Sayfa 1/2 12 SonSon
28 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Chevrolet Cruze izlenimleri...

ŞENOL KARASU
    skydome - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 237

Standart Chevrolet Cruze izlenimleri...

Arkadaşlar halamlar araba bakıyolardı bütçelerine göre bakmaya başladılar.Cruze a bakmışlar.Bi araştıralım bakalım dedim netten ve sonuçlar.... Çok garibime gitti paylaşmak istedim...Ve olduğu gibi linki

chevrolet cruze yorumlarınızı beklıorum lutfen - Sayfa 2 - Arabalar , ikinci el araba , otomobil forum

Arkadaşlar 2010 Chev Cruze Ls Sahibiyim Araci Alali Yaklaşik 1 Ay Kadar Oldu.
    Piyasaya Yeni Girmiş Sayilabilecek Bir Araba Almanin çok çeşitli Sikintilari Var Hepiniz Biliyorsunuz. Bende Yaklaşik 1 Aylik Bir Araştirmanin Ardindan Ki In*****n Okumadigim Forum Kalmadi Yerli Yabanci Hepsini Araştirdim. öyle çok Kafam Karişti Ki.neyse Dedim,en Iyisi Alip Denemek
    Benim Gibi Kafasinda Soru Işareti Olacak Arkadaşlara çok Faydali Olacagini Düşündügüm Benim Arayipta Bulamadigim şeyleri Paylaşmak Istiyorum.
    1. Aracin Kasa Ağirliği Gerçekten Oldukça Fazla. Tek Motor Seçeneginiz Var Ve Motor Eski Nesil Ek Bir Beslenem Kaynagi Olmayan 1598 Cc Lik Bir Alet. Deneme Sürüşünde De Fark Ettiğim Ama Fiyakasi Bile Yeter Diye Fark Ettiğim Bir özellik Olan "motor Gücü Ve Performans" Konusu Gerçekten Aracin Diger Tüm Güzelliklerini Silip Götürebilecek Bir Seviyede
    A) Max Tork 153 N/m Civarinda , Bunun Anlami şu : Gaza Ne Kadar Basarsanizda Basin Bu Motorla Bu Kasayi Kaldirmak Oldukça Güç. Yani Gidiyormusunuz Hizlaniyormusunuz Hiç Fark Etmiyorsunuz. çünkü Araç Ciddi Anlamda Ivlenme Sorunu Yaşiyor. Bunu Forumlarda çokca Okumuştum Ama Olsun Ralli Mi Yapcam Demiştim. Ama öyle Degil Arkadaşlar. Insan 35 Bin Tl Para Verip 2010 Model Bir Araçta Bu Derece Vasat Bir Performans. Inanin Yanimda Bir şahin Falan Duruda Işikta Hizlanip Gider Beni Görür Diye Başimi öne Egiyorum
    B) Birazcik Gitsin Isterseniz Devir Saatini 6-7 Binlere Kadar Taşimaniz Gerekiyor Ki Zaten Yakit Tüketimi Yüksek Olan Alet Iyice Fazla Yakiyor.
    C) Hadi Hizlanmaya Başladiniz Yol Alalim Diyorsunuz Bizzat Kaç Kere Denemişliyim Vardir Ki ; 150 Km/h Geçmek -mümkün Degil- Bu Aletle
    D) Diyelim Bu Hizda Size Yetiyor. Bir Yokuşa çikacaksiniz Biraz Vites Küçültüp Ivmelenme Sagladiniz ,sonra Gaza Basmaya Devam Ediyorsunuz..basiyor...basiyor..basiyorsunuz..ama Araçta Tepki Yok. Yaninizdan Kamyonlar,otobüsler Birer Birer Gçip Giderken Sizde "lüx Arabam Var, Tadini çiakrtmak Içn Yavaş Yavaş Gidiyorum" Surat Ifadesi Takinip Aybinizi Gizlemeye çalişiyorsunuz.
    E) Uzun Yola çiktiniz önünüzde Bir Kamyon Yolalr Zaten Dar,,iyice Vites Küçültünüz Sinyalinizi Verdiniz Ve Sola çikip Gazladiniz...olan şu Paşa Paşa Geriye Dönüyorsunuz Ve Yol çift şerit Olana Kadar Bekliyorsunuz... çünkü Araç Sanki Asfaltta Yapişikta Zorla Gitmek Istiyor.
    F) Trafik Lambalarina Yaklaştiniz Yavaşliyorsunuz Vites Küçülttünüz Iki Bir Bir Anda Araba Müthiş şekilde Sarsilip Yigilmaya Başliyor....anlamsiz Bir şekilde Araç Nerdeyse Duracak Aşamaya Geliyor. Sürüş Tekniginde Yanliştandir Diyen Arkadaşlar,degil !

