Sonuçlar: tercihiniz hangisinden yana olurdu?

Katılımcı sayısı
43. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • toyota auris

9 20.93%
  • yeni opel astra

27 62.79%
  • ikisini de almazdım

7 16.28%
Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
58 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: toyota auris mi yeni opel astra mı

Oğuz MERDAN
    byspayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 405

Yasin Abi çok teşekkür ederim yorumlarınız için. Astra ağır basıyor şu anda. Opelin benzinli motorları emsallerine göre gerçekten fazla yakıyor... Allah size kazasız belasız ve cezasız binmek nasip etsin

Özgür Mert
    osqr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06BM9092
    Edilen teşekkür: 23

arkadasım 1.4 dızel aurısı var torku cok yuksek cok ıyı hızlanıyor yol tutusuda sonucta toyota astrayı bılemem ama ben olsam aurıs alırım..

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Erdem Bozdağ
    GP Hastası Erdem Bozdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1126

opel vectraya 1 sene binmiş ve çevremde bir çok kişinin opellerde çok ciddi sorun yaşamasından dolayı (1 aylık astra (bir önceki kasa) araç sunrooftan su aldı,1 senelik astranın bitmeyen elektronik ve easytronic arızaları vs vs)inanılmaz önyargım var opele.Kasa ve imaj olarak tek lafım yok gerçekten başarılı ama çok ciddi sorunlar yaşadım ve yaşayan kişiler biliyorum.

Ailede 2 seneye yakın toyota yaris 1.4 dizel araç mevcuttu.Birgün olsun en ufak bir sorun bile yaşatmadı.Bakımları 10 binli hanelerde 250 300 civarı 20 lira hanelerde 400 450 civarı tutuyordu yanlış hatırlamıyorsam.50.000km civarı sattık aracı.Ayrıca 2 hafta boyunca kiralık 130.000 km de gerçekten hor kullanılmış corolla kullandım.Motor tatminkar tüketim gayet makul.Aynı şeyin auriste de olduguna eminim.

Ben kesinlikle toyota alırdım.Tabii aurisin kasasının daha erken değişeceği,opelin görünüm olarak daha iyi olduguna tek bir lafım yok.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 234

Auris Astra' ya göre daha sorunsuz bir araç. Kolay kolay arıza yaparak başınızı ağrıtacak bir araç değil. Servis olarak Opel' den daha iyi. Ben Toyota alırken Opel' i servisleri ve araçları çok sorunlu olduğu için elemiştim.

Astra iç mekan olarak daha albenili. Auris daha sade bir iç mekana sahip ama geniş ve ferahtır.

Dış görünüş zevkinize kalmış ben ikisinide beğeniyorum.

Aradaki fiyat farkına göre siz karar verin derim.

Kendi aracım için başka bir forumda görüşlerimi yazmıştım. Belki işinize yarar diye buradan yayınlamayı düşündüm.

Aracım 2011 model 1.6 132 beygir Comfort Extra Siyah renk ve içi bej döşeme

Aracın iç mekanından başlamak istiyorum.

İç mekan oldukça geniş. Hem ön hemde arka olmak üzere oldukça geniş. 1.83 boyundayım. Ayrıca aracı rahat kullanmayı sevdiğim için araç kullanırken koltuğu biraz geriye yaslıyorum. Bu durumda bile şöfor koltuğunun arkasına geçip oturduğumda diz mesafesi çok iyi. Ayaklarım ön koltuğa değmeden rahatça arka koltukta oturabiliyorum.

Aracımın içi belirttiğim gibi bej renk döşeme. Bu renk araç içinde oldukça ferah bir hava sağlıyor. Fakat bazı dezavantajlarıda var. Titiz kullanmak gerekiyor. Bu yüzden aracın içinde sigara dahi içmedik. Ben memnunum. Ama yinede alt halı döşeme daha koyu bir renk olsaydı daha iyi olurdu diye düşünüyorum.

Aracın ön konsolu çok farklı ve güzel bir tasarıma sahip. Auris' te makyajlı kasalarda standart olan dijital klima ön konsolda çok güzel konumlandırılmış. Hemen dijital klima altında ve yukarıda konumlandırılmış olan vites kısa süre içinde alışıldıktan sonra inanılmaz bir rahatlık sağlıyor. Hatta diğer araçlara bindiğimde standart şekilde konumlandırılmış vitesleri garipsiyorum. Fakat yinede ön kol dayamanın Corolla' daki gibi ayarlanabilir olmasını dilerdim. Vites yukarıda olduğu için kullanım çok daha rahat olacaktı. Kol dayama renginin bej döşemeli araçlardada siyah renkli olması iyi olmuş.

Aracın saklama gözleri oldukça yeterli. Çift bölgeli torpido gayet işlevsel. Fakat ben ses konusunda takıntılı olduğum için eşya gözlerinde ve torpidoda eşya bırakmamaya özen gösteriyorum. Bunun dışında ön konsolda şöfor ve yolcu tarafında konumlandırılan bardaklık çok işlevsel ve kullanım olarak çok rahat. Üstte bulunan gözlük cebi için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Gözlüğüm oraya kesinlikle olmadı. O bölümü ruhsat koymak için kullanıyorum. Bu amaç için ise oldukça ideal bulduğumu belirtmeliyim.

Aracın direksiyon tepkileri çok güzel. Yumuşaklığı çok iyi ayarlanmış. Ayrıca makyajlı kasalardaki spor görünümlü direksiyon çok hoş görünüyor. Direksiyondaki düğmeler ise çok kullanışlı ve güzel. Optitron Göstergeler, klima ve teyp ışıkları birbirine oldukça uyumlu. Fakat ışıklandırma konusunda cam açma düğmeleri ve içeriden aynayı açıp kapatmaya yarayan düğme için aynı övgüyü yapamıyorum. Orada bazı eksiklikler var.

İçeriden bagaj açma düğmesinin bulunmaması, sustalı anahtar bulunmaması ve anahtar üzerinde bagaj açma düğmesinin olmayışıda konfor açısından biraz eksiklik. Merkezi kilit ile camların kapanmasıda bizim için ekstra bir güzellik olabilirdi. Yinede çok aradığım birşey olmadığını dipnot düşmek isterim.

Aracın iç malzeme kalitesi C sınıfının standartlarında. Belli süre sonra ön konsoldan plastik çıtırdama sesi gelebiliyor. Bunun için servise gitmiştim. Yapılan işlemden sonra şu anda bu sesi çok nadir ve kısa süre duyuyorum. Araç güneş altında kalırsa sadece ilk 1 - 2 km kadar kullanımda bozuk yollarda bazen gelebiliyor ama kesiliyor. Benim gibi ses konusunda takıntılarınız varsa gelen birkaç ufak ses için serviste basit müdahaleler ile aracınız çok daha sessiz hale gelecektir. Aracınızla uğraşmayı seviyorsanız, beceriniz ve cesaretiniz varsa bazı izolasyon malzemeleri ile araç çok daha sessiz hale getirilebilir.

Motor sesi içeri çok az geliyor. Bu konuda araç çok başarılı. Araç yol sesini alıyor ama buda sınıf standartlarında. Fakat bir Golf ile kıyasladığımda Golf daha az yol sesi alıyor. Fakat yol sesi kabul edilebilir düzeyde.

Kalabalık bir aile iseniz bagaj biraz küçük gelebilir.

Aracımın motoru 1.6. Ben bu motor hakkında yorum yapabilirim. Yakıt tüketimi benzinli bir araç için oldukça makul. Vites değişim göstergelerine uyarsanız şehir içinde baya bir ekonomik oluyor. İstanbul trafiğinde 7 ve 8 lt arasında bir tüketim var. Ayrıca ben bunu lpg ile dahada makul ve ekonomik bir seviyeye getirdim. Şehir içinde 8.5 lt lpg harcıyorum.

Aracın gücü yeterli fakat performans istiyorsanız ibreyi devir saatinde yükseltmek ve nitekim bunu yapmak içinde gaza biraz basmak gerekiyor.
    Yokuşlarda ise bazen vites düşürmek gerekebiliyor. Motor yapısını zaten VVT-I ' dan bilenler için fazla birşey söylemeye gerek yok. Ama Valvematic sistem ekonomi için çok daha iyi.
    Ama belirtmeden geçemeyeceğim aracın hızını ve devrini aldırmak için biraz beklemeniz gerekebiliyor. Buda sanırım aracın 6 vitesli olmasından kaynaklı. Yinede gücün pedalın alt taraflarında gizli olduğunu unutmamak gerek. Gaza bastığınızda kendini affettiriyor. Bununda yakıt tüketimi anlamında geldiğini unutmadan basmak gerek.

