Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
71 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Hyundai mi? Aman aman

Ferhat Uzun
    ferhatgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 FRT
    Edilen teşekkür: 16

bencede abartılmış,tamponun sıyrılmasından baska bir durum yok gibi..olur böyle şeyler
    GP 1.3 multiJet 90bg triptronik Dynamic

bbrh kkk
    burhankutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    46***60
    Edilen teşekkür: 306

bence haksız bi genelleme yapıyorsunuz arkadaşlar. benim başıma geçen yıl geldi ben 90 la giderken yanımdan bi hyundai accent 2005 model solladı ama abartısız 130-140 surat cunku oyle hızlı gecti tabi sollaması ile yanda giden traktore vurması bir oldu gözümün önünde. o traktöre vurunca yeminle traktor resmen havalandı 10-20 metre ileriye uctu aracın onu sabit arkası bi kalktı ve indi.dedim sağlam adam zaten kalmazda araç pestil oldu bundan durdum indim baktım arabanın ön taraf dagılmış ama yinede çok bişeyi yok içindekiler sapasaglam.tabi ozamandan sonra kaza yapan adam denk geldi sorduk 3500 lira masraf olmus ama traktor resmen top gibi olmusdu.

Hakan Onur
    narkoz30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1020

Alıntı PESCATORE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunu sadece turk milletien indirgemek cok buyuk yanilgi. Diger ulkelerde herkes bilim adami degil ben dunyanin bircok ulkesinde bulundum ve cogundan cok daha iyi bir milletiz her yönden. Hep eksilerimizi degil briazda artilarimiza bakarsak kendimizle biraz daha barisiriz. Aziz nesin oyle demisse ulu onder ataturk turk milleti zekidir turk milleti caliskandir demis bu sozler bosa degil
    iyi de bilader Atatürkün yaşadığı zamanla aziz nesin in yaşadığı ve bu lafları söylediği zaman arasında en az 60 yıl var bunu nasıl açıklayacaksın ve sen kendini %80 lik mi %20 lik mi kefeye koyuyorsun onu söyle.
    Ben aziz nesinin lafının doğru olduğunu bizzat tecrübe ettim o yüzden bu ülkede mutlu %12 lik bir azınlık var. Ve iyi yönetilemiyoruz. Benim lafım budur.
    Hyundai nin kazalarının fotolarını koyalım istersen siteye şimdi konu başka yere çekilecek ama ben kimseyi küçümsemiyorum sadece ATAMIZ şimdi Ülkeye olanları görse o da aziz nesin gibi düşünürdü bu büyük bir gerçek dostum kendince ata politikası da yapma burası sadece bir forum görüşüne saygı duyarım ama biraz mantık süzgecinden geçir düşüncelerini öyle yaz.
    Ben bu ülkede öyle eğitimsiz insanlar gördüm ki mesela askerde iken pisuvarı kenef zannedip s...n acemi askerler bile vardı.
    Sen biraz türkiye gerçeğini gör Dünyadan bahsediyorsun ama önce biz kendimize bakalım dünya da kimmiş benim ülkem dururken öncelik her daim benim ülkemindir ben öyle düşünürüm o yüzden Ülkem insanının eğitilip elindeki ekmeği hazır değil çalışarak üreterek kazanmasını bilmeyi öğretebilmeliyiz. (bunun için de toplum bilinci gerekir)
    Biz de tarihimizle gurur duyuyoruz elbette.
    Ama koreli çürük araba yaptığı sürece sadece tarihimizle gurur duyarız. Farkında iseniz kore kadar olamıyoruz adamlar bizden kat kat uyanık.
    Konu narkoz30 tarafından (18/03/2010 Saat 09:33 ) değiştirilmiştir.

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

yakaladınız tabi hyundai kötüleyinde kötüleyin üstüne çıkın tepinin ya arkadaşlar bu kadarda tek taraflı olmayalım göründüğü gibi sadece çamurluğa vurmuş tampon yerinden çıkmış o kadar ne var şimdi bunda...murat abinin dediği gibi olaylara objektif bakın biraz

gene söylüyorum gene söylüyorum japon ve kore otomobillerinde saç ince kullanıldığı için dayanıksız fazla bir şey beklemeyin bakınız:honda,mitsubishi,hyundai..

bundan 4 yada 5 sene önce bizde 2004 accent admire kasa vardı evin önünden çıkarken ford transit hızlı geliyormuş görmemiş bizi yaklaşık 60 yada 70 km hız vardı direk şoför kapısından vurdu vurmanın etkisiyle sol iki cam patladı biri boynumu kesit oda içeri doğru patladığı için babamda sadece kapı içeri göçtüğü için beline çarpmış annemde bişey yok arabanın sol ön çamurluk ve sol iki kapı yalan oldu servise gittiğinde adamlar dediki bu arabadan nasıl sağ çıktılar umarım ne demek istediğimi anlamışsınızdır

saygılar.....

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı ferhatgs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bencede abartılmış,tamponun sıyrılmasından baska bir durum yok gibi..olur böyle şeyler
    Tamponun sıyrılması da aracın tekere çarpmasından yani yan tekere çarpınca hem arka kapılarda hasar çiziklerle atlatılmış yani bu şahin marka aracın bu durumda çok sağlam olduğunu çıkaramayız denk gelmiş sadece.

Hakan CAN
    taneren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 190

Alıntı narkoz30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi de bilader atatürkün yaşadığı zamanla aziz nesin in yaşadığı ve bu lafları söylediği zaman arasında en az 60 yıl var bunu nasıl açıklayacaksın ve sen kendini %80 lik mi %20 lik mi kefeye koyuyorsun onu söyle.
    Ben aziz nesinin lafının doğru olduğunu bizzat tecrübe ettim o yüzden bu ülkede mutlu %12 lik bir azınlık var. Ve iyi yönetilemiyoruz. Benim lafım budur.
    Hyundai nin kazalarının fotolarını koyalım istersen siteye şimdi konu başka yere çekilecek ama ben kimseyi küçümsemiyorum sadece atamiz şimdi ülkeye olanları görse o da aziz nesin gibi düşünürdü bu büyük bir gerçek dostum kendince ata politikası da yapma burası sadece bir forum görüşüne saygı duyarım ama biraz mantık süzgecinden geçir düşüncelerini öyle yaz.
    Ben bu ülkede öyle eğitimsiz insanlar gördüm ki mesela askerde iken pisuvarı kenef zannedip s...n acemi askerler bile vardı.
    Sen biraz türkiye gerçeğini gör dünyadan bahsediyorsun ama önce biz kendimize bakalım dünya da kimmiş benim ülkem dururken öncelik her daim benim ülkemindir ben öyle düşünürüm o yüzden ülkem insanının eğitilip elindeki ekmeği hazır değil çalışarak üreterek kazanmasını bilmeyi öğretebilmeliyiz. (bunun için de toplum bilinci gerekir)
    biz de tarihimizle gurur duyuyoruz elbette.
    Ama koreli çürük araba yaptığı sürece sadece tarihimizle gurur duyarız. Farkında iseniz kore kadar olamıyoruz adamlar bizden kat kat uyanık.
    iyide sevgili hakan hocam; verdiğin örnekler cahil olmakla,eğitimsiz olmakla alakali,bunda biz dahil herkesin suçu var.ama aziz nesin türk halkini akilsizlikla suçluyor,işte bunu kabul etmek mümkün değil.

MURAT BALIKÇI
    PESCATORE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 54

Alıntı narkoz30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi de bilader atatürkün yaşadığı zamanla aziz nesin in yaşadığı ve bu lafları söylediği zaman arasında en az 60 yıl var bunu nasıl açıklayacaksın ve sen kendini %80 lik mi %20 lik mi kefeye koyuyorsun onu söyle.
    Hyundai nin kazalarının fotolarını koyalım istersen siteye şimdi konu başka yere çekilecek ama ben kimseyi küçümsemiyorum sadece atamiz şimdi ülkeye olanları görse o da aziz nesin gibi düşünürdü bu büyük bir gerçek dostum kendince ata politikası da yapma burası sadece bir forum görüşüne saygı duyarım ama biraz mantık süzgecinden geçir düşüncelerini öyle yaz.
    Sen biraz türkiye gerçeğini gör dünyadan bahsediyorsun ama önce biz kendimize bakalım dünya da kimmiş benim ülkem dururken öncelik her daim benim ülkemindir ben öyle düşünürüm o yüzden ülkem insanının eğitilip elindeki ekmeği hazır değil çalışarak üreterek kazanmasını bilmeyi öğretebilmeliyiz. (bunun için de toplum bilinci gerekir)
    biz de tarihimizle gurur duyuyoruz elbette.
    farkli tellerden caliyoruz size kolay gelsin

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı taneren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyide sevgili hakan hocam; verdiğin örnekler cahil olmakla,eğitimsiz olmakla alakali,bunda biz dahil herkesin suçu var.ama aziz nesin türk halkini akilsizlikla suçluyor,işte bunu kabul etmek mümkün değil.
    Mahkemeler de bunu zamanında tescilledi. Akılsızlık cehaletle olur cahillik alınyazısı değil bilmemek değil öğrenmemek ayıp, Oku! yaradan rabbinin adı ile oku. Bilmem bu kelimeler size birşeyler anlatabildi mi?

suat taner
    lionT-JET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 233

sahını tekerıne mercedeste vursa hemen hemen yakın bır sey olurdu dıye dusunuyorum.malum sahın taksıye vurup dagılan mercedeste gordmustum.bence vurus yerı ve seklı onemlı.

Hakan CAN
    taneren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 190

Saygi duyarim hakan hocam,bu vatan hepimizin,yeterki gönüller bir olsun.
    El ele bir olma zamani...

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Alp BELGEN
    Alp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 326

Herkesin yorumu tabiki kendinede olsa bence yargısız infaz yapmayalım, Hyundai TR şartlarına göre oldukça başarılı bir araç...
    Multijet Grande Punto 1.3 75 hp -> 95 HP
    Multijet Grande Punto 1.3 90 hp -> 125 HP
    Multijet Bravo 1.6 105 hp -> 135 HP
    Clio RS 190 HP
    ve Şimdi...
    Multijet BRAVO GT1544 STAGE 2 180+ hp...

atmaca615
    Ziyaretçi atmaca615 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu benim araca geçtiğimiz 2009 senesinde mahmutbey gişelerine yakın bir noktada yaklaşık 120 km lik bir hızla bir hyundai accent era polis otosu vurdu bizim aracın ozamanki hali bundan ibaretti ve tek bir çizik almadan araçtan çıkabildim şimdi gel gelelim accent e ve accent in içindeki polis memurlarına polis otosunun ön tarafı yok oldu bir kere herşeyden önce ve direksiyonda oturan memurun bütün kaburgaları kırıldı araç birde radar kamerası bulundurulan bir araçmış radar kamerasıda ön tarafta oturan yolcunun hemen başının önünde diğer memurda kafasını radar kamerasına vurup kafasını patlattı gelin siz aradaki farkı artık anlayın hyundai mii yoksa fiat mı ?

AYKUT kayseri
    agabey3838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 73

Alıntı atmaca615 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu benim araca geçtiğimiz 2009 senesinde mahmutbey gişelerine yakın bir noktada yaklaşık 120 km lik bir hızla bir hyundai accent era polis otosu vurdu bizim aracın ozamanki hali bundan ibaretti ve tek bir çizik almadan araçtan çıkabildim şimdi gel gelelim accent e ve accent in içindeki polis memurlarına polis otosunun ön tarafı yok oldu bir kere herşeyden önce ve direksiyonda oturan memurun bütün kaburgaları kırıldı araç birde radar kamerası bulundurulan bir araçmış radar kamerasıda ön tarafta oturan yolcunun hemen başının önünde diğer memurda kafasını radar kamerasına vurup kafasını patlattı gelin siz aradaki farkı artık anlayın hyundai mii yoksa fiat mı ?
    120 ile yandan çarptılar sadece bu kadar hasar oldu öylemi? bi yanlışın olmasın

atmaca615

Yanlışla alakası yok kaza raporları olay yerindeki fotoğraflar v.s herşey bende bulunmakta kanıtla diyen herkese kanıtlayabilirim hiç sıkıntı yok yani... ben ne dediysem o oldu beylükdüzü birmottada kayıtlarımız bulunmaktadır zaten aklı ve mantığı yerinde olan herhangi biri sırf buraya resim koyabilmek için bunu yapmadığımızı anlamıştır saygılar

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

iyide vurulan nokta tekerlek ve jant kısmı daha cok darbe ooraya gelmiş .

atmaca615

Aynı zamanda bunu bilmeyen arkadaşımız için söylüyorum benim aracıma vurulan noktada 2 adet çift sac kapı direği bulunmaktadır yani bunlar darbe emici özelliğe sahip olduklarından kolay kolay eğilip bükülmezler bükülseler bile komple ayrılmazlar aynı zamanda arka tarafta tapon içinde çift sac vardır orasıda aynı şekilde isterse 120 değil 220 ilede wursa o çift saca en ufak bir zarar veremez yanlışım varsa eğer BİLEN arkadaşlar tarafından düzeltilmesi rica olunur

alper yonar
    Dynamic Üye alperyonar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 YN 5**
    Edilen teşekkür: 356

Peki siz çarpma anında druyormuyunuz??

atmaca615

Durmak denemez çok yavaştım yani belki bilenler bilir tem otobanında mahmutbey gişelerinin hemen yanında polis karakolu vardır polis otosuda oranın aracıydı zaten ordan çıkarkenmi artık girerkenmi tam olarak bilemiyorum bana aynen bu şekil vurdu zaten bende o aracın hızını ortalama söyledim yaklaşık 120 dedim ama gerçekten çok hızlıydı yani öyle bi 20-30 km hızla vurmadı arabaya en az 100 km nin üstünde bir hızla vurdu

alper yonar
    Dynamic Üye alperyonar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 YN 5**
    Edilen teşekkür: 356

O zaman verilmiş sadakanız varmış. O hızla bi çarpma anında arabanın takla atmaması sizin adınıza sevindirici bir olay

atmaca615

Yok zaten araba 2 teker üstüne kaldı kalmadı değil allahtan babamla annemin bulundukları taraftaydı onlarında yararları çok oldu arabanın takla atmamasına

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon