14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Brava Alacağım (1.6 Benzinli) Yardım!

barış unye
    İl Başkan (Iğdır) barisunye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Iğdır
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 83

Standart Brava Alacağım (1.6 Benzinli) Yardım!

Arkadaşlar bu arabaya kafayı takmış durumdayım...baya dusundum modeller uzerınde ama en son içime sinen brava 1.6 sx yada elx oldu...bıraz arastırdım temızınıde bulmak zor...en temızın tum sağ sol tamponlar boyanmış oluyor..
    arabanın şeklınden ve performansından hangı kesımın kullandıgı belli..
    bi sorun yakıt ve ıkıncı eli...yakıt sıralı sistem..ıkıncı elde napalım ucuz alır ucuz satarız...kor satıcının kör alıcısı olur misali..
    bu araç konusunda her turlu fıkır tavsıye ve onerılerı beklıyorum...yardımcı olan arkadaslkara sımdıden teşekkürler

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

motoru güzeldir. malzeme kalitesi işçiliği güzeldir ama İTALYAN almaya bak!!!
    tek dezavantajı var çok yakar onuda yazmışsın zaten.
    donanım açısından elx çok daha iyi bi seçim olur ama herşeyden önce İTALYAN olmasına dikkat et.

bence eğer önemli bişey yoksa boyayı fazla önemseme
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

bora turan
    PuNtOmAnİa !! tempesty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308
    Edilen teşekkür: 820

2 yıl kullandım tavsiye ederim gerçektende çok güzel bir araçtır..Ama evet tabi elx alsan daha iyi olur..

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Elx en üst modeli.Yalnız bazılarında Abs yok.Sanırım 2000 modellerde yoktu.Bagaj hacmi ve iç mekan geniş.Araç fazla ağır olmadığından performansı güzel, tüketimi ise sınıf ortalamalarının biraz üstünde.2. elde önemli olan aracın durumu.Km si düşük ve sorunsuz bulmak önemli...

mehmet koçak
    black hawk gogigogi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    09 h 5779
    Edilen teşekkür: 163

ölçüleri iyi.donanımı iyi valla bende 2 yıl kullandım arka biraz hafif sert frenlerde biraz problemli arka sağa sola kayıyor absli olanları bilmiyorum ikinciel felaket ben 14500 aldım 11500 sattım satarken beklersen iyi fiyata satabilirsin ama belki 1-2 ay beklemen lazım benzin konusuna hiç girmeyelim zaten şehir içi felaket yakıyo
    geri döndüm......

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elx en üst modeli.Yalnız bazılarında Abs yok.Sanırım 2000 modellerde yoktu.Bagaj hacmi ve iç mekan geniş.Araç fazla ağır olmadığından performansı güzel, tüketimi ise sınıf ortalamalarının biraz üstünde.2. elde önemli olan aracın durumu.Km si düşük ve sorunsuz bulmak önemli...

ewt abı haklısın bende 2000 model vardı elx dı ama abs yoktu. aractan cok memnundum performansı superdı. ama herkesın dıle getırdıgı gıbı bıraz fazla yakıyordu.zaten 7-8 yasındakı araclarda boya olmamam ıhtımalı cok dusuk olacagı ıcın denıldıgı gıbı bencede boyaya fazla kafanı takma. ıns. ıstedıgın gıbı bır arac bulursun..
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Erkan .
    EPKAH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 ** ***
    Edilen teşekkür: 32

o temiz bravaların birini de ben kullanıyorum şu an
    2003 model elx 67000 km de performansı muhteşem. palio 1.4 ümü satıp bunu almıştım palio çok iyi hızlanıyordu diye biliyordum ama buna binince çok şaşırmıştım, hızlanması süper ötesi bişey övmek gibi olmasın
    ayrıca 3 yılı aşkın süredir kullanıyorum hiçbir arıza olmadı (sadece bir kere akü patladı ama onda da problem arabada değil aküdeydi benden önceki sahibi takmış oral akü iğğrenç) bakıma götürdüm o kadar. çok yakması doğal ben lpg taktırdım şimdi dizel gibi yakıyor ama çekişi dizellerin 100 kat üstünde.
    yanlız ozan illa italyan diyey niye taktın anlamadım. benimki yerli ama ben çok memnunum problemsiz bir araba. yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı
    sözün kısası alacaksan bile elx al derim sx lerde ufak tefek masraflar çıkabilir kapı kollarını değiştirmek gibi.
    sormak istediğin birşey olursa yardımcı olabilirim. saygılar.

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

italyanlarda parçalar çok daha kaliteli ve işçiliği daha güzel o yüzden.
    göstergeleride daha güzel

kapı kolları sağlam mesela
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Sinan ÖZCAN
    sinan1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 SC 970
    Edilen teşekkür: 11

benim eski arabaydı canavar gibiydi valla tertemizdi çok güzel arabadır brava

volkan sert
    lifeforsea59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 8

ben 2 sene yakın kullandım almanı kesınlıkle tavsıye ederım,arabanın tek dez avantajı cok yakması benım aracım otomatıktı ve sehır ıçınde neredeyse 400 ykr goruyordu fakat ben sıralı sıstem taktırdım dıesellerden ekonomık oldu,aracımı satmaya nıyetım yoktu bir akşam durupdururken nete koydum 14000 ytl gıbı bır rakama arac eetesı gun satılmıs oldu.benım kullandığım arac brava sx 1.6 cc 103 hp 16 vf otomatık vıtestı italyandı(italyan olmasını tercıh et bence ,çünkü yalıtım ve içerisinde kullanılan malzemeler yerlıye nazaran daha kaliteli)perforfamansını sorarsan konusmaya hıc gerek yok arac tam bır deli fişek bence yalnız vırajlarda ilk aldığımda arka kısım bıraz problem yaratıyordu fakat lpg tankını istepne yerine koyunca arac daha bır oturaklı oldu.bence alacaksan temiz bir km de hiç düşünme al derim.yalnız alırken aracın trigel setinin değişmiş olmasına dikkat et ben yaptırmıstım serviste 350 ytl cıvarı tutuyordu,dikkat etmen gereken bır diğer etken lpg taktıracaksan benım fıkrımdır tabiiki bu italyan sisitemlerınden birisini tercih et .

Erkan .
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 ** ***

yaw bu italyanlar neymiş de bizim haberimiz yokmuş

benim araba yerli brava gayet memnunum işçiliğinden kalitesinden. lpg de voltran 2 senedir tık demedi performansı benzinli gibi. ayrıca kapı kolları da çok sağlam zaten sx lerin kapı kolları sorunlu elx de bi problem yok ayrıca bir kapı kapanışı var hasta oluyorum hiç çarpmaya gerek yok hafifçe ittiriyorsun işlem tamam.
    yaw amma övdüm arabamı satmasam mı yoksa

volkan sert
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Orleans Mavi

sahsen ben ve bir çok kişi malesef brava ve marea 2.el piyasasında bu araçları satın alırken italyan montaj olmasına dikkat ediyorlar,yani spa kodlu olanlar piyasada daha cok tutuluyor benim bildiğim bu arkadasım,zaten kullandığın arabanın patenti ve aslı italyandır malesef keşke tamamen yerli sermaye arac olsada ondan alsak.

Erkan .
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 ** ***

Alıntı lifeforsea59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sahsen ben ve bir çok kişi malesef brava ve marea 2.el piyasasında bu araçları satın alırken italyan montaj olmasına dikkat ediyorlar,yani spa kodlu olanlar piyasada daha cok tutuluyor benim bildiğim bu arkadasım,zaten kullandığın arabanın patenti ve aslı italyandır malesef keşke tamamen yerli sermaye arac olsada ondan alsak.
    brava nın italyan lisanslı olduğunu biliyorum. ben kullandığım araçtan ne kadar memnun olduğumu söyledim o kadar. benim bravam yerli. bu bir tercih meselesi ben brava sx italyan (yani spa kodlu) alacağıma brava elx yerli almayı tercih ederim.
    ayrıca italyanların da o kadar özenli çalıştığını düşünmüyorum hatta daha önceki (bu konudan çok çok zaman önce) keşke grande puntolar da yerli olsa diye https://forum.grandepuntotr.com/158627-post18.html buradaki mesajımda söylemiştim. hala da aynı fikirdeyim. söylediğin doğrudur muhakkak italyan montajlılar çok tutuluyor olabilir ama bu bence sadece bir önyargı aynen fiat araçları herzaman kötüdür önyargısı gibi bişey.

15. 23/04/2008, 22:40

Sebep
    İçerik anlamında boş mesaj!

volkan sert
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Orleans Mavi

Alıntı perfect Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    brava nın italyan lisanslı olduğunu biliyorum. ben kullandığım araçtan ne kadar memnun olduğumu söyledim o kadar. benim bravam yerli. bu bir tercih meselesi ben brava sx italyan (yani spa kodlu) alacağıma brava elx yerli almayı tercih ederim.
    ayrıca italyanların da o kadar özenli çalıştığını düşünmüyorum hatta daha önceki (bu konudan çok çok zaman önce) keşke grande puntolar da yerli olsa diye https://forum.grandepuntotr.com/158627-post18.html buradaki mesajımda söylemiştim. hala da aynı fikirdeyim. söylediğin doğrudur muhakkak italyan montajlılar çok tutuluyor olabilir ama bu bence sadece bir önyargı aynen fiat araçları herzaman kötüdür önyargısı gibi bişey.

o konuda haklısın malesef dedim bende ama 2.el piyasasına anlamak o kadar zor kiçneyse selamlar