Süspansiyonlar orta sertlikte. Hem konfordan hemde yol tutuşundan ödün vermemek adına güzel ayarlandığını düşünüyorum. Yumuşak hamurlu bir lastikle konfor desteklenebilir diye düşünüyorum.

Dış görünüm benim için çok hoş. Aracımın dış görünüşünü oldukça beğeniyorum. Makyajlı kasalar bana daha güzel geliyor. Dış görünüm konusunda pek birşey söylemek istemiyorum. Bu tamamen göreceli bir durum.

Aracım hakkında naçizane görüşlerim bunlar.

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

bence kesinlikle astra ama beyaz

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

erdem kaplan
    FANATİK ERDEM1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 255

Toyata Auris i tercih ederdim tanıdıklarımda var memnunlar güzel araba sağlam. Opel için genelde servisleri için çok şikayet var.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Oğuz MERDAN
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

Hepinize teker teker teşekkürler...

Fırat Abi yazınız için ayrıca teşekkür ederim.
    Tabiki bir araç alırken görüntü çok önemli. Ama daha önemli olan servis ücretleri ve en en önemlisi sorunsuzluk. Çünkü bugün bi kapı gıcırdasa bile canımız sıkılıyor ki sunroofdan su alması falan çok can sıkıcı şeyler.

Aslında ilk mesajımda da belirttim dış tasarım olarak ikisi de çok hoş. Tabi iç tasarım olarak Astra bi adım önde.

Çok zor işlermiş gerçekten

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

aurisin dizelini almayın derim.
    yeni astrada auriste kullanmış birisi olarak konfor, şekil v.s. bakımından astra bence auristen üstün. sorunsuzluk bakımından toyota önde olabilir ama auriste kullanılan 1.4 d4d motorlar yenilendi ve tork u artırıldı. bu yenilemeden sonra aşırı yağ eksilme olayları görülmeye başladı. donanımhaberde 3 kişi reel hayatta 4 5 kişiden bu şikayeti duydum.
    1.3 astra 95 hp az falan ama o bir multijet. motordan yana sıkıntı çıkmaz. elektirik aksamı ne yapar ne yapmaz bilemem ama yeni astra çok güzel olmuş.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı Du Hast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aurisin dizelini almayın derim.
    yeni astrada auriste kullanmış birisi olarak konfor, şekil v.s. bakımından astra bence auristen üstün. sorunsuzluk bakımından toyota önde olabilir ama auriste kullanılan 1.4 d4d motorlar yenilendi ve tork u artırıldı. bu yenilemeden sonra aşırı yağ eksilme olayları görülmeye başladı. donanımhaberde 3 kişi reel hayatta 4 5 kişiden bu şikayeti duydum.
    1.3 astra 95 hp az falan ama o bir multijet. motordan yana sıkıntı çıkmaz. elektirik aksamı ne yapar ne yapmaz bilemem ama yeni astra çok güzel olmuş.
    Eski modellerde bazı araçlarda oluşabilen turbo sorunu dolayısı ile yeni araçlarda Turbo yenilendi. Eski araçlarında sorun varsa garantiden değiştiriliyor.
    Araçlar gayet sorunsuz. Ayrıca Toyota' nın D4D motorları nerede ise bir benzinli araba kadar sessiz. Performansıda tatminkar.

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Alıntı Scottie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben toyota alırdım...auris almazdım...
    Aynı şey değilmi ikiside...
    Şaka bir yana Astra daha iyi duruyor şu anki kasasıyla,Toyota'ların 1.4 dizelleri yeterli çekişe sahip değiller...

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ali yavuz
    Adana İl Başkanı rockforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 230

tabiki astra derim bir de 1.6 T olursa tamamdır...

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

M. Talha YÜCE
    Çiçeği Burnunda GP'ci Dj Locness - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 TLH 77
    Edilen teşekkür: 84

ailem yaklasık 8 senedir aralıklısz Opel kullanıyor. ben söylenen hiç bir sorunla karşılaşmadım sunroof su alıyo demişler zafiramiz hariç bütün astralarımız sunroofluydu ve en az 3 er sene bindik hiç biri sorun yapmadı. son kasa astramda sunroofluydu oda banamısın demedi su an binen abimizde hiç sorun yaşamıyor. servislerdende özel olanlar sorun çıkarıyo genelde evet servis masrafları yüksek ama bi kere gittik hep eskişehirde hangi servisler war bilmiorum ama ankarada OPAN ve OPİS güzel servislerdir fiyatları standarttır. ancak REİS OPAL gbi srvislerde fiyatlar yükseliyor üstelik aynı malzemeleri kullanıyorlar. siz bilirsiniz ancak opel astramı toyota aurismi die tereddütte kalmazdım asla tek tercihim astra olurdu ki oluyor

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Oğuz MERDAN
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

1.6 T süper tabi yakıt tüketimi de Abim arabayı hergün kullanıyo işe giderken haliyle benzin bizi bozar

Can Abi bende okudum onu da Fırat Abinin de dediği gibi o sorunu gidermişler zaten bi problem çıksa da değişim yapılıyormuş. Yine Fırat Abinin dediği gibi d4d ler gerçekten çok sessiz bazen dizel olduğu bile belli olmuyo aracın Multijet motorlarımız tabiki çok sorunsuz ama sesli çalışıyo d4d ile karşılaştırıldığında. Hala iki araca da aynı mesafedeyiz her an ikisinden biri olabilir. Son kararı da test sürüşünde vericez sanırım

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fırat Serhat
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Oğuz dediğim gibi içinize hangisi sinecekse onu alacaksınız. Aradaki fiyat farkıda önemlidir. Hayırlısı olsun hangisini alırsanız.

Oğuz MERDAN
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

Teşekkür ettim Fırat Abi bi de test sürüşü yapalım da ondan sonra karar kesinleşecek gibi.

Bu arada konuya anket ekledim oylarsanız sevinirim.

tolga kaya
    toggykaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Plaka
    06 BP XXXX
    Edilen teşekkür: 22

2-3 defa uzun yol yaptım auris ile.. kesinlikle mükemel bi araç yol tutuşu ekonomisi ve tabiki toyota kalitesi.. böyle bi durumda hiç düşünmeden auris derdim ben..

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

atila semerci aveo ltz 95 hp
    atila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 92

yeni astra yla gecen cuma tem de kapistik.performansini gorme firsatim oldu.evo 95 likler bolumune yazmistim.

28. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yener YÜZÜAK
    yuzuakyener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 18

Ben de Toyota'yı tercih ederdim sanırım. Bugüne kadar bir çok marka kullanıcısını dinledim. Tavsiye istedim. Hemen hemen her markanın memnun olan müşterisi de var memnun olmayanı da. Ama bugüne dek toyota kullanıp da bi daha toyota almam diyen birisiyle hiç karşılaşmadım.

Ama ilk yorumlarda bir arkadaşın da dediği gibi toyota alırdım ama auris değil

GP benim ilk ve tek hatchback arabam olacak sanırım. Hiçbir zaman sıcak bakmadım zaten hatchbacklere. Bagaj büyük sıkıntı. Hele aurisin bagajı bi valizin içi kadar Ama GP ile kıyaslandığında çok sessiz ve konforlu bir araba D4D. Amcamda var ara ara kullanıyorum. Hem şehir içi hem uzun yolda memnun olunacak bir araba.

Opellerin yeni kasalarına hasta oluyorum gerçekten. Son Vectra faciasından sonra çok aştı kendisini tasarım hususunda ama 750 liralık bir 10000 bakımı da çok korkunç gerçekten.

Bana göre arabayı alırken verilen paradan daha çok çıkartacağı sürekli masrafları koyuyor insana. Yakıt, bakım vs.

Geçen yıl bir arkadaşım sıfır GP mi alayım Opel Corsa mı diye aramıştı. Ben de sen bilirsin ama hangisini alırsan al dizelini al demiştim. Aradaki farkı ödeyemem abi dedi. Borç morç bul bi yerden al dedim. Sonuç olarak dinlemedi beni. Sonrasında benzinli corsayı aldı geldi yanıma. İlk olarak bayır testine tabi tuttum aracı. Rampaya bir vurdum 4. vitesle 3....2.... çekmedi araba. 2'ye kadar düştü araba. Sonra bir de benim arabaya bak dedim. Aynı rampaya benim GP'yle çıktık. 4. viteste girdim yine. Biraz düştü 3'e aldım deviri yükselttim tekrar 4'e aldım. Ağzı açık kaldı arkadaşın

Geçen yine görüştük. İllallah etmiş yakıt parasından. LPG taktırmam kesinlikle diyordu dayanamamış taktırmış. Uzun lafın kısası, arabaya ilk verilecek paraya acımayın. Sonrasını hesaba katın. Zaten siz de bunu sorguluyorsunuz sanırım. Sorunsuzluk, servis ücretleri, vergisi algısı. Zor seçim valla Allah kolaylık versin

30. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emre Emre
    Human Rogue (WoW) bvulgari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 186

Bu iki seçenek içinden ben olsam Auris dizel alırdım. Her yönden tatminkar güzel bir araç. Ama 40.000TL yi geçmesin diye düşünürsemde Linea emotion ı tek geçerim. Yol tutuşu frenleri falan çok güzel.
    This is not personel, just business..

Oğuz MERDAN
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

Alıntı atila Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeni astra yla gecen cuma tem de kapistik.performansini gorme firsatim oldu.evo 95 likler bolumune yazmistim.
    Performans olarak beklentimiz yok pek zaten 1500 kga yaklaşan ağırlığa 1.3 cdti motor ne getire anca kendini taşır araba aynı bizim FIRElar gibi

Alıntı yuzuakyener Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de Toyota'yı tercih ederdim sanırım. Bugüne kadar bir çok marka kullanıcısını dinledim. Tavsiye istedim. Hemen hemen her markanın memnun olan müşterisi de var memnun olmayanı da. Ama bugüne dek toyota kullanıp da bi daha toyota almam diyen birisiyle hiç karşılaşmadım.

Ama ilk yorumlarda bir arkadaşın da dediği gibi toyota alırdım ama auris değil

GP benim ilk ve tek hatchback arabam olacak sanırım. Hiçbir zaman sıcak bakmadım zaten hatchbacklere. Bagaj büyük sıkıntı. Hele aurisin bagajı bi valizin içi kadar Ama GP ile kıyaslandığında çok sessiz ve konforlu bir araba D4D. Amcamda var ara ara kullanıyorum. Hem şehir içi hem uzun yolda memnun olunacak bir araba.

Opellerin yeni kasalarına hasta oluyorum gerçekten. Son Vectra faciasından sonra çok aştı kendisini tasarım hususunda ama 750 liralık bir 10000 bakımı da çok korkunç gerçekten.

Bana göre arabayı alırken verilen paradan daha çok çıkartacağı sürekli masrafları koyuyor insana. Yakıt, bakım vs.

Geçen yıl bir arkadaşım sıfır GP mi alayım Opel Corsa mı diye aramıştı. Ben de sen bilirsin ama hangisini alırsan al dizelini al demiştim. Aradaki farkı ödeyemem abi dedi. Borç morç bul bi yerden al dedim. Sonuç olarak dinlemedi beni. Sonrasında benzinli corsayı aldı geldi yanıma. İlk olarak bayır testine tabi tuttum aracı. Rampaya bir vurdum 4. vitesle 3....2.... çekmedi araba. 2'ye kadar düştü araba. Sonra bir de benim arabaya bak dedim. Aynı rampaya benim GP'yle çıktık. 4. viteste girdim yine. Biraz düştü 3'e aldım deviri yükselttim tekrar 4'e aldım. Ağzı açık kaldı arkadaşın

Geçen yine görüştük. İllallah etmiş yakıt parasından. LPG taktırmam kesinlikle diyordu dayanamamış taktırmış. Uzun lafın kısası, arabaya ilk verilecek paraya acımayın. Sonrasını hesaba katın. Zaten siz de bunu sorguluyorsunuz sanırım. Sorunsuzluk, servis ücretleri, vergisi algısı. Zor seçim valla Allah kolaylık versin
    Aynen bizim için önemli olan konular rahatlık, yalıtım, servis ücretleri, yedek parça ve vergi. Pişmanlığı iyi bilirim çünkü biz puntoyu almadan önce dizel mi alsak benzinli mi diye çok düşünmüştük. Benzinli aldığımıza pişmanız desek yalan olmaz.

Alıntı bvulgari Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu iki seçenek içinden ben olsam Auris dizel alırdım. Her yönden tatminkar güzel bir araç. Ama 40.000TL yi geçmesin diye düşünürsemde Linea emotion ı tek geçerim. Yol tutuşu frenleri falan çok güzel.
    Linea Emotion güzel araç tabi ama abim fiata pek iyi gözle bakmıyor. Evoyu falan da bizde gördü değişiklik istiyo o da biraz

Çok büyük ihtimalle iki aracıda Cumartesi günü bi güzel test edicez umarım Cumartesi kesin kararımızı vermiş oluruz. Umarım...

Anketi de ihmal etmeyelim arkadaşlar
    Konu byspayn tarafından (20/07/2011 Saat 23:36 ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon