Sayfa 3/6 İlkİlk 123456 SonSon
102 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Linea yı kullandım

fikret kapti
    fikretkapti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    34 ea 9176
    Edilen teşekkür: 0

Alıntı İbrahimKC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fikret aramıza hoşgeldin. GÜmbür gümbür bir mesajla girmişsin olaya. Ama Ben bu mesajdan bir şey anlamadım.
    Çoğul konuşma sebebini daha sonraki mesajlardan çıkarabiliyoruz,yanında arkadaşın olduğu içinmiş, ama servise hangi GP'yi götürdüğünüzü hiç anlayamadım.
    Birde Mesaj yazarken Noktalama İşaretlerini kullanabilirsek çok hoş oluyor.
    sevgili İbrahim Kıvanç abi.ben bu foruma üye olmadan önce abim üyeydi.kızıl büyü nickli kullanıcı benim abim.gp yi bizim aile ile ilk ben tanıştırdım. abimin ısrarları ile aileye bir gp kazandırdık.benim kendime ait bir gp im yok.ama raç aileye ait olduğu için buna gerek de yok.bu siteye eşiyle birlikte üye olanlar olduğu gibi abi kardeş üye olanıda var.bende onlardan biriyim.araç ailemin. plaksı 34 ea 9176 foruma kızıl büyü diye kayıtlı.araç ailemin bazen ben kullanırım bazen abim.
    Konu Mısafir tarafından (12/05/2007 Saat 13:53 ) değiştirilmiştir.

Ali İLHAN
    microab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Nevşehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    50 A* 4*4
    Edilen teşekkür: 690

Alıntı fikretkapti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sevgili İbrahim Kıvanç abi.ben bu foruma üye olmadan önce abim üyeydi.kızıl büyü nickli kullanıcı benim abim.gp yi bizim aile ile ilk ben tanıştırdım. abimin ısrarları ile aileye bir gp kazandırdık.benim kendime ait bir gp im yok.ama raç aileye ait olduğu için buna gerek de yok.bu siteye eşiyle birlikte üye olanlar olduğu gibi abi kardeş üye olanıda var.bende onlardan biriyim.araç ailemin. plaksı 34 ea 9176 foruma kızıl büyü diye kayıtlı.araç ailemin bazen ben kullanırım bazen abim.
    Neye istinaden yazdığını anlamadım,bir yanlış anlama mı var ?
    GRANDE PUNTO 1.3 90 HP MJ DYNAMİC 5K TİTANYUM GRİ 50/06

İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet daha vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lâkin mağlup edilemezler” Napoleon Bonaparte - Fransa İmparatoru

merter yonar
    merter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 MDY 81
    Edilen teşekkür: 4

bu arac lanse edilirken C sinifi olarak edilmedimi?ben mi oyle hatirliyorum?
    eger C sinifi degil B sedan ise lafim yok ama C ise diyeceklerim var.

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Mısafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 5

Alıntı microab Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neye istinaden yazdığını anlamadım,bir yanlış anlama mı var ?
    Bende anlamamıştım taa ilk sayfada ikci'nin mesajı buldum. Alıntııyı ekledim

Ender REYHAN
    endrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Rengi
    Granit Gri

ARKADAŞLAR MERHABA.BEN FİAT SATIŞ DANIŞMANIYIM.LİNEAYI HALİYLE BEN DE TEST ETTİM.GP LA ARASINDAKİ EN BELİRĞİN FARK SÜSPANSİYONLARININ DAHA YUMUŞAK OLMASI.SİZİNDE BİLDİĞİNİZ GİBİ PUNTONUN SÜSPANSİYONLARI SERT. LİNEA BU KONUDA ÇOK BAŞARILI.YOL TUTUŞU ÇOK İYİ ARACI ÇİZGİSİNDEN ÇIKARAMIYOSUNUZ.LİNEA SINIFININ (C SINIFI) EN UZUN ARACI (4.56 CM).ARKA KOLTUKLARDA DİZ MESAFESİ ÇOK İYİ.1.3 M.JET MOTOR PERFORMANS KONUSUNDA BİRAZ HANTAL AMA YÜKSEK DEVİRLERDE GAYET İYİ.BELKİ DİYEBİLİRSİNİZ NEDEN KÜÇÜK HACİMLİ MOTOR.?? ARKADAŞLAR TÜRK TÜKETİCİSİ İÇİN YAKIT TÜKETİMİ ÇOK ÖNEMLİ BU NEDENLE KÜÇÜK HACİMLİ MOTOR KULLANILMIŞ AMA 90 Hp PERFORMANSI ARTTIRIYOR.ARAÇTAKİ EN BÜYÜK YENİLİK BLUE&ME SİSTEMİ.TELEFONUNUZUN BLUETOOTH ÖZELLİĞİYLE ARACINIZLA BAĞLANTI KURUYORSUNUZ.TELEFONUN İÇERİSİNDEKİ REHBER ARACIZAKAYDEDİLİYOR VE SESLİ KOMUTLA ARAMA YAPABİLİYORSUNUZ.ARA AHMET DİYORSUNUZ AHMETİ ARIYOR.YA DA MEHMET vs:MESAJLARINIZI ARAÇ SESLİ OLARAK OKUYOR.USB GİRİŞİYLE SESLİ KOMUT VEREREK MÜZİK DİNLEYEBİLİYORSUNUZ.
    ARKADAŞLAR PLAZALARIMIZDA ARACI DAHA YAKINDAN GÖREBİLİRSİNİZ.
    VATANA MİLLETE HAYIRLI OLSUN...

ARKADAŞLAR BİDE 1.4 120 Hp TURBOJET BENZİNLİ ARACIMIZI DENEMENİZİ TAVSİYE EDERİM. TURBO DESTEKLİ BİR ARAÇ PERFORMANSI MÜKEMMEL.
    Konu Linos tarafından (12/05/2007 Saat 15:30 ) değiştirilmiştir. Sebep: Flood! (Forum kuralları gereği yasaktır)

merter yonar
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 MDY 81

tamam anlasildi yanilmamisim arac C sinifi.(sonra araba B sinifiydi diye dovmemeniz icin onaylattim). o zaman konusabilirim:
    madem arac C sinifi niye
    1 - donanim seviyesi B segment gp den daha dusuk
    2 - niye tasarimda gp olculeri kullanilmis
    3 - sasi tahminimce!!! gp ile ayni
    4 - sedan olmasi disinda linea yi gp den ayiran (sinif olarak) farkliliklar sadece yumusak suspansiyon yada doseme farki yada on konsoldaki arti gozmu???
    5 - C sinifinda(sedan) megane,focus vs. ile boy olcusmekte yeterlimi(hem durus, boyut ve kalip, hemde konfor) sinifinin havasini tasimiyor gibi geldi

ayrica marea nin D segment bir arac olupta hem fiyat hem donanim olarak C de kalmasindaki olayin aynisini hissediyorum.sizi bilmiyorumda ben gp hayranligimin yaninda bir fiat dostu olarak pek isinamadim bu araca.
    Konu merter tarafından (12/05/2007 Saat 15:54 ) değiştirilmiştir.

Akincl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 84

Alıntı merter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamam anlasildi yanilmamisim arac C sinifi.(sonra araba B sinifiydi diye dovmemeniz icin onaylattim). o zaman konusabilirim:
    madem arac C sinifi niye
    4 - sedan olmasi disinda linea yi gp den ayiran (sinif olarak) farkliliklar sadece yumusak suspansiyon yada doseme farki yada on konsoldaki arti gozmu???
    5 - C sinifinda(sedan) megane,focus vs. ile boy olcusmekte yeterlimi(hem durus, boyut ve kalip, hemde konfor) sinifinin havasini tasimiyor gibi geldi

ayrica marea nin D segment bir arac olupta hem fiyat hem donanim olarak C de kalmasindaki olayin aynisini hissediyorum.sizi bilmiyorumda ben gp hayranligimin yaninda bir fiat dostu olarak pek isinamadim bu araca.

Yeterince bilgi toplarsan belki fikirlerin değişir.fiat kendini pek ifade etmez.

işi fiat dostlarına bırakır.

şasi gp ile aynı değil.

platform gp nin genişletilmişi.bu araç gp den geniş,uzun aks aralığı fazla

yani c segment.

donanım tofaşın elinde.

active donanım gp den düşük.sebebi de ticari faliyetlere yönelik satş fiyatın düşmesi için düşünülmüş..ama emotion iyi.

lyağmur ,far sensörü,arka perde,blue-me,kendiliğinden kararan dikiz aynası bunlar da gp de yok.xenon far ,hız sabitleyicisi,esp de dahil olacak.

1.3 mjet olduktan sonra hepsiyle mücadele eder.1.4 t-jet farkı da gelecek

yanlış anlama ama marea da d segment değildi.

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

madem arac C sinifi niye

abi beni yanlış anlama ama mareanın D olduğu nerden çıktı...
    bunu çok kişiden duydum çok iddalaştım ondan soruyorum.

ayrıca linea gpden büyük...
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Ümit Yanardağ
    ümit yanardağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    35 VY 902
    Edilen teşekkür: 29

forum ve kişisel sayfa gibi linea test sürüşü anlatılmış test sürüşü yapan arkadaşlar gp ile kıyaslıyarak anlatırlarsa bizde bilgileniriz.
    teşekkürler

merter yonar
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 MDY 81

ya sasi icin zaten tahminimce demistim benim esas soylemim B segment te urettigin bir aracin neredeyse sedanini yapip buna C demek garip geldi.ustelik B sinifindan daha dusuk donanimla.
    fiyati keselim cok satilsin, bunuda donanimdan keselim oyle yapalim, adinada bir ust sinif diyelim.bu gecerli bir satis stratejisi degildir turkiyedeki kullanicilara bunu inandiramazsin.arac alan vatandasin %80i sadece araca ve fiyatina bakip aliyor ne olduguna, sinifi neymis ne degilmis degil.
    linea emo da donanim olarak sayilan hiz sabitleyici, blue&me zaten gp de opsiyonel olan ozellikler(turkiyede yok sadece) bunlari fark olarak gostermemek lazim.
    ayrica marea yi ilk baslarda bende C olarak degerlendiriyordum ama kendi satici bayileri en basta D oldugunu iddia ediyor.
    Konu merter tarafından (12/05/2007 Saat 20:15 ) değiştirilmiştir.

h i
    Multijet Emotion 1.3 16V 90Bg. drhilter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 2

ben de sonunda linea 1.3 mjet emotion test ettim. eşimde de 1.3 mj emotion GP olduğu için karşılaştırma rahat yapabildim.
    öncelikle emotion içi GP'den daha şık duruyor. motor biraz daha az gürültülü. süspansiyon daha yumuşak ve içinde daha fazla konfor ve güvenlik hissi veriyor. ancak motor bana çok hantal geldi. kayınbiraderimde 1.3 75 GP var, bence o bile çok daha seri lineadan. 16 inch jantların bunda etkisi olabilir diye düşünüyorum. fiyat - performans açısından alınabilecek bir araç. GP 6 ileri vites olmasına rağmen bunda 5 ileri olması aracın hantallığına bağlanabilir zira, lineada 6.viteste gitmek zor olabilir.
    ben biraz daha güçlü dizel bir motoru olmasını tercih ederdim. ancak birçok kullanıcı bu performansın da yeterli olduğunu düşünecektir.
    bu arada 1.4 tjet oldukça iyi kaçıyor, dizel düşünmeyenlere şiddetle tavsiye ederim.
    Multijet Emotion 1.3 16V 90Bg.

Aydın. Beygul
    Fire 1.4 77Hp Tit.Grisi the_Algn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ardahan
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 197

Linea Active donanım düşük olması fiatın B segmenti sedan çıkarmayacağı anlamına gelebilir mi?

merter yonar
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 MDY 81

aha buda B sinifi sedan punto demezler bi araba daha cikarip herhalde
    neyse canim gp mi satip linea almayacagimdan eminim ve icim rahat.
    ooooohhhhh suyundanda

Akincl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 84

ya sasi icin zaten tahminimce demistim benim esas soylemim B segment te urettigin bir aracin neredeyse sedanini yapip buna C demek garip geldi.ustelik B sinifindan daha dusuk donanimla.
    fiyati keselim cok satilsin, bunuda donanimdan keselim oyle yapalim, adinada bir ust sinif diyelim.bu gecerli bir satis stratejisi degildir turkiyedeki kullanicilara bunu inandiramazsin.arac alan vatandasin %80i sadece araca ve fiyatina bakip aliyor ne olduguna, sinifi neymis ne degilmis degil.
    linea emo da donanim olarak sayilan hiz sabitleyici, blue&me zaten gp de opsiyonel olan ozellikler(turkiyede yok sadece) bunlari fark olarak gostermemek lazim.
    ayrica marea yi ilk baslarda bende C olarak degerlendiriyordum ama kendi satici bayileri en basta D oldugunu iddia ediyor.
    Yine başa dönmüşüz.

aynı şeyi bidaha yazmışsın.

ben güzellikle anlatıyım dedim ama olmuyor demek ki...

linea tuttu bile.daha ilk gün 150 adet satılmış.

tofaş 40 senelik,fiat da 108 senelik firma nasıl strateji yapacığını senden benden iyi bilir.o konuda kafa yormana gerek yok.

ayrıca sana linea al diyen olmadı ki zaten.neyin savaşını verdiğini anlayamadım.

Aydın. Beygul
    Fire 1.4 77Hp Tit.Grisi the_Algn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ardahan
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 197

yazdığında çelişki varmış gibi geliyor bana....hem vatandaşın %80 i fiyata bakıp alıyor demişssin hemde Fiat ın düşük fiyat uygulamasına geçerli değil demişsin.yanlış anladıysam belirtirsin.
    ayrıca
    Sen gidip 31.500 verip Renault baz Sedan mı alırısn yoksa aynı özellikte baz Linea mı alırısn(27.000e) hatta Linea Dynamic mi alırsın. alırım diyorsan Fiatın sıtratejisi doğru olur. Bende ilk başta baz donanımı eleştrimiştim ama megandan bu kadar ucuz olcaksa Lineayı alırım...

. .
    Korhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 254

aha buda B sinifi sedan punto demezler bi araba daha cikarip herhalde
    neyse canim gp mi satip linea almayacagimdan eminim ve icim rahat.
    ooooohhhhh suyundanda
    O sınıfta Albea var. başka araç çıkmaz artık B sınıfında.

merter yonar
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 MDY 81

B sinifta hb olarak palioda vardi ama gp cikti palio hala var, yenilemeler olabilir
    ayrica linea tutsun tabi cok satsin fiat kazansin turkiye kazansin bunlara bir sey diyen de linea yi kotuleyende yok, bana linea yi savunmaniza da gerek yok, zaten savunulacak seyi savunmuyorsunuz.bencede linea fiyat donanim terazisinde gayet basarili tek basina dusunuldugunde ama sorular isin icine sekil ve sikletindeki diger araclar katildiginda ortaya cikmaya basliyor

ucuz fiyat stratejisi niye uygulanir?? urunune nitelik bakimindan guvenmezsin, fiyatiyla iddiali olmaya calisirsin, urunune guveniyorsan hic boyle fiyat kirma olayina girmezsin, urun popularitesini kaybedene kadar.megane hb de oldugu gibi

ben gidip renault ya bile bakmam ki megane a o para verilip alinsin bombos donanimla ama o araba tamamen dis gorunumu ve boyutlari nedeniyle turkiyenin en cok satan araci oldu. Kimse bu arabanin ici bos bir ise yaramaz demiyor geri kalan %20 disinda. herkes aliyor neredeyse. bunu focus kirabildi farkindaysaniz ama nasil? kendine guvenerek!!!!
    madem gp yle baslayip prestiji kurtarip megane nin karsisina linea yi rakip cikariyorsun koydugun ve koyacagin donanimina guven, zengin tut, sonrada megane kadar para isteki bu konudan anlamayan %80 "ha bunlar ayni parada ama lineada bunlar bunlar daha fazlaymis gidip onu alayim" desin.
    sen ilk basta B segment arabanin cizgilerini baz alip C segment araba tasarlayip "ya linea gp nin sedani iste" duygusunu uyandirip(DH de cok tartistik oylemi degilmi diye), bide ustune zaten farkli fiyat kulvarlarinda baslayip "insanlarimizdaki pahali sey daha kalitelidir on yargisini onune aliyorsun. fiat markasi turkiyede vasat iscilik ve ucuz malzemeyle alt sinif arac ureticisi gibi goruluyor halk tarafindan ve bu beni cok uzuyor

benim butun derdim fiatin soyle kallavi bir araci uretipte turkiyeye getirememis olmasi.
    bunlar benim goruslerim, forumlarinda en onemli ve guzel ozelligi goruslerin paylasilmasidir.paylasilan seylerin diger uyelere GUZELLİKLE yada baska turlu kabul ettirilmeye calisilmasi degil.
    neyse linea icin bu kadar cene ve sayfa tuketmek yeterli
    turkiyeye hayirli ugurlu olsun
    amin!!!
    Konu merter tarafından (13/05/2007 Saat 12:00 ) değiştirilmiştir.

Mustafa SEZGİN
    Sezgintr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    16 LP 418
    Edilen teşekkür: 31

Test yapanlar nasıl test yapıyosunuz merak ediyorum. Aracın herşeyden çok en büyük eksiği boyu 1.80den uzun olan arkadaşlar için söylüyorum arka koltuğa otururken kafanızı arka direğe çarpmadınız mı?

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Alıntı Sezgintr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Test yapanlar nasıl test yapıyosunuz merak ediyorum. Aracın herşeyden çok en büyük eksiği boyu 1.80den uzun olan arkadaşlar için söylüyorum arka koltuğa otururken kafanızı arka direğe çarpmadınız mı?
    aceleden arka koltuğa oturmayı unuttum

arkamda kardeşim vardı o sığmamış 185 cm filan bende civardayım(gerçi o cmaxede sığmıyo )
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Ender REYHAN
    endrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Rengi
    Granit Gri

arka koltuğa otururken evet bir kafa çarpma olayı var ama herkesin de boyu 1.80 değil canım..arkada baş mesafesi iyi.diz mesafesine dikkat ettiniz mi?benim boyum 1.84 ön koltuğu kendime göre ayarladım daha sonra arkaya geçtim ve diz mesafesi çok iyi.rahatsınız.arkadaşlar aracımız güzel fazla incelensek mutlaka kusur buluruz.bundan iyisi şamda kayısı derim ben.

Sayfa 3/6 İlkİlk 123456 SonSon