Sayfa 2/2 İlkİlk 12
28 sonuçtan 21 ile 28 arası

Konu: 20 Nisan Maşukiye Yeni Bravo Test Sürüşü İzlenimleri

Kenan Kuday
    stilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 8

Alıntı serhatartun41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben bu aracı lansman zamanında test ettim. Hem 150 hp'lik T-jet i hemde 105 hp'lik multijeti.Aynı zamanda test zamanında rakip araçlarını ( peugeot 308 1.6 HDI, Toyota Auris D4-D, Citroen C4 1.6HDI, Opel Astra 1.3 CDTI) da kullandık.Sonuç mükemmel.Aralarında 150 hplik T-Jet zaten tartışmasız birinci.105 lik multijet ise hepsinden daha sessiz ve ilk ivmelenme anındaki tork dehşet geldi bana.Zaten şu an bayimizde 105 hp 1.6 multijet dynamic spor kit li araç test aracı olarak mevcut ve bir müşteri gelsin de test sürüşü yapalım diye can atıyorum.(Hergün zaten 10 kişi ile bu duyguyu yaşıyorum))Bana kalırsa bu aracı almayı bekleyen arkadaşlar varsa biraz beklesin .120 hplik 1.6 multijetin gelince bir de onu denesinler.ona göre karar versinler.olurda 105 lik az gelirse diye)
    120 t jeti denedin mi ?

nasıl ?

SERHAT ARTUN
    serhatartun41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 SRT 99
    Edilen teşekkür: 37

120 T-Jet Linea ve Grande punto da kullanılan motor ile aynı performansı da aynı ama 150 hplik T-jeti kullanınca insan 120 liğe pek sıcak bakmıyor)İşin şakası bir yana 120 hplik T-jet dizginlerini koparmaya çalışan bir at gibi yerinde duramıyor.Sanki arabada NOS var.Yol tutuşu deseniz bütün bravo modelleri ile aynı.

ERCan Bütün
    ERC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 336

arkadaslar bende bugun kullandım bravo 16 dizel emotion yol tutus guzel heleki sportu dusunemiyorum ya kısacası gercekten araba ismini hak ediyor bence her disiplinde uzun soze gerek yok

Kenan Kuday
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı ekorkut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arda, Golf' ün 1.4 170 HP diye lanse edilen motoru öyle olağanüstü bir alet ki, bilmem haberiniz var mı, o motorlar standart hallerinde ortalama olarak 185 HP lerde geziyor dinamometreler üzerinde. 170 HP diye lanse edilmesinin tek sebebi, 200 HP lik GTI modeline rakip olarak VW' in fiyat stratejisinin bozulmaması isteği.

Bu arada 105 lik dizeli ben de 2 farklı yerde kullandım ve test ettim. Araba güzel iyi hoş fakat açıkçası benim arabamdan hızlanma olarak bir farkı yok. Hatta kendi arabam bana daha seri gibi geliyor. Sadece ilk 2000 devirlik bandı daha rahat topluyor, yokuşta kaldırması daha kolay vs. Rakipleri C4 ve Focus' un 110 HP lik motorundan çok ciddi tokat yer. Bence dizel alınacaksa ve performans merakı da varsa 120 HP lik modeli beklenmeli kesinlikle.

sana katılmıyorum

1,3 motor 90 bg nin 1,6 motor 105 bg den daha seri olma sansı yok
    senin motorda turbo duraksamaları oluyor . bravo da bunu hissetmiyorsun

hem bravoyu hemde focusu kullanan biri olarak aralarında performans açısından bir fark yok

ama konfor sessizli açısından dağlar kadar fark var .

bravonun dizeli inanılmaz sessiz çalışıyor. süspansiyonları focusdan çok iyi

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Bence cmax 1.6 110 hp bravo 1.6 105 hpden kesinlikle daha performanslı...
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

Alıntı stilo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sana katılmıyorum

1,3 motor 90 bg nin 1,6 motor 105 bg den daha seri olma sansı yok
    senin motorda turbo duraksamaları oluyor . bravo da bunu hissetmiyorsun

hem bravoyu hemde focusu kullanan biri olarak aralarında performans açısından bir fark yok

ama konfor sessizli açısından dağlar kadar fark var .

bravonun dizeli inanılmaz sessiz çalışıyor. süspansiyonları focusdan çok iyi

bende emre abının dedıklerıne katılıyorum.cunku emre abının aracının bos agırlıgı 1145kg bravo ıse 1320kg .bayılerde test amaclı kullanılan aracların bı cogu sport donanımlı yanı araclar dynamıc modelı olmasına ragmen 17" jant var.buda aracın serılıgını etkılıyor tabı ama daha ıddaalı bısey solıyeyım benım aracım 3. vıteste 120km. goruyor bravoda aynı sekılde 120km yı gecmıyor.bana gore en hıssedılır fark yuksek vıteslerde aracın kendını cabuk toparlaması daha atak hızlanması buda 1.6 motor 290 torka sahıp bır arac ıcın normal.gelelım tokat meselesıne.ozana kesınlıkle katılıyorum her turlu pıs tokatlar ford bu aracı.bence 120hp olan modelıde bı gelsın ondan sonra tekrar yorumlayalım.ama konfor, rahatlık ve tasarım harıcınde bu aracı gp ye degısmem kesınlıkle...
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Selim Demirtaş
    Rote Baron ms777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 104

105 hpliği güzel bende denedim özellikle yol tutuşu açısında üstün bir araç, 6 vitesle aracın performansını diğer 1.6 dizellere göre daha iyi bir konuma taşımışlar. Brova alacaklara tavsiyem eğer dizel ise tercihleri 120 hpliklerini beklesiniler, yakıt olarak bir fark yok arada performansının daha iyi olacağını tahmin ediyorum.

Kenan Kuday
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı mustafaf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende emre abının dedıklerıne katılıyorum.cunku emre abının aracının bos agırlıgı 1145kg bravo ıse 1320kg .bayılerde test amaclı kullanılan aracların bı cogu sport donanımlı yanı araclar dynamıc modelı olmasına ragmen 17" jant var.buda aracın serılıgını etkılıyor tabı ama daha ıddaalı bısey solıyeyım benım aracım 3. vıteste 120km. goruyor bravoda aynı sekılde 120km yı gecmıyor.bana gore en hıssedılır fark yuksek vıteslerde aracın kendını cabuk toparlaması daha atak hızlanması buda 1.6 motor 290 torka sahıp bır arac ıcın normal.gelelım tokat meselesıne.ozana kesınlıkle katılıyorum her turlu pıs tokatlar ford bu aracı.bence 120hp olan modelıde bı gelsın ondan sonra tekrar yorumlayalım.ama konfor, rahatlık ve tasarım harıcınde bu aracı gp ye degısmem kesınlıkle...

ben şu anda bravo 1,6 mjet dym kullanıyorum .
    yeni olduğu için 3.viteste 120 km denemedim. denemem çok önemli değil.

bu arabayı almadan focus uzun süre kullandım . hala iddaa ediyorumki performans olarak bir fark yok .

zaten seninde kabul ettiğin konfor rahatlık tasarım ( zaten arabanın % 90 diyorsun ) focustan gp den daha iyi bu yüzden gp satıp bravo aldım .

ve şu an iyi ki almışım diyorum .

gp ile aralarında dağlar kadar fark var tamam biri elma bir armut

sadece gp değişmem dediğin için söylüyorum.

bravo ya kullanınca ben daha önce araba kullanmamışım dedim. inan bu kadar fark var

Sayfa 2/2 İlkİlk 12