Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
68 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Elveda Maviş Punto, Hoşgeldin Beyaz Melek Peugeot 207 1.6 HDI 90 HP Dynamic

asil suna
    asil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35evh87
    Edilen teşekkür: 807

Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiat mont var 508'e kafa tutar

FIAT'ı küçümsemeyin.. Unutmamak lazımki Ferrari bile %90 hisselerle FIAT bünyesi altında
    5008 de var

panda 1.2 dnaymic
    grande punto 1.3 active
    fiorino 1.3 emotion
    bravo 1.6 dnaymic

Arif Arif
    Arif231 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 21

Alıntı effect1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha önce 207'im vardı genel olarak b sınıfı olduğundan, işçilik vs aşağı yukarı aynı ama yol tutuş konusunda size katılıyorum 207'nin yol tutuşu punto dan iyi zira punto yerden daha yüksek, 207 yere daha yakın. Aracınız hayırlı olsun...
    Yol Tutuş konusunda nihayet bana hakveren birisi çıktı, teşekkür ediyorum

İyi Dilekleri içinde tüm arkadaşlara teşekkür ederim

mustafa aladag
    muti9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 45

Punto ile 207 karşılastırmak Ronaldo ile Sabri karsılastrmak gibi olur dizel ile bnzınlı araba karsılastrlmaz ayrıca puntonun dynamc modelını kullanmadan byle karar vermeyın derim saygılar
    I Love Abarth

Arif Arif
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı muti9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Punto ile 207 karşılastırmak Ronaldo ile Sabri karsılastrmak gibi olur dizel ile bnzınlı araba karsılastrlmaz ayrıca puntonun dynamc modelını kullanmadan byle karar vermeyın derim saygılar
    Bende mesajları okumadan konuya dalmayın derim... Önce bir okuyun bakalım ben neler yazmışım, neler söylemişim.

Doğru söylüyorsunuz Punto'yu WV Scirocco ile karşılaştırmamız lazımdı kusura bakmayın

Ki kullandığınız arabada 1.4 8V. 77 HP benim kullandığım motorun aynısı...

Bu Punto ne arabaymış arkadaş 207 ile karşılaştırmayacakmışız...

volkan kaymak
    vvkaymak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 12

Arkadaşlar fiat tasarım geliştirme ve ürün gamı çok kıt aslında daha çok ticari segmente yakın arablar üretmeye daha yatkın ama elindeki binek arabaları sürekli makyajlıyıp önümüze sunuyor. Peugeot - Citroen gibi üreticiler binek oto konusunda daha iddalı aslında. Fiat binek araba gurubu haricince diğer markaları mümkün mertebe deneme şansınız olursa deneyin firmaların ara ara yaptığı test sürüş günlerine gidin deneyin. Neler kaçırıyoruz görün.

asil suna
    asil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35evh87
    Edilen teşekkür: 807

Alıntı vvkaymak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar fiat tasarım geliştirme ve ürün gamı çok kıt aslında daha çok ticari segmente yakın arablar üretmeye daha yatkın ama elindeki binek arabaları sürekli makyajlıyıp önümüze sunuyor. Peugeot - Citroen gibi üreticiler binek oto konusunda daha iddalı aslında. Fiat binek araba gurubu haricince diğer markaları mümkün mertebe deneme şansınız olursa deneyin firmaların ara ara yaptığı test sürüş günlerine gidin deneyin. Neler kaçırıyoruz görün.
    örnek c3 evoyla kıyaslayın bence c3 evoyu açık ara her konuda tokatlar

panda 1.2 dnaymic
    grande punto 1.3 active
    fiorino 1.3 emotion
    bravo 1.6 dnaymic

volkan kaymak
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Beyaz

Fiat gurubunda herkezin bir tjet tutkusu var şöyle süper böyle süper.
    Citroen C4 1.6 THP 156HP MCP ile bir test yapın görün nasıl birşey. Yolda sakın kapışayım demeyin şaşırırsınız.

emrah ....
    emrahisilti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 237

1.4 120 hp arabayla 1.6 156 hp arabayi karsilastiriyorsun ya araba bilgine hayran kaldim tjet gecmese bile kapisir bu da bize yeter

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Birkan GENÇ
    Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    61 TS
    Edilen teşekkür: 799

Ayriyetten puntoda 1,4 tjet 150 hplik motorda var bravolarda olan hani ama türkiyeye getirimedi bu motor
    ╗ ╔╗
    ║║
    ╗ ║║
    ╔═══╗ ║║
    ║╚═══╝║ ║║
    ╚╝

mustafa aladag
    muti9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 45

Alıntı Arif231 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende mesajları okumadan konuya dalmayın derim... Önce bir okuyun bakalım ben neler yazmışım, neler söylemişim.

Doğru söylüyorsunuz Punto'yu WV Scirocco ile karşılaştırmamız lazımdı kusura bakmayın

Ki kullandığınız arabada 1.4 8V. 77 HP benim kullandığım motorun aynısı...

Bu Punto ne arabaymış arkadaş 207 ile karşılaştırmayacakmışız...

Madem 207 aldın.Memnun kaldıysan karşılaştırma ve bin. Konu açmana gerek yok. Biz puntoyu seviyoruz. Sevmeyen kullanmasın bu kadar basit.
    I Love Abarth

Arif Arif
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı muti9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Madem 207 aldın.Memnun kaldıysan karşılaştırma ve bin. Konu açmana gerek yok. Biz puntoyu seviyoruz. Sevmeyen kullanmasın bu kadar basit.
    Sen rahatına bak sanamı sorucaz konu açarken. Puntonun eleştirilmesi senin zoruna neden bu kadar gitti onu anlamadım. Eleştiren eleştirir işine gelmiyorsa benim konuma cevap yazmazsın olur biter. Al bütün puntolar senin olsun

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Citroen C4 1.6 THP 156HP MCP ile bir test yapın görün nasıl birşey. Yolda sakın kapışayım demeyin şaşırırsınız.
    Volkan Bey, Fiat Grup dünyanın en zengin ürün gamına sahip firmalarından birisi belkide birincisidir.Önceden de söylediğim gibi birçok markayı bünyesinde barındırmakta.Bizlerin bilgisi daha çok Fiat Amblemli modellerle sınırlı olduğu için eleştiri yapmaktayız.Fiat diğer firmalardan daha kısa sürelerde yeni tasarımlar ortaya çıkaran ya da çok daha sık makyaj yapan bir firma.Hatta forumumuzda sürekli model-makyaj değişimi eleştirilmekte özellikle,

Test sürüşü konusunda haklısınız, diğer markalara da bir bakmak lazım.Ancak esas önemli olan nokta bu testler esnasında objektifliğimizi koruyabilmek,

1.6 Thp benim de çok beğendiğim bir motor.Zaten yılın motoru ödülü de var.PSA&BMW ortak yapımı olan bu makine güncel 1 Serisinde de kullanılmakta.1.4 T-jet 120bg ise bu motora rakip olamaz tabiki.Ancak bunun kaynağı Fiat-Peugeot farkı değil de hacim-verim farklılığıdır.Yani Çinli Üretici de bu thp yi yapsa t-jet bu motorun rakibi olamaz.Bu motorun rakibi t-jet 150bg yada yeni 1.4 multiair tb 170-180bg dir ki bu durumda da 1.6thp 156bg rakip olamaz...

Cüneyt T
    Oz Büyücüsü Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 558

C-4 C Sinif bir arac. Punto ile degilde Bravo 1.4 Multi Air 140 Sport ile karsilastirma olabilir.

Bravo'da 1.4 olmasina ragmende C4 Bravo'nun yaninda performans olarak zayif kalir. Siz bir de Bravo'yu test edin. C Class bir aracla SuperB bir araci karsilastirmak cok dogru degil.

(Punto T-Jet'te gayet iyi yurur bu arada bu bahsettiginiz aracla. 120PS olmasina ragmen stokta)
    Oz Büyücüsü

volkan kaymak
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Beyaz

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Volkan Bey, Fiat Grup dünyanın en zengin ürün gamına sahip firmalarından birisi belkide birincisidir.Önceden de söylediğim gibi birçok markayı bünyesinde barındırmakta.Bizlerin bilgisi daha çok Fiat Amblemli modellerle sınırlı olduğu için eleştiri yapmaktayız.Fiat diğer firmalardan daha kısa sürelerde yeni tasarımlar ortaya çıkaran ya da çok daha sık makyaj yapan bir firma.Hatta forumumuzda sürekli model-makyaj değişimi eleştirilmekte özellikle,

Test sürüşü konusunda haklısınız, diğer markalara da bir bakmak lazım.Ancak esas önemli olan nokta bu testler esnasında objektifliğimizi koruyabilmek,

1.6 Thp benim de çok beğendiğim bir motor.Zaten yılın motoru ödülü de var.PSA&BMW ortak yapımı olan bu makine güncel 1 Serisinde de kullanılmakta.1.4 T-jet 120bg ise bu motora rakip olamaz tabiki.Ancak bunun kaynağı Fiat-Peugeot farkı değil de hacim-verim farklılığıdır.Yani Çinli Üretici de bu thp yi yapsa t-jet bu motorun rakibi olamaz.Bu motorun rakibi t-jet 150bg yada yeni 1.4 multiair tb 170-180bg dir ki bu durumda da 1.6thp 156bg rakip olamaz...
    Bu bahsettiğiniz motorları fiat türkiyeye getirmeye bile tennezül etmez çünkü bu sefer düşük sekmentte olan 1.4 8v - tjet - mjet araçları satamaz bunu bildiği için çokta gerekli görmüyor. Türkiyede kazandığı bir müşteri portföyü var nasıl olursa zaten sata bileceği için bizleri düşük özellikli araçlara kanmamızı sağlıyorlar. Bu iş düşük vergi politikası yüzünden değil Fiat politikasından kanyaklanıyor.

volkan kaymak
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Beyaz

Belki bilen bilir benim arabam 75 hp fakat üzerinde 95 hp ecu var bu durum sizce nasıl ifade edilebilir. Motor üstünde etiketsel bir karışıklık değil gerçekten mekanik parçalarda 95 hp araçta kullanılan parçalar var (mazot filtresi - kızdırma bujisi - enjektörler). Dizel versiyonda 75 - 95 gibi kısa bir güç aralığında dahi iki farklı sekment koyup birinde otomatik versiyon diyip fiyat aralığını açıyorlar. aslında manualde 95 hp versiyon uygulayabiliyor. Ama yapmıyor.
    Serviste ve fiat a bu durumu sorduğumda hala net bir cevap veremediler. Bu motora 75 hp ecu takın diyorum olmaz diyorlar.

emrah ....
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Belki bilen bilir benim arabam 75 hp fakat üzerinde 95 hp ecu var bu durum sizce nasıl ifade edilebilir. Motor üstünde etiketsel bir karışıklık değil gerçekten mekanik parçalarda 95 hp araçta kullanılan parçalar var (mazot filtresi - kızdırma bujisi - enjektörler). Dizel versiyonda 75 - 95 gibi kısa bir güç aralığında dahi iki farklı sekment koyup birinde otomatik versiyon diyip fiyat aralığını açıyorlar. aslında manualde 95 hp versiyon uygulayabiliyor. Ama yapmıyor.
    Serviste ve fiat a bu durumu sorduğumda hala net bir cevap veremediler. Bu motora 75 hp ecu takın diyorum olmaz diyorlar.
    ben senin yerine olsam bugün arabamı gider satarım.

emrah ....
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

1.4 fire motor ile 1.6 dizel motor karşılaştırmasından sonra 1.4 tjet ile 1.6 thp motor karşılaştırıldı.Karşılaştırma yapanları tebrik eder bu müthiş araç bilgisinin bizlerede geçmesini temenni ederim

mehmet yilmaz
    iskmehmet1975 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    52 AR 675
    Edilen teşekkür: 16

siz neden sidik yarışına girdiniz böyle? araba zevk ve para işi bence,akıl vermeyin bana para verin,ben gider alırım eniyi arabayı...o iyi bu kötü...burada sahip olduğumuz arabayla ki buda punto ilgili bilgiler paylaşıyoruz.isteyene citroen,opel...vb forum siteleri mevcut.kimseyi kırmaya gerek yok,arabamı alırken para istemedim sizden akılda istemedim...yolu açınnnnnn,ilerleyin fanatikler

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Koray Tekbaş
    Revenant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 FP 5146
    Edilen teşekkür: 37

yapmayın arkdaslar lutfenn arkdas konusuyu actıgına pısman olduuu valla : )) Allah kaza bela vermesın arkdasım guzell araba masallahh.. tabıkıde ıkı arac arasında bı rekabet vardır tabı bırının ıc tasarımıdr dıgerının moturudur bırının baska bıseydr dıgerını kapısıdır vs vss bence bu ozellıklerın veya eksıklerın onune gecemeyız tabıkı ıkı aracda da ufak hatalar guzell seyler var bence bu kadarr buyutulcek bır konu degıll bıze sadece hayırlıı olsunn Allah kaza bela vermesın demek duserr dıe dusunuormm hayırlıı aksamlar

Arif Arif
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı Revenant Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yapmayın arkdaslar lutfenn arkdas konusuyu actıgına pısman olduuu valla : )) Allah kaza bela vermesın arkdasım guzell araba masallahh.. tabıkıde ıkı arac arasında bı rekabet vardır tabı bırının ıc tasarımıdr dıgerının moturudur bırının baska bıseydr dıgerını kapısıdır vs vss bence bu ozellıklerın veya eksıklerın onune gecemeyız tabıkı ıkı aracda da ufak hatalar guzell seyler var bence bu kadarr buyutulcek bır konu degıll bıze sadece hayırlıı olsunn Allah kaza bela vermesın demek duserr dıe dusunuormm hayırlıı aksamlar
    Teşekkür ediyorum arkadaşım, gerçekten halimden anlayan birisi çıktı... Konuyu açtığıma açacağıma yüzbin defa pişman oldum. Site adminine zaten mesaj attım konu kilitlensin diye. Yemediğimiz laf kalmadı bir konu açtık. Yok Punto ile 207 karşılaştırılmazmış yok Punto dünyanın en iyi arabasıymış. Yok biz arabadan anlamıyormuşuz. Elli tane mesaj attık ben kullandığım aracı karşılaştırdım diye ama mübarek akıl veren o kadar çok arkadaş varki. Yok TJET'i kullanmamışım, yok Peugeot arabaları beş para etmezmiş yok bilmem ne.

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon