Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
47 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: 1.3 Dizel Aveo

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Alıntı karizmatik_boy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam bana 2 lira karşılıksız borç ver :=)) şaka bi yana bunlarda dahi finansman kullanmak zorunda kalacam... kıssadan hisse anlatayım büyüklerden duyduğum;

Bir gün oğlan babasına demiş ki
    -"Baba at 1 lira"
    Baba: "Alamam oğul"
    Oğlan: "Baba at 1000 lira"
    Baba "Alırım oğul"

1-1,5 sene önce hyundai getz 18500 dne başlıyordu alamadım.
    Bu yaz temmuz da 26.500 i20 1.2 mode alamadım.
    Bu yaz temmuz linea 1.3 active plus 31.500 alamadım.
    kasım da evo 1.3. 36.000 alamadım

fiyatlar uçup gidiyor...

Sizin dediğiniz gibi... 2 lira koysam astra
    bi 2 lira daha koysam corrolla
    bi 2 lira daha koysam focus c-max
    bi 2 lira
    bi 2 lira
    sonu yok...

palio lar üretimden kalkmadan adam gibi fiata vermediler ki alalım... kusura bakmasınlar ama 1.3 mjet palio abs+klima+2 hava yastığı 32.000 istediler

yani siz söyleyin ederi kaç idi palio nun...

max 27.000 geçmemesi lazım idi...

Bakalım ya araştıyorum acaba bahar da düşer mi kampanya olur mu ki ?
    kardeşim bende 15 bin krediyi geçmem demiştim kendi kendime ama astra için 2 lira açığım kalıyordu bir şekilde tamamladım aldım o olmasaydı corsa alacaktım düşündüm bir üst segment araç için değer dedim..yani o biraz düşünce yapısına bağlı senin düşüncelerine bağlı bende senin gibi düşünüyorum aslında geçen sene tam araba alınacak zamandı fiyatlar düşüktü şu an senin durumunda 1-2 ay önce ben vardım gezmediğim bayi kalmadı gezmediğim marka kalmadı inan bana araya hatrı sayılır kişiler bile soktum ama fiestaya bile 42 milyar para istiyorlarken evoya 42 binlira isterlerken ibiza copa tour modeline 38 istiyorlarken, focus(eski kasa) titanium 58 lira isterlerken, citroen c4 55 lira isterlerken, yeni kia rio 42 lira isterlerken, auris e 45-50 arası dolanırken astra 3 classic bana daha mantıklı geldi ve bu arabaların hepsini ben birebir 2-3 ay boyunca takip ettim..

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Selim Soyisim
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. karizmatik_boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 95

Alıntı srkaradag Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şuan b segmenti en uygun araçlar bunlar, aveo güzel bir tercih tasarımı daha önce forumda tartışmıştık.Eğer euroda yükselme olmaz ve satışlarda daralma devam ederse düşük ihtimal ama belki indirim olabilir, mayıs-aralık döneminde dizel dulogic evo liste fiyatı üzerinden 7-8.000tl zamlandı,bu fiyatlara satamazlar.
    hocam aynen bende mayıs tan beri takip ediyorum çok zamlandı... bi çok insan kış ayını beklememi... ellerinde kalanları satmak için ve de satışlar düştüğü için kampanya indirim olur vs vs ama nerdeeeeee.... mayısta daha iyiydi fiyatlar açıkçası değerindeydi... 32 lik araç oldu 40 bin TL para kolay kazanılmıyor... ha bide bayiler artık o kadar tok ki yani gidiyorum adamlar bana mısın demiyor... indirim mi o da neymiş... rekabet mi o da neymiş... kardeşim alırsan bu fiyata almazsan güle güle diyorlar... ama aslında kabahat bizlerde... almamak gerek o da olmuyor ihtiyaç meselesi...

Selim Soyisim
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. karizmatik_boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim bende 15 bin krediyi geçmem demiştim kendi kendime ama astra için 2 lira açığım kalıyordu bir şekilde tamamladım aldım o olmasaydı corsa alacaktım düşündüm bir üst segment araç için değer dedim..yani o biraz düşünce yapısına bağlı senin düşüncelerine bağlı bende senin gibi düşünüyorum aslında geçen sene tam araba alınacak zamandı fiyatlar düşüktü şu an senin durumunda 1-2 ay önce ben vardım gezmediğim bayi kalmadı gezmediğim marka kalmadı inan bana araya hatrı sayılır kişiler bile soktum ama fiestaya bile 42 milyar para istiyorlarken evoya 42 binlira isterlerken ibiza copa tour modeline 38 istiyorlarken, focus(eski kasa) titanium 58 lira isterlerken, citroen c4 55 lira isterlerken, yeni kia rio 42 lira isterlerken, auris e 45-50 arası dolanırken astra 3 classic bana daha mantıklı geldi ve bu arabaların hepsini ben birebir 2-3 ay boyunca takip ettim..
    bende sizin gibi kaç aydır takipteyim... Bu kadar zor olduğunu hiç düşünmemiştim... aklımda hep palio getz gibi modeller vardı... ayağımı kessin bakımı ucuz yakıtı az olsun dedim ama baktım ki donanımsız araçlar dahi çok pahalı... bayilerle görüşmekten yoruldum diyebilirim... mesela param olsa 40.000 lira 1.6 linea mjet sanki daha mantıklı... opel astra classic III düşünmedim değil 36.000 TL 1.6 benzinlisi görünüyor listede dizeli yok yazmamışlar... benzini de 8-9 litre yakıyordur... e şimdi 36.000 TL yi de çok yakana veremem ki... 37.ooo TL ye honda jazz 1.4 daha ekonomik duruyor...

Uzun vadede bineceğim için doğru seçim yapmalıyım... model farketmiyor gibi... Ekonomi+servis+parça (Standart olarak da min. 2 hava yastığı+ABS+Klima) diğer özelliklerden vazgeçtim zaten. yok ESP Yok Hilholder Yok direksiyondan kumandalı teyp yok cruise control şimdilik fazla lüks bunlar....

Fiat ın 15.000 TL kredisi 15 ay geçerli ama 37-38 evo ya çok gibi. geliyor bana....

KEYA KEYA
    DarknessFall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 103

yanlışlık olmasın , aveo - cruze chevrolet grubu motorları general motor tarafından üretiliyor.
    yani aveo 1.3 ün üzerinde motor multijet değil. opelin eskiden beri kullandığı 1.3 cdti motor.
    diye biliyorum

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

cdti da zaten multijet

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı DarknessFall Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yanlışlık olmasın , aveo - cruze chevrolet grubu motorları general motor tarafından üretiliyor.
    yani aveo 1.3 ün üzerinde motor multijet değil. opelin eskiden beri kullandığı 1.3 cdti motor.
    diye biliyorum
    araştırdığında multijeti gm ve fiatın ortak geliştirdiğini göreceksin..

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

bende sizin gibi kaç aydır takipteyim... Bu kadar zor olduğunu hiç düşünmemiştim... aklımda hep palio getz gibi modeller vardı... ayağımı kessin bakımı ucuz yakıtı az olsun dedim ama baktım ki donanımsız araçlar dahi çok pahalı... bayilerle görüşmekten yoruldum diyebilirim... mesela param olsa 40.000 lira 1.6 linea mjet sanki daha mantıklı... opel astra classic III düşünmedim değil 36.000 TL 1.6 benzinlisi görünüyor listede dizeli yok yazmamışlar... benzini de 8-9 litre yakıyordur... e şimdi 36.000 TL yi de çok yakana veremem ki... 37.ooo TL ye honda jazz 1.4 daha ekonomik duruyor...

Uzun vadede bineceğim için doğru seçim yapmalıyım... model farketmiyor gibi... Ekonomi+servis+parça (Standart olarak da min. 2 hava yastığı+ABS+Klima) diğer özelliklerden vazgeçtim zaten. yok ESP Yok Hilholder Yok direksiyondan kumandalı teyp yok cruise control şimdilik fazla lüks bunlar....

Fiat ın 15.000 TL kredisi 15 ay geçerli ama 37-38 evo ya çok gibi. geliyor bana....
    dizeli şu anda çok sınırlı bazı bayilerde var aydın opel surtaş bayii ni ararsan tayfun hoca dan aldım numaranızı de ve özkan beye bağlanmayı iste..ellerinde 1 yada 2 tane dizel kalmış olması lazım..

EMRULLAH AKCA
    akca37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095
    Edilen teşekkür: 335

Ben fiattan şaşmam arkadaşlar, geçen yolculuk esnasında teknik bir sorun yaşadım, aracımı kenara çektim stop ettim, aradım fiat müşt hizmetlerini, hemen en yakın servisle konferans görüşme yaptık sonra olanları anlattım sorunu anlattım , yakın servise kadar bir sıkıntı yaşatmaz sorun dediler ve yoluma devam ettim, bir keresinde de parkları uzun süre açık unutmuştum, ertesi gün km ışığı devamlı yandı söndü içime kurt düştü yine aramıştım düzelir dediler hakkaten de çok hızlı ve pratik çözüm üreten bir müşteri hizmetleri departmanı var en azından acil yol yardım kısmı harika , rahatlıkla güvenebiliyorum, bu konu nedeniyle de Türkiyenin her yerinde yoğun servis ağı olan Fiat ı diğer markalara tercih ediyor ve üstün tutuyorum...

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Selim Soyisim
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz

dizeli şu anda çok sınırlı bazı bayilerde var aydın opel surtaş bayii ni ararsan tayfun hoca dan aldım numaranızı de ve özkan beye bağlanmayı iste..ellerinde 1 yada 2 tane dizel kalmış olması lazım..
    yarın ilk işim aramak olacak.hocam çok sağolasın.... inşallah güzel bir fiyat da verirler...

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

yarın ilk işim aramak olacak.hocam çok sağolasın.... inşallah güzel bir fiyat da verirler...
    tamam selimcim özkan bey beni tanır nazilliden tayfun hoca dersin inşallah kalmıştır ellerinde..
    tel no :05303229742

kıvanç çiftçi
    since1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 220

Arkadaşlar merhabalar,

1.3 Dizel Aveo lar hakkında düşüncelerinizi, bildiklerinizi yazabilir misiniz?

-Standart 8 hava yastığı,
    -ABS
    -ESC(ESP)
    -Cruise Control
    hep standart. üstelik yakıt tüketimi multijetlerden daha düşük. fiyatı da 36.776

Sizler ne düşünüyorsunuz? Yol tutuşu, servis ağı, yedek parça vs vs.
    Sakın sıfır aveo alma.internetteki ilanlara bak 3-4 aydır satılmamiş araçlar.2 aylık 3000 km de aveo klasik için aradım tam sıfırın 8000 tl altına kadar düştüler araç satılmıyor.

daha vahim olanı servis aği iğrenç

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

Alıntı since1453 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sakın sıfır aveo alma.internetteki ilanlara bak 3-4 aydır satılmamiş araçlar.2 aylık 3000 km de aveo klasik için aradım tam sıfırın 8000 tl altına kadar düştüler araç satılmıyor.

daha vahim olanı servis aği iğrenç
    aveo classıc degıl mevzu bahıs..
    jetta1.2 tsı comfortlıne 2012

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

selim ne yaptın ?

Selim Soyisim
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz

selim ne yaptın ?
    Hocam aradık... çok çok sağolasın... otomatik vites varmış elinde... astra classic III kalmamış... Hayırlısı artık... fiyat bizim bütçeye yine de fazla... sağolsun indirim yaptı ama yine de fazla geldi...

Punto evo 1.3 mjet mylife + ESP 38500 nasıl?

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Hocam aradık... çok çok sağolasın... otomatik vites varmış elinde... astra classic III kalmamış... Hayırlısı artık... fiyat bizim bütçeye yine de fazla... sağolsun indirim yaptı ama yine de fazla geldi...

Punto evo 1.3 mjet mylife + ESP 38500 nasıl?
    hmm anladım kardeşim hayırlısı olsun bakalım..bence my life için fazla ama tabiki zevk senin zevkin 2.el daha birkaç aylık araçlar oluyor satılık onlara bak bence 1000-2000 km de falan..

Selim Soyisim
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Kar Beyaz

hmm anladım kardeşim hayırlısı olsun bakalım..bence my life için fazla ama tabiki zevk senin zevkin 2.el daha birkaç aylık araçlar oluyor satılık onlara bak bence 1000-2000 km de falan..
    hocam mesela siz ne kadar verirsiniz... son zamanlarda çok pahalandı... düşeceğe benzemiyor gibi... bahara düşer mi sizce... yada düşse bile %0 faizli 20 ay kredisi verilir mi?

2. el için de çok düşündük ama şüpheler şüpheler ah bu şüpheler yokmu... mesela hep şunu sorguladım bir kişi neden 1000 km deki arabasını satsın... ya kusurlu, ya kaza yaptı ve araçtan soğudu, ya beğenmedi vs vs gibi... eee çok km li araçlarda zaten sorunlu mu değilmi bilemezsin... o yüzden 0 km en mantıklısı geliyor... önceden de dediğim gibi uygun fiyata palio verselerdi alırdım temiz olsun benim olsun çok fazla donanım değil istediğimiz... ama bakıyorum 32-33 dizel palio... e madem öle o zaman punto daha iyi gibi... yani siz ne diyorsunuz ?
    Konu karizmatik_boy tarafından (22/02/2012 Saat 19:54 ) değiştirilmiştir.

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

hocam mesela siz ne kadar verirsiniz... son zamanlarda çok pahalandı... düşeceğe benzemiyor gibi... bahara düşer mi sizce... yada düşse bile %0 faizli 20 ay kredisi verilir mi?
    ben my life modeline 34 maximum 35 den fazla vermem hocam..bende düşeceğine fazla inanmıyorum ama bu tür kampanyaların sonu gelmeyecek neden dersen bu kadar krediler yüksek iken firmalar kendi kredi imkanlarını çıkarmak zorundalar..farklı firmalardan fiyat al derim ben..birde dediğim gibi 2. elde 1000-2000 km olmuş fakat ödemede zorlanan yada acil satması gereken kişiler olur onlardan araç alabilirsin..38 liraya dediğim arabalardan rahat bulursun en basitinden dynamic evo rahat rahat bulursun diye düşünüyorum..

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

ben my life modeline 34 maximum 35 den fazla vermem hocam..bende düşeceğine fazla inanmıyorum ama bu tür kampanyaların sonu gelmeyecek neden dersen bu kadar krediler yüksek iken firmalar kendi kredi imkanlarını çıkarmak zorundalar..farklı firmalardan fiyat al derim ben..birde dediğim gibi 2. elde 1000-2000 km olmuş fakat ödemede zorlanan yada acil satması gereken kişiler olur onlardan araç alabilirsin..38 liraya dediğim arabalardan rahat bulursun en basitinden dynamic evo rahat rahat bulursun diye düşünüyorum..
    bu aralar bende süpriz yapıp puntoyu satacam gibi. yerine sıfır 1.6 golf trend + 2 - 3 tane opsiyon ekleyip (anahatarsız çalıştırma, hız sabitleyici, para kalırsa kış paketi) düp takıp binecem gibi.
    puntoya kıyamamaktan çok korkuyorum ancak 2 defa satıyordum vazgeçtim kıyamadım ********e ya.

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı Du Hast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu aralar bende süpriz yapıp puntoyu satacam gibi. yerine sıfır 1.6 golf trend + 2 - 3 tane opsiyon ekleyip (anahatarsız çalıştırma, hız sabitleyici, para kalırsa kış paketi) düp takıp binecem gibi.
    puntoya kıyamamaktan çok korkuyorum ancak 2 defa satıyordum vazgeçtim kıyamadım ********e ya.
    hayırlısı olsun Can inşallah dilediğin gibi bir araç alırsın ne kadara mal etmeyi düşünüyorsun ?

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

Alıntı Du Hast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardes o arac o fıyata dürtüyor adamı ınsallah bakalım hayırlısı.....
    jetta1.2 tsı comfortlıne 2012

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon