Değerli Puntosever arkadaşlar;

Yaklaşık 1 yıldır kullandığım Grande Punto 1.4 Fire Active aracımı geçen ay satmıştım... Birçok arabayı araştırıp neredeyse Alfa Romeo 147 alıyorken (3-4 tane araca gittim baktım ama temizini bulmak gerçekten çok zor) en son arabasızlığa dayanamayıp gidip Peugeot 207 1.6 HDI 90 HP aldım...

Araç 2009 model 80.000 km 'de 1.6 HDI Motor 90 Beygir Full

Aracı yaklaşık 20 gündür kullanıyorum ve şuana kadar memnunum açıkcası...

1.4 Fire Active'den sonra istediğim daha serilik ve çabuk hızlanmaydı... Ve şuana kadarda durumdan çok memnunum.

Punto ile Karşılaştırmak gerekirse;

1. Kesinlikle yol tutuşu Punto'dan çok çok iyi. Punto 100 km hızdan sonra artık yolda top gibi zıplamaya başlarken Peugeot bastıkça yola daha bir yapışıyor.

2. Yolda giderken süratlendikçe Peugeot gerçekten çok daha güven veriyor. Virajlarda felan savrulma çok çok az

3. Kalkışlarda ve vites geçişlerinde bastıkça koltuğa yapışıyorsunuz.

4. Donanım özellikleri kullandığım Punto'ya göre çok daha iyi. 6 Hava yastığı, Çift bölgeli dijital klima, Far Sensörü, Yağmur Sensörü, 4 cam otomatik, Deri direksiyon ve deri vites topuzu, 16 inç çelik jant vb

5. Koltuğa oturduğunuzda kesinlikle sürmesi Punto'dan çok daha zevkli bir araç. Oturma pozisyonu açısından yere daha yakınsınız.

6. Yakıt konusunda 1.6 Motor olmasına rağmen şuan İstanbul Şehiriçinde ortalama 20 Kuruş yakıyor ancak uzun yolda inanılmaz rakamları görmek mümkün.

7. İç plastik aksamının kalitesi Punto ile aynı diyebilirim.

Dezavantajlara gelmek gerekirse...

Dizel araba olması açısından biraz sesli çalışıyor.
Arka koltuk araları Puntoya göre daha dar
Bagaj Hacmi yine Punto'dan biraz daha az

Şuan aklıma ilk gelenler bunlar açıkcası... Ancak aklıma geldikçe yine yazmaya devam ederim.

İşte Benim Eski Mavişim...

İŞTE YENİ BEYAZ MELEĞİM...