Sayfa 1/2 12 SonSon
32 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Hyundai Accent Blue almalımı?

rüstem evren baldemir
    phyevren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 81

Soru Hyundai Accent Blue almalımı?

2009 model 56.000 deki 1,4 fire puntomu gerek bagaj yetersizliği gerekse de yılda en az 20.000 km yaptığımdan dolayı sedan dizel bir araç ile değiştirmek istiyorum. Allah yukarıda puntomun hakkını vermek lazım ne yollarda ne şartlarda(bagaj full ve araç içi 6 kişi) bir kez lastik patlması dışında hiç yolda bırakmadı.halada bırakmaz ama benzine güç yetmiyor artık..
    Bundan sonra alacağım araç kesinlikle otomatik ve dizel olmalı.
    Dün milliyet gazetesinde hyundai bluenun reklamını gördüm. aynen şöyle yazıyordu..
    -yeni nesil 128hp 1.6 crdi dizel motor
    -4 ileri tam otomatik şanzuman
    -esp,hillholdier vs..
    -aux usb bağlantıları
    -tam otomatik elektirikli klima
    -5 yıl garanti
    -şehir içi 4,5 lt/100 -şehir dışı 3,9lt/100 yakıt tüketimi
    -ve fiyat olarak ta şunu yazmışlar hem dizel hem otomatik üstelik 34,500tl..

Uzun zamandır Linea araştırıyordum sıfır fiyatı dinamic paket 37,000TL idi.(otomatik,dizel,digital klima vs.) ikinci elleride genellikle şirket çıkması.

önümüzdeki hafta hyundai yi bayiinde gidip test edicem ama daha önce bu aracı test eden ya da bir şekilde bu araç hakkında bilgisi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Caner Atasever
    swimmer_tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 26

internetten baktığım kadarıyla 34.500 TL benzinli düz en boş modelinin fiyatı. yani 34.500 tl den başlayan fiyatlarla falan yazdılarsa baz modelidir o...

hakan oklu
    hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16LHL54
    Edilen teşekkür: 136

Bizde Hyundai bayisi önünden geçerken merak edip bakmıştık ve arkadaşın dediği gibi benzinli en alt gama 34.500 demişlerdi.Ayrıca dizelin de yılın 2. yarısında geleceğini ve 40.000 tl üzerinde fiyat beklendiğini belirtmişlerdi.Bence en iyisi bir bayiye git iyice öğren.Ayrıca eski accenti süsleyip püsleyip kasayı daha ihtişamlı gösterip piyasaya sürmüşler,biz hiç beğenmedik.Ayrıca Linea da benzinli fiyatına dizel kampanyasını uzattılar diye biliyorum.Koç grubundan bir tanıdığımıza geçen ay kampanya zamanı 1,6 dizel emotion plus için 36,000 tl,normal alıcı olarak bize de 37,500tl fiyat verdiler.Fiat bayine uğramadan bence Linea bakma.

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

bende yenibosna bayraktar hyundai bayinde incelemiştim parça kalitesi falan pek hoşuma gitmedi işin açıkçası ve crdi motoru çok da kaliteli bulmuyorum..

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

accent blue yu test ettik fakat kullandığımız benzinliydi dizelini serviste çalışanlar test etmişler motoru 1.6 128 hp 260 tork olduğu halde era gibi seri gelmedi dediler yani motor olarak ağır kalıyormuş tabi yol tutsun diye arabaya biraz ağırlık koydular onunda eskisi vardır tabikide.ama şunu söyliyim sınıfında şuan en iyi motor olarak linea 1.6 dan sonra geliyor ama iç plastik kalitesi 2006 model admire accentle 2011 accent blue ile aynı kalitede nerdeyse.aslında bu wolkswagendede böyle 2000 model golfünde plastik kalitesi aynı 2011 golfünde plastik kalitesi aynı.konsolu ise i30,ix35,i20,i10 ile nerdeyse hemen hemen aynı.

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende yenibosna bayraktar hyundai bayinde incelemiştim parça kalitesi falan pek hoşuma gitmedi işin açıkçası ve crdi motoru çok da kaliteli bulmuyorum..
    185.000 de eramız vardı tık yoktu abi merak etme 350.000 de orjinal erayada bindim sorun yoktu..

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

FPT

rüstem evren baldemir
    phyevren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 81

önümüzdeki hafta hem fiat hemde hyundai bayisine gidip inceleyeceğim linea ve accent blueyi. gözlemleri buradan yazıcam tekrar.
    yorumları için tüm arkadaşlara teşekkür ederim. iç malzeme kalitesi kötü olduktan sonra motoru 300hp olmuş benim için önemli değil.dediğim gibi bundan sonra konfor konfor ve de yine konfor arıyorum ee tabi uygun fiyata

hakan oklu
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16LHL54

Alıntı phyevren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    önümüzdeki hafta hem fiat hemde hyundai bayisine gidip inceleyeceğim linea ve accent blueyi. gözlemleri buradan yazıcam tekrar.
    yorumları için tüm arkadaşlara teşekkür ederim. iç malzeme kalitesi kötü olduktan sonra motoru 300hp olmuş benim için önemli değil.dediğim gibi bundan sonra konfor konfor ve de yine konfor arıyorum ee tabi uygun fiyata
    Konfor ve rahatlık arıyorsan hiç düşünmeden linea ya bak ama emotion olana kesinlikle memnun kalacağını düşünüyorum.Ayrıca 2. el bakıp söylediğin fiyatlara çıkabiliyorsan biraz zorla sıfır 1.6 dizel emotion al.Ayrıca puntodan sonra linea nın bagaj sana salon gibi gelir.

FIAT - fiat.com.tr

atila semerci aveo ltz 95 hp
    atila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 92

bizde linea ve evo(vardi) var,linea nin 1. vites cok kotu,3. vitesten sonrada ok gibi.ama Evo her yonden linea dan iyi.linea nin bagaj gercekten cok buyuk,boyuna gore biraz dar gorunuyor.bagaj cok sorun olmuyorsa 95 lik evo otomatik dizellerde bence en iyi secenek.ekonomik ve cok atak.

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

ıstedıgınız aracın motoru benım aracımın motoru ıle aynı.... 128 ps motor su an sadece 120 ps bravo dızel motoru ıle carpısır.... onun harıcınde 128 ps motoru 110 ps lıkle kıyaslayıp 110 luktan hantal bulan calısanıda sadece alkıslarım 128 ps en dolu blue sanırım 46000 sevıyesınde su an.... bu segmentte en ucuz ve en ops. arac lınea emıtıon 1.6 105 ps......sanırım 38000 sevıyesınde.....

hakan oklu
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16LHL54

Alıntı hakki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konfor ve rahatlık arıyorsan hiç düşünmeden linea ya bak ama emotion olana kesinlikle memnun kalacağını düşünüyorum.Ayrıca 2. el bakıp söylediğin fiyatlara çıkabiliyorsan biraz zorla sıfır 1.6 dizel emotion al.Ayrıca puntodan sonra linea nın bagaj sana salon gibi gelir.

FIAT - fiat.com.tr
    yalnız 1,6 dizelin otomatiği yok.Ama bana aile arabası lazım yarış arabası değil dersen 1,3'te gayet tatmin edici.

gökhan karadaş
    gokhan5142 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 11

blue konyaya ilk geldiğinde testine gitmiştim benzinli modeliydi arabanın iç malzemesi falan güzel ama performans olarak çok hoşuma gitmedi

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Accent blue nasıldır bilmem ama hyundailer hakkında 2.5 yıl önceki araştırmamı yazayım. Fiat Bravam var. Değiştirmek istiyordum. Hem sıfır hem de hesaplı olsun istiyordum. ve Fiat almayacaktım.Bu yüzden hyundai ve chevrolet bayilerinin hepsini gezdim Ankarada. İnanın ne hyundai accent ne de chevrolet arabaları içime sinmedi. tilkinin kürkçü dükkanı misali tekrar fiat bayilerine yöneldim. Albeanın içine oturdum. İnanın araba gibi gelmişti. Sonrasında dizel GP alıp çıkmıştım bayiden.

Şuanki arabam albea.Şükür ne bir zırıltı ne bir tıkırtı var. GPde vardı ama. Tercihiniz bence Albea yada Lineadan yana olsun. Yerli üretimi olduğu kendini hemen belli ediyor. Sağlamlık ve malzeme konusunda İtalyadan gelenlerden daha iyi.

Misafir047
    Ziyaretçi Misafir047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı ibrahim06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Accent blue nasıldır bilmem ama hyundailer hakkında 2.5 yıl önceki araştırmamı yazayım. Fiat Bravam var. Değiştirmek istiyordum. Hem sıfır hem de hesaplı olsun istiyordum. ve Fiat almayacaktım.Bu yüzden hyundai ve chevrolet bayilerinin hepsini gezdim Ankarada. İnanın ne hyundai accent ne de chevrolet arabaları içime sinmedi. tilkinin kürkçü dükkanı misali tekrar fiat bayilerine yöneldim. Albeanın içine oturdum. İnanın araba gibi gelmişti. Sonrasında dizel GP alıp çıkmıştım bayiden.

Şuanki arabam albea.Şükür ne bir zırıltı ne bir tıkırtı var. GPde vardı ama. Tercihiniz bence Albea yada Lineadan yana olsun. Yerli üretimi olduğu kendini hemen belli ediyor. Sağlamlık ve malzeme konusunda İtalyadan gelenlerden daha iyi.
    albea boş olduğu için tıkırtıda yok belki ondandır

Mert Sözge
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı safakakbiyik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen abi albea benim gözümde doğanın klimalısı gibi geliyor

Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı safakakbiyik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dalga geçmeyelim.Albea şuan ailem için Gpden daha kullanışlı.
    Sizin kullandığınız gp active benim 1 yıl önceki arabamdı.2010 model. Bendeki albea premio plus. Sizinkinden çok daha dolu bir araba. En azından tavan tutamakları bagaj lambası, torpido gözü lambası, çelik jantları,sis farı vs..var.
    Kimse bana 2010-2011 model GPde tavan tutamaklarının bagaj lambasının olmayışını açıklayamaz.
    Konu ibrahim06 tarafından (05/08/2011 Saat 12:49 ) değiştirilmiştir.

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

FPT

Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı StrawBeeRy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen abi albea benim gözümde doğanın klimalısı gibi geliyor
    Zaten öyle ama benim için daha kullanışlı. Bekar olsam punto tabi ama sağdan soldan gelen sesler konusunda yerli daha başarılı. O yüzden arkadaşa Linea daha iyi gider.
    Konu ibrahim06 tarafından (05/08/2011 Saat 12:50 ) değiştirilmiştir.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

FPT

Mert Sözge
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Zaten öyle ama benim için daha kullanışlı. Bekar olsam punto tabi ama sağdan soldan gelen sesler konusunda yerli daha başarılı. O yüzden arkadaşa Linea daha iyi gider.
    tabikide abi her insan kendi işine göre araba almalı senin içinde oranın şartlarına göre şuan için en iyisi albea.

Mustafa Temiz
    Fiat Tipo Slx 1.6 ie / AC Scratch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 29

Hyundai Getz bana çok tavsiye eden oldu. Yok çok az yakıyor yok şöyle iyi böyle iyi ben Hyundai lere hiç alışamadım ve sevmedim. Defalarca araç değiştirdim hiç bir zaman Hyundai tercih etmedim. Siz bilirsiniz para sizin karar sizin. Bizim Türk insanlarımızda sıfır araç alma merakı çok fazla. Böyle araçlar bakçağınıza 2.el 2008 2009 golf, jetta, s40, civic tarzı biraz daha kaliteli araçlar baksanız bence daha iyi olur.
    Rakı - şarap gâvurluksa,
    Deniz gâvurluksa, ve karşısında batarken izlemek güneşi..
    Aşk gavurluksa, ve sevdiğinin elini tutarak kordonda dolaşmak,
    İzmir'lilik gavurluksa, ve özgürlüğe düşkün olmak, kimse tarafından kısıtlanmak istememekse
    Ben gavurun önde gideniyim, yazın en büyük harflerle.BEN İZMİRLİYİM...

Misafir047
    Ziyaretçi Misafir047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

dalga geçmeyelim.Albea şuan ailem için Gpden daha kullanışlı.
    Sizin kullandığınız gp active benim 1 yıl önceki arabamdı.2010 model. Bendeki albea premio plus. Sizinkinden çok daha dolu bir araba. En azından tavan tutamakları bagaj lambası, torpido gözü lambası, çelik jantları,sis farı vs..var.
    Kimse bana 2010-2011 model GPde tavan tutamaklarının bagaj lambasının olmayışını açıklayamaz.
    ibrahim şöyle açıklıyayım sana gp çok pahalı çok iyi bir araç olduğu için fiat yetkililer herkes rahat alsın herkes binebilsin diye fiatları düşürmek için bagaj lambasını sökmüşler,torpido gözü lambası almışlar,tutamaklara ne gerek deyip onuda almışlar hah şimdi ucuzladı herkes binsin istediler ayrıca burdan fiat yetkililerine çok minnettarım

şaka bi yana tabiki şimdiki aklım olsa bende albea alırdım gp almaktansa çok haklısın

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

crdi motorun hatrına alınabilecek bir araç...
    Keyif BMW'Dir...

Sayfa 1/2 12 SonSon