma gerektiriyor. Alıştıktan sonra kayifli..

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan Özcan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri

Linea düşünmüyorum, şu an punto var sınıf atlamadan araç değiştirmek istemiyorum.

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

mitsubishi düşünebilirsiniz ve nissan..ama punto da mantıklı bir seçim olabilir..

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Alıntı matushella Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Uzun zamandır dizel otomatik araçları araştırma içerisindeyim. Sol dizimdeki ciddi zar sorunu ve sıvı eksilmesi problemi sebebi ile sıkışık trafik sonrası yürümekte bile sıkıntı yaşıyorum ve eşim yakında ehliyet alacak, düz vites kullanması çok olası değil şu anda. Bu sebeple otomatik dizel araçları incelemeye başladım.

Açıkçası maddi duruma göre 2. el araçları inceliyorum şu anda ve aşağıdaki araçlar hem maddi hem de performans ve konfor açısından ilgimi çekti.

Kia ceed 1.6 dizel otomatik (tam otomatikleri 4 vites, yakıt tüketimi çok fazla diye duydum)

Toyota auris/corolla 1.4 dizel otomatik (M/M otomatik vitesi çok başarısızmış, bir arkadaşımınkini 1 tur kullanmıştım vites geçişleri çok uzun sürüyor ama araç ile ilgili çok tecrübem yok)

Fiat Bravo 1.6 120hp otomatik (test sürüşü yaptım yorumsuz, çok beğendim ama üretiminin bitiyor olması düşündürdü)

Reno, citroen ve pejo kesinlikle düşünmüyorum.

Bu araçlar ile ilgili bilgisi olan, yanlış bir bilgim olabilir, düzeltmek isteyen ve başka önerileri olanların yorumlarını bekliyorum.

Teşekkürler.
    *Öcelikle toyota larda yokuş kalkış desteği olmadığı için baskı balataları çabuk bitiyor. Eşiniz için iyi bir alternatif olmaz.

*Citroen-Pejo aynı motor ve şanzımanı kullandıkları için yürürleri aynıdır/yakındır diyebiliriz. MCP şanzıman pahalı bir şanzıman, baskı balata değişimine volan değişimi de ilave ediyorlar 1500-2000 e yakın masraf çıkartıyor.

*Renaultun BVA şanzımanı sorunsuz, zaten tam otomatik. MegII dCi 100HB BVA tavsiye ederim. Max 8lt yakar ş.içi ortalama kullanımda , burda bir çok multijet kullanıcısı bile 7 lt yakıyor manuelde Meganın ön konsolun fazlaca gıcırdaması haricinde çok problemi yok. Ki o gıcırdamayı da el beceriniz varsa halledersiniz.

*Kia ceed tam otomatik 8-10ltleri duyduk hep Malum crdi motorlar fazla yakıyor; üstüne bir de tam otomatik şanzıman girince işin içine iyice fazla yakıyor.
    *Otomatik dizelde en başarılı ve sorunsuz olan ikili, yeni nesil TDI+DSG(7ileri olan) Yani seat ve vw araçları. Ancak onların da fiyatları malum.

Renault'un MegIII ile piyasaua sunduğu EDC ise bence daha kendini tam kanıtlamadı. 1. Nesil DSG gibi olsa gerek, bayadır takip edemedim. Bir deneme sürüşü yapmanızda fayda var derim.
    TDI+DSG

Tüm bu araçlar içerisinde en konforlusu kesinlikle
    DSG
    sonra EDC
    sonra BVA ve diğer tam otomatikler

ondan sonra da bizim yarı otomatikler gelir

8. Bu mesajı için 3 kişi celenlee'ye teşekkür etti:

Ozan Özcan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı celenlee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    *Öcelikle toyota larda yokuş kalkış desteği olmadığı için baskı balataları çabuk bitiyor. Eşiniz için iyi bir alternatif olmaz.

*Citroen-Pejo aynı motor ve şanzımanı kullandıkları için yürürleri aynıdır/yakındır diyebiliriz. MCP şanzıman pahalı bir şanzıman, baskı balata değişimine volan değişimi de ilave ediyorlar 1500-2000 e yakın masraf çıkartıyor.

*Renaultun BVA şanzımanı sorunsuz, zaten tam otomatik. MegII dCi 100HB BVA tavsiye ederim. Max 8lt yakar ş.içi ortalama kullanımda , burda bir çok multijet kullanıcısı bile 7 lt yakıyor manuelde Meganın ön konsolun fazlaca gıcırdaması haricinde çok problemi yok. Ki o gıcırdamayı da el beceriniz varsa halledersiniz.

*Kia ceed tam otomatik 8-10ltleri duyduk hep Malum crdi motorlar fazla yakıyor; üstüne bir de tam otomatik şanzıman girince işin içine iyice fazla yakıyor.
    *Otomatik dizelde en başarılı ve sorunsuz olan ikili, yeni nesil TDI+DSG(7ileri olan) Yani seat ve vw araçları. Ancak onların da fiyatları malum.

Renault'un MegIII ile piyasaua sunduğu EDC ise bence daha kendini tam kanıtlamadı. 1. Nesil DSG gibi olsa gerek, bayadır takip edemedim. Bir deneme sürüşü yapmanızda fayda var derim.
    TDI+DSG

Tüm bu araçlar içerisinde en konforlusu kesinlikle
    DSG
    sonra EDC
    sonra BVA ve diğer tam otomatikler

ondan sonra da bizim yarı otomatikler gelir
    Aslında vites değiştirmeyi bir okadarda severim ama sağlık problemleri yüzünden arabadan inmekte zorlanıyorum bazen. Renoya öncelikle hoş olmayan clio tecrübem sonrasında dönmeyi pek düşünmüyorum. Ayrıca istedikleri paralar o arabaların ederi değil bence.

DSG şanzumanlı passat kullandım şirkette uzun sayılacak bir süre, çok başarılı ama fiyatları malum.

Benim verebileceğim para 35-40 bin tl arası olacak hani 40 vermem için çok çok iyi olması lazım aracın.

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

1.6 tdi dsg comfortlıne 2010 2011 polo bakın...gerçekten iyi araçtır.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...89775268/detay
    Konu uzuncocuk tarafından (27/07/2012 Saat 17:27 ) değiştirilmiştir.
    jetta1.2 tsı comfortlıne 2012

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan Özcan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı uzuncocuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracada baktım, güzel görünüyor 1.6 dizel o aracı uçurur ama iç kısım biraz dar fuarda bindim bu arabaya 1.87 boy 100 kilo biriyim, bilmiyorum rahat sığabilir miyim. Bir üst sınıflarda sanki daha rahat edecekmişim gibi bir durum var sanki ama güzel bir alternatif, test sürüşü yapıp değerlendiricem bunlarıda.

ümit başaran
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok

Aracada baktım, güzel görünüyor 1.6 dizel o aracı uçurur ama iç kısım biraz dar fuarda bindim bu arabaya 1.87 boy 100 kilo biriyim, bilmiyorum rahat sığabilir miyim. Bir üst sınıflarda sanki daha rahat edecekmişim gibi bir durum var sanki ama güzel bir alternatif, test sürüşü yapıp değerlendiricem bunlarıda.
    ben 115 kg ve 200 cm halimle puntoya sığdıysam sizde polo ya sığarsınız... uygun fiyata diğer bir seçenekte yeni kasa otm edition astra lpg baglanabılır 2010 ve 2011 lerı tercıh edılebılır... ıkısıde ıyı tercıh ama ılla dızel takıntısı varsa polo gücü ve vitesi ile size yetecektir... test sürüşü yaparsanız zaten alırsınız polo yu

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Aslında vites değiştirmeyi bir okadarda severim ama sağlık problemleri yüzünden arabadan inmekte zorlanıyorum bazen. Renoya öncelikle hoş olmayan clio tecrübem sonrasında dönmeyi pek düşünmüyorum. Ayrıca istedikleri paralar o arabaların ederi değil bence.

DSG şanzumanlı passat kullandım şirkette uzun sayılacak bir süre, çok başarılı ama fiyatları malum.

Benim verebileceğim para 35-40 bin tl arası olacak hani 40 vermem için çok çok iyi olması lazım aracın.
    Clio/Accent/Sümbül bunlarla MegII MegIII kıyaslanmaz hocam binmeden bilemezsiniz Hepsini test ettim çok şükür.

Dablo şu ilk 3 araçtan daha konforlu emin olun ki

ümit başaran
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok

karahan k kaya
    Rolantide çalışıyor... kukart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok
    Plaka
    55
    Edilen teşekkür: 350

Bende bu ara otomatik araç arayışındayım
    ford focus HBototmatiklerine bakıyorum senin baktıklarınıdan farklı olarak.. titanum x paket donanımlı focus otomatik (dizeler bira tuzlu) 30-40 arası değişiyor fiyatları..

o t o b i y o g r a f i :
    2006 Hyundai Getz 1.5CRDİ-90ps /
    2006 Grande Punto Dynamic 1.3multijet-75ps /
    2004 Alfa Romeo 147 Distinctive 120ps /
    2008 Grande Punto 1.3multijet-90ps dualogic /
    2010 Opel Astra Essentia cp 1.3 CDTi-113ps easytronic /
    2004 Volkswagen Golf 5 1.6Midline-102ps triptonic /
    2011 Peugeot 308 ComfortPack 1.6eHDİ-115psAuto6R /
    2009 Peugeot 308 ComfortPack 1.6HDİ-112psAuto6R /

█▌
    █ █ ▌▌▌║│

Özlem Çufaoğlu
    ozdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    34 VL 2583
    Edilen teşekkür: 1326

Alıntı kukart Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende bu ara otomatik araç arayışındayım
    ford focus HBototmatiklerine bakıyorum senin baktıklarınıdan farklı olarak.. titanum x paket donanımlı focus otomatik (dizeler bira tuzlu) 30-40 arası değişiyor fiyatları..
    Dizel otomatik bildigim kadarıyla focuslarin eski kasalarında vardı ve cvt Şanzımanli, cvt sansimanlar oldukça sorunluydu ve o yüzden üretimi de durduruldu. Ayrıca bozulduğunda da maliyeti oldukça yüksek. 8.000 - 10.000 tl civarında...

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hüseyin Özden
    ozdkay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 71

dsg veya edc tarzı çift kavramalı alamıyacaksanız tabi bütçe ile alakalı bi durum.. bizzat 10bin km kadar kullandığım için söylüyorum(geçici şirket aracı) belki kara listenizde olabilir ama renault megane bva tavsiye ederim. çok keyifli çok rahat fiyatıda uygun 30-35 civarı 2007-2009 modelleri. bide privilege donanım bulundumu tadından yenmez.. yakıtıda çok makul yakıyor

bende 2-3 aydır dizel otomatik bakıyorum. (tek kavramalı yarı otomatikler hariç)
    fiyat ve yaşı olarak en uygunu renault megane bva.. örnek ilan hemde sunroof lu
    Renault / Megane / 1.5 DCi Privilege / 2009 FULL+FULL MEGAN DİZEL OTOMATİK VİTES--55 BİNDE 0 GİBİ sahibinden.com'da - 94307033
    Konu ozdkay tarafından (28/07/2012 Saat 09:41 ) değiştirilmiştir.

karahan k kaya
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok
    Plaka
    55

Alıntı ozdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dizel otomatik bildigim kadarıyla focuslarin eski kasalarında vardı ve cvt Şanzımanli, cvt sansimanlar oldukça sorunluydu ve o yüzden üretimi de durduruldu. Ayrıca bozulduğunda da maliyeti oldukça yüksek. 8.000 - 10.000 tl civarında...
    bu bilgi iyi oldu teşekkürler..
    ben yelpazemi değiştireyim .

█▌
    █ █ ▌▌▌║│

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Eray Şendil
    fiery_hunter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    Y O K !
    Edilen teşekkür: 339

bulan banada haber verebilir aynı arayıs bendede var 7
    ßenim SüRdüqüm hayaTın qeRi viTeSi yoq... qeÇmiŞimi Sadece dikiz aynaSından SeyRediyoRum

Erkan G Lacetti SX 1.6
    liebermann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 50

çok zor bir arayış.. ben de aynı arayıştayım.. dizel punto duologic bence şu an fiyat/performans açısından gayet verimli..

karahan k kaya
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok
    Plaka
    55

ben 2 gün önce opel astra 2010 eaystronic essentia 1.3. cdti aldım (24bin km) araçta chip olduğu için vites geçişleri hissedilmeyecek kadar az.. en azından dualogic ten sonra ben hissetmedim...

█▌
    █ █ ▌▌▌║│

Hakan GÖÇKON
    hakan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    26B5657
    Edilen teşekkür: 107

hyundai i30 otomatik alabilirsin ben kullanıyorum fiyat ve performans açısından gayet güzel bir araç çok memnunum...

Erkan G Lacetti SX 1.6
    liebermann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 50

Alıntı hakan26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hyundai i30 otomatik alabilirsin ben kullanıyorum fiyat ve performans açısından gayet güzel bir araç çok memnunum...
    şehir içi ne yakıyorsun dizel otomatik i30n ile? ortalama kaç lt?

Sayfa 1/2 12 SonSon