20 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Tıs Fıs Sesi ve Yol verme Hk.

Selim Soyisim
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. karizmatik_boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 95

Standart Tıs Fıs Sesi ve Yol verme Hk.

İyi günler arkadaşlar

Dün öğleden sonra acil bir durum için hastaneye gitmek zorunda kaldım. Yolda giderken bana yol veren, kırmızı ışıkta dahi kendi haklarını bana veren, hızlı bir şekilde sağ şeride çekilen tüm sürücü arkadaşlara teşekkür eder Allah sağ salim kazasız belasız sürüşler nasip eder inşallah. Ancak tek bir sürücü yol vermedi. Gri renk opel vectra uzay kasa denilen model... O sürücüyü de Allah a havale ediyorum.

Hastaneden geldikten sonra araçta bir ses fark ettim. Araç benzinli i20 troy.
    Aracın arka tekerleklerine doğru tıss tıss fıss tıtıtsss fıss fıs gibi sesler gelmeye başladı. Acaba dedim fren hidroliği gibi bişeyin sesi mi falan aracın altına eğildim baktım herhangi birşey göremedim. Tekerlere baktım hava kaçağı gibi bişi de yok. Bu sesi yumurta kasa hyundai accentlerde duyduğum sese benzettim.

Sizce sesin kaynağı ne olabilir. Katalitik konvertör falandan mıdır? Neyi kontrol etmeliyim. Araç 3000 km de. Dün biraz yüksek devir de kullandım zaman zaman da frene yüklendim onlarla alakası olabilir mi sizce ?

Şimdiden teşekkür ediyorum...

emrah ....
    emrahisilti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 237

Surtme sesi olabilirmi

Selim Soyisim
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. karizmatik_boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı emrahisilti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Surtme sesi olabilirmi

hocam sürtme sesi gibi bişi değil sanki böyle hidrolik yada pnomatik üniteler çalışırken çıkar ya ona benziyor... Dururkende hareket halindeykende var...
    Kesik Kesik şekilde

Tıss tıttısss ısss tıııssss tıss diye duyuluyor...

emrah ....
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Bence lastik patlak hava kaciriyor arkadan ozellikle park halinde boyle bir ses gelecegini dusunmuyorum araba stop ettiginde de geliyor mu

Selim Soyisim
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz

Bence lastik patlak hava kaciriyor arkadan ozellikle park halinde boyle bir ses gelecegini dusunmuyorum araba stop ettiginde de geliyor mu
    Araç çalışınca başlıyor stop edince ses kesiliyor... lastik patlak olsa sabah inmez miydi? sabah hiç bir şey yoktu lastiklerde... kontak kapatınca ses de kesiliyor...

Bu ses türü accent 98-99 modellerde duymuştum... aynı onun gibi...

Cüneyt T
    Oz Büyücüsü Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 558

Hyundai forum varsa orada bir sor istersen. Burada cogunluk Fiat kullandigi icin belirtiler ayni olmayabilir.

Sent from my GT-I9100 using 2
    Oz Büyücüsü

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Ankarada araç sürülmez arkadaş tarzında bir konu vardı geçenlerde. bu sefer de tam tersi. Bravo o size yol verenlere.

Selim Soyisim
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı ibrahim06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ankarada araç sürülmez arkadaş tarzında bir konu vardı geçenlerde. bu sefer de tam tersi. Bravo o size yol verenlere.
    Hocam olay ankarada olmadı... Şu an aksaraydayım... İlk üye olduğum zaman Ankaradaydım... Ama ara sıra giderim Ankaraya...

Ses için fikriniz var mı yada karşılaştınız mı böyle bir durumla... Ben hyundai accent yumurta kasa denen modelinde buna raslamıştım...

Arka kısımdan sanki tıslama sesi gibi bişeydi... kesik kesik tıss lamalar...

emre onur
    emreonur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 36

selim geçmiş olsun hastanedeki iş için umarım ciddi bir şey değildir.
    aracındaki sorun için de arkadaşlar yardımcı olacaklardır.
    ama sana yol vermeyen kişi belki acemidir, belki senin göremediğin başka bir tehlikeyi görüp hareket edemiyordur, onu da dikkate al.
    senin işin önemli olabilir ama tüm trafik magandaları da bu şekilde davranıyor, senin niyetini anlamamış olabilir.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Selim Soyisim
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı emreonur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selim geçmiş olsun hastanedeki iş için umarım ciddi bir şey değildir.
    aracındaki sorun için de arkadaşlar yardımcı olacaklardır.
    ama sana yol vermeyen kişi belki acemidir, belki senin göremediğin başka bir tehlikeyi görüp hareket edemiyordur, onu da dikkate al.
    senin işin önemli olabilir ama tüm trafik magandaları da bu şekilde davranıyor, senin niyetini anlamamış olabilir.

Hocam çok teşekkür ederim. Yeğenim birden ateşlendi ve çocuk hastanesine götürdük. Şimdilik ateşi biraz düştü ama halen yeterli değil (
    Yol vermeyen arkadaş için şöyle anlatayım... 2 aracın çok rahat geçeceği cadde de sürekli ortadan gidiyordu... Arkadan sellektör yaptım, korna bastım sağa kaçar gibi yapıyor ben tam geçerken sola kırıyor... Sonra frenliyor beni yavaşlatıyor... Önü boş sağa çekilebilecek yeri de vardı ama yapmadı... Ondan önceki kamyonet hemen kaçtı... hatta kaçmadan önce biraz gazladı boşluğu bulur bulmaz sağa yanaştı sağolsunlar... bu sürücü belki acemi bilmem ama 40 lı yaşlarda kır saçlı gözlüklü biriydi... hatırladığım nokta bu kadar...

trafikte sizin dediğiniz gibi çok maganda var... Onlardan biri de zannedebilir ama aracın içinde 2 bayan 1 çocuk varken maganda olmadığımızı ve araçta yanan 4 lü ışıklardan dolayı acil bir durum olduğunu anlamasını beklerdim...

Ses halen devam ediyor ama çözemedim kaynağını aşağı eğildim baktım akan kokan bişey halen yok... Katalitik konvertör olabilir mi ? zaman zaman yüksek devirlere çıktım... Birde araç tam durmaya yakın geri vitese takarken bi caaartt sesi çıktı ve vites geçmedi ama bunun ön taraftan olması lazım arka ile alakası olmaması lazım değil mi hocam ?

Kazasız belasız sürüşler dilerim...

emrah ....
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

selim en güzeli aracı lifte alıp heryerine bakmak.Burdan anlamak çok zor

Selim Soyisim
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz

selim en güzeli aracı lifte alıp heryerine bakmak.Burdan anlamak çok zor
    Baktırcam hocam cumartesi günü servise uğradım akşam 8 gibi kapanmış... Bugün vaktim olursa iş dönüşü servise götürcem inş... soralım bi ustaya bu ses neden olurmuş, neyin nesiymiş, otobüs gibi fısılıyor :=))

Kaan Acurol
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Budweiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 524

egzosta kaçakvarsa oradan geliyo olabilir. araç soğukken elinizle egzosu tıkayın ses artarsa. egzosta kaçak vardır. Aklıma tek o geliyor.

Selim Soyisim
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz

Hocam bugün aracı lifte alıp kaldırdık... Servisteki usta sesin yakıt pompasından geldiğini söyledi... Herhangi bir arıza olmadığını ilk zamanlar böyle bir sesin olmamasının normal olduğunu söyledi... Çok düşük yakıtta (ışık yanarken) uzun süre kullanmamamı bunun yakıt pompasına zarar vereceğini belirtti... Ustama teşekkür ederim...

Kaan Acurol
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Budweiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Sıkıntınızı çözmenize sevindim. nefret ederim sağından solundan ses gelmesine aracın.

Selim Soyisim
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı Budweiser Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sıkıntınızı çözmenize sevindim. nefret ederim sağından solundan ses gelmesine aracın.
    Teşekkür ederim hocam... Bakalım usta bişey olmaz dedi... Çeyrek depo benzinin altına düşmememi, ışık yanınca uzun süre kullanmamı tavsiye etti... Benzin pompasını benzin soğutuyormuş... Işık yanma durumu hiç olmadı zaten çeyrek deponun altına düşmeye başladımı petrole gidiyorum... Aldığım yerde sürekli aynı... Fişlerini vs sürekli saklı tutuyorum ) Ne olur ne olmaz burası Türkiye. :=))

Selim Soyisim
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz

Aldığım benzin BP 95 oktan...

Şafak Ç
    SKELETER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 176

Alıntı karizmatik_boy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam çok teşekkür ederim. Yeğenim birden ateşlendi ve çocuk hastanesine götürdük. Şimdilik ateşi biraz düştü ama halen yeterli değil (
    Yol vermeyen arkadaş için şöyle anlatayım... 2 aracın çok rahat geçeceği cadde de sürekli ortadan gidiyordu... Arkadan sellektör yaptım, korna bastım sağa kaçar gibi yapıyor ben tam geçerken sola kırıyor... Sonra frenliyor beni yavaşlatıyor... Önü boş sağa çekilebilecek yeri de vardı ama yapmadı... Ondan önceki kamyonet hemen kaçtı... hatta kaçmadan önce biraz gazladı boşluğu bulur bulmaz sağa yanaştı sağolsunlar... bu sürücü belki acemi bilmem ama 40 lı yaşlarda kır saçlı gözlüklü biriydi... hatırladığım nokta bu kadar...

trafikte sizin dediğiniz gibi çok maganda var... Onlardan biri de zannedebilir ama aracın içinde 2 bayan 1 çocuk varken maganda olmadığımızı ve araçta yanan 4 lü ışıklardan dolayı acil bir durum olduğunu anlamasını beklerdim...

Ses halen devam ediyor ama çözemedim kaynağını aşağı eğildim baktım akan kokan bişey halen yok... Katalitik konvertör olabilir mi ? zaman zaman yüksek devirlere çıktım... Birde araç tam durmaya yakın geri vitese takarken bi caaartt sesi çıktı ve vites geçmedi ama bunun ön taraftan olması lazım arka ile alakası olmaması lazım değil mi hocam ?

Kazasız belasız sürüşler dilerim...

Ankara da bu yaş ve bu tiptekiler genelde böyle davranıyor. Bende biriyle kavga etmiştim. Otoparkta yer değiştiricem, 2 metre geri gidecek altı üstü burası tek yön geri gitmem diye tutturdu.

Neyse çok geçmiş olsun.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kaan Acurol
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Ben benzin olarak Shell Fullsave öneririrm. BP çok tasarrufsuz ve düşük performanslı bana göre. Shell performansı yerinde ve tasarruflu BP bulamazsanız PO tavsiye ederim. Farkedilir şekilde tasarruflu. Performansı çok yok ama

Selim Soyisim
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı SKELETER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ankara da bu yaş ve bu tiptekiler genelde böyle davranıyor. Bende biriyle kavga etmiştim. Otoparkta yer değiştiricem, 2 metre geri gidecek altı üstü burası tek yön geri gitmem diye tutturdu.

Neyse çok geçmiş olsun.
    Eyvallah Hocam sağolasın... Ama dip not ekleyim... Olay Aksaray da geçti Ankara da değil... Ama Ankarayı iyi bilirim... Çok arıza sürücü tip dolu

Alıntı Budweiser Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben benzin olarak Shell Fullsave öneririrm. BP çok tasarrufsuz ve düşük performanslı bana göre. Shell performansı yerinde ve tasarruflu BP bulamazsanız PO tavsiye ederim. Farkedilir şekilde tasarruflu. Performansı çok yok ama
    Hocam Shell için ben daha az km yapıldığını bp için hem ekonomi hem tasarruf yaptırdığını duymuştum... Aracı aldığımdan beri BP alıyorum... Değiştirsem mi ki istasyonu... Bir çok kişi de benim aldığım yerden alıyor yakıtı iğne atsan yere düşmez... O yüzden BP den alıyordum...