Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
68 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Arkadaşlar sizce hangisi ? Civic Jetta Focus ?

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Jetta'nın avantajı 2.elde gerçekten canlı.Ama bir araç için aylarca sıra beklemem param varsa.

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

Alıntı hfguler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir motorun turbo olup olamamasından ziyade öenmli olan hangi devir aralığında maksimum tork ve beygir gücü ürettiğidir. Performansa ve yakıt tüketimine direk etkisi olan şeyler bunlardır. Benim için 4000 devirde 180 nm tork üreten motordan sa 2000 devirde 150 nm tork üreten motor daha iyidir. Aynı şekilde bütün üreticiler yeni motorlarda torku alt devirlerde ve yüksek üretmenin yollarını aramaktadır. Mercedes firması bile neredeyse her motorda turbo kullanmaya başlayacaktır. Aynı şekilde bmw gurubu da yavaş yavaş turbo motorlu araçlara geçiş yapmaktadır. Yüksek tork için en iyi bulunan çözüm turbo gibi gözükmektedir.tsi bu furyanın başlangıcıdır aslında. Tsi da v-tec de piyasada kendini kanıtlamış motorlardır. Vtec mutlaka bir güncelleme geçirecektir. Rekabet bunu gerektirir. Eco boost yeni bir motor açıkcası kullanan tanıdığım da yok. Vw jetta golf kadar işçiliği iyi olan bir araç değil. Ama bu kötü araç olduğu anlamına gelmez. Bir çok rakibinden kaliteli dir yinede.....bu sınıfta piyasaya her çıkan araç golf le kıyaslanır... Sanırım bu kural haline geldi. Süspansiyon konforu dediğinizde bu sınıfta golf ve jetta ilk sırada gelir.
    mercedes motorlarında hayattta turbo kullanmaz
    adamlar supercharger kullanıyor zaten
    yani turbo egsoz gaz basıncı ile çalışıyor mercedesteki direk motordan güç alıyor supercharger turbodan daha iyidir
    ayrıca vtec motoru konuşmuyorum o eski nesil zaten i vtec ten bahsediyoruz

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

ŞAFAK ÖZTÜRK
    sfkbrtn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 233

bence jetta! ikinci eli diğerlerinden çok daha canlı kaliteli honda biraz daha az yaksa kesinlikle o derdim ama bu kıyası 1.2tsi jettayla yapıyorum 1.4 tsi la honda arasında dağlar kadar tüketim farkı olacağını sanmam!

bu arada konu dışı ama çoşkun abi honda vtec lerde doch yerine neden soch kullanmaya başladı sizin honda konusunda deneyiminiz var sanırım hep merak ederim bunu!(lütfen kinayeli bir söyleyiş algılamayın gerçekten merak ediyorum)

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı sfkbrtn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence jetta! ikinci eli diğerlerinden çok daha canlı kaliteli honda biraz daha az yaksa kesinlikle o derdim ama bu kıyası 1.2tsi jettayla yapıyorum 1.4 tsi la honda arasında dağlar kadar tüketim farkı olacağını sanmam!

bu arada konu dışı ama çoşkun abi honda vtec lerde doch yerine neden soch kullanmaya başladı sizin honda konusunda deneyiminiz var sanırım hep merak ederim bunu!(lütfen kinayeli bir söyleyiş algılamayın gerçekten merak ediyorum)
    soch motor
    doch motora göre daha basit ve sorunsuzdur
    doch motorda her iki subap için yani emme ve eksoz subapları için 3 adet kam mili vardır ve devire göre hem eksoz hem emme subaplarının zamanlaması değiştirilir bu yüzden çift egzantrik vardır

soch motorca ise
    sadece emme subapları için 3 ayrı pozisyonda 4 sürüş sitiline göre sadece emmd subaplarının zamanlamalarına müdahale edilirken eksoz subaplarının zamanalaması sabittir bu yüzden tek egzantrik vardır
    yani doch tan soch a geçişin ana nedeni yakıt ekonomisidir

i vtec te ise ekonomi modunda motor 12 subap ile çalışırken performans modunda motor 16 subap çalışabilmektedir
    Konu GP COSKUN tarafından (27/11/2011 Saat 10:17 ) değiştirilmiştir.

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

Hasan Fehmi Güler
    hfguler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 24

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mercedes motorlarında hayattta turbo kullanmaz
    adamlar supercharger kullanıyor zaten
    yani turbo egsoz gaz basıncı ile çalışıyor mercedesteki direk motordan güç alıyor supercharger turbodan daha iyidir
    ayrıca vtec motoru konuşmuyorum o eski nesil zaten i vtec ten bahsediyoruz
    https://www.mercedes-benz.com.tr/***...ssis.0001.html
    mercedesin sitesine girip inceleyebilirsiniz... kompresor alt devirlerde cok verimliyken yüksek devirlerde ivmesini kaybetmekte bu sebeple mercedesin sitesin de de dediği gibi devir direk enjeksiyonlu turbo motorların devrii.... mercedes te artık turboyu kullanıyor...
    4 silindirli benzinli motorlar: C 180 BlueEFFICIENCY, C 200 BlueEFFICIENCY ve C 250 BlueEFFICIENCY

C-Serisi için 156 PS gücünde ve 250 Nm maksimum torka sahip C 180 BlueEFFICIENCY, 184 PS gücünde ve 270 Nm maksimum torka sahip C 200 BlueEFFICIENCY ve 204 PS gücünde ve 310 Nm maksimum torka sahip C 250 BlueEFFICIENCY olmak üzere özellikle verimli 4 silindirli modellerden başlayarak çok sayıda benzinli motor seçeneği arasında seçim yapabilirsiniz.

Bu en yeni 4 silindirli motor kuşağının geliştirilmesi sırasında hedeflenen ana konular - daha az yakıt tüketimi ile birlikte daha fazla güç - performanstan hiç taviz vermeksizin izlenmiş ve uygulanan önlemler ve BlueEFFICIENCY teknolojileri sayesinde önceki modellere kıyasla yakıt tüketiminin önemli ölçüde azaltılması mümkün olmuştur. Daha da geliştirilen 1.8 litre hacimli, direkt benzin enjeksiyonlu, değişken supap zamanlamalı ve TURBO beslemeli 4 silindirli motor olağanüstü tork ve güç üretiminin yanı sıra zamana uygun şekilde düşük yakıt tüketimine ve emisyonlara sahiptir.

Hasan Fehmi Güler
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri

Honda Teknik Özellikler honda motoru 4200 d/d da 152 nm tork 6500 d/d 125 ps güç uretebilmekte turbo motorlu araçlarla kıyasladığımızda tabii ki dez avantajlı konumdadır.. küçük bir araştırma yaparsanız, hondanın da 1,6 lt turbo beslemeli 160bg çıkışlı bir ünite geliştirmeye başladığını göreceksiniz.... rekabet bunu gerektiriyor.. sakın yanlış anlaşılma olmasın hondanın atmosferik motoru kendi sınıfında en iyi motorlardan birisidir... zaten piyada da kendisini kanıtlamış çok sağlam bir ünite... şuan ikinci el bir araç alsam önceden nasıl kullanıldığını bilmedğim turbo motorlu bir araçtan sa atmosferik motorlu honda tercihim olurdu... fakat konumuz o km bir araçsa 6 yıldır piyasa olan tsi'ı seçerim.. zira ecoboost piyasa da cok yeni açıkcası denek olmak istemem...

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı hfguler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://www.mercedes-benz.com.tr/***...ssis.0001.html
    mercedesin sitesine girip inceleyebilirsiniz... kompresor alt devirlerde cok verimliyken yüksek devirlerde ivmesini kaybetmekte bu sebeple mercedesin sitesin de de dediği gibi devir direk enjeksiyonlu turbo motorların devrii.... mercedes te artık turboyu kullanıyor...
    4 silindirli benzinli motorlar: C 180 BlueEFFICIENCY, C 200 BlueEFFICIENCY ve C 250 BlueEFFICIENCY

C-Serisi için 156 PS gücünde ve 250 Nm maksimum torka sahip C 180 BlueEFFICIENCY, 184 PS gücünde ve 270 Nm maksimum torka sahip C 200 BlueEFFICIENCY ve 204 PS gücünde ve 310 Nm maksimum torka sahip C 250 BlueEFFICIENCY olmak üzere özellikle verimli 4 silindirli modellerden başlayarak çok sayıda benzinli motor seçeneği arasında seçim yapabilirsiniz.

Bu en yeni 4 silindirli motor kuşağının geliştirilmesi sırasında hedeflenen ana konular - daha az yakıt tüketimi ile birlikte daha fazla güç - performanstan hiç taviz vermeksizin izlenmiş ve uygulanan önlemler ve BlueEFFICIENCY teknolojileri sayesinde önceki modellere kıyasla yakıt tüketiminin önemli ölçüde azaltılması mümkün olmuştur. Daha da geliştirilen 1.8 litre hacimli, direkt benzin enjeksiyonlu, değişken supap zamanlamalı ve TURBO beslemeli 4 silindirli motor olağanüstü tork ve güç üretiminin yanı sıra zamana uygun şekilde düşük yakıt tüketimine ve emisyonlara sahiptir.
    mercedes superchargerı bırakıp turboya geçiyorsa eğer bunun benim için tek nedeni yakıt ekonomisini iyileştirme çabasıdır
    çünki suüercharger da motordan mekanik olarak güç alır daha fazla yakıt demektir
    çok alt devirlerde bile ivmelenme hat safhadadır
    turbo bedava eksoz basıncı ile çalıştığı için daha ekonomiktir kaldıki devir yükseldike turbonun verimi dde düşer
    teknolojik olarak supercharger 2 gömlek üstün bir sistemdir turboya göre ki bunun tartışmasını yapmam bile

Hasan Fehmi Güler
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı gp coskun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mercedes superchargerı bırakıp turboya geçiyorsa eğer bunun benim için tek nedeni yakıt ekonomisini iyileştirme çabasıdır
    çünki suüercharger da motordan mekanik olarak güç alır daha fazla yakıt demektir
    çok alt devirlerde bile ivmelenme hat safhadadır
    turbo bedava eksoz basıncı ile çalıştığı için daha ekonomiktir kaldıki devir yükseldike turbonun verimi dde düşer
    teknolojik olarak supercharger 2 gömlek üstün bir sistemdir turboya göre ki bunun tartışmasını yapmam bile
    turbo iyidir yada supercharger kötüdür demedim... hangisi daha teknolojik ve iyi bir tekonolojidir tam cevabı yok... dediğiniz doğru 184 bg lik 2 mercedes c serisinden kompressor olanına ilk gaza bastığınızda verdiği tepki ile turbolu olan aynı değil. kompressor sürekli faal durumda bu nedenle alt devirlerde turboya göre daha canlı demek istedim... fakat turbonun dolduğu verimli devirlere gelindiğinde turbo yaptığı patlama ile verdiği performans kompressor daha iyi gibi hissediliyor. kompressor gücü üretirken bir yandan da motordan guc alan bir sistem klima gibi diyebiliriz. buda 5-10 bg gibi bir kayba sebep veriyor... aynı zaman daha fazla yakıt...kullananlar bilirler iki araç arasında yüksek devirler de hissedilen fark kompressorun motoru daha cok yormasından kaynaklanıyor... ve turbo motorlu olan araç kendini daha iyi hissettiriyor... Devir az yakıt çok güç devri ve şu an da en kullanışlı düşük maliyetli ekonomik çözüm turbo motorlar... Tabiii tsi 160 bg versiyonunda hem turbo hem kompressor var... Alt devirlerde turbo boşluğu olmadan 1500 - 7000 devir bandını tamamen kullanıma sunan bir ünite... mercedes 1,6 lt 156 bg motorun yanında 1,8 lt 156 bg motoru üretmesindeki ana sebep devir bandı... 1,8 olan araç sanki 30 bg daha güclü gibi hissettiriyor... Bu dönemin modası turbo... Her firma rekabet gereği turbo motora geçiş yapıyor... Amerikada bile daha az yakıt tuketen araçlar tercih sebebi olmaya başlamışken üreticilerde talebe göre araç üreteceklerdir. Hatta okuduğum son haberde turboya geçmenin gereksiz olduğu düşünen toyota da benzinli turbo ünite için çalışmalara başlamış... bu demek oluyor ki gelecekte neredeyse turbosu olmayan araç kalmayacak...

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

aslında aynı şeyi anlatıyoruz
    insanlara hala turbonun çok teknolojik bir şeymiş gibi gelmesi yada ne bileyim
    lanse edilmesi komiğime gidiyor sadece
    toyatanın vvtı
    hondanın ivtec
    bmw nin vanos
    rower ın vvc
    fiatın yılın motoru ödülünü almış multiair motorları tekonoloji harikalarıdır
    bunların yanında bir turbo ünitesi takıp düşük hacim düşük tüketim elde etmeye teknoloji gözüyle bakarsak yanılgıya düşeriz
    türkiye şartlarında her şey yakıt ekonomisine endeksli olduğu için bu gözle bakıyoruz
    standart bir motora turbo takıp offf çok teknolojik deyip
    yağ basıncı ile subap zamanlaması değiştirebilen aynı zamanda 4 farklı sürüş stiline göre
    subap ayarını ayarlayıp 12 veya 16 subap çalışabilen bir motora teknolojinin gerisinde kalmış denirse savunmaya geçerim
    bu yüzden bu kadar açıklama ve yorum yapma ihtiyacı duydum
    90 lı yıllarda turbo lu kamyonlar geldiğinde bizde ilk kuılandığımızda ağzımız açık kalıyordu
    hatta hatırlarmısınız bilmem
    reklamlarda yada arabaların önüne arkasına turbo diye koca koca yazılar yazarlardı

ŞAFAK ÖZTÜRK
    sfkbrtn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 233

soch motor
    doch motora göre daha basit ve sorunsuzdur
    doch motorda her iki subap için yani emme ve eksoz subapları için 3 adet kam mili vardır ve devire göre hem eksoz hem emme subaplarının zamanlaması değiştirilir bu yüzden çift egzantrik vardır

soch motorca ise
    sadece emme subapları için 3 ayrı pozisyonda 4 sürüş sitiline göre sadece emmd subaplarının zamanlamalarına müdahale edilirken eksoz subaplarının zamanalaması sabittir bu yüzden tek egzantrik vardır
    yani doch tan soch a geçişin ana nedeni yakıt ekonomisidir

i vtec te ise ekonomi modunda motor 12 subap ile çalışırken performans modunda motor 16 subap çalışabilmektedir
    teşekkür ederim çoşkun abi ama efsane vti lar da yeterince sorunsuzdu diye düşünüyorum ve çift egzantrikli bir motorla da ekonomi ve performans dengesini sağlayacak bir yöntem geliştirebilir bence japon teknolojisi doch vtec 160-170 hp lerde basmayınca az yakan basınca şahlanan atmosferik civicler yeniden üretilse piyasa çok değişirdi bence!

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hasan Fehmi Güler
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri

Haklısınız turbo yeni bir şey değil söylediklerinizin hepsi ne katılıyorum ben de... Zaten burada tartışmıyoruz bilgi paylaşıyoruz ben sadece şu an yaşadığımız dönemde hem üreticilerin hem de tüketicilerin turboya bu kadar yönelmesini açıklamaya çalışıyorum... Sadece ülkemizde değil tüm dünyada ekonomi ön planda... Bmw vw mercedes'ın 150000 euro ya satılan suv'larında hybrid e yönelmesi 5 - 6 lt motorlar yerine 3 lt turbo motorlar kullanması bu yüzden.... Vw bir zar attı... Ufak hacim yüksek güc.... Tüm dünyada tuttu... Rekabet... Ilk önce tüm avrupalı üreticiler yöneldi bu cözüme şimdide uzak dogulu en önemli firmalar....

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hasan Fehmi Güler
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı gp coskun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aslında aynı şeyi anlatıyoruz
    insanlara hala turbonun çok teknolojik bir şeymiş gibi gelmesi yada ne bileyim
    lanse edilmesi komiğime gidiyor sadece
    toyatanın vvtı
    hondanın ivtec
    bmw nin vanos
    rower ın vvc
    fiatın yılın motoru ödülünü almış multiair motorları tekonoloji harikalarıdır
    bunların yanında bir turbo ünitesi takıp düşük hacim düşük tüketim elde etmeye teknoloji gözüyle bakarsak yanılgıya düşeriz
    türkiye şartlarında her şey yakıt ekonomisine endeksli olduğu için bu gözle bakıyoruz
    standart bir motora turbo takıp offf çok teknolojik deyip
    yağ basıncı ile subap zamanlaması değiştirebilen aynı zamanda 4 farklı sürüş stiline göre
    subap ayarını ayarlayıp 12 veya 16 subap çalışabilen bir motora teknolojinin gerisinde kalmış denirse savunmaya geçerim
    bu yüzden bu kadar açıklama ve yorum yapma ihtiyacı duydum
    90 lı yıllarda turbo lu kamyonlar geldiğinde bizde ilk kuılandığımızda ağzımız açık kalıyordu
    hatta hatırlarmısınız bilmem
    reklamlarda yada arabaların önüne arkasına turbo diye koca koca yazılar yazarlardı
    kamyonları geçtim otomobillerde bile 90 yılların başında kullanılmaya başlandı.... belki bir örneğini hatırlarsınız benim hatırladığım audi a4 1,8 turbo 1994 yılında lanse edilmiş üzerinden 17 yıl geçmiş silindir başına 5 subap teknolojisine sahip turbo motor ve 2005 yılına kadar kullanılmış ve yerini direk enjeksiyonlu (tfsi) motora bırakmış. Hatırladığım spor otomobil olmayıp kullanılan ilk turbo motor... Daha önce 80 yıllarda renault 11, renault 5, audi quattro, bmw nin spor modellerinde yine turbo kullanılmış.

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Turboyu da VW ne maletmeyin yahu
    90 model Uno 1.4 ün turbolusu vardı 130bg di sanırım, tabi son dönemde downsizingin öncüsü VW oldu,
    Tercihimi yinelemem gerekirse Jetta..

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turboyu da VW ne maletmeyin yahu
    90 model Uno 1.4 ün turbolusu vardı 130bg di sanırım, tabi son dönemde downsizingin öncüsü VW oldu,
    Tercihimi yinelemem gerekirse Jetta..

sen git boeıng yada ne bileyim airbas cesna felan indir ardam
    4 tekerlek seni bozar

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

sen git boeıng yada ne bileyim airbas cesna felan indir ardam
    4 tekerlek seni bozar
    Seni Hondacı seni

Yanlış hatırlamıyorsam 2012 nin başlarında senin Civic dizel motora (küçük hacim) kavuşacak

Ufuk Tukenmez
    Kör Cerrah exixiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    22 NC 346
    Edilen teşekkür: 227

Honda Civic

cihan kesen
    speedy_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bravo Hayal Mavisi
    Plaka
    16 ** 022
    Edilen teşekkür: 179

ben olsam honda civic veya jetta arasında kalırım eğer dizel alıncaksa tartışmaya gerek yok jetta tdi dsg alınır civic in şuan için dizel motoru yok benzinli alınıcaksa ben olsam jetta 160 hp modelini alırım supercharger+ turbo ile performansı mükemmel istenince yakıt ekonomisi de süper 122 lik modeli alınıcaksa civic derim aynı perdormansa sahip ama honda turbo olmadığı için daha sorunsuz benim için tek - yanı kasa değişecek olması 1 ay önceye kadar golf tsi m wardı supercharger+tubo olduğundan mükemmel gidiodu stok 140 hp ile 2,0 motor lu araçlarla bi kaç deneme yaptım ve hepsini geçiodu ve üzerine basmyınca sehir içi 7 lt sehir 4,7-5,0 arası değerlerde yakıt tüketimi vardı o performansa göre bence mükemmel
    jetta tsi 160 hp modeliline bakın bence eğer benzinli düşünüyorsanız tabi

S. Togay
    VICEROY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 80

Konuyu açan cemal bey zannedersem tercihini yapmış. Hiç yorum yazmıyor. Şimdiden hayırlı olsun. Tek merakım Honda aldıysanız kasa yeni kasamı acaba!
    Bu arada benim bildiğim ilk turbo, 1970 li yılların sonunda piyasaya çıkan bir sakız markasıydı kavunlu Ama alman malı değildi
    Hedefi Olmayan Gemiye Hiçbir Rüzgar Yardım Edemez...

cemal çileçeken
    metalik beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 11

Alıntı VICEROY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu açan cemal bey zannedersem tercihini yapmış. Hiç yorum yazmıyor. Şimdiden hayırlı olsun. Tek merakım Honda aldıysanız kasa yeni kasamı acaba!
    Bu arada benim bildiğim ilk turbo, 1970 li yılların sonunda piyasaya çıkan bir sakız markasıydı kavunlu Ama alman malı değildi

daha araç almadık bir kaç gündür giremiyodm bugun hepsini okudum herkese çok teşekkür ediyorum haftasonumu araçlara bakmakla geçirdim önce hondaya baktım güzel fikir aldıktan sonra ordan ford focusa geçtim ama marta kadar araç olmadığını ve fiyat garantisi veremeyeceklerini söylediler yani yeni yılda fiyatları şişirip oyle satıcaklar galiba jetta için durum focusdan daha kötüymüş daha çok sıra varmış elimde sadcee hnda civic kaldı eski kasası (eski derken şimdiki kasası )2012 model elegance almayı düşünüyorum o da firmalarda parmak sayısı kadar kalmış bakalım hayırlısı

S. Togay
    VICEROY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 80

Resimdeki yeni kasa pazara girdiğinde eski kasa tercihinizde zarar yüksek olmayacakmı?
    Hedefi Olmayan Gemiye Hiçbir Rüzgar Yardım Edemez...

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon