Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
71 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Hyundai mi? Aman aman

Serdar Y
    usermm1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 169

Alıntı atmaca615 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu benim araca geçtiğimiz 2009 senesinde mahmutbey gişelerine yakın bir noktada yaklaşık 120 km lik bir hızla bir hyundai accent era polis otosu vurdu bizim aracın ozamanki hali bundan ibaretti ve tek bir çizik almadan araçtan çıkabildim şimdi gel gelelim accent e ve accent in içindeki polis memurlarına polis otosunun ön tarafı yok oldu bir kere herşeyden önce ve direksiyonda oturan memurun bütün kaburgaları kırıldı araç birde radar kamerası bulundurulan bir araçmış radar kamerasıda ön tarafta oturan yolcunun hemen başının önünde diğer memurda kafasını radar kamerasına vurup kafasını patlattı gelin siz aradaki farkı artık anlayın hyundai mii yoksa fiat mı ?
    anıl o polis arabası 120km ile geliyodur belki ama frensiz koysa arabadan canlı çıkamassın. bak sana bi link atıcam en sondaki çarpmaya dikkat et 29km ile yandan koyuyolar sonuca bak bana hak vericeksin.

https://www.youtube.com/watch?v=9I7HafYom5Q&feature=player_embedded
    Dünyada bir tane dahi çocuk mutsuz olduğu sürece, büyük icatlar ve ilerlemeler yoktur. A.Einstein

atmaca615
    Ziyaretçi atmaca615 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Link için teşekkür ederim anca youtube yi açamıyorum üzgünüm bu 1
    bir diğer 2.si inanmak istemeyen arkadaşlar inançlarında özgürdür kimseye yemin edecek halim yok yada kanıtlamaya ihtiyacım yok bizzat başıma gelen bir olayı kimseye yalan söyleyerek burada söyleyecek kapasitede bir insanda değilim yada aracı sırf işte ben kaza yaptım bakınız diye bu hale sokacakda değilim olmuş bitmiş bir olay bende kabahat burda paylaştım herkese teşekkür ederim bu konuyu daha fazla uzatmak amacında değilim çünkü forum kuralları gereğince konu dışında mesaj atmak yada sohbet etmek yasak bildiğiniz üzere herkese teşekkürler..

AYKUT kayseri
    agabey3838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 73

akıl ve mantık olayı

murat akbaş
    muratx41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 123

aynı sekilde araçların yerini degistirin gözümün önünde oldu dogan geldi hundai accentin sol arka kapını ve camurlugun ordan vurdu hundaide çizik yok nerdeyse cok az doganın tampon - panjur-kaput- far hepsi kırıldı gelen herkes sasırdı kimse hundai carptıgına inanmadı yani anlıyacagınız kazada vurulan yer önemli arac ne olursa olsun darbe aldıgı yer saglamsa bisey olmaz ama hayatta hundai almam

alper aslan
    alpimmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1091

Alıntı zyilmaz90 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şahine bak taş gibi maşşallah

Mustafa Sanlı
    msanli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 HJY 95
    Edilen teşekkür: 28

Alıntı chngrrrrrr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    puntomdan önce hyundai accent 1.3 ls kullandım 12 sene
    hiç böyle bir yorumda bulunmak aklıma gelmedi
    12 sene de yağ değişimi dışında sanayiye hiç uğramadım
    160binde saattım
    ön takım bile yaptırmadım bu tr yollarında
    böyle bir kazayla bu genellemeler çok fazla bence
    Hyundai Türkiye şartlarına göre renaulttan sonra en uygun araç
    diye düşünüyorum
    Sayın Cihangir sana %100'de 100 olmasada katılıyorum.
    Bende 2000 moden bir GT'den indikten sonra GP'ye bindim. Bu eleştirileri 2000'den önceki araçlar haketmiyor.

Fakat yeni ERA'lar tam bir rezalet. Adamlar sadece hızlı bir motor yapmışlar, ama durduracak sistem yok. 120 - 130 km ideal hızı. Kaporta ve plastik kalitesi son derece kötü.

Yine geçmiş olsun...

Emir A.
    Fuzuli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 352

Alıntı atmaca615 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı zamanda bunu bilmeyen arkadaşımız için söylüyorum benim aracıma vurulan noktada 2 adet çift sac kapı direği bulunmaktadır yani bunlar darbe emici özelliğe sahip olduklarından kolay kolay eğilip bükülmezler bükülseler bile komple ayrılmazlar aynı zamanda arka tarafta tapon içinde çift sac vardır orasıda aynı şekilde isterse 120 değil 220 ilede wursa o çift saca en ufak bir zarar veremez yanlışım varsa eğer BİLEN arkadaşlar tarafından düzeltilmesi rica olunur
    Bahsettiğiniz yerin aracın dayanımı en yüksek yeri olduğu doğru ancak bahsettiğiniz hızlarda aracınız size tabut olur...
    Anlattığınız kazada size çarpan aracın üzerindeki kinetik enerjinin hepsi sizin aracınıza aksetmemiştir...Sizi kurtaran da bu olmuştur...
    Euro ncap sitesine girip puntonun hatta pek çok aracın çarpışma testlerini izlerseniz tam yandan bahsettiğiniz noktaya sizin yazdığınızan oldukça süşük süratlerle çarpıldığında aracın ne hale geldiğini görürsünüz...

Gelelim Hyundai konusuna(bu yazdıkları alıntı yaptığım arkadaşa değil genel bir yazıdır);
    Başka araçları kötülemek bizim aracımızı yüceltmez...
    Size tavsiyem Hyundai firmasını internette aratın..
    Otomobil haricinde NE TÜR işletmeleri olduğunu, ürün gamının ne kadar GENİŞ olduğunu görün derim...
    Araba kaliteleri çok iyi olmayabilir...Ama hyundai gelişim sürecinde hala Fiat gibi 100 senelik bir firma değil...Yine de başarılı bir ivmeleri var...
    Dünyadki satış payında da bildiğim kadarıyla fiat'ın önündeler...(Fiat grubunun diğer araçlarından bahsetmiyorum)

Kardeşim bir getz kullanıcısı idi...Evet benim gp getzden daha kaliteli bir araç ama yine de verdiğiniz parayı hak eden bir araç...

Ben vuruş noktası yüzünden ufak hasarla atlatan şahin ve bir şahin parası hasara sahip Mercedes kazası da biliyorum...
    Palio dediğiniz aracın şasisinin de bu araçlardan farklı olacağını sanmıyorum... Eleştiririrken biraz daha OBJEKTİF omaya çalışın derim

Baran
    Ziyaretçi Baran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hyundai 'de bir hasara yok, ayrıca şunu itiraf etmek isterim, bende 2008 punto var, şimdiki aklım olsa 2 binlira daha verip hyundai area 1.5 dizel alırdım 4 cam otomatik 110 beygir bagajı geniş ve puntodan daha fazla yol tutusu ve sağlamlıgı olan aracı alırdım...

içimdeki pişmanlık her hyundai gördüğümde artıyor

murat akbaş
    muratx41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 123

era: teneke tabut

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı Baran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hyundai 'de bir hasara yok, ayrıca şunu itiraf etmek isterim, bende 2008 punto var, şimdiki aklım olsa 2 binlira daha verip hyundai area 1.5 dizel alırdım 4 cam otomatik 110 beygir bagajı geniş ve puntodan daha fazla yol tutusu ve sağlamlıgı olan aracı alırdım...

Baran, Hyundai Modellerinin en önemli avantajı standart sundukları 4 cam otomatiği zaten.Era da kendi sınıfında fena bir araç değil.Ben de bu sınıfta tercih edebilirim ama GP dan daha iyi yol tutuşa ya da sağlamlığa sahip değil kesinlikle...

ŞENOL KARASU
    skydome - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 237

motoru yeter eranın bence...dizel
    Bravoo Multijet Emoo+lavv+skyy

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

Alıntı Baran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

yol tutuş mu dedin
    şirkette hem elentra hem era var ikiside 2005
    virajlı ve geliş gidiş yolda ikisinede fark atıyorum
    ama otobanı buldularmı geçiyorlar viraja denk geldilermi
    yine el sallıyorum
    bence gp nin yol tutuşu kadar iyi deil yol tutuşları

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

bbrh kkk
    burhankutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    46***60
    Edilen teşekkür: 306

hyundai dünya sağlamıda olsa (ki sağlam olduğunu bizzat gördüm) %50 indirimlede verseler deil 4, 14 cam otomatiğide olsa almam 2 gün önce 750 km yol yaptık tamam iyi sağlam güzel hoş oturum olarak boş bu 1, ikincisi arabada tip yok. 3 olarakda iç dizaynı 0 .

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

tercih meselesi ama era sınıfında herşeyde 1 sırada puntoyla kıyaslanamaz...

mesut eyvaz
    mesut eyvaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Edilen teşekkür: 34

Alıntı narkoz30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hyundai neden ucuz? Çünkü kalitenin ucuzluktan yakından uzaktan geçmediğini bilen türk vatandaşları azınlıkta o yüzden bu araçlar rekor kırıyor ama yarın bir gün içlerinde sıkışarak ölenler çoğalınca anlayacaklar ailelerinin canlarının ne kadar değerli olduklarını.
    Ben piyasa değeri 35-40 binlirayı geçmeyen güvenlik paketinden yoksun ve euro ncap 5 yıldız almamış araca binmem arkadaş. motorumla gezerim daha güvenli.
    Burası Türkiye aklı olan insanların ülkesi değil maalesef aziz nesinin dediği gibi bizler %20 lik kesimin içindeyiz %80lik kesime de olduğunu bilen insan yine kendini bilir yada bilmez. Zaten mahkemeler de dedi ya Türk milletinin %80 inin aklı yok aklı olmayanlar o vakit nasıl dava açsın deyip davayı düşürdüler aziz nesine karşı. Böylece %80 lik kesim mahkemelerce tescillenmiş oldu muhahaha
    türk milleti işini çok iyi bilir Aziz Nesin'e dava açmaz ama gider en olmadık olaya dava açar Hyundai de okadar kötülenecek araba değil. Kusura bakmayın tampon plastıik aksam kırılması normal arabada güvenlik sağlam şasidedir sanki Doğan çok matah araba yüzde 20 ye giren millet doğanıda övmez

Lütfen milletimizi karalamayalım zaten yeterince karalayan var

rüstem evren baldemir
    phyevren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 81

Alıntı muratx41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    era: teneke tabut

kesinlikle katılıyorum

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 234

Allah kimseye kaza bela vermesin. Gerçekten çok zor. Canınıza hiçbirşey olmasa bile psikolojisini atmak dahi baya zaman alıyor.

Sene 1996. O zamanlar daha küçüktüm.93 model Kartal arabamızı kaçırıp ben, aynı yaşıtım bir arkadaşım ve küçük kardeşimde arka koltukta olmak üzere başladık ortalık fink atmaya. Kuşadası Davutlar kavşağından anayola çıkıyorum. Çocukluk hali ile aklımız beş karış havada. Bir yandan araba kullanırken bir yandan teyp ile uğraşıyorum. Bir anda arkadaşımın bağrıltısı ile irkildim. Ayağımı frene bastığım anda son gördüğüm şey Kırmızı bir toz bulutunun üzerime doğru gelmesi ve büyük bir gümbürtü. Olayın ilk şoku ile önce bizden kimsede birşey olup olmadığını kontrol ettim. Allah korudu diyebilirim. Zaten arabadan inince büyük şok yaşadım. Çünkü ön tarafta hiç birşey kalmamıştı. Ön sol kapı ile ön sol çamurluğun birleştiği noktadan itibaren arabanın arkası var ama önü yoktu. Kırmızı bir Hyundai minibüs 130 km süratle çarpmıştı. İnanın o günü hiçbir zaman unutamam. Polis, Jandarmaya göre eğer araba 10 cm kadar daha yola çıkmış olsa kesinlikle kurtuluşumuz olmayacaktı.Birazda kurtulmamızda minibüs şoförünün aracı sola kırmasınında etkisi büyük. Tamam ben hatalıyım ama belki oda çok hızlı gelmese bu kaza olmayacaktı. Lütfen çok dikkatli olun. Bu işlerin hiçmi hiç şakası olmuyor. dikkatsizlik ve hız ölüm getiriyor.

He Minibüse ne oldu? Minibüs ön sağdan çarpmıştı ve Ön koruma demirleri vardı. Bu tip şeyler aslında yasak diye biliyorum. Onun görünen hasarı bizimki kadar büyük değildi.
    O zamanlar araba tam 2 ayda ancak toparlandı. Arabanın yarı parası kadar tamir parası ödemişti babam. Hayatımda aldığım en büyük derslerden biridir.
    Kaza anında alınan hasarlarda çarpma noktası, hız en önemli faktör. Herşey fizik kurallarına göre işliyor.
    Konu demon tarafından (08/04/2010 Saat 15:23 ) değiştirilmiştir.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Geçmiş olsun Fırat...

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

dış dizayn güzel ama.....

güvenlik te sıfır......

Çağatay Güldalı
    ExTReMe_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 127

Arkadaşlar bakın hyundai accent era , getz bu seri araçları ucuz maliyetli araçlar bunlardan mercedes kalitesi beklerseniz yanılırsınız bunu alan insanlar bunu bilerek alıyor zaten şimdi gidipte o arabaları kötülemek olmaz.Bende hyundai i30 vardı inanmıcaksınız ama bmw den hiç bi farkı yoktu ne ararsanız vardı aklınıza ne gelirse konfor yol tutuş ses neler neler kötü yanını bulamıyordum .. İlla alt seriler teneke diyipte bütün hyundainin araçlarına leke atmamak lazım diye düşünüyorum bigün i30 ' a binerseniz beni anlıcaksınız

22. Bu mesajı için 2 kişi ExTReMe_'ye teşekkür etti:

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon