Sayfa 4/5 İlkİlk 12345 SonSon
84 sonuçtan 61 ile 80 arası

Konu: Honda yeni kasa cıvıc ın benim gözümden eksileri

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

bu kadar korkmayın yakıtından yaw
    20 gündür şehir içi kullanıyorum hemde otomatik 6,5- 6,8 değişiyor tüketim
    yani 280-300 kuruş felan yakıyor
    ama kullanım zevki harika mutlaka deneyin hondayı

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

bahri cincioğlu
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. GPS2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 399

Yakın bir arkadaş sadece 600 km deki hondasını az kalsın bitiriyordu...yanış anlamayınbu işi istisna olarak görüyorum ...yaşanan ve gerçek bir olay... motorda bir çatlak parça yağ boşalması ve az kalsın motor pert olacaktı...arkadaş tecrübeli olduğundan Hondaya kök söktürdü...detaylarını anlatmayayım...şimdi...ama istisnai bir durumdur kanaatindeyim...

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 234

Alıntı uzuncocuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende lpg den hondadan dondum hocam bayı bayı farklı bu ıs sanırım .... yalnız cıvıc premıum su ankı fıyatıyla bence dıger markalara gore cok makul bı yerde ......
    Bu sene artık kasa değiştiriyor olmasınında etkisi vardır. Civic Premium Sedan için ne kadar fiyat aldınız acaba? Mart ayında bu aracı bana 40.500 TL' ye veriyorlardı herşey dahil. Manuel olanı. Cam filmi, park sensörü, boya ve koltuk koruma hediye ediyorlardı. Sonra birden fiyatları tekrar fırlattılar. Japonya depremi sonrası. Bu arada benim arabada BRC LPG kiti var. Şehir içinde 25 kuruş yakmaya başladım. İlk başlarda takıldığında 20 kuruş tüketiyordum. Coşkun beyin dediği kadar az tüketiyorsa bende düşünebilirim tekrardan. Gerçekten LPG' den bıkmaya başladım.

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu kadar korkmayın yakıtından yaw
    20 gündür şehir içi kullanıyorum hemde otomatik 6,5- 6,8 değişiyor tüketim
    yani 280-300 kuruş felan yakıyor
    ama kullanım zevki harika mutlaka deneyin hondayı
    Aracı genelde nerede kullanıyorsunuz acaba? Ve yola çıkınca kaç km gidiyorsunuz? Gerçekten otomatik Honda için inanılmaz bir rakam. Bu kadar az yakıyorsa hiç düşünmeyeceğim gerçekten.

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı demon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracı genelde nerede kullanıyorsunuz acaba? Ve yola çıkınca kaç km gidiyorsunuz? Gerçekten otomatik Honda için inanılmaz bir rakam. Bu kadar az yakıyorsa hiç düşünmeyeceğim gerçekten.

küçükyalı - pendik arasında işe gidip geliyorum
    tatil günlerinde pendik içi karşı falan dolanıyoruz işte
    bu tüketim değerini gören şaşırıyor bunda benim biraz titiz davranmamın rolü var diye düşünüyorum sabır işe
    2000 devirin üstüne çıkmadan kullanıyorum
    şu an için cebimde rahat depomda rahat bende rahatım

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

Fırat Serhat
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Eşim Otomatik araç konusunda ısrarcı olduğu için Honda Otomatik düşünmeye tekrardan başladım. Şu andaki aracımı satıp Otomatik Honda Elegance alacağım.

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Eşim Otomatik araç konusunda ısrarcı olduğu için Honda Otomatik düşünmeye tekrardan başladım. Şu andaki aracımı satıp Otomatik Honda Elegance alacağım.
    Çok sakin kullanırsanız sizi üzmez.Ama öbür türlü yakar.

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

Vallahi süper boş yere dizel almışız ben dizel puntoyla o değerleri yakalamak için kasıyorum!
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Alıntı Honor COOPER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vallahi süper boş yere dizel almışız ben dizel puntoyla o değerleri yakalamak için kasıyorum!
    Benim benzinli arabada yol bilgisayarında 100 kmde 5.0 litre yazıyor şuan ama bakalım depoyu doldurunca belli olacak herşey.

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

Alıntı ibrahim06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu yıl nisan ayında bir arkadaşıma sıfır km civic aldık Ankara Efe Hondadan. Alırken LPG taktırırsak garanti ne olur diye sorduk. Garanti kapssamından çıkmayacağı söylendi. İster biz takalım isterseniz dışarda taktırın farketmez dendi. Bunun üzerine arkadaş 1 ay sonra Prince taktırdı. Şuanda da bir sorun yaşamıyor

geçen sene kasım ayında efe hondaya servise gittiğim de lpg nin aracı garantiden çıkardığını hatta lpg li araçları servise almadıklarını söylemişlerdi...
    benzin fiyatları artınca bir u dönüşü olmuş sanırım
    Keyif BMW'Dir...

Fırat Serhat
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı takres Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçen sene kasım ayında efe hondaya servise gittiğim de lpg nin aracı garantiden çıkardığını hatta lpg li araçları servise almadıklarını söylemişlerdi...
    benzin fiyatları artınca bir u dönüşü olmuş sanırım
    Siz bakmayın onlara. Bu ay Honda bir sürpriz yapacak şeklinde duyumlarım var.
    Ama Honda resmi açıklama yapmadan kesin birşey demek doğru olmaz fakat BRC firması ile anlaştıkları kulağıma gelen duyumlar arasında.
    Garanti bozulmadan serviste LPG işlemi yapılacak.

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Siz bakmayın onlara. Bu ay Honda bir sürpriz yapacak şeklinde duyumlarım var.
    Ama Honda resmi açıklama yapmadan kesin birşey demek doğru olmaz fakat BRC firması ile anlaştıkları kulağıma gelen duyumlar arasında.
    Garanti bozulmadan serviste LPG işlemi yapılacak.

benim düşüncem asparagas bir söylenti olduğu yönünde
    nitekim bu araç artık üretim ömrünü tamamladı
    aralık 2012 itibarı ile yeni kasası satışa sunulacak ve bu versiyonun satışı durdurulacak
    yeni kasadaki motor farkından dolayı daha gelmemiş denenmemiş araç için böyle bir anlaşma yapamazlar diye düşünüyorum
    ha olurda yaparlarsa bu seferde milletin gözünden düşecekler yeni kasa hepten benzin düşmanı bak hemen lpg ye garanti vermeye başladılar diye
    zaten ceo ları bizim motorumuz fazla tüketmiyor ki sizde benzin fiyatı pahalı diyor
    e bu araç segment olarakta belli bir sınıfa hitap ediyor taksicileri düşünecek halleride yok o yüzden ben inanmıyorum şahsen

Fırat Serhat
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Asparagas bir haber değil. Çok yakında kokusu çıkar. Ayrıca yeni gelen kasada hangi motor olur onu bilmediğim için birşey diyemem. Fakat ne olursa olsun Honda Türkiye böyle bir adım atmak zorunda kaldı. Yoksa rekabet güçleri dahada zayıflayacak ortada bu kadar çok dizel, lpg gibi seçenekler varken.
    Çoğu kişide yeni kasayı pek beğenmemiş galiba fotoğraflardan. Yeni kasa için Ocak' tan önce konuşmak için çok erken.
    Fakat diyecek olan bu kasa içinde diyor. Kime sorsan Civic çok yakar diye bir söylenti hep var.
    Konu demon tarafından (04/10/2011 Saat 10:05 ) değiştirilmiştir.

Serhat Serhat
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok

yeni kasa hb civicler 1.4 ve 1.8 benzinli motorla gelecek çok büyük ihtimal...ve sadece 1.8 otomatik vites olacağı söyleniyor...
    Keyif BMW'Dir...

Özgür TÜRKOĞLU
    ozay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 148

Coşkun bey

Bu başlık altında yazılarınızı okuyunca sizi en iyi anlayanlardan birisi olduğumu farkettim Forumda farklı bir marka aracın eksilerini dahi yazsanız hemen hücum eden arkadaşlar bol miktarda mevcut Sizin diğer yazılarınızı da her zaman okuyorum Gerçekten her markayı modeli eksisiyle artısıyla kendinizin olsada olmasada kendi gözünüzden tanıtıyor ve fikir sahibi yapıyorsunuz Fakat gerçekten başkalarını marka fanatikliği ile eleştirenlerin aslında kendilerinin daha fanatik olduklarından haberleri yok Ayrıca marka fanatikliği kötü bir şeyde değil Kullandığın aracı markayı sevmek çok güzel fakat fanatikliği bazen sevmenin dışında başka markalara düşmanlık olarak algılayanlar var Forumda yeterki ağzınızdan başka markayı yanlışlıkla telaffuz edin Bırakın artı taraflarını söylemeyi eksi taraflarını söyleseniz bile çok garip yorum yapan arkadaşlar mevcut
    Her markanın iyi, kötü, eksi, artı yönleri olduğunu, bir markayı kullanınca onu tamamen savunmak gerekmediğini, her zaman eksi taraflarınıda söyleyebilmek gerektiğini, başkası bir aracı övdüğünde veya yerdiğinde de ona saygı göstermek gerektiğini yazılarınızdan anlıyor ve size teşekkür ediyorum Darısı diğer arkadaşların başına diyorum

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

yazdıkların için teşekkür ederim özgür
    hiç bir zaman kendimi kandırmayı sevmedim
    belki de bu yüzdendir

Serhat Serhat
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok

lpg ile kullanan çok taksici var ankarada bir gün durdurup soracağım nasıl bir sıkıntı var mı diye
    Konu takres tarafından (06/10/2011 Saat 11:22 ) değiştirilmiştir.
    Keyif BMW'Dir...

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı takres Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lpg ile kullanan çok taksici var ankarada bir gün durdurup soracağım nasıl bir sıkıntı var mı diye
    yok diyen yalan söyler
    hiç bir şey yapmasa arıza ışığı yakıyor lanet

ali yavuz
    Adana İl Başkanı rockforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 230

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok diyen yalan söyler
    hiç bir şey yapmasa arıza ışığı yakıyor lanet
    ya coşkun iyide benim ortağın hondaya atiker takalı 1.5 yılı geçiyor 35000 km oldu ilk taktığımızda arıza ışığı yandı onu ayarla fln hallettiler... 35000 km dir tık yok ...

SERKAN TASKİN
    serkan_gazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 73

honda çok yakmıyor 1.6 lar ne yakıyorsa onu yakıyor hele uzun yolda hepsinden az yakıyor otomatikler bu konuda iddialıyım çünkü eskiaracım 1.4 fire puntoydu onunla uzun yolda ortalamam 90-100arası giderek 5.5 6.0 arası gider gelirdi araba boşken ama civicle 110-130 arasıgidiyorum araba 5 kişi yakıt 5.5 6.0 arası boşuna hamallıkçekmişiz diyorum ama şehir içi punto ile 7.5 8.5 arası yakarken civicle 8.5 -9.5 arası yakıyorum abartılacak bir fark olmadığını düşünüyorum.zaten kmnin yüzde 70ini uzun yolda yaptığım için problem yok

Sayfa 4/5 İlkİlk 12345 SonSon