Sayfa 2/2 İlkİlk 12
37 sonuçtan 21 ile 37 arası

Konu: Alfa romeo 156 nasıl bilirsiniz?

Can Aşan
    can-asan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 314

puntodan önce almak için can attığım bir arabaydı 156. görüntü, karizma, kalite süper ama ararken dayımın bi lafı gelir aklıma. alfa alan 2 kere sevinir. 1. aldığında, 2. sattığında ama bu eksisi sizi alfadan vazgeçirmemeli...

Kamuran BİLGİN
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. SchweppeS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 38

Doğru söz söylemiş dayın ama tjet içinde geçerli sanırım aynısı hem mutlaka atılır eninde sonunda olmadı galeriye veririm

Ayberk GÖKSAN
    Ayberk0616 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 312

Alıntı can-asan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alfa alan 2 kere sevinir. 1. aldığında, 2. sattığında
    Bu sözü daha önceleride çok duydum

Türkiye'de çok yakan araba yoktur kol gibi vergi geçirilmiş pahalı benzin vardır

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

alfayı herkes bilmez alfaya herkes binemez alfayı çok iyi tanırım sadece test edin ve N/A motorun nasıl böyle bir güce sahip olduğunu anlayın başka türlü anlamak çok zor

cihan kardeş
    sunroof cihankardes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 AE 604
    Edilen teşekkür: 357

Alfaya binmemiş birine onu satmanız ve binmiş birine de başka araba satmanız imkansızdır

Arkadaşımda 156 vardı çok bindim. Bende puntodan önce 156 alayım dedim ama dizel yok ve punto daha güvenli.
    156 iki nesil önceki bir araç ne yazıkki
    biz gp'yi çok sevdik

Hüseyin Özbey
    ozbey48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06YOG**
    Edilen teşekkür: 22

bence tjet satılıp alfaya gecilmez sahsi fikrim 4 yas az degil

emrah ....
    emrahisilti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 237

puntocuların çoğu sanırım daha önce 156 almak istemiş ama sonradan vazgeçmiş.Bende yaklaşık 1 sene kadar 156 hayali kurdum ama sonra vazgeçtim.Bakım masrafı parçası puntodan çok daha pahalı.Yakıtı ayrıca sorun.Klasik varyatör problemi var.Sanırım bikaçbin km 'de bir varyatör yenilemesi istiyor.Sinan sen hergün farklı bişeyler arıyorsun Daha 1 hafta önce aracın problemleriyle uğraşıyordun dün egzost işi bugün satma işi.

Kamuran BİLGİN
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. SchweppeS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Evet bir türlü araba işi düzene girmedi. Bi diyom kullanayım modifiye edeyim yavaştan janttı yaydı fardı bi diyom satayım bu arabaya para harcamak anlamsız aklım gidip geliyo

Ama parçaları normal puntodan pahalı olabilir ama tjetten ucuzdur. Tjetin bi hava filtresi serviste 40 tl normal puntonun 10 tl

Yakıtta ise lpg takınca tjetten az yiceğine eminim. Tjete lpg taksan uymuyo diyo çoğu kişi takan var ama problemsiz takmak zor.

Şakir D.
    siyahinci83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 347

bir arkadaşımda alfa 156 vardı bende kullandım motoru çok canlı anında tepki veriyor zavolli lpg vardı araçta bugünün şartları baz alındığında lpg ile 30kuruştan aşağı yakmaz kullanım tarzınızla da alakalı elbette yakıtın haricinde 1 kez direksiyon pompası bozuldu, 1 kez benzin pompası bozuldu, 1 kez gaz pedalı düştü ,varyatör problemi yüzünden araç dizel gibi çalışıyordu vs vs daha aklıma gelmeyen bir çok sıkıntı yaşadık araç biraz şans işi ama internetten iyice araştırın derim
    P U N T O F O R U M - forum.grandepuntotr.com
    2009 G.P 1.3 Mutj Egzotik Kırmızı
    2011 Evo S&S Euro 5 1.3 Mutj Evo Grisi Asist Kit+Safety Plus Kit

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

punto yanında bir alfa 156 kullanıcısı olarak yazayım birşeyler
    öncelikle alacağınız aracın yorulmamış bir araba olduğuna dikkat edin.
    bizde 2000 model 2.0 twin spark 150 hp olanı var
    şunu söyleyeyim günümüzdeki bir çok c sınıfı araçtan yol tutuşu çok daha iyidir. direksiyon turu az, spor kullanıma, kontra vermeye çok yatkın, direksiyon hissi mükemmel. koltuğa oturup ilk kalkışı yaptığınızda direksiyonu garipsiyorsunuz ancak 1 km gidince olay budur adamlar yapmışlar diyorsunuz.
    1.6 olanını kullanmadım ancak 2.0 t.spark motor çok canlıdır. alt devirlerde gerekeni yapıyor. şöyle biraz devri yükselteyim dediğinizde 4500 devirden sonra gaza daha çok abanıyorsunuz çünkü o ses resmen sizi tahrik ediyor. 6000 deki motor sesi mükemmel.
    vites geçişleri güzel, debriyaj balatası aşınmamışsa puntonunkine benzer kavramaya sahip.
    2004 den sonra makyaj yedi ön tarafta baya değişiklikler oldu.
    klima kontrol düğmeleri çok hoşuma gidiyor.
    hararet, benzin göstergeleri size dönük ve çok güzel bir hava katıyor.
    varyatör problemi kalıcı olarak çözülüyor. eğer sahibi gerçek bir alfacı ise zaten yaptırmıştır

son olarak alfa romeo sahibi olmak, sıradan bir araç sahibi olmaktan farklıdır. sırf araba olsun diye alfa almaya kalkarsanız sizi üzer gerçek konuşayım. masrafı oluyor mu oluyor ama yerini bulduğunuzda sıkıntı yok. 2 yıldır beyin arızası falan olmadı. direksiyon pompası yağ kaçırıyor özel serviste yaptırdık, alt takımda bir kaç boşluk oldu onlarıda özelde yaptırdık.

dediğim gibi alfa sahibi olmak ayrıcalıktır ancak sırf araba olsun diye almayın. alfalar özel araçlardır, sahipleride. alfistlere bakın tarzları bile farklıdır
    alfa ile puntoyu karşılaştırmak olmaz zaten birisi C birisi B sınıf araçtır. her ne kadar punto kullansam da punto, alfanın konforuna, yol tutuşuna, yüksek hızlardaki stabilitesine hiç bir şekilde ulaşamaz.

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Fiatın 5-6 yaşından eski arabaları her türlü arızayı vermeye hazırdır.Özellikle beyin ve elektronik. Palio albea hariç. Kastettiğim İtalyadan gelen araçları.

Diyeceksinizki ben Alfa Romeodan bahsediyorum sen Fiat diyorsun. Olsun abicim üretim mühendislik elektronik aksam aynı adamların işi ben güvenmem.Herşey performans konfor değil. Size arıza vermese bile masraflı olur bence.

Ferrari de onların denilebilir.Olsun o çok yukarda bir araç
    Konu ibrahim06 tarafından (11/02/2012 Saat 01:41 ) değiştirilmiştir.

Kamuran BİLGİN
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alfa teknik serviste tanıdığım var demiştim her türül arızaya karşı uygun bir şekilde hallederiz yaparız zaten alırken aracı ona baktırcam Birde 156 C sınıfı değil bildiğim kadarıyla D sınıfı bir araç

ŞAFAK ÖZTÜRK
    sfkbrtn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 233

Alıntı SchweppeS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alfa teknik serviste tanıdığım var demiştim her türül arızaya karşı uygun bir şekilde hallederiz yaparız zaten alırken aracı ona baktırcam Birde 156 C sınıfı değil bildiğim kadarıyla D sınıfı bir araç
    d sınıfı bi üst sınıf passat klasmanı! 156 c kategorisinde

Kamuran BİLGİN
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

156 D segmenti diye biliyom.

D segmenti Upper Medium - Üst orta sınıf otomobil Opel Insignia - Volkswagen Passat - Opel Vectra - Alfa Romeo 156 - Renault Laguna - Ford Mondeo - Toyota Avensis - Honda Accord- Seat Exeo - Mazda 6 - Alfa Romeo 159 - Nissan ra-Skoda Superb

sahibinden.com daki tüm 156 lardada D segmenti yazıyor ?
    Konu SchweppeS tarafından (11/02/2012 Saat 03:51 ) değiştirilmiştir.

ŞAFAK ÖZTÜRK
    sfkbrtn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 233

Alıntı SchweppeS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    156 D segmenti diye biliyom.

D segmenti Upper Medium - Üst orta sınıf otomobil Opel Insignia - Volkswagen Passat - Opel Vectra - Alfa Romeo 156 - Renault Laguna - Ford Mondeo - Toyota Avensis - Honda Accord- Seat Exeo - Mazda 6 - Alfa Romeo 159 - Nissan ra-Skoda Superb

sahibinden.com daki tüm 156 lardada D segmenti yazıyor ?
    aslında 156 ebat açısından compact sedan kategorisine girer diye düşünmüştüm kaldı ki jetta dahil birçok o ebatta araç compact sedan sınıfında ancak araştırdım evet 156 compact executive car sınıfında imiş buda d sınıfının başlangıç seviyesi oluyor! sanıyorum marka imajı ile ilgili yoksa 156 jetta focus veya onun döneminde bora klasmanında bir araç...

halil halil
    alfisti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 10

temiz bulursanız ,bakımlı bulursanız alınacak arabadır.yol tutuşu,performansı ,estetik çizgileri çok farklıdır.yakıtı şehir içi 10 lt/100 km civarindadır
    lpg ile 25-30 kuruş arası tüketir.parçası pahalı değildir.triger seti 220 tl civarındadır.debriyaj seti de hemen hemen aynı.
    alırken iyi araştırma yapın.bakımları zamanında yapılmış,az km li tercih edin.
    ben yaklaşık 12 senedir alfa kullanıyorum.keyfi bi başkadır

karahan k kaya
    Rolantide çalışıyor... kukart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok
    Plaka
    55
    Edilen teşekkür: 350

bende 1 sene öncesine kadar alfa romeo 147(2004) kullanıcısydım
    LPG kitle şuan altımda olan dualogic dizel punto ile aynı yakıyor diyorum kimse inanmıyor ama öyle ne yazıkki

kısaca özeleyim sana alfa yı
    performans açısından devir ibresini son haneye kadar zorlayıp vites deiştirebilirsin ve araç o son rakama kadar ivmelenmeye devam eder.. sanırım bu yeterli olmuştur...

yakıt konusunda yukarda belirttiğim gibi 1.6 120 beygir LPG li herhangi bir başka araç ne yakıyorsa buda onu yakıyor TABİKİ alfanın 8bujiyle ateşlenen o muhteşem sesi seni gıdıklayıp; gazı köklemessen .)

konfor sen söylemişsin zaten ses koltuk özellikle direksiyonun yolu hissettmesi son derece güzel..

satış.. değeri sınıfının en düşüğü.. yani ben bekliyorum imkansız ama 20in tl ye 3-5 sene içinde bi guilietta ya binmeyi )
    şaka biyana hastası varsa satılır arac temizse satılı- satmak için alıyorsan alfa alma.!

sorun:
    alt takımları : çok parçalı en çok sıkıntı yaşanan kısımları... (yan sanayii si bol hiçde parçası bahalı falan değil)
    ustasını bulursan sıkıntısız binersin
    ama söküp te takamayan alfa acemisine yanaşırsan birken bin olur sorunun...

kısacası sana nacizane bir alfistiden son bi öneri
    Aman sakın bulaşma arabada yatmak isteyebilirsin-
    ve birdaha arabanı deiştirmek istediğinde hep aklında alfa kalacaktır... ama vazgeçmek içinde bisürü sebep yaratabilir buda büyük olasılık...

işin zor kolay gele (ben alırken 3 gün test etmek için gittim galeriye 50 tl lik benzin yakmıştım

o t o b i y o g r a f i :
    2006 Hyundai Getz 1.5CRDİ-90ps /
    2006 Grande Punto Dynamic 1.3multijet-75ps /
    2004 Alfa Romeo 147 Distinctive 120ps /
    2008 Grande Punto 1.3multijet-90ps dualogic /
    2010 Opel Astra Essentia cp 1.3 CDTi-113ps easytronic /
    2004 Volkswagen Golf 5 1.6Midline-102ps triptonic /
    2011 Peugeot 308 ComfortPack 1.6eHDİ-115psAuto6R /
    2009 Peugeot 308 ComfortPack 1.6HDİ-112psAuto6R /

█▌
    █ █ ▌▌▌║│

18. Bu mesaj için teşekkür edenler: