Sayfa 1/3 123 SonSon
52 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Walksvagen 1.6 FSI motor hakkında ne düşünüyorsunuz??

Sertaç Sertaç
    smartmavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 445

Standart Walksvagen 1.6 FSI motor hakkında ne düşünüyorsunuz??

Merhaba arkadaşlar, aklımdan Walkswagen Eos almak geçiyor. Gönül ister ki 1.4 tsi alayım ama fiyatları çok yüksek. 1.6 FSI motorlu düşünüyorum.

1.6 FSI ne yakar? lpg ile uyumlu mu? kullananların, deneyimi olanların yorumunu alabilir miyim?

şimdiden teşekkürler!

cemal arslan
    cemal arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 598

sadece şunu diyeceğim....FSI dan uzak dur...FSI ve LPG...aman aman aman..uzak kalsın...alıyorsan...tsi al...122hp de olur ama supercharger olmaz onlarda...o yüzden TSI istiyorsan 140 ve üzeri almaya çalış...

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ONUR AKALIN
    Onur.t-Jet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 38

fsı motorlarda lpg sorunlu takamıyorlar, takılsada benzinle aynı yakıyor. ama herzaman wolkswagen motorları sorunsuzdur 10 senedir aynı 1.6 102beygirlik motorları bile kullanıyolardı 2010passatlarda

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

cihan kesen
    speedy_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bravo Hayal Mavisi
    Plaka
    16 ** 022
    Edilen teşekkür: 179

fsı ya lpg hala iyi şekilde takılamıyor benzinliler için yakıt seviyesi iyi ama tsi daha az yakıo dikkatli kullnımda ve tsi lpg uygulaması sağlıklı bi şekilde yapılamya başlandı ama fsı için hala yok die biliyorum tsi alırsan 140 lık tavsiye ederim motor açısından 140 - 150- 160- 170 - 180 hepsi aynı yazılım farkı war
    golf 140 tsi piyasası 33-36 arası takılıyor eosları tam bilmiyorum tabi
    tsi her ne kadar en az yakan benzinli ve sınıfının en performanslı araçlarından biride olsa dizelden sonra size fazla gelir kanısındayım

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sertaç Sertaç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

valla ben de çok kararsızım. FSI 115 bg. o kadar mı kötü?

Oğuz KOCA
    İl Başkanı (Isparta) izoci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    330
    Edilen teşekkür: 1913

fsı motorlarda lpg sorunlu takamıyorlar, takılsada benzinle aynı yakıyor.
    +1
    TSİ Jetta.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

biraz daha kasıp rcz alın
    Keyif BMW'Dir...

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

alper ALPĞOLU
    ultraslan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 plaka:))
    Edilen teşekkür: 87

tercihinize saygım var ama kanımca eos karaktersiz bi araç...yani golfün biraz büyümüş spor hava katılmak istenmiş ama gene de itici olmaktan öteye gidememiş bi araç gibi duuruyor...mesela m3 öle değil...herkes saygı duyar...felsefesi ve ruhu olan bi araç ama eos biraz hormonlu golf gibi...bunlar sadece dış görünüşle ilgili görüşlerim..wolksvagen teknolojiyi güzel kullanan bi firma..başınızı ağrıtmaz emin olun
    noone knows that except both of us

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

cihan kesen
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bravo Hayal Mavisi
    Plaka
    16 ** 022

Alıntı smartmavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla ben de çok kararsızım. FSI 115 bg. o kadar mı kötü?
    FSI motor kötü demedikki benzinli kullnımda çoğu 1,6 araçtan az bile yakar performansı her atmosferik 16V araçta olduğu gibi üst devirler canlı alt devirler cansız sadece şuan lpg olmuyor ve olanlarda sorunlu oluyor lpg liside %15 20 gibi tasaruf sağlıo çnkü direkt enjesyonlu olduğu için enjektörleri soğutma amaçlı benzinde kullnıo ara sıra yani lpg benzin karışık yakıo %15 20 içinde bu srunlu lpg bu motora lpg takılmaz
    gidin tsi alın kesin kararlıysanız hiç deilse piyasası daha hızlı ve artık lpgde sorunsuz takılıo onlara

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sertaç Sertaç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

saolun arkadaşlar, bi değerlendirelim bakalım...

Sertaç Sertaç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

tamam LPG'yi geçelim. Bu EOS sizce ne yakar benzinde? Araba 1450 kilo.

1.6 FSI ne kadar ekonomik?? Bu motoru golf'ten tanıyan bilen var mı aramızda arkadaşlar??

Tahsin .
    Mugen_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 104

2006 model golf fsi comfortline tiptr. kullandım 5 sene. çok kaliteli güvenli olabilir ama ocağıma incir ağacı dikti 1 ay kadar önce satıp punto evo 1.3 mjet aldım. şimdi dünya varmış diyorum..

Serkan Güvenç
    sg87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 11

fsi'lara garantili lpg montajı var şu anda. benim çalıştığım yerde montaj yapılıyor kitleri özel italyadan geliyor ve 100bin km veya 2yıl garantiyi firma veriyor ama fiyatı normal kitlere göre biraz tuzlu

cihan kesen
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bravo Hayal Mavisi
    Plaka
    16 ** 022

Alıntı sg87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fsi'lara garantili lpg montajı var şu anda. benim çalıştığım yerde montaj yapılıyor kitleri özel italyadan geliyor ve 100bin km veya 2yıl garantiyi firma veriyor ama fiyatı normal kitlere göre biraz tuzlu
    hangi firma montaj yapmaya başladıki?

Sertaç Sertaç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı sg87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne marka ve kaça patlıyor? biraz daha detay lütfen-teşekkürler!

cihan kesen
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bravo Hayal Mavisi
    Plaka
    16 ** 022

Alıntı smartmavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamam LPG'yi geçelim. Bu EOS sizce ne yakar benzinde? Araba 1450 kilo.

1.6 FSI ne kadar ekonomik?? Bu motoru golf'ten tanıyan bilen var mı aramızda arkadaşlar??
    golften 200 kg falan daha ağır şu benzin fiyatlarıyla pek ekenomik olmaz
    sakin kullnımda golf sehir dışı 5-6 lt sehir içi 7-9 lt tüektiyo +1 lt ağır olduğu için tüketir heralde

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Özgür TÜRKOĞLU
    ozay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 148

Walkswagen yerine Volkswagen yazarsak daha doğru olur

Tsi motor Fsi motorun turbo kullanılan versiyonudur Hatta birçok yerde tsi motora tfsi da denir Bu bakımdan tsi motoru fsi dan çok farklı, çok yeni, çok daha iyi diye veya tam tersi olarak fsi da çok kötü, çok eski diye tanımlamak çok doğru değil
    Türkiye de biliyorsunuz hemen hemen her konuda kullanıcılar bir konu hakkında bilgileri birbirlerinden kulaktan duyma yöntemiyle öğrenirler Kullananlar kullanmayanlardan daha çok bilgiye ve yorum yeteneğine sahiptirler Bunlardan bazıları birçok marka model için "şu motor şu arabayı kaldırmıyor, şu araba çok yakar bu araba az yakar, vw için ise Fsi motorlar çok kötüdür tsi lar iyidir, 1,6 102 bg 8v kötüdür çünkü 8 v dir 1,6 105 bg 16v iyidir çünkü 16v dir Oysa vw yi vw yapan motor ve hala 2011 golf lerde kullanılan motor sorunsuzluğu ile bilinen 1,6 102 bg 8v motordur 16 v motorlar ise 2002-2005 yılları arasında kullanıldı ve bir daha tercih edilmedi Fsi motorlarda ise bazı arızalar görüldü ve bütün fsi lar kötülendi Şu anda 7 ileri dsg lerde binlerce arabanın içerisinden 1 tanesi arızalı çıktı ve bütün dsg ler kötülendi Bu konularda olumsuz görüş gösterenlerde genellikle kullananlar değil kulaktan dolma yorumcular Her marka her modelde her motorda her vites türünde belli olumsuzluklar ve arızalar olabilir Bu arıza ve olumsuzluklar tamamında olacak diye birşey yok Olumsuz görüş veya arıza olmayan marka model yokki Şikayet sitelerine göz atın mercedes bmw audi vb bütün markalarda birçok görüş mevcut
    Ben bu tip görüşlerin çoğunun kulaktan dolma olduğuna inanıyor hangi aracı ve motor tipini alırsanız alın memnun tarafları ve memnun olmayan tarafları olduğuna inanıyorum Okulumuzda 2 arkadaşımda birisi 2006 diğeri 2007 1,6 fsi golf var Yıllardır kullanırlar ve 15.000 km bakımlarında başka masraf etmediler

26. Bu mesajı için 2 kişi ozay06'ye teşekkür etti:

murat akbaş
    muratx41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 123

Alıntı ozay06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Walkswagen yerine Volkswagen yazarsak daha doğru olur

Tsi motor Fsi motorun turbo kullanılan versiyonudur Hatta birçok yerde tsi motora tfsi da denir Bu bakımdan tsi motoru fsi dan çok farklı, çok yeni, çok daha iyi diye veya tam tersi olarak fsi da çok kötü, çok eski diye tanımlamak çok doğru değil
    Türkiye de biliyorsunuz hemen hemen her konuda kullanıcılar bir konu hakkında bilgileri birbirlerinden kulaktan duyma yöntemiyle öğrenirler Kullananlar kullanmayanlardan daha çok bilgiye ve yorum yeteneğine sahiptirler Bunlardan bazıları birçok marka model için "şu motor şu arabayı kaldırmıyor, şu araba çok yakar bu araba az yakar, vw için ise Fsi motorlar çok kötüdür tsi lar iyidir, 1,6 102 bg 8v kötüdür çünkü 8 v dir 1,6 105 bg 16v iyidir çünkü 16v dir Oysa vw yi vw yapan motor ve hala 2011 golf lerde kullanılan motor sorunsuzluğu ile bilinen 1,6 102 bg 8v motordur 16 v motorlar ise 2002-2005 yılları arasında kullanıldı ve bir daha tercih edilmedi Fsi motorlarda ise bazı arızalar görüldü ve bütün fsi lar kötülendi Şu anda 7 ileri dsg lerde binlerce arabanın içerisinden 1 tanesi arızalı çıktı ve bütün dsg ler kötülendi Bu konularda olumsuz görüş gösterenlerde genellikle kullananlar değil kulaktan dolma yorumcular Her marka her modelde her motorda her vites türünde belli olumsuzluklar ve arızalar olabilir Bu arıza ve olumsuzluklar tamamında olacak diye birşey yok Olumsuz görüş veya arıza olmayan marka model yokki Şikayet sitelerine göz atın mercedes bmw audi vb bütün markalarda birçok görüş mevcut
    Ben bu tip görüşlerin çoğunun kulaktan dolma olduğuna inanıyor hangi aracı ve motor tipini alırsanız alın memnun tarafları ve memnun olmayan tarafları olduğuna inanıyorum Okulumuzda 2 arkadaşımda birisi 2006 diğeri 2007 1,6 fsi golf var Yıllardır kullanırlar ve 15.000 km bakımlarında başka masraf etmediler

aynen katılıyorum arkadaşa araca binmeyen insanlar sagdan soldan duydukları göre aracı kötülüyorlar araç hakkında zerre kadar bilgileri yok her markanın kötü araçları var ama siz ihityacınız neyi gerektiriyorsa onu alın memnun kalırsınız

28. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Tahsin .
    Mugen_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 104

Aynen katılıyorum 5 yıl kullandım sadece yakıt sarfiyatı ve servis parça maliyetleri yüzünden satmak zorunda kalmıştım.. en son geçtiğimiz nisan ayında servise götürmüştüm 2006 model ve 52 binde triger zinciri kasnağı değişti yağ,filtreler klimanın polen filtresi şusu busu derken 860 tl servis ücreti ödedim ve o son oldu sonrasında sattım. golf gerçekten çok kaliteli sağlam bir araç ama türkiye şartlarında mali konudan beni aştığı için satmak zorunda kaldım...

Özgür TÜRKOĞLU
    ozay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 148

Tahsin bey merhaba

Bizde arkadaşımın 2006 59.000 km deki golf 1,6 fsi aracını doğuşta bakıma soktuk Triger değişimi normal bakım 2 küçük arızası carbon clean ile 810 tl ödedi Carbon clean istemezseniz 690 tl dediler Babamın 2005 benzinli clio aracı var Triger bakımı ve normal bakımı için yetkili servis 925 tl talep etti

Aynı bakım (triger değişimi ve bakım) punto da bir arkadaş (bankaci61) 4 ay önce şöyle bir mesaj atmış

"benzinli aracıma triger değişimi için zincirlikuyu birmottan aldığım fiyat : 600 Tl civarı. şaka yaptınız sanırım dedim telefonu kapattım"

Asıl beni şaşırtan ise clio symbol triger değişimi vw golf triger değişiminden 235 tl daha fazla tutuyor

Vw bakım maliyeti fazla olabilir ama çok fazla da değil gibi geldi bana
    Konu ozay06 tarafından (27/07/2011 Saat 19:21 ) değiştirilmiştir.

31. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/3 123 SonSon