Sayfa 3/3 İlkİlk 123
52 sonuçtan 41 ile 52 arası

Konu: Walksvagen 1.6 FSI motor hakkında ne düşünüyorsunuz??

Sertaç Sertaç
    smartmavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 445

Alıntı gptsport Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bnde fsi lpgli golf vardı lpgden hiç sıkıntı cekmedim ancak sehir içinde tasarrufu unut 10 kuruş ancak düşüyor ama sehir dışıda normal lpgden az yakıyor sunuda bil masraflı bi motordur hep parmak bobinlerim arıza yapıyordu lpgden oncede sonrada ben bu devirde tavsiye etmem bitti artk fsiler 1.6 sr 102 bg al pederde var bizim jetta 2005 model 273 bin kmde suan alındıgı gunden beri gazlı bi kere tık demedi makina fsi tavsiye etmem benzinlisi bile arıza yapıyor
    1.6 SR diye bir versiyon duymamıştım.

Sizin fsi golf kaç modeldi , motor gücü kaç beygirdi, ve son olarak ne marka LPG takılıydı?

cihan kesen
    speedy_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bravo Hayal Mavisi
    Plaka
    16 ** 022
    Edilen teşekkür: 179

Alıntı demon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neden öyle diyorsunuz. Yakan araçlar var. Benim aracım hemde
    Auris 1.6 132 PS manuel vites aracım İstanbul şehir içinde ( Genelde beylikdüzü - şirinevler arası bir trafik ) 7 lt - 7.3 lt arası bir yakıt harcıyordu. Bu rakam şimdi LPG ile 8.5 lt

FSI konusuna gelirsek bu devirde benzinli araç alacaksanız mutlaka LPG uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Neden derseniz yarın öbürgün taktırma olasılığınız % 60 ve %70 civarında olacaktır. Bu motorlar için hala denemeler var ama bence bu riske değmez. Olsada baya pahalı olacaktır.

8v 1.6 hitler motoru lakaplı VW motorunu kullanmadım ama kullanıpta performansı yetmiyor diyen çok adam gördüm. Ayrıca o motorda şehir içi 10 lt altına düşmez kolay kolay.

TSI motor bastınmı gidiyor ama benzinide içiyor arkadaş. Ama arabayı hafta sonları kullanıyorum zevkime göre diyorsanız zaten düşünmenize pek gerek yok. TSI,FSI v.s alın gitsin.
    tsi 140 hp modeli şuan bende war bastınmı gidio ama çokk yakmıo ama basınca ve motor soğukken kısa mesafe kullnımında(1 km git kapa kontağı şeklinde) ve hızlan yavaşla şekilde kullnımında çok yakıo (9-11 lt lere kadar çıkıo)punto t-jetim wardı onunla (sehir içi)aynı yolda 8 lt tükettğim yerde tsi 7,5- 7,0 tüketiyo çok kasarsm 6,5 kadr düştü sehr dışı rekorumda 4,7 lpg sadece vialle firması sorunsuz takıyo ama pahalı bide bende lpg ye karşı bi fobi var lpg yerine dizele geçmeyi tercih ederim
    Konu speedy_16 tarafından (29/07/2011 Saat 15:16 ) değiştirilmiştir.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serkan Güvenç
    sg87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 11

Alıntı speedy_16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o zaman hala tsi lar için en iyi sistem vialle diebiliriz
    Vialle'yi bilmiyorum ama dediğim sistemde herhangi bir sorun yok ve landirenzo firması 100bin km veya 2yıl kullanım içinde LPG kaynaklı bir arıza olması durumunda masrafı kendisi karşılıyor. araca takılacak kit motora göre kalibrasyonu yapılmış şekilde geliyor sadece montaj yapılıyor burada. Yeni bir sistem şimdiye kadar takılanlarda bir sorunla geri dönüşte olmadı bize.

Doruk Arslan
    gptsport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 HA 3030
    Edilen teşekkür: 24

2005 modeldi golf prins marka gaz vardı 1.6 sr dediğim mpi motor aynı sadece kaputu acınca sr yazısı gorceksin o yüzden sr dedim

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sertaç Sertaç
    smartmavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 445

teşekkürler...

onur odabaşı
    06Ankarali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

fsi lara lpg takılıyor. ama her babayiğit kolay kolay takamıyor.takanlar da zaten pek verimli olmadığını ,aracın sık sık benzin tükettiğini söylüyorlar.eğer fsi tercih edilecekse benzinle binebilmeyi göze almak gerekir ki tanıştığım birkaç fsi kullanıcısı 1.6fsi ların yaktığı kadar gitmediğini söylediler bana

Ertuğ Torun
    T-jet uzmani Romeo_er2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52
    Edilen teşekkür: 1032

1.6 fsi motoru modern 1.6 şahin motoru olarak görüyorum işin açıkcası..azda yakmaz gitmezde bi halta yaramaz..
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

10. Bu mesajı için 2 kişi Romeo_er2'ye teşekkür etti:

Utku Bilen
    FPT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 37

LPG de minimum %10 benzin %90 gaz çalışıyor bazen bu benzin oranıda artabiliyor. Yani tam bir uyum ve LPG dönüşümü olmuyor. Onun dışında da ağır kanlı vasat bir motordur. Bir önceki nesil hitler motoru denen 1.6 8v 102lik araçlar bile çok daha iyi bunun yanına. Hem matah bir motor olsa üretimi bitermiydi ?

Özgür TÜRKOĞLU
    ozay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 148

Fsi motor sorunsuzluk bakımından zaten 1,6 102bg yerini kesinlikle tutamaz Özellikle benim gibi performans beklemeyen ve lpg dönüşümü yaptıracaklar için 1,6 102bg çok iyi bir motor Yalnız bu motoru yaklaşık 3 yıldır hem 2 bora aracımda hemde şimdiki golf6 aracımda kullanıyorum tsi kadar performanslı olmasa da abartılı performans düşüklüğü göremiyorum Size bir örnek vereyim

Şu anda vw nin en çok alınıp satılan/tutulan motorları 1,6 102bg-1,4 tsi 112bg-1,6 tdi 90bg-1,6 tdi 105 bg

Bunların 0-100km/saat hızlanmaları;
    1,6 mpi 102bg 11,3 saniye
    1,4 tsi 112bg 9,5 saniye
    1,6 tdi 90bg 12,9 saniye
    1,6 tdi 105bg 11,3 saniye

Tamam 1,6 102bg birçok kişinin beklentilerini karşılamayabilir ama çokta kötü bir motor değil

cihan kesen
    speedy_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bravo Hayal Mavisi
    Plaka
    16 ** 022
    Edilen teşekkür: 179

Alıntı ozay06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fsi motor sorunsuzluk bakımından zaten 1,6 102bg yerini kesinlikle tutamaz Özellikle benim gibi performans beklemeyen ve lpg dönüşümü yaptıracaklar için 1,6 102bg çok iyi bir motor Yalnız bu motoru yaklaşık 3 yıldır hem 2 bora aracımda hemde şimdiki golf6 aracımda kullanıyorum tsi kadar performanslı olmasa da abartılı performans düşüklüğü göremiyorum Size bir örnek vereyim

Şu anda vw nin en çok alınıp satılan/tutulan motorları 1,6 102bg-1,4 tsi 112bg-1,6 tdi 90bg-1,6 tdi 105 bg

Bunların 0-100km/saat hızlanmaları;
    1,6 mpi 102bg 11,3 saniye
    1,4 tsi 112bg 9,5 saniye
    1,6 tdi 90bg 12,9 saniye
    1,6 tdi 105bg 11,3 saniye

Tamam 1,6 102bg birçok kişinin beklentilerini karşılamayabilir ama çokta kötü bir motor değil
    tsi 122 hp
    Fsı alt devirlerde cansız üst devirlerde canlı bir makinadır bir nevi starjet gibi
    Yada tsi ayın turbosuz 1,6 sı da diebiliriz

Asım Şendoğan
    asimsendogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afyonkarahisar
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 61

Ülkemizde bir gerçek var.Birçok marka model ve motor seçeneği tamamen kusursuz ve randımanlı çalışmasına rağmen insanımız tarafından tutulmuyor.En ufak sorun yaşayan bir kişi etrafına fazlasıyla abartarak anlatıyor yaşadığı talihsizliği.Zamanla söylentiler çıkmaya başlıyor.FSI motorda buna bir örnek.Ama mutlaka bir gerçeklik payı vardır diye düşünüyorum.Örneğin ülkemizde Laguna ve Marea nın değersiz oluşu olabilir.Ben multijet puntomu sattıktan sonra (sırf yol sesi ve sert süspansiyondan) önce bir Wv Bora ardından geçen haftada 2005 Golf 1.6 102 hp lik motordan aldım.Lpg ye uyumu oldukça iyi.Sessiz sedasız yeterli bir motor.FSI lar LPG ile uyumsuz sorun çıkartıyor diye duydum.Karar sizin ama bana kalırsa FSI düşünmeyin derim.
    Fiat Punto 1.3 Multijet Easy 2012 Karbeyazı

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 234

Benzinde kullanacaksa sadece FSI güzel.

Sayfa 3/3 İlkİlk 123