Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
65 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Biri bu VW cilginligini durdursun..

asil suna
    asil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35evh87
    Edilen teşekkür: 807

Alıntı whitegold Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya dahada ılgıncını soylıyım eskısehırden eserın 30 km hızla yaptıgı kazada onu paramparca olan bır arac aynı zamanda kuzenımın eczanenın onunde clıo ya ıkı kapıdan vurup cılıoda hıcbırsey yokken vw pert olması
    belli fizik kuralları var o kurallar bütün markada geçerli ben fıat panda ile 7 takla attım arkadan vuran adam kaburgaları parçalandı megan 2 arabanın arka kapıya kadar tanınmıyodu bende pandadan burnum kanamadan çıktım.yani sağlan mış güvenliymiş euro cap cup hepsi traş neden çarpışma teslerini belirli standartlarda yapıyolar 100 le giden hareketli bir cisme 90 la vurulduğunda ne oluyor eser abi örnek ....

panda 1.2 dnaymic
    grande punto 1.3 active
    fiorino 1.3 emotion
    bravo 1.6 dnaymic

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Alıntı uzuncocuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yalnıs düşünüyorsunuzhatta cok cok yalnıs dusunuyorsunuz.audının tfsı motorunun tanında 1.2 lerı tsı dır...dızel evo 6 vıtes demıssınız dızel araclar yuksek devır cevıremez benzınlıye gore. ayrıca 1.2 tsı da 6 vıtestır bıde yuksek devırde cok daha ataktır evo ya göre.... bu arada dızellerıyle rahat kapısırsınız......
    manuelini 6 otomatiği(stronic dsg) 7 ileri.
    diğerlerini bilmiyorum ama audide adı tfsi(tüm benzinliler)
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Hasan Fehmi Güler
    hfguler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 24

vw aynı ildeki iki satış elemanı aynı araca aynı gün 4000 tl farklı fiyat verdii)) arkadaşla şaşırıp kaldık... vw 1.6 mpi motor ilk 95 yılında üretildi.... değerleri aynı kalsada birçok modernizasyondan geçti... avrupada en sevilen vw motoru seçildi... çok sorunsuz bir motor... fakat 6.nesil golfte yakıt tüketimi fazla olduğı için avrupada fabrika çıkışı doğal gaz dönüşümlü satılıyor sadece... passat için de artık performans kriterlerini karşılamadığı için kullanılmıyor... Türkiye de de aynı amaca hizmet lpg kullanıcıları düşünülerek satılıyor... vw gurubu araçlarla çok fazla yol yaptım 80.000 km de aldığımız jettayı 460.000 de sattık kullansak hala kullanırdık... hiç yolda bırakmadı... neredeyse hiç sorun cıkarmadı... ayda 3000-5000 km yol yapan biri olarak vw verdiği sağlamlık hissi bile çok farklı diyebilirim... son bir hafta iiçinde sadece iki defa puntoyla yolda kaldım... ama bunların olası şeyler olduğunu fazla kullanımda cıkabilecek sorunlar olduğunu düşünüyorum... puntonun sağlamlık adına bir iddaası da yok açıkçası gözümde...( bir tanesi turbo borusu cıktı - bir tanesi motor arıza lambası yandı araç devirden düştü ama serviste biraz kurcalandıktan sonra düzeldi..) çok titiz şekilde her aracımın bakımlarını yaptırırm... vw gurubu araçlarda hiç sorun yaşamadadım... almanya sitesiyle türkiye satış rakamları bribirine çok yakın euro bazında... euronun cok yüksek olması iyice fiyatları abarttı... ama yine de çok param olsa hemen gider vw secerdim kendime...

Hasan Fehmi Güler
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri

almanya fiyatı...
    1.6 TDI golf trendline
    77 kW 5-Gang 21.125,00 €

Türkiye fiyatı...
    Golf 1.6 TDI 105 PS Trendline 50.700,00 tl

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

alp bal
    alpbal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 67

Alıntı hfguler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    almanya fiyatı...
    1.6 TDI golf trendline
    77 kW 5-Gang 21.125,00 €

Türkiye fiyatı...
    pekde fiyat farkı yokmuşşş...

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Alıntı alpbal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sıfırlarda pek fiyat farkı olmuyor ama 2. elde türkiye çok pahalı

Hasan Fehmi Güler
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri

Türkiye de bir de ötv var... Almanya da sadece kdv var... Biz fazladan ötv ödüyoruz... Sıfır fiyatları normal bütün markalarda da aşagı yukarı böyle... Türkiye de ithal otomobil satanlar gerçekten yine iyi fiyatlara satıyorlar... Sorun euro cok yükseldiii... Vergiler cok ama cok fazla....

EMRULLAH AKCA
    akca37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095
    Edilen teşekkür: 335

Konu

fiat punto evo 1.3 95 dualogic (EN BAŞTAKİ DEĞERLER)
    Azami hız (km/s)178Hızlanma (san): 0-100 km/s11.7

VW Jetta 1.2 TSI
    0-100 km/s sn.10,99,811,7 / 11,7*Maks. hız, km/s190
    AZAMİ HIZ 190
    0-100 km/s sn.10,99,811,7 / 11,7*Maks. hız, km/s1900-100 km/s sn.10,99,811,7 / 11,7*Maks. hız, km/s190HIZLANMA 10.9

Benzinli aracın bu kadar farklı olması doğal, ama benim düşüncem, 1.2 benzinlisi dizel ile kapışacak kadar değildir, herhalde benimle kapışan TSI 1.4 olanıydı çünkü adam epey bi zorlandı zavallım

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

almanya fiyatı...
    1.6 TDI golf trendline
    77 kW 5-Gang 21.125,00 €

Türkiye fiyatı...

bu fiyatların olması imkansız...bu fiyatlara göre aynı paraya geliyor araçlar...türkiyede ekstra ötv ve ötv li fiyattan kdv var...
    Keyif BMW'Dir...

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

Alıntı akca37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fiat punto evo 1.3 95 dualogic (EN BAŞTAKİ DEĞERLER)
    Azami hız (km/s)178Hızlanma (san): 0-100 km/s11.7

VW Jetta 1.2 TSI
    AZAMİ HIZ 190
    0-100 km/s sn.10,99,811,7 / 11,7*Maks. hız, km/s1900-100 km/s sn.10,99,811,7 / 11,7*Maks. hız, km/s190HIZLANMA 10.9

Benzinli aracın bu kadar farklı olması doğal, ama benim düşüncem, 1.2 benzinlisi dizel ile kapışacak kadar değildir, herhalde benimle kapışan TSI 1.4 olanıydı çünkü adam epey bi zorlandı zavallım
    arkadas 1.4 tsı ıle 230 km hızlar rahat görülüyor yapma etme cok ınatcısın ama sızın gozunuzde dızel aracınızın gıdısı nasıl bıraz bıraz tahmın edebılıyorum sımdı ama etmeyın eylemeyın tamam aracınız ıyıdır de yok kardes bak 0.9 turbo 500 gelsın o bıle tokatlayacak sızı 95 lık evonuz ıle...
    jetta1.2 tsı comfortlıne 2012

Ziyaretçi034
    Ziyaretçi Ziyaretçi034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

almanya fiyatı...
    1.6 TDI golf trendline
    77 kW 5-Gang 21.125,00 €

Türkiye fiyatı...
    Alıntı takres Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu fiyatların olması imkansız...bu fiyatlara göre aynı paraya geliyor araçlar...türkiyede ekstra ötv ve ötv li fiyattan kdv var...
    ama atladığımız bişey var, buranın alım gücüyle oranın alım gücü aynımı ? almanyada 21 bin euro olan aracı 2,5 tl ile çarpıp fiyatına bakarsak türkiyede 700 lira olan asgari ücretinde almanyada 280 euro olması gerek

tam olarak oranını bilmiyorum ama almanyada 21 bin euro olan araç bizdeki 21 bin tl gibi bişeydir sanırım. hadi 30 bin tl olsun, 40 bin olsun gene fazla

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serhat Serhat
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok

Alıntı Hutne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ama atladığımız bişey var, buranın alım gücüyle oranın alım gücü aynımı ? almanyada 21 bin euro olan aracı 2,5 tl ile çarpıp fiyatına bakarsak türkiyede 700 lira olan asgari ücretinde almanyada 280 euro olması gerek

tam olarak oranını bilmiyorum ama almanyada 21 bin euro olan araç bizdeki 21 bin tl gibi bişeydir sanırım. hadi 30 bin tl olsun, 40 bin olsun gene fazla

hiç ama hiç sanmıyorum...106 bin liralık audi a6 nın vergiler hariç 56000 lira faturası var bende...yani aracın fabrikadan çıkış fiyatı bu...almanyada ise sadece kdv var ise bu oran %16 olması lazım...yani burda 106 bin liraya satılan araç orda vergi dahil 66000 e geliyor ötv gibi saçma bir vergi daha yoksa...
    fiyatlar 2010 yılının mayıs ayı fiyatlarıdır...
    Keyif BMW'Dir...

Hasan Fehmi Güler
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri

fiyatları wolkswagen.de sayfasından kendim aldım... Almanya fiyatını türkiye fiyatı da resmi türkiye sitesi den...

Serhat Serhat
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok

fiyatları wolkswagen.de sayfasından kendim aldım... Almanya fiyatını türkiye fiyatı da resmi türkiye sitesi den...

o zaman almanyada başka vergiler de vardır...geçen sene mayıs ayında a6 nın vergisiz fiyatı 28000 euro ydu...
    Keyif BMW'Dir...

Hasan Fehmi Güler
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı hutne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ama atladığımız bişey var, buranın alım gücüyle oranın alım gücü aynımı ? Almanyada 21 bin euro olan aracı 2,5 tl ile çarpıp fiyatına bakarsak türkiyede 700 lira olan asgari ücretinde almanyada 280 euro olması gerek

tam olarak oranını bilmiyorum ama almanyada 21 bin euro olan araç bizdeki 21 bin tl gibi bişeydir sanırım. Hadi 30 bin tl olsun, 40 bin olsun gene fazla
    türkiye de asgari ücret düşükse bu vw nin veya satıcısının suçu degil ki... Sorun sanırım bizde... Keşke dediğiniz rakamlara satılsa herkes kaliteli araçlar alabilse... Firmalar her ülkeye farklı araç üretemezler... Mesela cok fakir bir ülkede otomobil lüks olababilir... Ya da monaco da golf VS GİBİ ARAÇLAR HİÇ İLGİ CEKMEZ....

Hasan Fehmi Güler
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri

o zaman almanyada başka vergiler de vardır...geçen sene mayıs ayında a6 nın vergisiz fiyatı 28000 euro ydu...
    şu anda 2011 model sıfır audi a6 için en düşük vergisiz fiyat 37000 euro.... 2,0 TDI MOTOR İÇİN HEMDE SANIRIM AVRUPADA SINIF FARKLARI BU KADAR KESKİN DEĞİL....

Ziyaretçi034
    Ziyaretçi Ziyaretçi034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hiç ama hiç sanmıyorum...106 bin liralık audi a6 nın vergiler hariç 56000 lira faturası var bende...yani aracın fabrikadan çıkış fiyatı bu...almanyada ise sadece kdv var ise bu oran %16 olması lazım...yani burda 106 bin liraya satılan araç orda vergi dahil 66000 e geliyor ötv gibi saçma bir vergi daha yoksa...
    fiyatlar 2010 yılının mayıs ayı fiyatlarıdır...

türkiye de asgari ücret düşükse bu vw nin veya satıcısının suçu degil ki... Sorun sanırım bizde... Keşke dediğiniz rakamlara satılsa herkes kaliteli araçlar alabilse... Firmalar her ülkeye farklı araç üretemezler... Mesela cok fakir bir ülkede otomobil lüks olababilir... Ya da monaco da golf VS GİBİ ARAÇLAR HİÇ İLGİ CEKMEZ....
    vergi için konuşmuyorum o konuda hem fikiriz, derdimi anlatamadım sanırım. şimdi ortada vergileri dahil iki araba düşünün, her şeyi aynı almayada hans 20 bin euroya araba alırken ne kadar zorlanır ? türkiyede ahmet 20 bin euroya araba alırken ne kadar zorlanır ? sonuçta ahmet 1000 lira maaş alırken hansda 400 euro maaş almıyor. tükiyede kaç insan çalışırken emeğinin karşılığını tam olarak alıyor ki?

benim anlatmak istediğim kur farkından dolayı zaten 1-0 yenik başlıyoruz maça. üzerine ötv + verginin vergisinide katarak kdv olunca tuz biber oluyor

Özgür TÜRKOĞLU
    ozay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 148

İlk önce başlığı açan arkadaşın örnek verdiği jetta ile ilgili bir bilgi vereyim Vw de uzun zamandır golf ile jetta fiyatları birbirinin aynısı giderken geçtiğimiz aylarda jetta için ayrı bir vergilendirme yaptı devletimiz Google de "jetta ya meksikalı vergisi" diye aratabilirsiniz Ben alıntısını yapıyorum

HIZLA büyüyen cari açığa çözüm arayan hükümet, Türkiye’nin en büyük otomobil ithalatçılarına karşı da önlem almaya başladı. Doğuş Otomotiv’in temsilcisi olduğu Volkswagen’in Türkiye’de en çok sattığı modeli Jetta’yı frenlemek için bu aracın üretilip ithal edildiği Meksika’yla ticarete ek yükümlülükler getirildi. Bakanlar Kurulu’nun kararına göre 1 Ağustos’tan itibaren Meksika menşeli otomobillerin ek mali yükümlülük olarak CIF (Mal Bedeli, Sigorta ve Navlun) bedelinin yüzde 10’u oranında ilave toplu konut fonu kesilecek. Meksika’dan Türkiye’ye sadece VW Jetta ithal ediliyor.

Bir örnek vereyim
    Daha önce hemen hemen aynı fiyata satılan 1,4 tsi trendline araç için şu anda golf de 43.300 tl jetta ise 49.600 tl fiyat isteniyor Bu araçların arasında daha önce 200-300 tl fark vardı Jetta ya yapılan ek vergi düzenlemesi ile fiyatlar anormal derecede yükseldi Bu hususu bilmeden yorumlar yapılması pek doğru değil

Diğer bir hususta forumda birilerinin canı sıkıldımı başlıyor vw ye dokundurmaya Ayrıca vw alan insanlara bazen terbiyesizce "eşşek" diyen garip tiplerde mevcut forumda Bir vw kullanıcısı olarak bu tabire karşı söylenecek sözlerimi kendime saklıyor ve anlayan anladı diyorum Anlamak istemediğiniz bir nokta da insanlar aylarca arabasız kalmayı göze alıyor ve bir beklenti içerisine giriyorlarsa demekki kendilerine göre bir düşünceleri var Bazı arkadaşlar nedense aşağılık kompleksimidir bilmem ama tutulan sevilen değer gösterilen bir marka karşısında bunu alan binlerce kişiyi ilginç yakıştırmalarla eleştiriyor Zaten anlasalardı bu yorumlar yapılmazdı
    Ayrıca bence başka bir çılgınlık grande puntonun benzinli modeline 30.000 tl ve evo nun en üst modeline 43.000 tl fiyatlar biçmek Aralık ayında 27.000 tl ye aldığım 1,3 multijet punto olmuş 34.700 tl Alacağım 34.700 tl ye arabayı bagajında 0,50 kuruşluk lambayı çalmışlar Yolcu tutamaklarını çalmışlar onun çalmışlar bunu çalmışlar Ama yinede ben bu araçları bu fiyatlara alan arkadaşlara saygı duyar ve çılgınlık kelimesinden başka bir kelime kesinlikle kullanmam Çünkü normal psikolojisi olan bir insan bu şekilde küçülmez

Bugün 30.000 tl fiyatı olan benzinli gp veya 34.700 tl olan dizel gp yerine ya da 32.600 tl fiyatı olan palio dizel yerine 37.000 tl ye 0 km golf6 trendline araç aldım Kimse kusura bakmasın ama aradaki farkı anlatmakla zaman harcamaya bile değmez
    Konu ozay06 tarafından (05/10/2011 Saat 16:50 ) değiştirilmiştir.

21. Bu mesajı için 4 kişi ozay06'ye teşekkür etti:

S. Togay
    VICEROY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 80

Meksika sadece TR pazarına üretiyor. Eski Alman üretimleri ile kıyaslanınca yol,motor sesinin arttığı,kalite hissinin azaldığı yönündeki duyumları bir kullanıcı açıklasada bizde bilgi sahibi olsak güzel olurdu.
    Olaki Meksika fabrika kapanırsa uzun vadede muatap kalmazsa diye gelen ek kesinti devletin kendisini ve tüketiciyi koruma altına alması anlamına gelmiyormu?
    Hedefi Olmayan Gemiye Hiçbir Rüzgar Yardım Edemez...

Özgür TÜRKOĞLU
    ozay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 148

Alıntı VICEROY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Meksika sadece TR pazarına üretiyor. Eski Alman üretimleri ile kıyaslanınca yol,motor sesinin arttığı,kalite hissinin azaldığı yönündeki duyumları bir kullanıcı açıklasada bizde bilgi sahibi olsak güzel olurdu.
    Olaki Meksika fabrika kapanırsa uzun vadede muatap kalmazsa diye gelen ek kesinti devletin kendisini ve tüketiciyi koruma altına alması anlamına gelmiyormu?
    Benim daha önce 2 Vw Bora aracım oldu İkisinden de memnun kaldım Biliyorsunuz jetta Bora nın devamı olarak lanse edildi (Hatta ilk jetta vardı sonra vento sonra bora sonra da jetta) Bora üretimi durduktan 2006 yılı ve sonrasında gelen jettalar kalite olarak çok iyiydi Bu son kasa ise daha önceki kasanın ve boranın işçiliğini ve kalitesini şahsi görüşüm ve birçok kullanıcının düşüncesinde olduğu gibi kesinlikle taşımıyor Bahsettiğiniz şikayetleri birçok kullanıcı söylüyor Başka bir forumda bir kullanıcı çok güzel bir söz yazmıştı O söz aslında kalite kısımını biraz açıklıyor
    Polo Jettanın küçüğü Passat Golf ün büyüğü
    Daha önceleri golf ile jetta birbirinin aynı kalitesinde olup biri diğerinin sedan/hatcback i durumundaydı Geçen nisandan beri golf kullanan birisi olarak golf ün kalitesinin jettadan biraz daha iyi olduğunu söyleyebilirim

24. 07/10/2011, 20:02

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır.

25. 07/10/2011, 20:12

26. 07/10/2011, 20:40

27. 07/10/2011, 20:41

28. 07/10/2011, 20:44

29. 07/10/2011, 20:45

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon