Sayfa 1/2 12 SonSon
33 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Palio HL hakkında 12 düşünce

erden erden
    winstoncamel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Standart Palio HL hakkında 12 düşünce

tofas in urettigi yerli yapim, ucuz , kucuk fakat vahsi bir motoru olan araba.

103 beygir ve sadece 900 kilo[*]rahat rahat 200km/h uzerine cikabiliyor.[*]

1.6 l silindir hacmi, 975 kg agirligiyla tam bir hiz canavari. 103 hp, 9 saniyede 100 km/h hiza cikabiliyor, aslinda fiyati cok da pahali degil, su anki 2003 modellerinin satis fiyati 23 milyar civarinda ki, gayet de hakkeden bir araba oldugu kanisindayim. ama dokumanlarda bahsedilenin aksine benzin tuketimi cok yuksek, yeter be dedirtecek cinsten.[*]

bazi ozellikleri le renault 11 flash s i hatirlatan 4 tekerlekli.[*]

ilk arabam, 4 yılın sonunda arabayı ne hale getirdiysem, motoru dizelmiş gibi hörül hörül çalışmaktaydı. çok benzin yakar. acımaz. yeni nesilinde benzin sorunu daha iyi olmuştur.[*]

tofaş sürücülerinin, hatta diğer palio'ların bir palio olarak kendilerine eşit görüp yanıldığı, sınıfındaki ve sınıfının özelliklerine yakın diğer araçların şoförlerininse tofaş gözüyle bakarak aşağıladıkları için yanıldığı model. çoğu ithal yani "italyan palio" olan seri.[*]

1.6lt hacimli motorun ürettiği 103 beygir güç, 975 kglık bu arabaya çok güzel bir akselerasyon veriyor. amma velakin fiat unodan kalan şasi ve süspansiyon sistemi ile araba kendini gözyüzüne bırakıcakmış gibi bir hava taşıyor. üstelik, eğer 100km/h gibi hızlarda ani şerit değiştirmeler * yapıyorsanız arabanın takla atma ihtimali gayet yüksektir.[*]

yokus asagi keskin virajlarda ha devrildi ha devrilecek korkusu yasatan benzin canavari.[*]

motorun durumuna gore 100 km de 8+ litre benzin tuketimi yapan obur arac. 200 km/s ustune cikildiginda* aracin tekerleklerinin yerden kesildigi hissedilebiliyor ve josephine* durumuna dusulebiliyor.[*]

sehir icinde 100 kmde 12-13 litre , hizli ve yüksek devirli kullanildiginda ise cok daha fazla benzin tüketen cilgin bir arabadir. cok hizli kullanacak yolu ve cesareti bulabilirseniz benzin ibresinin asagi inisini gozle izleyebilirsiniz . yetkili servsilerde kimi yedek parcalari ve isciligi diger paliolardan epey pahalidir. yakit tüketiminin fazlaligi ve parca-iscilik fiyatlari yüzünden ikinci el degeri yerlerde gezmektedir. piyasada cokca bulunan 98-99 modellerinin ecu , lambda-hiz-rölanti sensorleri gibi muhtelif kronik problemleri vardir.[*]

palio'nun donanim seceneklerinden birisidir. turkiye pazari di$inda degi$ik motor seceneklerine sahiptir. (ara: fiat palio)[*]

2.5 yilda 50 bin km. den fazla kullanip evlenecek benzinci kizi bulamayinca nihayet bugün sattigim caanim eski arabam.

not: ekşi sözlükten alınmadır..

Akincl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 84

Şase ve süspansiyonlar unodan farklı.

100km üstünü bırak 180 le makasa girdiğimi bilirim(yapılıcak iş değil o ayrı)

abartıldığı kadar kötü değil yol tutuşu.ama yay ve geniş lastik istiyor tabiki.

platform uno.ama unodan oldukça geniştir.

bazı yorumlar doğru ama bazıları sallama .

zamanının en deli arabasıdır.halen 98 modelini severek kullanıyorum.düz yolda 200 yapıyor

4000 devir üzeri deli gider çift egzantriğin sesine doyum olmaz.tabi benzini içer.

direkt hava filtresi ile kulakların pasını alır.

abi turbo mu bu diye önümü kestiklerini bilirim.

uzunda rakip tanımaz.bazı araçlar rampada kasılırken 3000 devirin üzerindeysen hızlanarak devam eder.bazen dizel olduğunu düşünüyorum.

100 ü geçmezsen az yakar.klima kastırmaz.

6 kişi bindirip klima sonuna kadar açık 9-10 saat yol aldığımı bilirim.

fiat kötüdür palio arabamı diye palavra sıkanlara çok kapak oldu bu araba

3. Bu mesajı için 2 kişi Akincl'ye teşekkür etti:

Deniz ZEYTÜNLÜ
    müdür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 25

2000 model 1.6 16 V. HL kullandım iki sene kadar her zaman kullanmaktan zevk aldığım bir araç olarak aklımda kalacaktır. Güçünü asla unutamamm. Çok hızlı olması ve buna nazaran yeterince iyi süspansiyona sahip olmayışı bir süre sonra beni yeni bir süspansiyon takımı, Geniş taban lastik ve Jant almama neden oldu iiikide almışım arabam çok çılgın olmuştuu. Aracımın bu değişikliklerden sonra yol tutuşu inanılmaz değişmişti.. Mümkün olduğu kadar sakin araç kullanan birisiyimdir. Ancak gaz pedalındaki o güç çoğu zaman beni agresifleştirmiştir. Hatta bi süre hava filitresinin sesini duymadan yapamıyordum. Düşük devirlerde dahi motor gücünü hissettiriyor. İstediğinde kullanıcısına bu kadar güç veren bir araba için yakıt tüketimine bence katlanılabilir.

berkay sındır
    negative - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 2

bide palio sporting var galiba 120 beygir 103 beygir öyleyse onu düşenemiyrm bile

ali kemal metin
    dejavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 BD 2134
    Edilen teşekkür: 282

eeee birazda şu (bende şimdi öğrendim) palio sporting den bahsedin bakalım.. hani şu 120 beygirlik olandan...????????????????*

bak ya gene edemedim.. sormadan edemicem.. gerçeken böyle bir arba varmı...??? varsa akarada varmı..???? hemen şöförüne yalvarmaya gidecem valla.. ne olur şunun gaz pedalına biraz dokunayım diye.. :))))
    Konu dejavu tarafından (20/09/2007 Saat 19:17 ) değiştirilmiştir.
    GP active 5 k. mj 75 hp new orleans mavi

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

99 modelini 2.5 yıl kullandım ekşisözlükteki yazılardan bir kaçı bana aittir

çok sevmiştim paliomu ama bana çok fazla dert çıkartmıştı. yinede dertlerine rağmen kliması olsaydı satmazdım , lpg yapar kullanmaya devam ederdim. sattığım arkadaş lpg taktırdı mis gibi biniyor şimdi gayet memnun.

paliom sayesinde araç mekaniği hakkında epey bir bilgim olmuştu , ayrıca istanbul anadolu yakası Fiat servislerinide baya baya tanımıştım . 101 binde iken sattığımda neredeyse değişebilecek tüm parçalarını değiştirmiş , çıkabilecek tüm arızalarıda yaşamıştım. o kadar çok bakım yaptırmışım ki sattığım eleman masrafsız biniyor şimdi. bir tek güneş yanıklarını boyattı araba daha da cillop oldu.

palio sporting , Tofaş tarafından geliştirilmiştir. Motor yine 1.6 16v dir ama üst kapak , egzost sistemi ve yazılım farkı ile güç 120 hp ye çıkmıştır. tork ise orijinalinde olduğu gibi 145 nm de kalmıştır. ayrıca şanzıman oranları farklıdır , helezon sistemi farklıdır. şu anda piyasada eli yüzü düzgünleri 15 civarına satılıyor.
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ

mehmet savasçı
    Kendi isteğiyle üyeliği silinmiştir. memat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 BK 7478
    Edilen teşekkür: 275

palio sporting fiatın türkiyede ürettiği ilk soprtif model 1,6 motor 120hp gücünde
    iç aksesuar: sparco vites topuzu sparco pedallar sparco yarış koltuğu gri rnenkli ön göğüs çift airbag
    dış aksesuar: orjinal spoiler ve alaşım jant sisfarı
    araç sadece 2002-2004 arasında üretilmiştir ondan sonra bir daha türkiyede piyasaya çıkmamıştır ençok satan renkleri beyaz-kırmızı-lacivert ve siyah
    benim bildiğim bu kadar

- -
    Baracuda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 97

Biri paliomu dedi
    "Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene"

berkay sındır
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı dejavu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eeee birazda şu (bende şimdi öğrendim) palio sporting den bahsedin bakalım.. hani şu 120 beygirlik olandan...????????????????*

bak ya gene edemedim.. sormadan edemicem.. gerçeken böyle bir arba varmı...??? varsa akarada varmı..???? hemen şöförüne yalvarmaya gidecem valla.. ne olur şunun gaz pedalına biraz dokunayım diye.. :))))

buyur

ali kemal metin
    dejavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 BD 2134
    Edilen teşekkür: 282

Alıntı negative Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vayyy beeeeaaahhhh.. birde şunun maceralarını dinleyebilsek...
    GP active 5 k. mj 75 hp new orleans mavi

berkay sındır
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Valla ben de merak ettim.103 beygir palionun performansı bu kdr iyiyse bu nasıldır acaba... Ufak tefek modifikasyonla çok iyi olur diye düşünüyorum.Hem de bu fiyata!

berkay sındır
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Motorve performans
    Palio Sporting'te Palio ailesinde kullanılan 1.6 litrelik103 güç üreten motorun modifiye edilmiş bir versiyonugörev yapıyor. Silindir çapı stroğu, emme manifoldudeğiştirilen bu motorun işletim sistemi de yeniden programlanmış.Bu sayede motor 6000 d/d'de 120 HP güç, 4000 d/d'deise 147 Nm tork üretiyor. Alt devirlerden itibaren canlıolan motor büyük bir istekle otomobili hızlandırıyor.Yaptığımız performans testlerinde 0'dan 100 km/s hıza9.3 saniyede ulaştık. Palio Sporting ara hızlanma ölçümlerindede başarılı süreler elde etti. 60-100 km/s hızlanmasınıdördüncü viteste 7.7 saniyede gerçekleştiren Sporting,90-120 km/s hızlanmasını ise 6.3 saniyede gerçekleştirdi.Yakıt tüketimi konusunda pekte cimri olmayan Palio Sporting,test süresince ortalama 9 litre kurşunsuz benzin tüketti.Sakin kullanımda ise bu değeri 7-8 litre civarına düşürmekmümkün. 48 litrelik benzin deposuyla 533 km'lik birmenzile ulaşabilmek mümkün.

Kullanımve konfor
    İlk 'Türk GTI'ı ünvanına sahip Palio Sporting sunduğuperformans ile gençlerin gözdesi olmaya aday. DiğerPalio modellerine göre daha sert süspansiyona sahipolan Sporting, bunun getirisini yol tutuş konusundagösteriyor. Virajlarda yere iyi basan otomobil çok zorlandığındaönden kayıyor. Süspansiyonları sert olmasına karşınSporting'in sunduğu konfor düzeyi spor bir otomobiliçin yüksek. Ancak otomobilin dış mekanının GTI olmayaaday bir otomobil için çok sade kaldığını söyleyebiliriz.Ancak iç mekan bir GTI kadar gösterişli. Otomobiliniç mekanda yeri iyi seçilmemiş dijital saat dışındaergonomik bir sorun bulunmuyor. Testimiz süresince hassasiyetinealışmakta zorlandığımız fren sistemi yaptığımız testlerdevasat bir performans gösterdi. Palio Sporting'i 100km/s hızla giderken yaptığımız ani frenleme ile 43.5metrede durdurabildik. Bu mesafe bu segmentteki birotomobil için uzun. Ayrıca gücü 120 HP'ye ulaşan sportifbir otomobil için fazlası ile tehlikeli.

<ALINTIDIR<

Yalnız bu sporting 1045 kg miş diğer paliolardan daha ağır galiba...

Ali ÖZTÜRK
    bahcelili_ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 263

Palio 1.6 16v tek kelime çok tatlı bi araçtır motor sesi ve gidişi herzaman çok hoşuma gitmiştir. ankarada çok sağlam 1.6 16v ve sporting i olan arkadaşarım var isteyen merak eden olursa bi msj yeter.. eee nede olsa eski paliocuyuz.

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

aynı aracın 1.4 8v tek nokta enjeksiyonlu modeli bende de vardı. yazılan yorumlar doğrudur. şehir içi 13lt yakma olayı doğrudur. uçak gibi olma olayı doğrudur

Ali ÖZTÜRK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Sportingler fabrikasyon olarak 1.6 16v lerin biraz daha oynanmış halidir keşke bu motor g.p. de de olsaydı.

erden erden
    winstoncamel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

bende 200 model 1600 16v 103HP motor + klima + ABS + 2 AB palio var
    aldığımda benzinliydi ocağıma incir ağacı dikiyordu Kartaşa gittim BRC sıralı sistem taktırdım biraz tuzlu oldu ama iyi oldu bana performansın düşmeyeceğini söyledikleri zaman hadi canım demiştim gerçekten düşmedi artık gaza daha rahat basabiliyorum
    ankaradan hataya 5 saatte girdim bu arabayla ve ne hikmetse arabam 170le giderken bana güven vermiyor ama 160-180 ve 190 da güven veriyor (mistik bir olay)
    kardeşimde 2006 model 1.4 16v 95HP gp var onunla kalkış kapışması yaptım ve geçtim onu
    kabul etmedi tekrar yaptık bu sefer ben geriden başladım ve yine geçtim onu
    önceki arabam 1984 model doğandı ve onunla 160 yapabilmiştim (bunu yaptığımda araba 20 yaşındaydı)
    palio rahat güzel ve resmen bi canavar ama virajlar hala benim için tehlikeli

not: gp ile palioyu yanyana koyduk ve ön kaputu kaldırdık..
    palioda elini sokacak yer dahi yok...
    kardeşim motorların değiştirilmesini önerdi bana

mehmet savasçı
    Kendi isteğiyle üyeliği silinmiştir. memat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 BK 7478
    Edilen teşekkür: 275

ali benden önce davranıp resimleri koymuşsun bende oresimleri koyacaktım

fikret kapti
    fikretkapti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    34 ea 9176
    Edilen teşekkür: 0

Palio hakkında benim de olumlu görüşlerim olacak.2003 yılında 1.2 16v 80 beygir bi Palio aldık.Araç ruhsatta 950 kg görünüyor.Hiç abartısız ibre 180 i 190 ı görüyor.Birde ben çok akin kullanan biriyim abim ibreyi sonladığını söyledi.Biz arabayı ilk aldığımızda Sporting modelini alamadık diye çok üzülmüştük fakat aldığımız araçta bizi fazlasıyla tatmin etti.Bazı sohpetlerde palio araçların çok yaktığı söylendi.Fakat bizdeki araç gerek şehir içi gerek şehir dışı gerçekten çok ekonomik bir araç.Bilmiyorum ama bizdeki palio çok az yakıyor.Uzun yolda araç 120 yi geçince yaktığını anlıyorsunuz.Onuda araştırdım araç ufak motor olduğu için yüksek hızda fazla yaktığını söylediler.Genel anlmada çok memnunum.

Eren GÖNCÜOĞLU
    gezenti Er-NnN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 522

tamamen rahatsız bi araç direksiyona geçtiinizde sanki spor bi araba kullanıyomuş hissi verir sadece jant lastik yay dan sonra rahatsız bi fare olur...

Ali ÖZTÜRK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı Er-NnN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamamen rahatsız bi araç direksiyona geçtiinizde sanki spor bi araba kullanıyomuş hissi verir sadece jant lastik yay dan sonra rahatsız bi fare olur...
    palio bizim puntolardan çok daha rahat bi araba çok düz ayak bi araba

Sayfa 1/2 12 SonSon