Sayfa 4/4 İlkİlk 1234
71 sonuçtan 61 ile 71 arası

Konu: Hyundai mi? Aman aman

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

tüm modellere bakmak lazım mesela hyundai ix35 çok klas olmuş..

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ŞENOL KARASU
    skydome - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 237

Alıntı ExTReMe_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bakın hyundai accent era , getz bu seri araçları ucuz maliyetli araçlar bunlardan mercedes kalitesi beklerseniz yanılırsınız bunu alan insanlar bunu bilerek alıyor zaten şimdi gidipte o arabaları kötülemek olmaz.Bende hyundai i30 vardı inanmıcaksınız ama bmw den hiç bi farkı yoktu ne ararsanız vardı aklınıza ne gelirse konfor yol tutuş ses neler neler kötü yanını bulamıyordum .. İlla alt seriler teneke diyipte bütün hyundainin araçlarına leke atmamak lazım diye düşünüyorum bigün i30 ' a binerseniz beni anlıcaksınız
    objektif bi yaklaşım sizi kutlarım...
    Bravoo Multijet Emoo+lavv+skyy

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 234

Arkadaşlar bakın hyundai accent era , getz bu seri araçları ucuz maliyetli araçlar bunlardan mercedes kalitesi beklerseniz yanılırsınız bunu alan insanlar bunu bilerek alıyor zaten şimdi gidipte o arabaları kötülemek olmaz.Bende hyundai i30 vardı inanmıcaksınız ama bmw den hiç bi farkı yoktu ne ararsanız vardı aklınıza ne gelirse konfor yol tutuş ses neler neler kötü yanını bulamıyordum .. İlla alt seriler teneke diyipte bütün hyundainin araçlarına leke atmamak lazım diye düşünüyorum bigün i30 ' a binerseniz beni anlıcaksınız
    i30 öyle çokta ucuz bir otomobil değil ama.

Tabiki objektif bakınca GP' nunda birçok eksiği var. Fakat i30 Bravo ile aynı sınıfta bir otomobil. Fiyat ve performans olarak ikisini karşılaştırmak lazım. Ben kesinlikle Bravo derim.
    Tü kaka demek doğru bir yaklaşım değil. Aynı segment ve fiyat-performans olarak değerlendirildiğinde ancak doğru sonuçlar elde edilebilir.
    Gelelim kendi sınıfında GP ve i20 karşılaştırmasına. Punto Evo ile i20 karşılaştığında her açıdan Punto Evo bana göre ağır basan bir otomobil.
    Ama bu araçlardan Mercedes kalitesi beklemek yanlış olur diyip i30 ile BMW' nin bir farkı yok derseniz tezat olur. BMW' nin tırnağı bile olamaz.
    Konu demon tarafından (08/04/2010 Saat 18:30 ) değiştirilmiştir.

Çağatay Güldalı
    ExTReMe_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 127

Alıntı demon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    i30 öyle çokta ucuz bir otomobil değil ama.

Tabiki objektif bakınca GP' nunda birçok eksiği var. Fakat i30 Bravo ile aynı sınıfta bir otomobil. Fiyat ve performans olarak ikisini karşılaştırmak lazım. Ben kesinlikle Bravo derim.
    Tü kaka demek doğru bir yaklaşım değil. Aynı segment ve fiyat-performans olarak değerlendirildiğinde ancak doğru sonuçlar elde edilebilir.
    Gelelim kendi sınıfında GP ve i20 karşılaştırmasına. Punto Evo ile i20 karşılaştığında her açıdan Punto Evo bana göre ağır basan bir otomobil.
    Ama bu araçlardan Mercedes kalitesi beklemek yanlış olur diyip i30 ile BMW' nin bir farkı yok derseniz tezat olur. BMW' nin tırnağı bile olamaz.

İ30 ucuz değil zaten kalite olduğu için.. teneke olarak alt segmentlerden bahsettm düzgün okursanız sevinirim.
    Bakın bende gp kullanıcısıyım gp'm var ben gp yi kötülemedim kötüleyememde zaten hep söylerim yenisini alıcak olsam ya punto yada i30 alırım derim hep.
    İ30 la bravo aynı sınıf olabilir evet sizin seçiminiz bravo olabilir ama ben i30'u tercih ederim.
    o Tırnak konusunda çok yanlışsın arkadaşım o araca bin kullan ondan sonra böyle yorum yapmanı isterim senden .. binince pişman olmanı istemem bu yorumundan dolayı .. ben bunun araştırmasınıda yaptım anketinide yaptım i30 herkes bmw 1.16 dediler ben birebir aynı demedim onun eş değerinde bir araba dedim ama siz gelip bmw'nin tırnağı olamaz derseniz ben kesinlikle katılmam buna doğru değil çünkü.. Bmw kalite olabilir ama isim yapmış bir markadır isim satıyor olması önceliktedir.Aynı arabayı hyundai yaptığı için herkes yan gözle bakıyor nedenini söyliymmi size adı hyundai olduğu için bu arabayı bmw yapsaydı oo araç işte ya diceklerdi bakış yönümüz ne yazık ki bu şekilde arkadaşım.

Hakan CAN
    taneren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 190

bu konu daha uzayacak gibi.

size şöle bir karşılaştırma yapayım,

benzinli hyundai getz çift ab,klima,abs ile punto evo 1,4 fire active arasındaki fiyat farkı 500 tl idi ,iki aracı yan yana koyup kıyaslamayı siz yapın,hangisini tercih ederdiniz.
    iki araç bana göre aynı segmentte bile değil.

i20 -punto
    i30- bravo
    getz-palio
    era-albea aynı segment araçlarıdır
    Konu taneren tarafından (10/04/2010 Saat 09:55 ) değiştirilmiştir. Sebep: bilgi ekleme

İSMAİL KAYA
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. kaya3545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

arkadaş hyundaide kasko yok diyor ozaman ksıt aramaya gerk yok ama tuhaf birşey var bu işte tamam hyundailer kasası zayıf ama şahinde neredeyse sırık var bu işte bi iş var .)

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

+1905 bizde era alırken i30 u denemiştik gerçektende bmw 1.16yla aynı ne ararsan ara herşey mevcut ama sadece hyundai diyince bütün modellerine **** atmamak lazım

He albea mı eramı desen bütün özellikleriyle era derim puntomu i20 mi desen punto derim bravomu i30 mu desen ikiside hemen hemen aynı fiyatlarda servis ve parça ucuzluğundan i30 derim

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kendi isteğiyle forumdan uzaklaştırılmıştır. Misafir-1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 66

Alıntı Murat Gürakan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi birisinin tamponuna vurmuş yandan sıyırmış çekmiş koparmış tek hasar tamponun yırtığı sonuçta şahinin yan tarafına denk gelmiş. Şimdi bu herhangi bir arabadada olsa hemen hemn yakın sonuçlar elde edecektik.
    Bi tek bişeye bakıpta hyundai mi aman aman demek çok saçma. Hyundai nin ne kadar tartışılırsa fiat içinde aynı şeyleri söyleyen bir ton insan bulursunuz google ya yazın bakın neler çıkcak karşınıza. Objektif olalım bence biraz. Etrafımda fiat kullanıcısı olan insanların birçoğu aşırı fanatik hatta heryerde honda kullanıcılarının çok fanatik olduğu söylenir ama fiat çılar onu bayağa bayağa katlıyor...
    arkadaşlar araba 2009 model hyundai matrix aynısından 2009 temmuz ayınmda eden kazandığım parayla babama aldım otomatik lpgli bir kere samsduna gittim geldim otomatik ve motor yeni olmasına ragmen çok az yaktı imrendim sürüş rahatlığı görüş desen mükemmel yolcu rahatlığı keza oda çok iiyi arka koltuğun ileri geri gitmesi gelmesi genişlemesi ferahlığı çok çok iyi çekişi nyol tutuşu virajlara girişi harika ha kötü yanları direksiyon çok agır yada bravodan sonra bana öyle geldi saçda ince tabi her kore arabası gibi yanı sıra eleştirirken abd denen ülkede en çok satan marka oldununuda hatırlatayım Murat kardeşime herzamanki gibi katılıyorum bu açıdan çarpan her araba aynı olur bakın renault laguna 23 hafta önce kırmızı ışıkta durduğum sırada arabama çarptı arka tampon plastik olduğu için nerdeyse aynıya yakın hasar benim bravomda da oldu yani herzamanki gibi Murat kardeşime katılıyorum

Mustafa Sanlı
    msanli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 HJY 95
    Edilen teşekkür: 28

Alıntı StrawBeeRy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    +1905 bizde era alırken i30 u denemiştik gerçektende bmw 1.16yla aynı ne ararsan ara herşey mevcut ama sadece hyundai diyince bütün modellerine **** atmamak lazım

He albea mı eramı desen bütün özellikleriyle era derim puntomu i20 mi desen punto derim bravomu i30 mu desen ikiside hemen hemen aynı fiyatlarda servis ve parça ucuzluğundan i30 derim
    Fiat ile Hyundai'i karşılaştıran arkadaşlara bir hatırlatma. Bu ülkede Hyundai B segmenti olarak satıldığı yıllarda (2003 önceleri) Tofaşın kuş serisi arabaları için aynı yorumlar yapılıyorsu. Hatırlayalım lüften, Tofaş mı? Reno mu? tartışmaları yapılırdı ve o dönemlerde tofaş serisi arabalar için "tabut" ifadeleri kullanılırdı. Yine de en çok tercih edilen yerli otomobillerin başında Tofaş gelirdi. Sebebide alım ve Bakım maliyetlerinin az oluşuydu. Sonra Hyundai Türkiye'de üretime geçtiği 2000'li yıllarda hedeflerinin Türkiye'de en çok satan araba ünvanını ele geçirmekti ve bu hedeflerini Hyundai Accent Admire, sonrasın da Era ile gerçekleştirdiler. Sebebi yine aynı Alım ve Bakım maliyetlerinin ucuzluğu. Alım maliyetini ucuzlatmak için de kaliteden ödün veriliyor. Değişik versiyonlarda araçlar üreterek bu sorunu aşmak istiyor üreticiler. Bunlara en güzel örnek ise Hava yastığı, Cam otomakitleri, ABS vs.

Fiat son dönemlerde Punto, Bravo tarzı araçları ithal ediyor. Hyundai'de I10, I20, I30 tarzı araçları ithal ediyor. Bu araçların kalitesi ortada ve bu araçların kullanıcılarıda farklı. Uzun lafın kısası, Türkiye'de herkeze ve her keseye uygun araç var, isteyen istediğini alır ve kullanır.
    Konu msanli tarafından (11/04/2010 Saat 16:48 ) değiştirilmiştir.

13. Bu mesajı için 2 kişi msanli'ye teşekkür etti:

volkan aytuna
    vociay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 28

Alıntı narkoz30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hyundai neden ucuz? Çünkü kalitenin ucuzluktan yakından uzaktan geçmediğini bilen türk vatandaşları azınlıkta o yüzden bu araçlar rekor kırıyor ama yarın bir gün içlerinde sıkışarak ölenler çoğalınca anlayacaklar ailelerinin canlarının ne kadar değerli olduklarını.
    Ben piyasa değeri 35-40 binlirayı geçmeyen güvenlik paketinden yoksun ve euro ncap 5 yıldız almamış araca binmem arkadaş. motorumla gezerim daha güvenli.
    Burası Türkiye aklı olan insanların ülkesi değil maalesef aziz nesinin dediği gibi bizler %20 lik kesimin içindeyiz %80lik kesime de olduğunu bilen insan yine kendini bilir yada bilmez. Zaten mahkemeler de dedi ya Türk milletinin %80 inin aklı yok aklı olmayanlar o vakit nasıl dava açsın deyip davayı düşürdüler aziz nesine karşı. Böylece %80 lik kesim mahkemelerce tescillenmiş oldu muhahaha
    İnsanlar bilgisiz doğar aptal değil, eğitilerek aptal olurlar. (Bertrand Russel)

Aziz Nesinin kastettiği aptallık buydu kanımca...

Hyundai'ye gelirsek neden çok satılıyor çünkü fiyat/performans olarak alabileceğiniz en iyi araçlardan bir kaçını pazara sunuyor ülkemizde.Demek ki insanlar aptallıklarından değil SINIRLI BİR BÜTÇENİN karşılığını tam olarak alabilmek için tercih ediyorlar ki bu da aptal değil AKILLI olduklarını gösterir.35-40 bin tl, euro ncap 5 yıldız meselesine gelicek olursak ne yazık ki ülkemizde her insan bu bütçeyi sizin gibi otomobil almak için ayıramıyor. Yoksa herkes bilir Mercedes-Benz S serisine binmeyi

15. Bu mesajı için 3 kişi vociay'ye teşekkür etti:

Emre Emre
    Human Rogue (WoW) bvulgari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 186

benim düşüncem önemli olan tamponun yada ön kaputun çamurlugun vs vs kolay egrilip bükülmesi degil ki..Önemli olan arabanın kafesinin saglam olması ve sürücüyü maksimum koruması..Gerisi arabayı agırlastırır baska bi işe yaramaz.

Sayfa 4/4 İlkİlk 1234