Sayfa 4/4 İlkİlk 1234
78 sonuçtan 61 ile 78 arası

Konu: Yeni Aveo LTZ

atila semerci aveo ltz 95 hp
    atila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 92

Alıntı alpimmm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kazasız-belasız kullanın,
    hayırlı olsun, güle güle kullanın.
    çok teşekkürler.kaza bela hepimizden uzak olsun

Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam benim aracım 1340 kg 1.3 90 lık ve inan bana gp den çok çok az serilik bakımından farkı var ve uzun yolda beni hiç mi hiç üzmedi bu zamana kadar 3-4-5-6. viteslerde hiç 1.3 olduğunu hissetmiyorsun ve ben basmak istediğim zaman hiçbir arabaya otobanda yol vermedim çok şükür...kalkışlarda ağır kaldığı tartışmasız ama kalktıktan sonra bence gayet güzel..kaldı ki yeni astra ile sürekli ralli yapmıyoruz şehiriçi en fazla kaç basabiliyoruz ayda yılda bir uzun yola otobana çıkıyoruz o zaman da 220-230 neyimize yetmiyor ki? ayda yılda bir otobana çıkacam da 240-260 bassın diye illa ki 1.6 dizel araç alıp daha fazla yakıt ödemem..yeni astra benim kasa astradan bile az yakıyor yakıt yönünden mükemmel..bu işler de işte zevk meselesi herkesin fikri başka benim fikrim dizel aldıktan sonra ekonomidir benzinli alırsam o zaman dediğiniz gibi yol verip vermeme olayına girerim..
    sevgili Tayfun yeni astranın dizelini eleştiriyoruz.dizel seçeneği benzinli gibi 2 3 tane olsaydı eleştirmezdik. yeni astrayı beğenmiyoruz gibi bir durum yok,aksine tipi hoş.yazdığın gibi herkesin fikri zevki farklı.50 60 liralık astranın fiyatıda uygun ekonomik bir araç için.fabrika verisi 175 ben 180 190 gider diye düşünüyordum 220 230 diye düzelttin,araç hakkında yanılmışız.

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Alıntı atila Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sevgili Tayfun yeni astranın dizelini eleştiriyoruz.dizel seçeneği benzinli gibi 2 3 tane olsaydı eleştirmezdik. yeni astrayı beğenmiyoruz gibi bir durum yok,aksine tipi hoş.yazdığın gibi herkesin fikri zevki farklı.50 60 liralık astranın fiyatıda uygun ekonomik bir araç için.fabrika verisi 175 ben 180 190 gider diye düşünüyordum 220 230 diye düzelttin,araç hakkında yanılmışız.
    Atilla hocam 175 çok düşük benim araç bile 180-200 gidiyor ki o araba 95 lik 5 beygir fazla euro 5 motor torku daha yüksek o kadar düşük olacağını sanmıyorum evet dediğiniz gibi 1.6 dizel belki hoş olabilirdi ama işte dizel olunca işin içine ekonomi giriyor bence bu sebeple 1.6 koymamışlardır..

Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Atilla hocam 175 çok düşük benim araç bile 180-200 gidiyor ki o araba 95 lik 5 beygir fazla euro 5 motor torku daha yüksek o kadar düşük olacağını sanmıyorum evet dediğiniz gibi 1.6 dizel belki hoş olabilirdi ama işte dizel olunca işin içine ekonomi giriyor bence bu sebeple 1.6 koymamışlardır..
    Tayfun 1.3 multijet 95 lik punto evo,fiorino ve şimdide aveo olmak üzere üçüncü aracımı kullanıyorum.O 5hp lik fazla ve yüksek tork arabaya biraz daha ataklık sağlıyor vebirazda rampada işe yarıyor,son sürate etkisi yok.gördüğün gibi 95 lik multijet sevdiğim bir motor.kapasitesi belli

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Tayfun 1.3 multijet 95 lik punto evo,fiorino ve şimdide aveo olmak üzere üçüncü aracımı kullanıyorum.O 5hp lik fazla ve yüksek tork arabaya biraz daha ataklık sağlıyor vebirazda rampada işe yarıyor,son sürate etkisi yok.gördüğün gibi 95 lik multijet sevdiğim bir motor.kapasitesi belli
    benim bildiğim beygir maximum hız için önemlidir tork ise anlık hızlanmalar..95 lik multijet güzel motor hem de ekonomik..

Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

benim bildiğim beygir maximum hız için önemlidir tork ise anlık hızlanmalar..95 lik multijet güzel motor hem de ekonomik..
    biz ne kadar teori varsayım konuşsakta düzde yapacağı fabrika verisi kadardır,onun üzeride yoldaki eğimdir.200 ün üzerine çıkması için hacı Osman bayırı gibi bir yol lazım.neyse 1.3 multijetlerimizin keyfini çıkaralım.uzun yolda 150 160 yetiyor bana hemde cüzdanı fazla üzmüyor.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

biz ne kadar teori varsayım konuşsakta düzde yapacağı fabrika verisi kadardır,onun üzeride yoldaki eğimdir.200 ün üzerine çıkması için hacı Osman bayırı gibi bir yol lazım.neyse 1.3 multijetlerimizin keyfini çıkaralım.uzun yolda 150 160 yetiyor bana hemde cüzdanı fazla üzmüyor.
    fabrika verileri bana her anlamda biraz saçma geliyor herzaman ama neyse..aynen bende seviyorum 1.3 leri 1.4 olsa fena olmazdı ama napalım durum bu

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

öncelikle hayırlı olsun.Dün aracı test ettim. Otomatik benzinli. İlk olarak hangi viteste olduğunu yazmıyor.Manuelde gösteriyor otomatikte göstermiyor.
    Dış görünüşü tasarrımı cok güzel, ön gögüste cok begendim el frenin oldugu yeri begenmedim. Kalkısta hantal kalıyor.PErformansı yeterli degil, 100 beygir dediler arac icin ama punto 95 lik daha atak bundan. Ama bu aracın dizeli güzel olur kanısındayım. Güle güle kullanın.Bu arada diger marka fiyatlarını bilmiyorum ama 39 lira da cok gibi

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan Özcan
    matushella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 80

Motorunu kendisi üretmeyen bir markaya 39.000 tl vermeyi kendime yediremem. Toplama araba diye bunlara denir (örneğin Opel gibi) ...

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretçi034
    Ziyaretçi Ziyaretçi034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı matushella Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motorunu kendisi üretmeyen bir markaya 39.000 tl vermeyi kendime yediremem. Toplama araba diye bunlara denir (örneğin Opel gibi) ...
    opelin cdti motorundan kastediyorsanız multijet motor fiat ve general motors'un ortaklaşa çalışarak geliştirdiği bir motor, yanılmıyorsam polonyada fiat ve gm powertrain diye firma kurup multijet motoru geliştirdiler, her iki firmada ortaktı. fiat motoru multijet diye lanse etti, gm'de opelde cdti olarak.

sonra fiat gm'nin içinde bulunduğu ekonomik durumu fırsata çevirdi ve gm'nin haklarını satın aldı.

sonuçta fiatta powertraine para ödeyip motor alıyor opel'de chevrolet'de, tata'da ford'da (yanılma payım olabilir ama fordun bir modelinde de bu multijet motorlardan kullanılmıştı, ayrıca tata quadrajet adıyla bu motoru kullanmakta)

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan Özcan
    matushella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 80

Alıntı Hutne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    opelin cdti motorundan kastediyorsanız multijet motor fiat ve general motors'un ortaklaşa çalışarak geliştirdiği bir motor, yanılmıyorsam polonyada fiat ve gm powertrain diye firma kurup multijet motoru geliştirdiler, her iki firmada ortaktı. fiat motoru multijet diye lanse etti, gm'de opelde cdti olarak.

sonra fiat gm'nin içinde bulunduğu ekonomik durumu fırsata çevirdi ve gm'nin haklarını satın aldı.

sonuçta fiatta powertraine para ödeyip motor alıyor opel'de chevrolet'de, tata'da ford'da (yanılma payım olabilir ama fordun bir modelinde de bu multijet motorlardan kullanılmıştı, ayrıca tata quadrajet adıyla bu motoru kullanmakta)
    Bilgi için teşekkürler, ben multijet motorların ana çıkışının fiat tarafından yapıldığını biliyordum ama yanılmış olabilir. Bu durum Opel örneği biraz yanlış oldu ama bu Chevrolet'ler tam anlamıyla toplama araç geliyor bana ve bu sebeple 39.000 TL edecek bir yanlarını görmüyorum.

Tipi çok güzel, tasarım şık ama ederi nedir tartışılır.

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretçi034

Bilgi için teşekkürler, ben multijet motorların ana çıkışının fiat tarafından yapıldığını biliyordum ama yanılmış olabilir. Bu durum Opel örneği biraz yanlış oldu ama bu Chevrolet'ler tam anlamıyla toplama araç geliyor bana ve bu sebeple 39.000 TL edecek bir yanlarını görmüyorum.

Tipi çok güzel, tasarım şık ama ederi nedir tartışılır.
    o araba 39 bin lira değil öncelikle, genelde bu yanılgıya düşünüyoruz devlete ödediğimiz vergiyle arabadan beklentileri yükseltmeyelim. sonuçta arkadaş bu arabayı alırken ödediği yaklaşık 16-17 bin liralık vergiyi ödesede ödemesede aynı aracı alacaktı (gerçi ödememe gibi şansımız yokta, neyse)

türkiye'ye gelen chevroletler gm'nin eski daewoo fabrikasını satın alıp marka değerinden ötürü kendi ismini vermesinden kaynaklanıyor. sonuçta o araca muadili olan kore araçları gözüyle bakmak gerekli, benimde gözümde her ne kadar arkasında chevrolet (gm) olsada bir hyundai, kia gibi kore araçlarından bir farkı yok ama son dönemde hyundai olsun, kia olsun büyük bir değişim içerisindeler, aynı şekilde chevrolet (daewoo)'de bu piyasada tutunma adına değişim içerisinde.

piyasada var olmanın birinci şartı kalite ise chevroletin hakkını vereceğini düşünüyorum

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Multijetler Fiat ve GM in evliliği döneminde üretildi.Fiat GM ile bağını koparırken multijeti GM a vermeye devam edeceğini belirtti.Yani GM bu teknolojiyi Fiattan kopardı.Sonuçta şuanda mjtd dışında herhangi bir bağ kalmadı.

Bu arada Powertrain Fiata ait.Doğru adı ise Fiat Powertrain yani FPT dir

Ziyaretçi034

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Multijetler Fiat ve GM in evliliği döneminde üretildi.Fiat GM ile bağını koparırken multijeti GM a vermeye devam edeceğini belirtti.Yani GM bu teknolojiyi Fiattan kopardı.Sonuçta şuanda mjtd dışında herhangi bir bağ kalmadı.

Bu arada Powertrain Fiata ait.Doğru adı ise Fiat Powertrain yani FPT dir
    araları pek iyi değil sanırım, zira gm (opel) fransız psa ile motor konusunda 2013 yılı itibariyle motor geliştirme programına başlanacağını açıklamışlardı fuarda

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı Hutne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    araları pek iyi değil sanırım, zira gm (opel) fransız psa ile motor konusunda 2013 yılı itibariyle motor geliştirme programına başlanacağını açıklamışlardı fuarda
    Oğuzhan, Fiatla GM u mu kastettin? Dediğim gibi zaten arada bir bağ kalmadı.Zaten GM özellikle dizel konusunda başka markalara bağlı kalmak durumunda.Fiatın dizel motor deneyiminden yararlandı zamanında.GM-Opel, PSA dan yararlanabilir dediğin gibi PSA da dizel konusunda çok iyi durumda.Üçüncü olarak Renault Dizeli de hesaba katabiliriz...

Ziyaretçi034

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oğuzhan, Fiatla GM u mu kastettin? Dediğim gibi zaten arada bir bağ kalmadı.Zaten GM özellikle dizel konusunda başka markalara bağlı kalmak durumunda.Fiatın dizel motor deneyiminden yararlandı zamanında.GM-Opel, PSA dan yararlanabilir dediğin gibi PSA da dizel konusunda çok iyi durumda.Üçüncü olarak Renault Dizeli de hesaba katabiliriz...
    zaten opel kafasızlığı yüzünden bu halde. güzelim astra j'yi 1,3 dizele mahkum ediyor, neden? çünkü elinde motor yok. 1,7 dte diye bi motor var ama o da isuzu'nun sanırım ve 1,3 motorla arasında 5 beygir fark var. insignia gibi bir güzelliği var ama 2,0 motordan başka dizel seçeneği yok. neyseki bi-turbo modelini geliştirebildide 2,0 cdti 194 hp gibi göz ardı edilmeyecek bir güç ortaya çıktı. alan en azından bastımmı gidiyor der

astra j sedan'la 1,6 dizel gelecek deniyor ama benim pek umudum yok, heleki fuarda çıkan astra ve meriva 1,4 turbo fabrikasyon lpg ve zafira 1,6 turbo cng seçenekleri gündeme alındığına göre. muhtemelen psa grubu ile olan anlaşmanın meyvelerini toplayana kadar böyle bir çözüm buldular. zira verimsiz motorlar yüzünden türkiyede opel (özellikle dizel konusunda) ciddi bir pazar kaybıyla karşı karşıya

konu aveo lzt idi, güzel dağıttık konuyu
    Konu Ziyaretçi034 tarafından (11/05/2012 Saat 17:56 ) değiştirilmiştir.

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Haklısın Oğuzhan, 1.7 de isuzu temelli bir motor,

Konuyu biraz dağıttık Atila Beye kazasız sürüşler tekrardan
    Konu ABNEW tarafından (11/05/2012 Saat 23:16 ) değiştirilmiştir. Sebep: İmla

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

herkesin fikrine saygımız var.toplama arabanın satış rakamları ilk onun içinde.

Sayfa 4/4 İlkİlk 1234