Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
57 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: GP'den Bravo'ya Geçmek

Aydın. Beygul
    Fire 1.4 77Hp Tit.Grisi the_Algn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ardahan
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 197

Alıntı nasrettinhoca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu bravo nun içi sanki B sınıfı bir oto gibi küçükmüş gibi geldi bana...GP nin boyutlarıyla aynı hissi veriyor...(Fotoğraflardan baktığım kadarıyla)
    Abi o bindiğin araçtan kaynaklanıyor. )

Grande Punto
    magicpunto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06AZ2986
    Edilen teşekkür: 9

Hmmm, doviz olayını fark etmemiştim. Umarım dediğin gibi ilk sorunlar çözülmüş olarak gelir Türkiye'ye. Bu durumda gaza gelmek an meselesi

yaşar k.
    GP61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 53

Alıntı magicpunto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son videodan net bir şekilde anlaşılıyor ki bu araç C segmentinde zirveye oynar. Golf'ün de yeni versyonuyla ilgili pekçok yazı okuyorum. Genel olarak Golf'ün maliyetlerini ucuzlatmakla ilgili pekçok şey yapılıyor. Bu da zaten kötüleşen kalitesini iyice düşüreceğe benziyor. İç tasarım olarakta Golf artık baymış bir araç. Yanlız Golf değil tüm vW'ler. Leon'un içi de çok iyi sayılmaz zaten. Yanlız bu sefer geldiği hafta almamalıyım. Önce bir çıksın piyasaya, bakalım kullananlar ne diyor. Acaba dayanabilir miyim. Ne gaz adamım ya. Bu arada ben GP'yi 29.500' almıştım. Bugün 30.700 ama arada 33'ü gördüğünü biliyorum. Yani Fiat'ın fiyat stratejisi pazara girişte düşük fiyat, sonra hemen zam şeklinde gidiyor. Bravoyu'da ye ilk geldiğinde almak lazım ya da zam furyası geçtikten sonra derim.

C segmentindeki genel değerlendirmem şöyle:

Astra yeni facelift geçirdiği için yakın zamanda yenilenmeyecek gibi duruyor. Yeni Golf'ten de pek birşey beklemediğimize göre geriye Focus, Megane, 308 ve C4 kalıyor. Fransızların al birini vur ötekine yaparız, yenilenecek olan megane'ı direk liste dışı bırakırız. Ford'un sıkıcı arabalar yaptığını düşünüp Bravo'yu bekleriz gibi duruyor Seat Leon ise alternatif olabilir. A3 gereksiz pahalı. Başka bişey kaldı mı?
    alfa 149 olabilir abi 3k duşunursen volvo c30 da cok iyi bir secenek bence.

Grande Punto
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06AZ2986

Abi naptın, 149 demişsin ama 159 demek istediysen 40bin eurodan başlıyor. C30 ise tek kapı bir araç. 5 kapılı versyonu çıkarsa düşünürüm tabii

Grande Punto
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06AZ2986

Bu arada acaba müşkülpesent mi davranıyorum diye kızıyorum kendime. Bastın mı giden, 90 liralık yakıtla 730km giden, tasarımı rakipsiz bir GP'm var ve henüz 16 aylık. Deli miyim neyim Bi arkadaş yazmıştı, GP başka bi olay diye, hakkaten öyle...

ertan yıldırım
    brvhgt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 515

Bu arada acaba müşkülpesent mi davranıyorum diye kızıyorum kendime. Bastın mı giden, 90 liralık yakıtla 730km giden, tasarımı rakipsiz bir GP'm var ve henüz 16 aylık. Deli miyim neyim Bi arkadaş yazmıştı, GP başka bi olay diye, hakkaten öyle...
    aynısı bendede oluyor bravoya kayıyor aklım ama hep çevremdekilerin delimiisin hem dizel hem süper donanım aklın yok senin demeleriyle tparlıyorum ama 2 gün sonra yeniden bence bu nankörlük en azından kendi adıma

yaşar k.
    GP61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 53

Abi naptın, 149 demişsin ama 159 demek istediysen 40bin eurodan başlıyor. C30 ise tek kapı bir araç. 5 kapılı versyonu çıkarsa düşünürüm tabii
    yok abı 149 demek istedim ne zaman türkiyeye gelir bilemem ama 2008de üretime başlancağını okudum.Motor seçenekleri de şöyle :
    Benzinliler
    1.4 Turbo 135
    1.4 Turbo 160
    1.6 Turbo 180
    1.8 Turbo 195
    Dizeller
    1.6 Turbo 105
    1.6 Turbo 120
    2.0 Turbo 170
    2.0 Turbo 190

ertan yıldırım
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı GP61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok abı 149 demek istedim ne zaman türkiyeye gelir bilemem ama 2008de üretime başlancağını okudum.Motor seçenekleri de şöyle :
    Benzinliler
    1.4 Turbo 135
    1.4 Turbo 160
    1.6 Turbo 180
    1.8 Turbo 195
    Dizeller
    1.6 Turbo 105
    1.6 Turbo 120
    2.0 Turbo 170
    2.0 Turbo 190
    oy oy bunlara araba değil cep roketi mübarekveriyorsunuz çoşkuyu gazı ondan sonra gidip alıyoruz ruhsata bir bakıyoruz 1.3 90 bg bu ne vergi sistemi böyle gelirken motorlar küçülüveriyor kafayı yiycem ben bu memleketin işlerini anladığım gün balatayı sıyırırım

Grande Punto
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06AZ2986

Ohara. 149'u ilk defa duydum, araştırdım alet hakkaten de süpermiş. C segmentini direk kızştırır bu alet ve sonuç olarak italyanlar (Bravo+149) malı götürür

mehmet koçak
    black hawk gogigogi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    09 h 5779
    Edilen teşekkür: 163

gp nin iç mekan işçiliğinden pişman oldum bravo alcak olursam baayaa inceliycem tabi önce 120 hp lik 1.6 mjt gelmesi lazım

. .
    Korhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 254

Alıntı gogigogi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gp nin iç mekan işçiliğinden pişman oldum bravo alcak olursam baayaa inceliycem tabi önce 120 hp lik 1.6 mjt gelmesi lazım
    Böyle bir beklentin varsa C değil D segmenti bir araç düşünmelisin. Avensis veya Vectra olabilir. Hatta yine bu sınıftaki Passat ve Mondeoda bile tıkırtı şikayetleri var.

arabam.com'un yeni Mondeo ile ilgili yorumu:
    "Mondeo ile yolda ilerken canımızı en fazla sıkan ve anlam vermediğiniz şey ise mekanik tıkırtılar oldu!"

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cem Cebeci
    civcivx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 932

Valla derdi tıkırtı olan varsa, kapılar ve bagaj kapağına güzel bir şekilde izolasyon yaptırsın. Araba tank gibi oluyor, hiçbir ses kalmıyor. Daha önce ön takımdan geldiğini sandığım langırtılar meğerse kapılardan geliyormuş, izolasyon uyguladıktan sonra kayboldu.

Bu arada Polonya TV'lerinde Bravo 150 HP Turbo'nun reklamları dönmeye başladı, vay be 150 HP.

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

SARP BAHAR
    Power Of Japan Little F.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 95

Bravodada Almanlardaki yumuşak süsp. gibi bi süsp olmayacağı kanısındayım.Ben Gp den sonra bravo ya kadar sabredemedim ve astra aldım.

Açıkçası biraz hantallığı hariç çokta memnunum.Sınıfında alman ekolünde belkide en sert süsp sahip arabadır fakat yinede Alman kullandığınızı hissettiriyor ve İtalyanlara göre baya bi yumuşak kalıyor.

Seat leon 1.6 102 bg bi araç,muhtemelen denediğiniz a3 te fsi yada 102 bg liktir.Dolayısıyla zevk vermemesi çok normal.

Artı 1.6 102 bg passat,vectra ve bu sınıfıtaki bir çok 1.6 motorlu araç nerdeyse 2.0,2.2 motor araçlar kadar benzin yakıyor.Evet vergiden kurtarıyor fakat hem yürümüyor hemde yiyor.Pek mantıklı değil.

Benim tavsiyem 1.4 tsi lardır.Ama motorlar çok yeni olduğu için uzun vadede nasıl bir performans gösterdiği pek bilinmiyor.

mehmet koçak
    black hawk gogigogi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    09 h 5779
    Edilen teşekkür: 163

1600 cc 100 hp motorlar nerdeyse 15 yıllık motorlar artık araçlara yeni teknoloji motorlar koymak lazım 1.4 120 ya da 150 hp gibi ve ay 1.6 mjt 120 hp benim favorim bu zaten 100 hp den sonra zor alıştım 1.3mjt 75 hp ye

ertan yıldırım
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Kar Beyaz

Alıntı civcivx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla derdi tıkırtı olan varsa, kapılar ve bagaj kapağına güzel bir şekilde izolasyon yaptırsın. Araba tank gibi oluyor, hiçbir ses kalmıyor. Daha önce ön takımdan geldiğini sandığım langırtılar meğerse kapılardan geliyormuş, izolasyon uyguladıktan sonra kayboldu.

Bu arada Polonya TV'lerinde Bravo 150 HP Turbo'nun reklamları dönmeye başladı, vay be 150 HP.
    abi deedğin gibi içini komple izole ettim araba şimdi süper oldu sorun yok allaha şükür

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

dizelin hacmi niye büyüdü ki sanki. ben 1.3 çift turbolu bişe bekliyordum 120hp için felan

Emrah Gürbüz
    Final - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 2

Hocam , 'bravo' , GP nin bir üst modeli gibi duruyor.

Direksiyon bile aynı.

Madem değiştireceksin , farklı bir model almak daha akıl karı gibi.BEn kendi adıma , bravo alacağıma gpden devam ederdim.Değiştirirsemde gerçekten değecek bir model bakardım.

Genede sen bilirsin.

Aydın. Beygul
    Fire 1.4 77Hp Tit.Grisi the_Algn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ardahan
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 197

Alıntı Final Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam , 'bravo' , GP nin bir üst modeli gibi duruyor.

Direksiyon bile aynı.

Madem değiştireceksin , farklı bir model almak daha akıl karı gibi.BEn kendi adıma , bravo alacağıma gpden devam ederdim.Değiştirirsemde gerçekten değecek bir model bakardım.

Genede sen bilirsin.
    Segment farklı hocam...direksiyon aynı diye aldanmayın....

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

gp ile bravo yu karşılaştırmayın üzülürsünüz.

Fatih Yzb
    Multijet Emotion 1.3 16V 90Bg. PredatoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 57

gp ile linea bile karşılaştırılamıyor donanım ve kalite farkından dolayı ( teşekkürler Türkiye ) , bravo ile gp hiç mi hiç karşılaştırılmaz. ben şahsen benzin durumunu kafamdan silersem 1.4 150hp lik en dolu bravo ile arabamı takas etmeyi düşünüyorum. umarım avrupa standardlarında bir araba gelir bütün donanımıyla beraber. 18'' jantta dahil.
    Multijet Emotion 1.3 16V 90Bg.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon