Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 105'lik Jetta...

Engin Tan
    engincantan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 BAN 65
    Edilen teşekkür: 155

Standart 105'lik Jetta...

beyler cok sıkı bır fıat hastası olmama rağmen punto da yenı motor cıkarmadıgı ıcın(dıesel) ve benzınlı motora geçme ıstegımde bulundugundan ve aslında vw lerı hıc sevmesemde 2000 model golf ler harıc ılk defa bı arabası cok hosuma gıttı...yenı jettta!!!!1.2 105 beygır motor nasıldır fıkrı olan varmı??

sedat yıldırım
    sedat06DF5649 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    06DF5649
    Edilen teşekkür: 185

valla bizim arkadaş aldı hiç memnun deil araba yınede cok ağır kalıyor. tabi size uyarmı bilemem ama 1.4 tsi daha iyidir.

DOĞAN KÜÇÜK
    clubber_style - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 44

bencede biraz agır gelir o motora gore

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

1.2 tsi yakıtını göze alıyorsanız gayet iyi...
    Keyif BMW'Dir...

Eray Şendil
    fiery_hunter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    Y O K !
    Edilen teşekkür: 339

Alıntı engincantan33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beyler cok sıkı bır fıat hastası olmama rağmen punto da yenı motor cıkarmadıgı ıcın(dıesel) ve benzınlı motora geçme ıstegımde bulundugundan ve aslında vw lerı hıc sevmesemde 2000 model golf ler harıc ılk defa bı arabası cok hosuma gıttı...yenı jettta!!!!1.2 105 beygır motor nasıldır fıkrı olan varmı??
    şirket aracı olarak kullanıyoruz ama 1.2 pek performans alabilceqin bi arac olamıcak bunun yerine 1.4 tercih etmenin sana kat ve kat fayda sağlıcaqından emin olabilirsin
    ßenim SüRdüqüm hayaTın qeRi viTeSi yoq... qeÇmiŞimi Sadece dikiz aynaSından SeyRediyoRum

HAKAN SABANCI
    karaduman forever... :) sabanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Plaka
    35 AN 1933
    Edilen teşekkür: 403

1.2 tsi daha küçük bir araçta mesela polo da tercih edilebilir ancak jetta da kasa olarak ağır kalıyor kullandığım için bunu rahatça söyleyebilirim.

Engin Tan
    engincantan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 BAN 65
    Edilen teşekkür: 155

beyler cok tsk ederım 1.4 tsı motoru varmı acıkcası bakmadım ama 1.2 secmemın amacı tamamen duygusaldı))) kararsız kaldım zaten evom 11 model ve daha 6 bınde bunada acıyorum ama dedıgını gıbıyse gercekten fıyasko olur jetta benım ıcın...bravonun 2.elı bıraz daha harekelı olsa aslında 1.6 120 lık motoru tam benlı ve uretım bandından kalkacak olması düşündürüyor beni...olmadı temız t-jet bakıcaz artık

suat taner
    lionT-JET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 233

vw almayında ne alırsanız alın bence..hem tsı motorlarda cok sık motor arızası yapıyor.komsumuzun kı 1.4 tsı 140 hp 30000km de komple motor yapıldı,onunda bır arkadasının yıne motoru yapıldı..

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

performans düşük kaldırmaz vs yorum yapanları anlamak mümkün değil...

aracı kullandılarmı bunu söyleyenler???

ben a3te kullandım ki a3 jettadan daha ağır bir araç. a3te otomatik vitesten kaynaklı 1-2 durumda performans düşüklüğü oluyor vitesi geç küçültmesinden dolayı. jettada manuel vites tamam şanzıman farklı performans mutlaka farkedicektir ancak öldürmeye gerek yok. yakıtıda gayet normal istanbul sabah akşam e5te 6lt civarı yakıyordu araç.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

raptor .
    Jettlüü sedini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 545

jetta 1.2 tsi ile test sürüşü yapmıştım.. performansı 1.4 -1.6 düz normal motor gibi ekstra bir şeyi yok.. son hız test sırasında 185 gördük. 3 kişi. daha iyi de gider belki. şahsen aracı beğenmemiştim çok boş gelmişti test ettiğimiz araç sanırım o yüzden. daha ucuza leon un 1.4 tsi Full ü alınıyordu ben test ettiğimde temmuz ayında.. vw44-seat39
    HONDA CIVIC 1.6 i-VTEC Premium Eco Otm ile yollarda..

Eray Şendil
    fiery_hunter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    Y O K !
    Edilen teşekkür: 339

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ben a3te kullandım ki a3 jettadan daha ağır bir araç. a3te otomatik vitesten kaynaklı 1-2 durumda performans düşüklüğü oluyor vitesi geç küçültmesinden dolayı. jettada manuel vites tamam şanzıman farklı performans mutlaka farkedicektir ancak öldürmeye gerek yok. yakıtıda gayet normal istanbul sabah akşam e5te 6lt civarı yakıyordu araç.
    tabiki kullandıgımda dolayı söylüyorum.. öldürülcek bi araba deil ama bi süre sonra satma fikri iyice yerleşiyo insanın aklına.
    ßenim SüRdüqüm hayaTın qeRi viTeSi yoq... qeÇmiŞimi Sadece dikiz aynaSından SeyRediyoRum

M. Fatih Özçelik
    Psikolog FoGGy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 ZB 588
    Edilen teşekkür: 38

Öncelikle bi yanlışlığı düzelteyim. Jetta 50-100 kg daha ağır A3ten. Ayrıca DSG şanzuman o performans düşüklüğünü önlemek için yapılmış bi şanzumandır. Çift kavrama olayının çıkış sebebidir. A3'ün performansı Jetta'dan iyidir yani. Manuelinden daha daha iyi hatta.

2. olarakta 1.2 almanızın tek sebebi vergi olayı olabilir diğer türlü 120-140-170 hp TSi motorlar dururken 1.2 105 hplik Jetta'yı anca kaldıracak bi motoru tercih etmenin başka olayı yoktur yani. Ancak şöyle bişyde var. 1.3 75 hp dizel aracınızdan sonra 1.2 105 hp TSi bile size uçak gibi geleceğinden tatmin eder muhtemelen. Yakıt tüketimide 1.4 e göre 0.3-0.5 lt daha az olur. Çok abartı fark değil yani. Ortalamada 7 ltyi tutturursunuz. Bence TSi güzel motor. T-Jet'ten daha iyi yani. Ama bi 140 hp Multiair Bravo olsa TSi tercih edilmez oda ayrı.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Performans ve tüketim her ne kadar göreceli olsa da 1.2 tsi nin 1.6 8v lik eski VW motorundan daha performanslı ve daha ekonomik olduğu kesin.Bence vergi avantajı da var tercih edilebilir kesinlikle..

ŞAFAK ÖZTÜRK
    sfkbrtn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 233

1.6 8v eski tip jetta uzun süre kullandım kuzenimindi 1.2 tsi jetta yı da test ettim eski 1.6 ya göre çok çok iyi gayet iyi ivmeleniyor motorun tepkileri güzel alt devirlerde cansız kalabilir ancak bu her küçük hacimde olacak bi durum sonuç olarak sıradan bir 1.6 atmosferik motorla rahatça başa çıkabilir ama 1.4 tsi la performans açısından kıyaslanmaz ancak ekonomi ve vergide 1.4 tsi dan üstündür!

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

Alıntı FoGGy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle bi yanlışlığı düzelteyim. Jetta 50-100 kg daha ağır A3ten. Ayrıca DSG şanzuman o performans düşüklüğünü önlemek için yapılmış bi şanzumandır. Çift kavrama olayının çıkış sebebidir. A3'ün performansı Jetta'dan iyidir yani. Manuelinden daha daha iyi hatta.

2. olarakta 1.2 almanızın tek sebebi vergi olayı olabilir diğer türlü 120-140-170 hp TSi motorlar dururken 1.2 105 hplik Jetta'yı anca kaldıracak bi motoru tercih etmenin başka olayı yoktur yani. Ancak şöyle bişyde var. 1.3 75 hp dizel aracınızdan sonra 1.2 105 hp TSi bile size uçak gibi geleceğinden tatmin eder muhtemelen. Yakıt tüketimide 1.4 e göre 0.3-0.5 lt daha az olur. Çok abartı fark değil yani. Ortalamada 7 ltyi tutturursunuz. Bence TSi güzel motor. T-Jet'ten daha iyi yani. Ama bi 140 hp Multiair Bravo olsa TSi tercih edilmez oda ayrı.
    mesajı yazarken her ikisinide internetten kontrol ettim a3 az farkla daha ağır görünüyor.

a3te benim gördüğüm 2 nokta var performans açısından, 1.si yavaşlayıp rampaya girince vitesi geç küçültüyor ve bayılıyor 2.si viraja girerken gaz kesip çıkışta tekrar basınca yine vites küçültene kadar bayılma yapıyor. her 2 durumdada vitesi küçülttükten sonra performansta hiç bir sorun yok...

zaten manuel jetta ile otomatik a3ün 0-100 ve son hız değerleri oldukça yakın.

performans olarak bahsedilen motorların daha çok daha iyi olduğunu kabul edebilirim ama 1.2 motor kesinlikle anca kaldıracak bir motor değil yeterli performansı verebilen bir motordur. atmosferik 1.6lardan farkı yok kesinlikle.

yakıt olayına katılmıyorum kesinlikle basmadıktan sonra farklar çok daha büyük olacaktır. dediğim gibi 6 lt civarındaydı 3000kmlik ortalama(sıfırdan) ki yakıta dikkat ederek kullanılmadı asla.

bende zaten kimseye 1.4 turbo 2.0 turbo 3.0 turbo yerine 1.2 tfsi alın demiyorum tabiki bu tip motorlar çok çok daha iyidir ancak kullanım amacına göre(vergi yakıt sakin kullanım vs) 1.2 tfsi bu motorlardan önce tercih sebebi olabilir...
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

M. Fatih Özçelik
    Psikolog FoGGy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 ZB 588
    Edilen teşekkür: 38

Atmosferik 1.6 8v araçlardan farkı olmaz 1.2 TSi'nin doğru ama bi Honda'nın 1.6 16v 125 hp motoru gibide değil yani. Gerçi araba hızı olayı kişiden kişiye değişir. Benim dayımda 1.2 60 hp corsa var. Sorsanız ona gidiyor. Basınca uçuyor hatta. Bende 140 hp Bravo var. Oda bana göre uçuyor Yine de 1.2 TSi Jetta gibi 1250-1300 kilo bi araca göre planlanmış yapılmış bi motor değil bence. Ibiza'ya Polo'ya gidiyodur ama Jetta için yokuş performansı hoş olmaz yani. Bence paraya vergiye kıyıp 1.4 TSi alınmalı.

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

mesajı yazarken her ikisinide internetten kontrol ettim a3 az farkla daha ağır görünüyor.

a3te benim gördüğüm 2 nokta var performans açısından, 1.si yavaşlayıp rampaya girince vitesi geç küçültüyor ve bayılıyor 2.si viraja girerken gaz kesip çıkışta tekrar basınca yine vites küçültene kadar bayılma yapıyor. her 2 durumdada vitesi küçülttükten sonra performansta hiç bir sorun yok...

zaten manuel jetta ile otomatik a3ün 0-100 ve son hız değerleri oldukça yakın.

performans olarak bahsedilen motorların daha çok daha iyi olduğunu kabul edebilirim ama 1.2 motor kesinlikle anca kaldıracak bir motor değil yeterli performansı verebilen bir motordur. atmosferik 1.6lardan farkı yok kesinlikle.

yakıt olayına katılmıyorum kesinlikle basmadıktan sonra farklar çok daha büyük olacaktır. dediğim gibi 6 lt civarındaydı 3000kmlik ortalama(sıfırdan) ki yakıta dikkat ederek kullanılmadı asla.

bende zaten kimseye 1.4 turbo 2.0 turbo 3.0 turbo yerine 1.2 tfsi alın demiyorum tabiki bu tip motorlar çok çok daha iyidir ancak kullanım amacına göre(vergi yakıt sakin kullanım vs) 1.2 tfsi bu motorlardan önce tercih sebebi olabilir...
    Ozan, inan 1.2 tsi 1.6 atmosferiklerden daha performanslı Yani farkı var kesinlikle.

Bizler ilk başta hacim nedeniyle önyargılı oluyoruz.1200cc den önce tork ve bg gücüne ve bunun hangi devir aralığında ve ne kadar süreyle elde edildiğine bakmak gerekli...

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

Alıntı FoGGy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Atmosferik 1.6 8v araçlardan farkı olmaz 1.2 TSi'nin doğru ama bi Honda'nın 1.6 16v 125 hp motoru gibide değil yani. Gerçi araba hızı olayı kişiden kişiye değişir. Benim dayımda 1.2 60 hp corsa var. Sorsanız ona gidiyor. Basınca uçuyor hatta. Bende 140 hp Bravo var. Oda bana göre uçuyor Yine de 1.2 TSi Jetta gibi 1250-1300 kilo bi araca göre planlanmış yapılmış bi motor değil bence. Ibiza'ya Polo'ya gidiyodur ama Jetta için yokuş performansı hoş olmaz yani. Bence paraya vergiye kıyıp 1.4 TSi alınmalı.
    hondanınkini bilmem ama corollanınkini geçtiği kesin
    Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ozan, inan 1.2 tsi 1.6 atmosferiklerden daha performanslı Yani farkı var kesinlikle.

Bizler ilk başta hacim nedeniyle önyargılı oluyoruz.1200cc den önce tork ve bg gücüne ve bunun hangi devir aralığında ve ne kadar süreyle elde edildiğine bakmak gerekli...
    negatif bir fark yok diye düzeltsem olurmu Arda abi )

aynen katılıyorum herşey ön yargı... dayımda arabayı ilk gördüğünde gitmez o demiş test ettirince almaya karar verdi bir çok alternatif inceledik yine a3te karar verdi
    Konu OzzY tarafından (01/11/2011 Saat 10:05 ) değiştirilmiştir.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

asil suna
    asil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35evh87
    Edilen teşekkür: 807

2000 cc atmosferik olcağına 1.2 turbo tercih sebebimdir....

panda 1.2 dnaymic
    grande punto 1.3 active
    fiorino 1.3 emotion
    bravo 1.6 dnaymic

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

hondanınkini bilmem ama corollanınkini geçtiği kesin
    negatif bir fark yok diye düzeltsem olurmu Arda abi )

aynen katılıyorum herşey ön yargı... dayımda arabayı ilk gördüğünde gitmez o demiş test ettirince almaya karar verdi bir çok alternatif inceledik yine a3te karar verdi

Olur tabi Ozan

Alıntı asil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2000 cc atmosferik olcağına 1.2 turbo tercih sebebimdir....
    Katılıyorum...

Sayfa 1/2 12 SonSon