Sayfa 1/2 12 SonSon
37 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Alfa romeo 156 nasıl bilirsiniz?

Kamuran BİLGİN
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. SchweppeS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 38

Standart Alfa romeo 156 nasıl bilirsiniz?

Arkadaşlar kafam çok karışık tjetimi satıp alfa romeo 156 mı alsam diye. Alfalar hoşuma gidiyor. Sizce 156 nasıl tjete göre performansı belki daha kötü ama diğer yönlerden hep + avantajlı sanırsam.

Alfa Romeo 156 1.6 TS 16V Distinctive 2004 Model 23.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Bordo renk - 71682038

bu ilandaki hoşuma gitti.

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

tjet sport satılıp bu araba alınmaz bence...aracınız kaç model bilmiyorm ama arada 4-5 yaş var...
    Keyif BMW'Dir...

Kamuran BİLGİN
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. SchweppeS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Aracım 2008 model şimdi tjet ve alfanın artılarına bakarsak

Tjet + lar
    - Daha performanslı ancak yüksek hızlarda alfa daha iyidir sanki
    - Modeli daha yeni
    - Kmsi daha düşük

Alfa 156 + lar
    -12 airbag sunroof cruise kontrol
    -İçi geniş rahat konforlu deri koltuk
    -Bagaj geniş
    -D segmenti araç yol tutuşu dana iyi tank gibi
    -Marka değeri kişilerin gözünde daha iyi daha bir prestijli alfaya binmek
    -Görünümü daha iyi asi bakıyo farları
    -Yol sesini daha az alıyodur
    -Göstergeleri daha iyi spor

aklıma gelen artılar bunlar şimdilik kararsız kaldım

Özgür TÜRKOĞLU
    ozay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 148

Bir arkadaşım kullanıyor Çok iyi çok donanımlı bir araç fakat 3 yıldır her satmayı düşündüğünde arayan sayısı 3 ü geçmiyor ve satamayıp binmeye devam ediyor

Kamuran BİLGİN
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Gidişi nasıl iyi gider demi 1.6 120 beygir yani iyidir ? Birde tjette zaten kolay satılmıyo ben şimdi satılmaya kalksam kaç ayda gitcek kim bilir Ama alfanın bir artısı daha var unutmuşum yazmayı. Parçaları tjetten ucuz.

Eray Şendil
    fiery_hunter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    Y O K !
    Edilen teşekkür: 339

kamuran aracımı sattım daha yeni satma üzülürsün bende çok üzüldüm
    ßenim SüRdüqüm hayaTın qeRi viTeSi yoq... qeÇmiŞimi Sadece dikiz aynaSından SeyRediyoRum

Kamuran BİLGİN
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı fiery_hunter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kamuran aracımı sattım daha yeni satma üzülürsün bende çok üzüldüm
    tabi üzülür insan özler aracınıda biri gider biri gelir hayat boyu aynı araçlada olmaz birde yeni araç aldığında üzüntün geçer aynen sevgili gibi biri gider biri gelir

Furkan ozcnr
    oz.frkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 71

türkiyede pek piyasası olmayan yedek parçası pahalı bir araç diye bilirim. alfa romeoda denince aklıma gelen tek şey 159

Kamuran BİLGİN
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı oz.frkn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    türkiyede pek piyasası olmayan yedek parçası pahalı bir araç diye bilirim. alfa romeoda denince aklıma gelen tek şey 159
    İzmirde alfa teknik serviste tanıdığım var akraba aslında 3. sanayide. Yedek parçasının benim tjetten ucuz olduğunu söyledi Çünkü tjetlerin parçaları normal puntolardan pahalı.

Tutulmama satamama konusunda haklısınız satışı kolay olmaz alınca ama tjetinde ondan farkı yok tek kapı tjette kolay satılmıyor bi honda civic gibi gitmiyo ikiside

Ziyaretçi051
    Ziyaretçi Ziyaretçi051 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

benim bu araçtan önceki aracım 2003 model alfa 156 2000 motor idi.Performans olarak birkere puntonun hiçbir modeli başedemez konfor ve direksiyon hakimiyeti puntodan çok çok üstün yalnız yakıt olarak lpg de bile puntonun benzininden fazla yakıyordu.sırf yakıttan dolayı sattım şıklığı,performans ve konforunu hala arıyorum ama parçaları puntodan pahalı bir yere gittiğinde aracı kapıda karşılarlardı şimdi nerdeee.He birde puntonun trigerini değiştirirsin 350 tl verirsin alfanın 1000 tl verirsin puntonun 120000 km veya 5 yıldır alfanın 40000 km veya 5 yıldır
    Konu Ziyaretçi051 tarafından (10/02/2012 Saat 18:49 ) değiştirilmiştir.

Kamuran BİLGİN
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim bu araçtan önceki aracım 2003 model alfa 156 2000 motor idi.Performans olarak birkere puntonun hiçbir modeli başedemez konfor ve direksiyon hakimiyeti puntodan çok çok üstün yalnız yakıt olarak lpg de bile puntonun benzininden fazla yakıyordu.sırf yakıttan dolayı sattım şıklığı,performans ve konforunu hala arıyorum ama parçaları puntodan pahalı bir yere gittiğinde aracı kapıda karşılarlardı şimdi nerdeee.He birde puntonun trigerini değiştirirsin 350 tl verirsin alfanın 1000 tl verirsin puntonun 120000 km veya 5 yıldır alfanın 40000 km veya 5 yıldır
    Lpg de ne kadar yiyoduki benimkinin benzinlisinden azdır. 50 kuruş yiyo benimki kmde ? Birde alfa teknik servisi olan tanıdık parçaları tjetten ucuz demişti normal puntodan pahalı olabilir. Bizim tjetlerinki normal puntoların 2-3 katı kadar.

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

elektronik ve beyin arızasını çok veriyor diye duymuştum aynı zamanda çok da fena yakıyormuş ve lpg uyumlu değilmiş..tabi bunlar birer duyum...

Ziyaretçi051

Alıntı SchweppeS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lpg de ne kadar yiyoduki benimkinin benzinlisinden azdır. 50 kuruş yiyo benimki kmde ? Birde alfa teknik servisi olan tanıdık parçaları tjetten ucuz demişti normal puntodan pahalı olabilir. Bizim tjetlerinki normal puntoların 2-3 katı kadar.
    30 kuruş km de lpg de yakıyordu sattığım zaman 2011 in 5 ayında sattım.Bende fiat bayisiyim ama parça fiyatları ucuz değil.Ve yan sanayisi yok ama italyada yan sanayisi varmış oradan getirenler oluyor.bir kere motor sesine kanıp gaza basarsanız işte o zaman yandınız demektir insanı çok çabuk gaza getirir.

Kamuran BİLGİN
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

benim baktığım yanlız 1.6 olanı 2000 motorlu olan değil daha az yakar herhalde lpg ile. Ama her yönden kendine çekiyor araba beni bir çok yönden üstün tjetten en önemli yanıda marka prestiji havası

Ziyaretçi051

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elektronik ve beyin arızasını çok veriyor diye duymuştum aynı zamanda çok da fena yakıyormuş ve lpg uyumlu değilmiş..tabi bunlar birer duyum...
    yok lpg de hiç bir sorunu yoktu lpg yi kendim bağlamıştım BRC 30000 km kullandım hiç bir problem yaratmadı.Kronik arızası varyatördür.Varyatör çok sık arıza yapar ön takımı çok naziktir.Ama kronik elektronik arızası yoktur.

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

alfanın 2000 motor benzınlılerı bıldıgım kadarı ıle 6 sılındır???? ve bıldıgım kadarı ıle lpg ıle uyumsuz... ama 1.6 lpg ıle sorunsuz ... ayrıcada artık tum markalarda parca ve bakım fıyatları arası baya azaldı.. fıat grubundan bır arac ve bence kesınlıkle hıcbır punto ıle kıyaslamaya bıle gerek yok( mutlaka temızı olmalı ki alfaya bınen musterı profılınden genelde ıyı arastırırsanız aracta sorun yasamazsınız... zor satılacagı dogru. ama tjet ve bravo ıle yarısır satıs hızında ancak ben kalıtelı oturaklı sekıllı bır araca 23000 tl ye bıneyım dıyorsanız o zaman kapatın gozunuzu alın... ıcınıze sınıyorsa alın ufak tefek masrafları hepımız bır sekılde yapıyoruz... (örn: 1.6 hdı 4 adet enjektor 1800 tl)
    jetta1.2 tsı comfortlıne 2012

Kamuran BİLGİN
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Bakalım aracımı tjeti satabilirsem güzel bir fiyata alıcam o kadarda masraf yaptım aracıma 3 ayda 2000 tlye yakın masraf yaptım tjetime satcağımı bilsem yapmazdım.

emre onur
    emreonur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 36

sinan alfa 156 güzel araç, efsane, ama
    sadece 12 hava yastığı ile güvenlik olmaz, çarpışma testlerine bir göz at.
    1997 yılının tasarımı ve güvenlik anlayışı...
    bir de beygir gücü aynı olsa da turbo ile twin sparkı karşılaştıramazsın.
    twin spark 3 bin devirden sonra biraz canlanır ama turbonun her zaman yarattığı canlılık yanında pek bir anlamı yok, yakıtı tam anlamıyla iki kat daha fazladır.

Kamuran BİLGİN
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Puntonun güvenlikte alfadan iyi oldugunu sanmıyorum sonuçta araç 97 model değil 2004 model 2003 aşağısı modelleri daha farklı kasaydı. Birde 1.6 120 beygir araç sonuçta aşırı fark olmaz yani aralarında. Ayrıca tjette aşırı performanslı bir araç değil sonuçta 1.6 turbo 170 beygir gibi bişey değil sadece 0-100 arası biraz iyi yükske hızlarda ölüyor 1.4 motor. Hız biryere kadar sonuçta alfada 1.3 motor 77 bg değil

Yani bence her yönden tjetten iyi tek eksileri modeli eski km yüksek ama aşırı eskide değil modeli bakalım tjetim satılırsa almaıy düşünüyorum

raptor .
    Jettlüü sedini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 545

çarpışma testlerinde punto net şekilde alfa 156 dan başarılı.. alfaları bende çok beğenirim çok tarz arabalar.. piyasası olmasa da alfa bir başka hakikaten.. zevk işi araba.. ama şu 156 ve 147 de ki teypler palio teybinin aynısı ya ona acayip derecede uyuz oluyorum.. gerçi teyp değiştirilebilir bir şey..
    HONDA CIVIC 1.6 i-VTEC Premium Eco Otm ile yollarda..

Sayfa 1/2 12 SonSon