Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Bravo Punto karşılaştırması

mehmet koçak
    black hawk gogigogi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    09 h 5779
    Edilen teşekkür: 163

Standart Bravo Punto karşılaştırması

direksiyon aynı
    ayna ve cam açma kapama aynı
    yürüyen aksam daha kaliteli ve sağlam malzeme kullanılmış
    gürültü daha az
    dizayn daha iyi ama iç dizaynda kol dayama rahatsız ergonomi konusunda biraz daha çalışılması lazım
    bravo nun ebatları fazla ama arka koltuk diz aralığı pek fark etmemiş gibi
    yol tutuş kıyaslamak bile mümkün değil
    dış işçilik hemen aynı kalitede. artık boyaları çok ince yapıyolar her şeyde çiziliyor camurlu bi top gelse üst boya gidip astar sırıtıyor,
    motoru kıyaslayamadım 75 hp mjet(6 lt)-120 hp t jet 8.5) t jet çok yakıyor ama değer tabi bu arada gp nin şirinliği yok kasvetli duruyo....
    Not:90 hp lik dyna yada emo aracı olanlar bravoyu hiç düşünmesine gerek yok...
    geri döndüm......

2. Bu mesajı için 6 kişi gogigogi'ye teşekkür etti:

ERCan Bütün
    ERC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 336

iyi aksamlar bravonun yuruyen aksamının daha kaliteli ve saglam oldugunu nerden anladınız acaba?

Aykut Arslan
    aykuting - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    67 TR 482
    Edilen teşekkür: 35

Alıntı ercan all Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi aksamlar bravonun yuruyen aksamının daha kaliteli ve saglam oldugunu nerden anladınız acaba?

Görünüşünde de belli olumuyomu?

çağlar mavuk
    grandecaglar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 ZEH 81
    Edilen teşekkür: 116

bravo güzel bir araç içi çok hoşuma gitti göğüs yapısı falan

Cem Fişek
    Cole Trickle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 BK 0081
    Edilen teşekkür: 7

Bravonun otomatiği gelmediği için GP aldım mecburen. GPmide seviyorum ama hala aklımda kaldı Bravo... Ne yakışırdı bana.

ERCan Bütün
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı aykuting Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Görünüşünde de belli olumuyomu?
    nasıl belli olabilir ki gorunusunde sadece gp ye gore yapisi biraz daha buyuktur buda arabanın gp ye gore daha agır olmasından olabilir ama bu onun saglam oldugunu kanıtlamaz saglam olması anlamak icin icinde kullanılan demir yogunluguna ve ic yapisina bakmak lazım oldugu dusunuyorum
    Konu ERC tarafından (09/05/2008 Saat 20:05 ) değiştirilmiştir.

Ah-MeT
    Ziyaretçi Ah-MeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

walla GP yi hiçbirine değişmem.... benim hosuma gitmedi bravo

ismail tunç kuyral
    isoRc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4

Alıntı gogigogi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    direksiyon aynı
    ayna ve cam açma kapama aynı
    yürüyen aksam daha kaliteli ve sağlam malzeme kullanılmış
    gürültü daha az
    dizayn daha iyi ama iç dizaynda kol dayama rahatsız ergonomi konusunda biraz daha çalışılması lazım
    bravo nun ebatları fazla ama arka koltuk diz aralığı pek fark etmemiş gibi
    yol tutuş kıyaslamak bile mümkün değil
    dış işçilik hemen aynı kalitede. artık boyaları çok ince yapıyolar her şeyde çiziliyor camurlu bi top gelse üst boya gidip astar sırıtıyor,
    motoru kıyaslayamadım 75 hp mjet(6 lt)-120 hp t jet 8.5) t jet çok yakıyor ama değer tabi bu arada gp nin şirinliği yok kasvetli duruyo....
    Not:90 hp lik dyna yada emo aracı olanlar bravoyu hiç düşünmesine gerek yok...
    "yol tutuş kıyaslamak bile mümkün değil" derken hangisi daha iyi yol tutuyo anlamadım !

S. İ.
    sirkit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 5

Alıntı Ah-MeT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    walla GP yi hiçbirine değişmem.... benim hosuma gitmedi bravo
    +1

Murat ülger
    PuNTo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 31

benim hoşuma gitmedi tamam bir üst segmet daha kaliteli gösterişli konsolu çok güzel bizim araçalarımızda çok zayıf olan gösterge paneli harika döşemlerde öle ama kardeşim göğüs haricindeki plastikler gp kalitesinde dışarıdan bakıyorsun araba harika ama yanına gelip incelemeye başladığın zaman o kalitesiz sert plastikler sanki gözüne gözüne giriyor insanın ben gp den memnunum ama bravo fiyatında bir araç almak istediğimde alternatifim kesinlikle birden fazla olur
    1.3 MJ 75 BG 3.3lt/100Km

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mehmet koçak
    black hawk gogigogi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    09 h 5779
    Edilen teşekkür: 163

kardeş ben metal teknolojisi öğretmeniyim 20 yıldır bu mesleğin içindeyim ve envayi çeşit teorik ve uygulamalı mekanik gördüm, 40bin km brava kullandım arkasından ,43bin km gp kullandım ve 2bin km dir bravo kullanıyorum izin verde artık o kadar yargım olsun araç hakkında ,özellikle bravodan sonra gp de mekanik aksam çok zayıf gelmişti, bravo da ise ford focus un üzerine çıkmış görünüyo mekanik ve yol tutuş açısından ama işçilikte daha uğraşmaları gereken yerler var.
    nasıl belli olabilir ki gorunusunde sadece gp ye gore yapisi biraz daha buyuktur buda arabanın gp ye gore daha agır olmasından olabilir ama bu onun saglam oldugunu kanıtlamaz saglam olması anlamak icin icinde kullanılan demir yogunluguna ve ic yapisina bakmak lazım oldugu dusunuyorum
    geri döndüm......

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

bravo guzel bır arac.gorunus ve konfor bakımından tartısmasız bır gercek.ben test surusunede cıktım. gpden guzel yanları var elbette. cunku daha yenı bı teknolojıye sahıp onu tartısamayız.ama fıyatı bence o arac ıcın cok yuksek.o fıyatlara daha farklı araclar alınabılır.fıyatı bıraz daha uygun olsaydı daha fazla rabet gorurdu dıye dusunuyorum...
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı mustafaf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bravo guzel bır arac.gorunus ve konfor bakımından tartısmasız bır gercek.ben test surusunede cıktım. gpden guzel yanları var elbette. cunku daha yenı bı teknolojıye sahıp onu tartısamayız.ama fıyatı bence o arac ıcın cok yuksek.o fıyatlara daha farklı araclar alınabılır.fıyatı bıraz daha uygun olsaydı daha fazla rabet gorurdu dıye dusunuyorum...
    Mustafa Bravo nun fiyatı sınıf standartlarında.Hatta Tr de el üstünde tutulan bazı markalara göre ucuz da denebilir.Lansman fiyatının bitmesi ve döviz artışları nedeniyle 3000YTL kadar zam geldi...

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mustafa Bravo nun fiyatı sınıf standartlarında.Hatta Tr de el üstünde tutulan bazı markalara göre ucuz da denebilir.Lansman fiyatının bitmesi ve döviz artışları nedeniyle 3000YTL kadar zam geldi...

haklısın arda abı zamlar baya etkıledı arac fıyatlarını.ocak ayında 31.000YTL ye arkadasıma aldıgımız seat Leon referance modelıne su anda 35.000YTL dıyorlar kı o arac benzınlı.aracı kullanan bı yakınım olmadıgında aracı sadece test surusunde kullabılme fırsatı buldum.bu yuzdendırkı bıcok ozellıgının farkına varamadım belkıde.ılerleyen donemlerde arac kullanılmaya baslandıkca dusuncem degısecektır
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

BedirhaN .
    bedirhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    57 AT 770
    Edilen teşekkür: 15

Ben en dolu modeli olan 1,4 Turbolu 150 Hp sport u kullandım. Görünüş şahene 17 jantlar falan çok janjanlı olmuş. Ama gidisi o kadar iyi değil. G.puntonun 120lik turbolusu kadar gitmiyor

ERCan Bütün
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

arkadaslar bravonun yol tutusu nasıldır?test eden arkadaslarımız yazarlarsa sevinirim grande ye gore iyimidir?

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

arkadaslar bravonun yol tutusu nasıldır?test eden arkadaslarımız yazarlarsa sevinirim grande ye gore iyimidir?
    Benim gözlemlerime göre, bir kademe daha üstün. Virajda daha çok güven veriyor.

Yeri gelmişken söyleyeyim: Bizim araçlarımız virajlarda savrulmuyor ama çok yatıyor. Bu da -psikolojik sanırım biraz da- insanı tedirgin ediyor.

rahan yilmaz
    ranet3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06RP...
    Edilen teşekkür: 41

benim bacaklarım biraz uzun ve koltuğumuda yatırarak kullanıyorum arabayı bravoda aynı şekilde koltuk ayarı yaptığımda arkada yer kalmıyor ancak gp de biraz yer kalıyor buda benim iç hacim olarak gp yi daha üstün görmeme sebep oluyor... ayrıca bravonun lastikleri arkadan bakıldığında kasanın içinde kalıyor buda aracın duruşunu değiştiriyor... 1,4 150hp t-jet henüz görmedim ancak bitek o model tam performans sağlar diye düşünüyorum hem duruş hem sürüş özellikleri açısından... 120 lik o kasaya zayıf kalıyor değerler çok düşük... alırken aracımı 1,4 t-jet punto ile bravo t-jet aynı paraydı ben puntomu tercih ettim...

ERCan Bütün
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

murat abi tesekkur ederim abi evet ya o yatma olayı bendede tedirginlik yaratıyordu cunku yuruyen aksamı yumusak ayarlamıslar oda haliyle arabanın yatmasına ve yuruyenin zorlanıp kayma yapmasına sebep oluyor.ama abi o problem 3.5 cm spor helezonla gideriliyor hemde araba daha tok duruyor

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı Linos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim gözlemlerime göre, bir kademe daha üstün. Virajda daha çok güven veriyor.
    Yeri gelmişken söyleyeyim: Bizim araçlarımız virajlarda savrulmuyor ama çok yatıyor. Bu da -psikolojik sanırım biraz da- insanı tedirgin ediyor.
    Murat Gp nin amortisörleri oldukça sert, bence virajda yatmıyor

Alıntı ranet3000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim bacaklarım biraz uzun ve koltuğumuda yatırarak kullanıyorum arabayı bravoda aynı şekilde koltuk ayarı yaptığımda arkada yer kalmıyor ancak gp de biraz yer kalıyor buda benim iç hacim olarak gp yi daha üstün görmeme sebep oluyor... ayrıca bravonun lastikleri arkadan bakıldığında kasanın içinde kalıyor buda aracın duruşunu değiştiriyor... 1,4 150hp t-jet henüz görmedim ancak bitek o model tam performans sağlar diye düşünüyorum hem duruş hem sürüş özellikleri açısından... 120 lik o kasaya zayıf kalıyor değerler çok düşük... alırken aracımı 1,4 t-jet punto ile bravo t-jet aynı paraydı ben puntomu tercih ettim...
    Bravo nun lastikleri çamurluk içinde kalsa da iz mesafesi Gp dan daha geniş.1.4 T-Jet 120bg Bravoyu sınıfının tüm 1.6 atmosferik araçları arasından her türlü disiplinde 1. yapıyor.Tabi tercihlerimiz aynı

Sayfa 1/2 12 SonSon