Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
68 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Arkadaşlar sizce hangisi ? Civic Jetta Focus ?

Emre Emre
    Human Rogue (WoW) bvulgari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 186

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olm ben ezelden puntocu
    yeni hondacıyım
    ama gönlüm hala punto da
    Abi senin için bugün aksam saatleri çok fena ve etkileyici bi punto evo ile maltepe sahil yolunda karşılaştığın söyleniyor )
    This is not personel, just business..

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Benim tercihim Yeni Jetta olurdu dizel ya da benzinli farketmez.Görünümü güzel.Türkiyede VW nin durumu da mağlum.Fiyat durumunu bilemiyorum ama gerek görünüm gerek kalite olarak Jetta 1 gömlek üstün diğerlerinden..

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Oğuzhan Öztürk
    oguzhan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 33

Seçenekler arasında jetta varken diğerlerini düşünüp zaman harcamazdım bile.

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

Jetta guzel arac bie cok kez yeni modelini kullandim... honda cok yakar....

Focus ise cok hos... focus ile jetta arasindan jettayi secerdim....

Oğuz KOCA
    İl Başkanı (Isparta) izoci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    330
    Edilen teşekkür: 1913

olm ben ezelden puntocu
    yeni hondacıyım
    ama gönlüm hala punto da
    punto teferruat abi
    TSİ Jetta.

Hasan Fehmi Güler
    hfguler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 24

Focus sedanın bagaj hacmi 350 lt,,,, bizim puntonın kı kadar neredeyse yaa nasıl sedan bu

M. Fatih Özçelik
    Psikolog FoGGy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 ZB 588
    Edilen teşekkür: 38

Honda'yı düşünmek saçma böyle seçenekler arasından. 8-10 lt tüketimiyle, düşük torkuyla bence çağın gerisinde bir motor i-vtec artık. TSi veya EcoBoost motor tercih edilmesi çoook daha mantıklı eğer benzinliyse. Ha yok ben tork istemem yokuşta bayılırsa da önemli değil, konfor isterim derseniz. Civic kullandım daha önce. Gerçekten konforlu Honda'nın arabaları. Donanım olarakta gayet dolular. Ama bu 3 seçenekten biri derseniz, kesinlikle Jetta'yı seçerdim. 1.4 122 hp güzel stabil bir motor. Aynı zamanda da aldığınızda aynı fiyata satabileceğiniz tek araç. Kaybınız olmaz. Oyum Jetta'dan yana. Duygusal davranmamak lazım böyle seçim konularında

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

i vtec teknolojisine çağın gerisinde derseniz ağzımı kullanmam gülmek için
    7200 çevirebilen ve 4 ayrı modda sürüş sitiline göre çalışabilen subap zamanlamasıyla halen ibretle izlenen bir motordan söz ediyoruz kaldıki hondanın
    en laf söylenmeyecek yanı motoru hem kalite hem sağlamlık olarak yanına yaklaşamazlar bile
    ben hondayla 7 litre tüketiyorum günde en az elime 10 tane jetta geliyor daha 7 tüketimle gelenini görmedim
    yaşın genç bizim bir kulağımozın arkası kaldı biraz daha araştır öğren sonra derse devam ederiz
    internetten bakmayla okumayla oto haber dergileriyle öğrenilmez bu işler biraz motorun altına yatıp yağ pas olmak lazım

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

10. Bu mesajı için 2 kişi GP COSKUN'ye teşekkür etti:

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Alıntı gp coskun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    i vtec teknolojisine çağın gerisinde derseniz ağzımı kullanmam gülmek için
    7200 çevirebilen ve 4 ayrı modda sürüş sitiline göre çalışabilen subap zamanlamasıyla halen ibretle izlenen bir motordan söz ediyoruz kaldıki hondanın
    en laf söylenmeyecek yanı motoru hem kalite hem sağlamlık olarak yanına yaklaşamazlar bile
    ben hondayla 7 litre tüketiyorum günde en az elime 10 tane jetta geliyor daha 7 tüketimle gelenini görmedim
    yaşın genç bizim bir kulağımozın arkası kaldı biraz daha araştır öğren sonra derse devam ederiz
    internetten bakmayla okumayla oto haber dergileriyle öğrenilmez bu işler biraz motorun altına yatıp yağ pas olmak lazım
    +1111

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

M. Fatih Özçelik
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 ZB 588

i-vtec'li aracım var benimde. Az çok bilgim var ne tür motor olduğundan. Sadece downsizing yapılmamış turbosuz klasik stil motor. O yüzden geri teknolojili bence. Kişisel düşüncedir bu. Ders vermenize de ihtiyacım yok. 1.6 motordan 180 hp alınabiliyorken gidipte aynı yakıtı yaktırıp 125 hp almak çokta mantıklı değil. Üstüne üstelik, 7200 deviri nerde çevirecekseniz neyinize gerekse yani. i-Vtec motor isterse 10000 devir çevirsin. Burda hangimiz 4000 devir üstünde araba kullanıyoruz. Gereksiz bir tür motor işte. Turbo devri başlayalı çok oldu çok.

Kalite sağlamlık derseniz iyi motor. Ama 1.3 multijet'te sağlam motor ona bakarsanız. 1m kilometre yapabilen nadir motorlardan. Sırf dayanıklılık değil mesele. i-Vtec 1.6 motor ne ekonomik nede performanslı bi motordur. Kullandığınıza göre biliyorsunuz sanıyordum.

Bu arada bi önerim daha olucak. İlla bu 3 araçtan biri olucak demezseniz 1.4 140 hp Multiair Bravo'da güzel araçtır. Otomatiği yok ama.
    Konu FoGGy tarafından (26/11/2011 Saat 18:09 ) değiştirilmiştir.

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

forum.donanimhaber.com/m_54705425/tm.htm

2009 Jetta'nın artıları ve eksileri lütfen... - Arabalar , ikinci el araba , otomobil forum

bakınız internetten okumayı sevenler bunlarıda okusun madem

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

M. Fatih Özçelik
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 ZB 588

Kusura bakmayın yazmayı unutmuşum. O motorla 7 LT tüketiyorsanız zaten 3000 deviri kesinlikle geçmiyorsunuz. 7200 devir çeviren arabayı ne yapıyorsunuz merak ediyorum.

Jetta piyasa bakımından güzel bi seçim. Alış satışı iyi. Ford'unda 1.6 180 hp motoru iyi. Piyasasına bakılmıyorsa tüketim ve teknoloji açısından en iyilerinden biride Bravo Multiair bence.

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı FoGGy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    i-vtec'li aracım var benimde. Az çok bilgim var ne tür motor olduğundan. Sadece downsizing yapılmamış turbosuz klasik stil motor. O yüzden geri teknolojili bence. Kişisel düşüncedir bu. Ders vermenize de ihtiyacım yok. 1.6 motordan 180 hp alınabiliyorken gidipte aynı yakıtı yaktırıp 125 hp almak çokta mantıklı değil. Üstüne üstelik, 7200 deviri nerde çevirecekseniz neyinize gerekse yani. i-Vtec motor isterse 10000 devir çevirsin. Burda hangimiz 4000 devir üstünde araba kullanıyoruz. Gereksiz bir tür motor işte. Turbo devri başlayalı çok oldu çok.

Kalite sağlamlık derseniz iyi motor. Ama 1.3 multijet'te sağlam motor ona bakarsanız. 1m kilometre yapabilen nadir motorlardan. Sırf dayanıklılık değil mesele. i-Vtec 1.6 motor ne ekonomik nede performanslı bi motordur. Kullandığınıza göre biliyorsunuz sanıyordum.

Bu arada bi önerim daha olucak. İlla bu 3 araçtan biri olucak demezseniz 1.4 140 hp Multiair Bravo'da güzel araçtır. Otomatiği yok ama.

bak fatih kardeşim turbo belki sana yeni bir teknoloji gibi gelebilir ama biz turbolu motoru 16_17 sene öncede kullanıyorduk
    otomobillerde yeni yeni görmeye başladığınız için size yeni geliyor
    her kulakta dolma lafa inanmayın kimmiş o anahtar sürmeden 1 milyon km yapan bunlar hep şehir efsaneleri bir motor için herşey sadece beygir gücü değil sadece tork ta değildir
    işte öle kıç kadar mptora 180 bg ürettirirsen sonra uğraşırsın nerde hata yapıyoruz diye
    neyse konuyu dağatmayalım herkesin şahsi fikri
    ama biraz daha araştırmalı ona göre yorum yapılmalı

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Jetta öyle ahım şahım bir araç değil kronik sorunları olan bir araç forumları şikayetle dolu.Golf çok daha kaliteli Jetta'ya nazaran.

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

zaten 3000 devirde 145 km sürat yapabiliyor
    e şehir içinde 145 yetiyo bana
    otobanda dersen 229 km 6000 devir
    senin jettan gelsin bakalım peşimden ne şekile giriyor görelim

M. Fatih Özçelik
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 ZB 588

150 kmh üstünü tartışmak pekte anlamlı değil zaten. Kim nerde 150nin üstüne çıkmış o hızlarda gitmiş. Senede 1 gün çıkıyorsak anca. Turbonun amacını zaten size anlatmama gerek yok, günlük olarak düşük devirlerde kullandığımız için aracımızı, turbo bu düşük devirlerde de performans getirisi sağlıyor. Kısaca birden hızlanmak istediğimizde 6000 devire çıkıp 20 lt benzin sarfiyatı yapmadan 3500-4000 devirde yarı yarıya tüketimle aynı performansı yakalamayı sağlıyor. Benim orjinalinde 105 hp dizel Bravo'm var. Arkadaşımda da 2011 kasa Civic Elegance. 2 Aracıda kullandım. Gidişleri çok farklı. Bravo konforlu değil, ama yokuşta ve ara hızlanmalarda Civicle baya farklı. Civic'in turbolu bi arabayı yakalaması için en az 5000 devir çevirmesi demek. Buda 7 Lt tüketimin rüyalarda gezmesi demek. Gerçi işimiz gücümüz yarış değil de, olurda bigün yokuşta araba geçmek istersek filan, Civic çokta mantıklı bir araba olmuyor böyle baktığımızda.

1 milyon km meselesine gelince. Bakımsız araç zaten 1m kilometre yapamaz. İlla ki işlem görecektir. Ama rektefiye olmadan 1m kilometre gerçekten başarı ister. Honda da bunu yapabiliyor, dediğim gibi multijet motorda. Ben Honda'nın motor sağlamlığına birşey demedim zaten. Sadece atmosferik benzinli araçlar, günlük kullanımımıza göre uygun araçlar değiller artık pekte. Çok hacim artık marifet olmuyor. Turbolu araçların problemleri daha fazla olabilir çünkü daha kompleks yapıya sahipler. Ama bu problemler onları avantajlı konumdan çıkarmıyor. İyi bakmayı bildiğiniz sürece atmosferik araçtan hiçbir farkı yok.

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

fatih neyse konuyu dağıtmayalım
    ben sadece yiğidi öldür hakkını yeme demek istedim
    sende son mesajında hakkını verdin honda nın
    ama herkesin gönlünde mutlaka cıvıc yatar son kasa
    bugün cıvıc hayaliyle yanıp tutuşan 100 adam sayarım
    sen jetta hayali kuran kaç kişi sayarsın
    Konu GP COSKUN tarafından (26/11/2011 Saat 18:49 ) değiştirilmiştir.

M. Fatih Özçelik
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 ZB 588

fatih neyse konuyu dağıtmayalım
    ben sadece yiğidi öldür hakkını yeme demek istedim
    sende son mesajında hakkını verdin honda nın
    ama herkesin gönlünde mutlaka cıvıc yatar son kasa
    Jazz almadan önce aklımda Premium Civic vardı. Yakıt tüketimini görünce korktum almadım. Civic alsam hem ekonomi zorlanıcaktı alırken, hemde yakıt fazla olacaktı çok düşündürdü beni. Yoksa ben honda'nın konforunu severim. Jazz bile Bravo'mdan konforlu bi araç. Koltuğu bile farklı. Ama yine de motorları hoşuma gitmiyor. Bide 45 amperlik aküleri.

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı FoGGy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Jazz almadan önce aklımda Premium Civic vardı. Yakıt tüketimini görünce korktum almadım. Civic alsam hem ekonomi zorlanıcaktı alırken, hemde yakıt fazla olacaktı çok düşündürdü beni. Yoksa ben honda'nın konforunu severim. Jazz bile Bravo'mdan konforlu bi araç. Koltuğu bile farklı. Ama yine de motorları hoşuma gitmiyor. Bide 45 amperlik aküleri.
    heh bak doğruya doğru
    aküleri için al bendende o kadar sanki araba 126 bis anasını satayım
    45amper akü koymuşlar

Hasan Fehmi Güler
    hfguler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 24

Bir motorun turbo olup olamamasından ziyade öenmli olan hangi devir aralığında maksimum tork ve beygir gücü ürettiğidir. Performansa ve yakıt tüketimine direk etkisi olan şeyler bunlardır. Benim için 4000 devirde 180 nm tork üreten motordan sa 2000 devirde 150 nm tork üreten motor daha iyidir. Aynı şekilde bütün üreticiler yeni motorlarda torku alt devirlerde ve yüksek üretmenin yollarını aramaktadır. Mercedes firması bile neredeyse her motorda turbo kullanmaya başlayacaktır. Aynı şekilde bmw gurubu da yavaş yavaş turbo motorlu araçlara geçiş yapmaktadır. Yüksek tork için en iyi bulunan çözüm turbo gibi gözükmektedir.tsi bu furyanın başlangıcıdır aslında. Tsi da v-tec de piyasada kendini kanıtlamış motorlardır. Vtec mutlaka bir güncelleme geçirecektir. Rekabet bunu gerektirir. Eco boost yeni bir motor açıkcası kullanan tanıdığım da yok. Vw jetta golf kadar işçiliği iyi olan bir araç değil. Ama bu kötü araç olduğu anlamına gelmez. Bir çok rakibinden kaliteli dir yinede.....bu sınıfta piyasaya her çıkan araç golf le kıyaslanır... Sanırım bu kural haline geldi. Süspansiyon konforu dediğinizde bu sınıfta golf ve jetta ilk sırada gelir.

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon