Sayfa 1/4 1234 SonSon
68 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Elveda Maviş Punto, Hoşgeldin Beyaz Melek Peugeot 207 1.6 HDI 90 HP Dynamic

Arif Arif
    Arif231 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 21

Standart Elveda Maviş Punto, Hoşgeldin Beyaz Melek Peugeot 207 1.6 HDI 90 HP Dynamic

Değerli Puntosever arkadaşlar;

Yaklaşık 1 yıldır kullandığım Grande Punto 1.4 Fire Active aracımı geçen ay satmıştım... Birçok arabayı araştırıp neredeyse Alfa Romeo 147 alıyorken (3-4 tane araca gittim baktım ama temizini bulmak gerçekten çok zor) en son arabasızlığa dayanamayıp gidip Peugeot 207 1.6 HDI 90 HP aldım...

Araç 2009 model 80.000 km 'de 1.6 HDI Motor 90 Beygir Full

Aracı yaklaşık 20 gündür kullanıyorum ve şuana kadar memnunum açıkcası...

1.4 Fire Active'den sonra istediğim daha serilik ve çabuk hızlanmaydı... Ve şuana kadarda durumdan çok memnunum.

Punto ile Karşılaştırmak gerekirse;

1. Kesinlikle yol tutuşu Punto'dan çok çok iyi. Punto 100 km hızdan sonra artık yolda top gibi zıplamaya başlarken Peugeot bastıkça yola daha bir yapışıyor.

2. Yolda giderken süratlendikçe Peugeot gerçekten çok daha güven veriyor. Virajlarda felan savrulma çok çok az

3. Kalkışlarda ve vites geçişlerinde bastıkça koltuğa yapışıyorsunuz.

4. Donanım özellikleri kullandığım Punto'ya göre çok daha iyi. 6 Hava yastığı, Çift bölgeli dijital klima, Far Sensörü, Yağmur Sensörü, 4 cam otomatik, Deri direksiyon ve deri vites topuzu, 16 inç çelik jant vb

5. Koltuğa oturduğunuzda kesinlikle sürmesi Punto'dan çok daha zevkli bir araç. Oturma pozisyonu açısından yere daha yakınsınız.

6. Yakıt konusunda 1.6 Motor olmasına rağmen şuan İstanbul Şehiriçinde ortalama 20 Kuruş yakıyor ancak uzun yolda inanılmaz rakamları görmek mümkün.

7. İç plastik aksamının kalitesi Punto ile aynı diyebilirim.

Dezavantajlara gelmek gerekirse...

Dizel araba olması açısından biraz sesli çalışıyor.
    Arka koltuk araları Puntoya göre daha dar
    Bagaj Hacmi yine Punto'dan biraz daha az

Şuan aklıma ilk gelenler bunlar açıkcası... Ancak aklıma geldikçe yine yazmaya devam ederim.

İşte Benim Eski Mavişim...

İŞTE YENİ BEYAZ MELEĞİM...

Kadir Fota
    fota - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 *** 83
    Edilen teşekkür: 243

motor olarak üzmez umarim.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

hayırlı uğurlu olsun hocam..

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

emrah ....
    emrahisilti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 237

yol tutuşu kullanma zevki sağlamlık güven konusunda katılmıyorum.Bence bu konuda punto pejo clio gibi araçlardan çok önde..Hız ataklık yakıt gibi konularda da mj ile nin 90 hp ile karşılaştırmak lazım.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arif Arif
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı emrahisilti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yol tutuşu kullanma zevki sağlamlık güven konusunda katılmıyorum.Bence bu konuda punto pejo clio gibi araçlardan çok önde..Hız ataklık yakıt gibi konularda da mj ile nin 90 hp ile karşılaştırmak lazım.
    Kullanım zevki tabi kişiden kişiye değişir... Güven konusunada birşey demek çok güç ama yol tutuşu konusunda nasıl böyle bir kanıya varıyorsunuz gerçekten çok enteresan. 1 Yıl boyunca Puntoyu kullandım, araç hızlandıkça yolda zıplamaya başlıyordu. Ki bunu söyleyende bir tek ben değilim. Birçok Punto sever arkadaşımızda bunu defalarca dile getirdi. Ben iki aracıda kullanan birisi olarak bu farkı çok net hissedebildim.

E G.
    sebasti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 29

Öncelikle aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız kullanımlar diliyorum.

Yalnız bir şey söyleyeceğim, forumda Puntosunu satan neden Puntoya sarmaya başlıyor anlam veremiyorum

Bence siz benzinliden sonra dizelin torku ve motor hacmindeki artıştan etkilenmişsiniz. Aynı aracı kullandım, Punto'dan konforlu olduğu konusuna katılmıyorum, direksiyon sert, koltuklar konforsuz ve içeriye traktör gibi ses alır, araç daha küçük, bagaj dar, arka koltuklar dar, konsolu çok sade, radyosu çok dandik, Puntoya göre daha kötü tasarım vb vb.

Yol tutuşu konusuna ise katiyen katılmıyorum, acı tecrübelerim vardır 206, 207 ve C3 ile anlatmak istemiyorum. Üçünü toplasan Puntonun yol tutuş etmez. Puntonun süspansiyonu daha yumuşak olduğundan aşırı hızda sadece yaylanma yapar o kadar.

206 ve 207 genç arabaları olduğundan kazaları ile meşhurdur, aracın hızı yükseldikçe aracın dinamiği zayıflar ve kontrolü güçleşir.

En önemli tavsiyem o aracın turbosuna aman dikkat edin, mümkünse çocuğunuz gibi bakın, dikkatli kullanın, devirli kullanımlarda çok sık arıza verir ve servis bir anda önünüze 4500 tl + kdv fatura çıkartır. Aynı şekilde EGR valflerine, ha bir de özel servisi de yetkili servisi de daha pahallıdır. Benim Citroen ve Peugeot araçlarımdan inanılmaz başım ağrıdı, punto da tek sorun yaşamıyorum.

Tekrar hayırlı olsun.
    Konu sebasti tarafından (03/07/2012 Saat 20:01 ) değiştirilmiştir.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

maaşallah güzel araç hayırlı olsun...
    Keyif BMW'Dir...

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arif Arif
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı sebasti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız kullanımlar diliyorum.

Yalnız bir şey söyleyeceğim, forumda Puntosunu satan neden Puntoya sarmaya başlıyor anlam veremiyorum

Bence siz benzinliden sonra dizelin torku ve motor hacmindeki artıştan etkilenmişsiniz. Aynı aracı kullandım, Punto'dan konforlu olduğu konusuna katılmıyorum, direksiyon sert, koltuklar konforsuz ve içeriye traktör gibi ses alır, araç daha küçük, bagaj dar, arka koltuklar dar, konsolu çok sade, radyosu çok dandik, Puntoya göre daha kötü tasarım vb vb.

Yol tutuşu konusuna ise katiyen katılmıyorum, acı tecrübelerim vardır 206, 207 ve C3 ile anlatmak istemiyorum. Üçünü toplasan Puntonun yol tutuş etmez. Puntonun süspansiyonu daha yumuşak olduğundan aşırı hızda sadece yaylanma yapar o kadar.

206 ve 207 genç arabaları olduğundan kazaları ile meşhurdur, aracın hızı yükseldikçe aracın dinamiği zayıflar ve kontrolü güçleşir.

En önemli tavsiyem o aracın turbosuna aman dikkat edin, mümkünse çocuğunuz gibi bakın, dikkatli kullanın, devirli kullanımlarda çok sık arıza verir ve servis bir anda önünüze 4500 tl + kdv fatura çıkartır. Aynı şekilde EGR valflerine, ha bir de özel servisi de yetkili servisi de daha pahallıdır. Benim Citroen ve Peugeot araçlarımdan inanılmaz başım ağrıdı, punto da tek sorun yaşamıyorum.

Tekrar hayırlı olsun.
    Benim açtığım konu eğer Puntoma Mavişime sarma olarak algılanıyorsa pes vallahi

Ya da ben şöyle söyleyeyim Neden acaba Punto sahipleri araçlarının eleştirilmesine izin vermiyorlar

Ben forumda attığım önceki mesajlarda olsun veya başka sitelerde olsun Puntomu kullanırken hem iyi yönlerini hemde kötü yönlerini daima belirttim.

Ben nacizane şekilde kullandığım araç ile (Punto'nun diğer versiyonlarında motor güçlerinde durum değişebilir ona birşey diyemem) şuan kullandığım aracı ilk gözlemlerim neticesinde karşılaştırmak istedim.

Direksiyon konusunda eğer kronik sorunlu CİTY modunu saymazsak kesinlikle direksiyon Punto'dan daha hafif

Radyo konusuna katılıyorum gerçekten kötü, ama allahtan Punto gibi tüm tuşlarının üstü soyulmuyor (Yine Kronik sorun)

Tasarım konusunda birşey diyemem tabi zevkler ve renkler tartışılmaz ama Peugeot 207 o kadar da aşağılanacak kadar kötü bir tasarıma sahip değil bence

Turbo konusunda ise bence tamamen Peugeot'un eski imajından dolayı bir ön yargı var... Eski 307'lerde ve diğer modellerde Turbo sorunları vardı ama son yıllarda ciddi bir Turbo şikayeti kimsede yok Peugeot kullananlar arasında. Tabi yinede olmayacak diye birşey yok bu bütün araçlarda olabilir.

E G.
    sebasti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 29

Tek yöne bakan Punto fanatiği değilimdir, sizi eleştirmedim genel konuştum, yanlış anlaşılmasın katıldığım ve katılmadığım noktaları belirttim sadece.

Ben Punto mu pek ala eleştiren birisiyim kendi çapımda **** üstelik bir çok konuda, ama beğenilerim hep bir adım önde oldu, umarım da öyle devam eder.

Tekrar hayırlı olsun, kazasız belasız güle güle kullanın.

15. Bu mesajı için 2 kişi sebasti'ye teşekkür etti:

emrah ....
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı Arif231 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kullanım zevki tabi kişiden kişiye değişir... Güven konusunada birşey demek çok güç ama yol tutuşu konusunda nasıl böyle bir kanıya varıyorsunuz gerçekten çok enteresan. 1 Yıl boyunca Puntoyu kullandım, araç hızlandıkça yolda zıplamaya başlıyordu. Ki bunu söyleyende bir tek ben değilim. Birçok Punto sever arkadaşımızda bunu defalarca dile getirdi. Ben iki aracıda kullanan birisi olarak bu farkı çok net hissedebildim.
    kullanım zevki tabi kişiden kişiye değişir fakat punto sürüş dinamiklerinin çok iyi olmasıyla tanınır, bilinir kime sorarsanız sorun puntoyu kullanmak zevktir.Puntoda pecoda poloda zıplıyor ama punto pecoya göre fazla zıplamıyor.Diğer arkadaşın dediği gibi 77 hp lik benzinliden sonra 1.6 hdi motorun torku sizi cezbetmişSizin 1.6 dizel ile 1.4 77 benzinli motoru karşılaştırmanızdan sonra isterseniz bende benim tjet ile sizin 1.6 dizeli karşılaştırabilirim.Ozaman sizin dizel gitmeyen ses çıkaran fazla yakan araç olur
    Aynı motorları karşılaştırırsak multijet motor sizin hdi dan pek aşağı kalır motor değildir.
    hayırlı uğurlu olsun keyifli sürüşler

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

KADİR ŞAHİN
    kdrrshnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 74

aynen size katılıyorum çok araba kullandım puntonun zevki hiçbirinde yok havası bile bibaşka oluyor

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Efe ERDEM
    efe_erdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 71

Burada Emrah kardeşim t jete göre konuşmuş. Herhangi bir mjet punto ya da fire motorlu puntoya gore t jet sportun yol tutusu inanılmaz derecede fazladır. Bende daha once 1.6 hdi 307 kullanmıstım ki 307 nın yol tutusu 207 ye gore cok daha ıyıdır, o bile t jet ın yanında inanın cok zayıf kalır. Spor suspansıyon, şasi ve lastıkler yol tutusunun ıyı olmasında en buyuk etkendır.

Saygılar.

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

asil suna
    asil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35evh87
    Edilen teşekkür: 807

hayırlı uğurlu olsun siz beğendiyseniz gerisi teferruattır...

panda 1.2 dnaymic
    grande punto 1.3 active
    fiorino 1.3 emotion
    bravo 1.6 dnaymic

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretci040
    Ziyaretçi Ziyaretci040 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kazasız belasız sürüşler inş.

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arif Arif
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

kullanım zevki tabi kişiden kişiye değişir fakat punto sürüş dinamiklerinin çok iyi olmasıyla tanınır, bilinir kime sorarsanız sorun puntoyu kullanmak zevktir.Puntoda pecoda poloda zıplıyor ama punto pecoya göre fazla zıplamıyor.Diğer arkadaşın dediği gibi 77 hp lik benzinliden sonra 1.6 hdi motorun torku sizi cezbetmişSizin 1.6 dizel ile 1.4 77 benzinli motoru karşılaştırmanızdan sonra isterseniz bende benim tjet ile sizin 1.6 dizeli karşılaştırabilirim.Ozaman sizin dizel gitmeyen ses çıkaran fazla yakan araç olur
    Aynı motorları karşılaştırırsak multijet motor sizin hdi dan pek aşağı kalır motor değildir.
    hayırlı uğurlu olsun keyifli sürüşler
    Ben anlamatamıyorum sanırım yukarıda defalarca yazdım... Ben kullandığım aracı karşılaştırdım, yoksa Punto'nun diğer motor seçenekleri, diğer versiyonları iyi olabilir. Onları kullanmadığım için birşey söyleyemem

Ben sadece Punto'dan sonra beklentilerimi ve beklentilerimi aldığım aracın ne seviyede karşıladığını belirttim.

Ancak kullandınızmı bilmiyorumda Bana kullandığım Punto'nun Peugeot'tan daha az veya aynı seviyede zıpladığına kimse inandıramaz. Çünkü ikisinide kullandım, Peugeot ile çok fazla sürat yapacak yolu bulamadım ama 160 km'yi gördüğümde aracın 120 km ile giden Punto'dan daha az zıpladığını görmek için usta şöför olmaya gerek yok diye düşünüyorum.
    Konu Arif231 tarafından (03/07/2012 Saat 21:40 ) değiştirilmiştir.

Arif Arif
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Bu arada tüm arkadaşlara iyi dilekleri için teşekkür ediyorum

emrah ....
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı Arif231 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben anlamatamıyorum sanırım yukarıda defalarca yazdım... Ben kullandığım aracı karşılaştırdım, yoksa Punto'nun diğer motor seçenekleri, diğer versiyonları iyi olabilir. Onları kullanmadığım için birşey söyleyemem

Ben sadece Punto'dan sonra beklentilerimi ve beklentilerimi aldığım aracın ne seviyede karşıladığını belirttim.

Ancak kullandınızmı bilmiyorumda Bana kullandığım Punto'nun Peugeot'tan daha az veya aynı seviyede zıpladığına kimse inandıramaz. Çünkü ikisinide kullandım, Peugeot ile çok fazla sürat yapacak yolu bulamadım ama 160 km'yi gördüğümde aracın 120 km ile giden Punto'dan daha az zıpladığını görmek için usta şöför olmaya gerek yok diye düşünüyorum.
    Allah kaza bela yasatmasin iyi gunlerde kullanin

29. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cudi Kaan Okmeydan
    Viraj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 57

Yeni aracınız hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim.

31. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arif Arif
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı Viraj Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni aracınız hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim.
    Teşekkür ederim Nihayet şu yol tutuşu konusunda bir destekçi bulabildim kendime

asil suna
    asil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35evh87
    Edilen teşekkür: 807

fiat pejo gibi bir firma olsaydı 508 gibi bir araba yapardı.türkiyede bindiğimiz arabalara bakın en kralı bravo oda c sınıfı

panda 1.2 dnaymic
    grande punto 1.3 active
    fiorino 1.3 emotion
    bravo 1.6 dnaymic

34. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/4 1234 SonSon