2: Iç Dizayn:
    A) Ilgi çekici Bölümleri Var Zaten. Ama Unutmayalim 35 Bin Tl Verdiniz Zaten Bunlarin "olmasi Gerek" O Yüzden Aracin Artisi Degil Bunlar.
    B) Araçta Esp/tc Gibi Sürüş Konfor özellikleri Var. Sevinmeyin Bu Unsurlara Araç Zaten Bunlara Ihtiyaç Duyacak Kadar Verimli Yolda Gitmiyor. Alet Hizlanmiyor Yol Almiyor Ki çekiş Kontrol Savrulma Dengeliyiciye Ihtiyaç Duysun . Ama Olsun Varsin Bunlarda Olsun Diyorsaniz..kabul
    C) Araçta Hani Kapilar Açilinca Tavan Lambasi Olur Eeeen Eski Arabalardan Beri Bu Araba "yok" Evet Yok ( Ufak Bir Detay Belki Ama şeytan Detaylarda Gizlidir Degil Mi)
    D) Hava Güzel Pencerinizi Açtiniz Madem Hizlanmiyor Tamam Deyip Bir Sigara Yakip Keyifle Müzik Dinleyerek Yavaş Yavaş Yol Almak Istediniz..de..bir Sorun Var Gene..aracin Ses Sistemi Tatminden çok öte..max Ses Seviyesinde Sinek Viziltilari Duyulabilecek Nerdeyse.sesin Kalitesinden De Hiç Söz Etmek Istemiyorum. Test Sürüşüne Giderseniz Klimayi Full Açip Birde Müzigi Açin Isterseniz. Klimanin Yarattigi Ses Max Sese Seviyesini Bastiyiro. Ksik Dinleyip Keyif Alamiyorsunuz çünkü Ses Kalitesi De Kötü.

şimdi Bu Adamda Abartiyor Diyen Sevgili Cruze Almayi Düşünen Arkadaşlar Bir Test Sürüşü Ayarlayip şunlari Deneyin
    1. Araci çaliştirin Düz Yola çikip. Durun Tamamen Ve Sifirdan Hizlanini Aracin Tüm Gücünü Kullanarak 6-7 Bin Devre Kadar çikin....sonucu Not Edin Kafanizda
    2. Araci Bir Yokuşa Dogru Sürün Yokuşu çikmaya Başlayin Ve Hizlanmayi Deneyin..sonucu Bir Köşeye Yazin.
    3. Araci Fazla Degil 80 Km/h Kadar Hizla Hafif Bir Viraja Sokun çok Keskin Olmayan..savrulma Stabilize Ve Virajdan çikişini Görün..not Edin Kafaniza.
    4.ortalama 100 Km/h E çikin Ve Sonra Tüm Güç Frenlere Asilin. Korkmayin "geeeeç" Duruyor Ama Elbet Duruyor
    5.orta Konsoldaki Gösterge Paneline Dikkat Edin, 1hsap Makinesinin" Bile Daha Büyük Ekrani Oldgunu Fark Edeceksiniz
    6. Geri Vitese Takin Bir Ses Duyacaksiniz,duyabilirseniz O Park Asistani , Ama Içerde Sizi Asiste Etmesini Istiyorsaniz "çit çikartmamaniz" Gerek çünkü Ses Seviyesi çok Düşük. Geri Viteste Gitmeye Devam Edin Bir Objeye Yaklaşin çikan Garip Seslere Bir Anlam Veremeyeceksiniz

Sonuç: Uzun Yaziyi Okumakta Sikilabilirsiniz Diye
    Performans Beklemediginiz Uzun Yola Gitmeyeceginiz Agir Tat Vermeyen Konfordan Uzak Ama Sifir Olsun Taştan Olsun Diyeceginiz Ve Güzel Görünüşlü Bir Aracim Olsun. Zaten Paramda çok Diyorsaniz Amen Ne .ama Bunlari Demiyorsaniz Lütfen "uzak Durun"
    Bravoo Multijet Emoo+lavv+skyy

2. Bu mesajı için 13 kişi skydome'ye teşekkür etti:

ozan bakırcıoğlu
    freelife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 15

akrabam aldı ve pişman,motor kasayı taşımıyor uzun yolda sollama yapamıyorsun birde otomatikse yandın . Bukadarını söylemem yeter gerisi yukarda var zaten,paylaşım için teşekürler.( 2.0 dizel çıkacakmış onun iyi bir araba olmasını umarım )

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

dizeli avrupada var ama Türkiyeye gelmedi

alper aslan
    alpimmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1091

arkadaşım 10000 de aldı, aynı şekilde hantallık ve yakıt konusunda şikayetçi,
    görünüm herşey değilmiş.
    teşekkürler bilgilendirme için

ozan bakırcıoğlu
    freelife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 15

dizel yılbaşından sonra çıkacakmış diye duyum aldım.

Mehmet Sç
    υпвεʟıεναвʟε edelsang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    35 KoLeRa 23
    Edilen teşekkür: 243

bende çok fena şekline hastayım ama gerçekten kasası çok ağır,bizim araçlarda o problem yok çok şükür bastın mı gidiyo.

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

geçen sene dedeme araba bakarken dayım çok ısrar etmişti iyiki aldırmamışım. test sürüşüne bile götürmedim. bazen ön yargı işe yarıyo demekki
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Çok önemli değil Sorun söyleyelim
    isuldor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 35

arkadas bu yorumu 124 bg olan ıcın mı yapmıs?
    sonucta motor değişti

bir de kasa tasımıyor ne ben onu anlamadım 1.0 araba da kullandım rampalarda kamyon araba demedik solladık sorun olmadı

vites küçült olmadı iki vites küçült tuhaf o derece güçsüz olması

turker tosun
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    16 jht 38
    Edilen teşekkür: 288

bu tamamen ıthalatcı fırmayla alaklı bı olay 1.8 benzınlısıde var 2.0 dızelı var dızelı hele 150 beygır ınternette okumustum daha once

Serkan Küçük
    serkankucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 410

herkesin derdi aynıymış... bizim müdür de lancer'dan sonra almıştı veya ilallah etti sattı ben o arabaya bindikten sonra şekli şemali de kötü geliyo artık... kalitesiz ve basit görünüyo chevrolet'nin nerdeyse bütün modelleri...

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

şu anda satılanlar 125 beygir gücünde olanlar. eskisi motor zayıft.

ancak şu anda satılanlarda benzini adeta içiyor , uzak akrabalardan biri aldı yakıttan çok şikayetçi. herkes tipine ve fiyatına kanıp alıyor ama araçta iş yok.
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ

ZAFER MUTLU
    zafermutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 445

bu yorumlar motor degişmeden önceki hali. şimdi motor degişti vede yakıt olarak ekonomik diyerek pazarlıyorlar.. görsellik güzel ama herşey degil..

ben şükrediyorum arabama ses filan geliyormuş hikaye 1.6 ları tokatlayınca adamlarda şaşırıyor. birde fiatı kötülerler, yollarda görüyorum diger firmaların 1.6 araçları. atmosferik motor olarak iddaalıyım araba her geçen km üstüne koyuyor...

Serkan Küçük
    serkankucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 410

bence motor yenilenmemiştir... ha belki ufak tefek yenilenmeler olabilir ama bizim M-Jet'ler gibi sadece yazılımla 124 bg yapılmıştır diye düşünüyorum.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

AYKUT kayseri
    agabey3838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 73

alan arkadaşın canı yanmış o acıyla biraz abartmış
    donanımına göre iç-dış güzelliğine göre fiyatı fena değil
    hele yakıttan şikayet edenlere kızıyorum diyebilirim.bu arabayı zorla satmadılarya size bi teknik verilerini araştırın, bi katologdaki resimlere bakmak yerine yazıları okuyun
    araç çok yakıyor o yüzden fiyat fena değil aynı araba wv grubunun olsa bi tsı motoru olsa bu donanımla fiyatı 50,000-55,000 tl olurdu zaten

ŞENOL KARASU
    skydome - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 237

Herkesin mi canı yanmış ve abartmış o zaman...?
    Bravoo Multijet Emoo+lavv+skyy

Oğuz KOCA
    İl Başkanı (Isparta) izoci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    330
    Edilen teşekkür: 1913

bnce o fiyata bi civic alınabilir
    TSİ Jetta.

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

samet k.
    samprik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Plaka
    16 GK 447
    Edilen teşekkür: 136

bende fiata gitmeden önce kruz almak isteyenlerdendim. dizel seçeneği olmadığı için vazgeçtim. iç dizayn konfor ve dış görünüm olarak ve fiyat olarak bence çok güzel bi araç ama dediğinize bende katılıyorum. iyiki vazgeçmişim bi de işin yedek parçası var tabi
    ilk görüşte aŞk'a inanmazdım...taa ki evomu görene kadar

BiZ ŞaMPiYoN TaKıMı TuTMaDıK, TuTTuĞuMuZ TaKıMı ŞaMPiYoN YaPTıK..!!

iNaDıNa T-e-X-a-S

AYKUT kayseri
    agabey3838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 73

herkesin canı yanmamıştır ama genelde canı yanan adamın sesi çok çıktığı için öyle görünüyor
    '''Yanimda Bir şahin Falan Duruda Işikta Hizlanip Gider Beni Görür Diye Başimi öne Egiyorum''' falan demiş baya abartmış bence

HAKAN SABANCI
    karaduman forever... :) sabanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Plaka
    35 AN 1933
    Edilen teşekkür: 403

yazılanların hepsi doğru cruize alıpta şikayet etmeyen 1 kişi bile yok bir düşünün otobanda giderken yanınızdan kaç tane cruize geçti ? ben ne zaman görsem ya sağ yada orta şeritten usul usul gidiyolar bence abartma falan yok herkes doğru söylüyor...

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

TÜM YORUMLARA EK: 2011 124 BG LS CRUZE ALAN ARKADASIM IZMIRDEN VANA GELIYOR. VANDA BIR VIRAJDA ARABA STOP EDIYOOR ITEREK KENARA ALMAYA CALISIYORLAR ODA NE: ARAC KITLENMIS. BENI ARADI GITTIM... ARABA BOSTA ILERI GERI GITMIYOR... KONTAK DIREKSIYON DONMUYOR.... GOSTERGELER IPTAL ( ANA KONTAK ACILIYOR) ARACI OPEL SERWISE CEKTIK..... BEYIN PROBLEMI DEDILER.... BIR GUN SONRa: BUGUNE KADAR HIC DUYMADIGIM VE TAHMIN BILE EDEMEYECEGIM BIR TELEFON ALDIK.. ARACIN SORUNUNUN GIDERILEMEYECEGINI, YERINE YENI BIR ARAC VERECEKLERINI ILETTILER... SORDUK: IZMIRDEN 34600 TL FIYATA ALINAN BU MODEL ICIN YENISINI ALIRSAK VAN BAYINE ARTI 6000 TL DAHA WERCEKMISIZ YANI FIYAT 40600 TL IMIS BURDA.... ARKADASIM ARACIN PARASINI ISTEDI... BUGUN ADAMLARDAN 34600 TL LIK BIR AY SONRAYA CEK ALDIK... ARACIN UZERINDE 18 INC CELIK CANT VE INCE YANAK LASTIK VARDI... AYRICA KAFALIKLARDA EKRAN VE CIIDDI BIR MUZIK TESISATI VARDI... BEYEFENDILER SORMADAN DUN SERVISTEKI ARACI , ARAC IZMIRDEN CIKTI DIYE IZMIRE YOLLAMISLAR KAMYONLA.... ARKADASIM CILDIRDI... TUM OPSIYONLARDA IZMIR YOLUNDA SIMDI HOPARLORLER EKRANLAR LASTIKLER CANTLAR...................ARKADASIM TUKETICI MAHKEMESINE BASWURUYOR.. YA ARAC HIZLI GIDERKEN BU ARIZAYI YAPSAYDI? BEN BUGUNE KADAR YENI BIR ARACI YADA PARASINI MUSTERIYE WERMEK ICIN YIRTINAN BIR SERVIS DUYMADIM AKSINE TAM TERSI ICIN UGRASIRLAR...NASIL OLURDA AYNI ARAC ICIN BIZE 34600 TL VEREBILEN BAYI AYNI ARACI ALIN DERKEN PISKIN PISKIN 6000 TL DAHA ISTER.... UZAK DURUN UZAK TUTUN BU ARACTAN.......
    Konu GP COSKUN tarafından (17/12/2010 Saat 18:39 ) değiştirilmiştir.

25. Bu mesajı için 2 kişi uzuncocuk'ye teşekkür etti:

Sayfa 1/2 12 SonSon